Jump to content


Photo

Peščanik, najava za 02.06.2006.


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1 reply to this topic

#1 ModPescanik

ModPescanik
  • Members
  • 192 posts

Posted 02 June 2006 - 23:51

Prestrojavanje u hodu

Sve mi se čini da je naš tim pre crnogorskog referenduma bio spreman da Kosovu ponudi 10 godina, ali pošto su nam uzeli Crnu Goru, mi smo podigli cenu Kosova za još 10 godina. To se zove političko manevrisanje ili prestrojavanje u hodu ...
Od kako smo dobili nezavisnost, vreme se pogoršalo, napolju je tako vlažno i hladno da poželite da odete na more - ali koje, pitanje je sad. Po pravcu u kojem se bratski odnosi razvijaju posle referenduma i po načinu na koji nas većina medija o tome izveštava, na leto ćemo morati da odlučimo: ili oni ili mi - za dve srpske države nema mesta pod kapom nebeskom.
Predsednik vlade se juče obratio svetu, izašao je iz šoka i, kako kaže analitičar misli, dela i karaktera Vojislava Koštunice, Slobodan Antonić, predsednik vlade se jako emocionalno investirao u ovaj problem i sada je nešto malaksao, ali ne dovoljno. Juče je, umesto da kao pristojan političar, prizna rezultate referenduma i čestita pobednicima, rekao da - vlada Srbije konstatuje odluku predsednika referendumske komisije, Františeka Lipke i da on nema vremena za čestitke i diplomatska priznanja. Najzad, Koštunica je rekao da je EU dala odlučujući glas u referendumskoj komisiji. Time je naš prvi ministar rekao da su nezavisnost Crnoj Gori doneli stranci, a ne građani Crne Gore, tj. da je referendum bio jedna velika krađa od strane pre svega EU, a Đukanović je tu samo jedna bedna marioneta. Koštunica nikada neće priznati nezavisnost Crne Gore, može Solana to da traži od njega koliko god hoće, on to jednostavno ne može i neće, jer veruje da dokle god to ne izgovori, to i ne može biti istina. Nekada davno, pre nego što smo mi jeli zlatnim kašikama, ljudi su napustili mađiju. Oštroumniji umovi su vremenom zapazili da mađijske ceremonije i bajanja ne daju nikakav rezultat. Mađija je bila, a i danas jeste priznanje neznanja, gluposti i nemoći.
Ako se ovoliko strasti uzburkalo zbog Crne Gore, šta li će tek biti na završetku pregovora o Kosovu, koje tako uspešno vodi mozak našeg tima, Koštuničin savetnik, Slobodan Samardžić. Samardžić podržan Koenom najzad je bacio naš tajni plan na sto: tražimo da Kosovo još 20 godina bude deo Srbije, a posle ćemo da vidimo, a možda i nećemo. Sve mi se čini da je naš tim do pre crnogorskog referenduma bio spreman da ponudi 10 godina, ali pošto su nam uzeli Crnu Goru, mi smo podigli cenu Kosova za još 10 godina. To se zove političko manevrisanje ili prestrojavanje u hodu.
Umesto da stišavaju emcije kod onih crnogorskih građana koji su glasali za zajedničku državu, većina naših medija i dalje lupeta o neviđenoj krađi glasova, koja će ući u istoriju besčašća. Neke novine ne lupetaju nego truju ljude. Politika je juče na naslovnoj strani imala veliku fotografiju izvesnog mesta Seoce kod Andrijevice, a onda sledi tekst koji kao da je s početka devedesetih. Meštani su rešili da se kolektivno isele, jer ne žele da žive u nezavisnoj Crnoj Gori. U znak protesta sva imanja će prodati, i to ispod cene, Albancima, da crnogorski suverenisti vide ko im je doneo nezavisnost. Tu su ispovesti meštana koji govore u poslovicama kao što je: ko neće brata za brata, imaće tuđina za gospodara. Onda sledi nastavak na 8. strani gde piše kao su se usijali telefoni u mestu Seoce, Albanci zovu ko ludi i kupuju imanja, tu je i ekspert neuropsihijatar koji kaže da je kolektivna prodaja zemlje, dedovine i ognjišta kolektivno samoubistvo.
Ne samo da ovakvim tekstovima urednici, a nadasve profesionalci, staju na muku ljudima koji su teško podneli osamostaljenje Crne Gore nego huškaju ljude, i to u zemlji u kojoj su se braća toliko puta poklala.
U ovoj zemlji bar niko ne može da govori da su to samo novinski tekstovi i da svaki list ima pravo na svoju uređivačku politiku, u ovoj zemlji niko ne bi smeo da ratne zločince ipraća u Hag iz zgrade vlade, niti da tribine klerofašističkih organizacija, koje govore da je Srebrenica oslobođena, pravda pravom na drugačije mišljenje, jer šta se onda desi. Kako onda razni ljudi shvate te velike ideje o slobodi štampe, legalizmu i demokratiji - pa tako što prvom prilikom krenu da pale džamije, šamaraju ljude po tribinama, kamenuju kuće svojih neistomišljenika i tako što snime pesmu kao što je ova čiji ćete deo čuti, vi dragi slušaoci i nadam se bar jedan nadležni tužilac.
/Sledi rep kompozicija Kolji, Ratko, kolji/

#2 Zeratul

Zeratul
  • Members
  • 1 posts

Posted 06 June 2006 - 09:11

A evo i teksta te pesme (koja je samo jos vise bacila nasu zemlju u govna):

QUOTE
Srebrenica mesto moje drago
Nikad u zivotu nisam bio tamo
Ali zato mesto mene nesto veze
Tamo muslimanu vrat se nozem reze

Za srbiju brate a s verom u boga
Srebrenica mjesto ponosa Srpskoga
Zbog srpskog junaka naseg Radovana
Tamo braco vise nema muslimana
Bajonetom svojim Klao ih je glatko
Jel samo je jedan Djeneral Mladic Ratko

Zato braca Srbi ima ime Slave
Nevernicke Turske odsekli su glave

Sedam hiljada ili malo vise
Odza Tamo braco vise i nerice
Srusilismo njihove dzamije i kule
Zavili u crno sve njihove bule

Nosi nosi Drino kosti muslimana
ponosni su nasi preci sada zemlja slama


KAD UDARE STREBEVICA VUCI
KO SU SRBI UPAMTICE TURCI
KAD UDARESRBI SA SVIH STRANA
NECE VISE BITI MUSLIMANA


Ovo vam je kazna sto izdali ste rod
Prodali ste krst kaznio vas Bog
Poturice odvratne od turka ste gori
Kolji Ratko kolji i sve ih pogori

Mudze vasa zemlja nije bosna nego turska
a bosna je bila i ostace srpska

Konacno i srbinu sunce ce da sine
sudit ce vam cetnici s obje strane Drine

Dzaba vam arapi i mudzahedini
i oni ko vi zavrsit ce u Drini
Cujete li balije crno vam se pise
sad vam ni hrvati ne pomazu vise

Oj Raso i Ratko hodite svom rodu
Predali ste Srebrenicu srpskome narodu

Nosi nosi Drino muslimanske kosti
Sta je bilo bilo je Bog ce da oprosti