Jump to content


Photo

Referendum u Crnoj Gori


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1771 replies to this topic

Poll: procenat pozitivnih odgovora na referendumsko pitanje? (405 member(s) have cast votes)

procenat pozitivnih odgovora na referendumsko pitanje?

  1. 1. preko 60% (39 votes [9.63%])

    Percentage of vote: 9.63%

  2. 2. preko 57% (46 votes [11.36%])

    Percentage of vote: 11.36%

  3. 3. izmedju 55,5 i 57% (98 votes [24.20%])

    Percentage of vote: 24.20%

  4. 4. izmedju 55+1 i 55,5% (68 votes [16.79%])

    Percentage of vote: 16.79%

  5. 5. izmedju 52,5 i 55% (72 votes [17.78%])

    Percentage of vote: 17.78%

  6. 6. izmedju 50 i 52,5% (45 votes [11.11%])

    Percentage of vote: 11.11%

  7. 7. izmedju 48 i 50% (20 votes [4.94%])

    Percentage of vote: 4.94%

  8. 8. manje od 48% (17 votes [4.20%])

    Percentage of vote: 4.20%

Vote

#1756 degenije

degenije
  • Members
  • 2,992 posts

Posted 25 May 2006 - 09:21

Da kažem nešto na tu temu.
Za hrvatski nacionalizam pre svih nemam nikakvo opravdanje, kao ni za srpski. Da ne objašnjavam znamo sve šta je nosio sa sobom. Albanski slično.

Ovde je tema Crna Gora pa samo da kažem oko tog nacionalizma. Koga ugrožava crnogorski nacionalizam? To je klučno pitanje. Mislim da je dole samo nacionalno budjenje za formiranje sopstvene države, već vidjeno na primer u Češkoj, Slovačkoj. Doduše na balkanski način smile.gif. Dakle bez želje da neko nestane sa lica zemlje. I to je suština. Mislim da treba čestitai Crnoj Gori da je uspela da napravi dosta harmonične odnose sa svojim manjinama. I uopšte oni su Crnu Goru koncipirali kao gradjansku, a ne nacionalnu državu.

#1757 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 25 May 2006 - 09:26

Ja prvi cestitao!


Cak prosireno, Narodima Crne Gore heart.gif


QUOTE(degenije)
I uopšte oni su Crnu Goru koncipirali kao gradjansku,
a ne nacionalnu državu.



Dozvoli da (po)sumnjam s obzirom na poznavanje situacije
tko i sto mu dodje nacionalna manjina u Crnoj Gori, to pod prvo

a pod drugo , svima nam je poznata cinjenica koliko je glasalo ZA
a koliko PROTIV.


no to nije moja nepoznanica, ono sto me je zanimalo - pitah
[sve sa upitnikom].

#1758 morgana

morgana
  • Members
  • 1,815 posts

Posted 25 May 2006 - 09:38

QUOTE(Slaven @ 25 May 2006, 10:26)
Dozvoli da (po)sumnjam s obzirom na poznavanje situacije
tko i sto mu dodje nacionalna manjina u Crnoj Gori, to pod prvo

a pod drugo , svima nam je poznata cinjenica koliko je glasalo ZA
a koliko PROTIV.
no to nije moja nepoznanica, ono sto me je zanimalo - pitah
[sve sa upitnikom].


Slavene,potpuno si u pravu

ali ne mozes mladcima iz LDP-a da dokazes da,bez obzira na to sto njima odgovara kao saradnik,Djukanovic nema gradjanski kapacitet niti liberalne intencije

Meni nije,s aspekta politickog marketinga ali ni etike,jasan odnos LDP-a prema Crnoj Gori

Uz to,bilo bi korisno da decki barem fingiraju unutarstranacki pluralitet misljenja,jer ovako izgleda da LDP,zarad kresanja troskova,koristi samo jedan mozak,sto je jel'te,odlika autoritarnih stranaka

A mi nikako ne zelimo LDP-u renome autoritaraca

Ali ko smo mi da se mijesamo

I,jos jednom, dobro ti pitanje:kakva je razlika izmedju crnogorskog i srpskog nacionalizma,osim sto na prvom LDP skuplja bodove,a drugi je kriterijum distinkcije LDP-a i ostatka Srbije?
Fakin' politicki trzisni fundamentalizam,priznao to Ceda ili ne

#1759 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 25 May 2006 - 09:48

QUOTE(MilePile @ 25 May 2006, 03:56)
Objasni mi makar jednu stvar pa da otvorim oci, mozda stvarno ne razumem o cemu se radi?!

