Jump to content


Photo

teorija i praxa forumašenja


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
30 replies to this topic

#31 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 02 June 2006 - 23:33

QUOTE(king louie @ 17 May 2006, 09:39)
Sad sam vidio istraživanje, što je radila kolegica s posla, o virtualnom i stvarnom identitetu role playing games igrača s nekog češkog sajta. Naravno, razlikuje se od forumašenja, ali ima i zanimljivih sličnosti.

Ukratko, došla je do zaključka da postoje 3 tipa igrača s bihejvioralnim razlikama, koje se ugrubo (ali i sa bitnim odstupanjima) poklapaju s generacijskom pripadnošću.

Kod 1.ih, najmladjih, se radi prvenstveno o afirmaciji i o zadobijanju moći u virtualnom prostoru igre. Agresivni su, žive za fajt. Ne vode mnogo računa o strategijskoj poziciji vlastitog lika. Rado experimentiraju. Virtualni identitet je često difuzan. Jako su osvetoljubivi.

U 2., srednja generacija, je riječ o stvaranju vlastitog svijeta i koherentnog virtualnog identiteta. Jako paze da se to ne naruši. Kao da je u pitanju zamjenski ego. Sujetni su i ljubomorni.

3.ći, najstariji, pokazuju sposobnost izdizanja i odmaka. Samoironični su i imaju najviše smisla za igru. Sa sobom i s drugima.

Čitajući i pišući po forumima, često mi se učini da prepoznajem neke od ovih obrazaca.

Kako vidite kolege forumaše i sebe same iz ovoga ugla?



ah ta istrazivanja evil.gif

ovo gore mi je mnogo pojednostavljeno.