Pošto vidim da si poštovalac dela Ljube Tadića i Matije Bećkovića, za otvaranje očiju i razumevanje, najbolje je za početak da se mentalno preseliš u 2006. godinu, iz doba Vladike Danila ili u boljem slučaju Štedimlije i Drljevića, zelenaša i bjelaša.

I da shvatiš da u samoj Srbiji ogroman broj gradjana ima želju da se odvoji od Srbije, ovakve kakva je, a kamoli gradjani neke druge zemlje.

Nažalost, gradjani Srbije nemaju gde i ne mogu da se odvoje, pa im ostaje samo da sledećom prilikom ako mogu, izaberu neku Vladu koja neće biti zarobljena u lavirintu SANU, SPC, narodnih deseteraca i guslanja, nego će se baviti državom u sadašnjem vremenu.

#1760 st.anger

st.anger
  • Members
  • 4,198 posts

Posted 25 May 2006 - 10:47

Ne znam kako se nitko nije pozabavio onim velikim oduševljenjem u Crnoj Gori nakon objave rezultata.
Pa nije valjda da im je bilo toliko loše u zajednici ili da im srce nije zadrhtalo zbog pomisli da eto više neće biti u zajednici sa Srbijom.
Čudno.

#1761 king louie

king louie
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 25 May 2006 - 10:57

QUOTE(Speedy @ 25 May 2006, 00:35)
jedno od mojih omiljenih restorana u CG. Rijetko lijep ambijent, odlicna hrana, usluga na nivou.


Speedy, prije par godina sam bio u Cg. Šokiralo me što svuda nude prstace. Znam da nije ekološki ni moralno, ali nisam mogao odoljet, dao sam si čak 2x.

Cg je valjda jedina zemlja na mediteranu, gdje ih slobodno prodaju. Je li još tako i hoće li suverenitet tu nešto izmijeniti?
Bilježim se s štovanjem

#1762 st.anger

st.anger
  • Members
  • 4,198 posts

Posted 25 May 2006 - 11:11

QUOTE(king louie @ 25 May 2006, 12:57)
svuda nude prstace.
Cg je valjda jedina zemlja na mediteranu, gdje ih slobodno prodaju.


Ma nisu jedini, mislim da ih ima u Neumskim restoranima

#1763 king louie

king louie
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 25 May 2006 - 11:12

QUOTE(st.anger @ 25 May 2006, 11:11)
Ma nisu jedini, mislim da ih ima u Neumskim restoranima


Da? Još nisam kročio na tlo Hercegovine. Ovo bi mogao bit razlog za na ljeto.

#1764 Pantelija jr

Pantelija jr
  • Members
  • 655 posts

Posted 25 May 2006 - 11:22

QUOTE(king louie @ 25 May 2006, 12:57)
... Šokiralo me što svuda nude prstace...

Cg je valjda jedina zemlja na mediteranu, gdje ih slobodno prodaju. Je li još tako i hoće li suverenitet tu nešto izmijeniti?
Bilježim se s štovanjem


nema više... sad.gif bar ne zvanično. doduše, možeš da ih dobiješ u, recimo, Ulcinju, ako znaš gazdu restorana... biggrin.gif mi imamo tu tradiciju fleksibilnog tumačenja zakona

#1765 Akibono

Akibono
  • Members
  • 616 posts

Posted 25 May 2006 - 11:23

QUOTE(milovan @ 25 May 2006, 02:43)
Prvo se ZDOGOVORIMO,
shto prodajemo, KVALITET ili KVANTITET , dje leze skandinavke kao sardine u maslinovo ulje da uhvate bojicu za fabrichku halu, ili domacega sa vijencem bijeloga luka oko vrata, pun gepek PAPRIKA I PARADAJZA.
SAMO KO DEBELO PLATI, MOZE DA KLATI,
a za MASE, neka ih TURCI SPASE.


Da nisi i ti pao sa motora Milovane? s_w.gif

#1766 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 25 May 2006 - 11:33

QUOTE(Ana Denic @ 25 May 2006, 00:46)
Ne mogu da odolim da ne apostrofiram konobu Ćatovića Mlini i toplo je preporučujem svakome ko ode u Boku Kotorsku, a nema guju u džepu, i nije došao sa provijantom u gepeku
http://www.catovicamlini.com/#

Ni manje ni vise nego Catovica Mlini, bas si ti naivna. wink.gif
Na istom tragu, ali malo manje skupa je konoba Scala Santa u Kotoru, gof im je fantastican u maju i septembru.

#1767 Speedy

Speedy
  • Members
  • 604 posts

Posted 25 May 2006 - 11:51

QUOTE(king louie @ 25 May 2006, 11:57)
Speedy, prije par godina sam bio u Cg. Šokiralo me što svuda nude prstace. Znam da nije ekološki ni moralno, ali nisam mogao odoljet, dao sam si čak 2x.

Cg je valjda jedina zemlja na mediteranu, gdje ih slobodno prodaju. Je li još tako i hoće li suverenitet tu nešto izmijeniti?
Bilježim se s štovanjem
Attached File  kamenovo1_m.jpeg   15.68KB   8 downloads

Ne znam kako stoji sa propisima, ali znam da se prstaci mogu naci u (nekim) restoranima. Proslog ljeta sam zaista uzivao u prstacima i "plodovima mora" sa nekim drustvom u Kamenovu. To je neki bezimeni restoran uz samu obalu kada se spustis prema plazi u Kamenovu pa krene se lijevo (na prilozenoj fotografiji to je ona suprotna strana - sa kraja plaze krene se jos malo u pravcu S. Stefana). Restoran je na "pjeni od mora". Pretpotstavljam da je restoran "divlji" i otvoren samo ljeti, ali je kuvar (koji je izgleda i gazda) I liga. Ti prstaci i ostali specijateti su bili zaista vrhunski spremljeni. Cuh da tu dolaze neki iz beogradske "estrade".
Cijene ne znam, posto sam bio pozvan kao gost.

Cuo sam da u Hrvatskoj vazi zabrana za prstace, ali da se mogu naci. To sigurno bolje znaju forumasi iz Hrvatske.

#1768 Speedy

Speedy
  • Members
  • 604 posts

Posted 25 May 2006 - 11:56

QUOTE(Artur Dent @ 25 May 2006, 12:33)
Ni manje ni vise nego Catovica Mlini, bas si ti naivna.  wink.gif
Na istom tragu, ali malo manje skupa je konoba Scala Santa u Kotoru, gof im je fantastican u maju i septembru.


Sacra Santa je OK, ali je tesko porediti sa restoranom Catovica Mlini.

Kol'ko para tol'ko muzike.

PS
Ako neko ne voli macke, nek zaobidje ovaj restoran u Kotoru. Ne znam je li uvijek tako, ali mi je ostalo u sjecanju da su se nekolike motale oko stolova.

#1769 CallCenter

CallCenter
  • Members
  • 1,892 posts

Posted 25 May 2006 - 12:40

Колико чкапи треба да будеш да би гласао на полу о референдуму после објављених резултата тог истог референдума?

Немој само да се вадите да још нису коначни. dry.gif

#1770 Pantelija jr

Pantelija jr
  • Members
  • 655 posts

Posted 25 May 2006 - 12:44

QUOTE(Speedy @ 25 May 2006, 13:56)
Sacra Santa je OK, ali je tesko porediti sa restoranom Catovica Mlini.

Kol'ko para tol'ko muzike.

PS
Ako neko ne voli macke, nek zaobidje ovaj restoran u Kotoru. Ne znam je li uvijek tako, ali mi je ostalo u sjecanju da su se nekolike motale oko stolova.


mačke su zastupljenije u i oko "Bastiona", na suprotnom ćošku Kotora, ali ću ja taj restoran ipak više zapamtiti po čudnovatoj igri gravitacije kojom je jedan brancin[I]čić
koga bi i prosječna sardela postidjela svojom veličinom tegnuo nekih 700g... smile.gif

glede Ćatovića mlina, stvarno se isplati dati nešto više para za onaj kvalitet ambijenta, hrane i usluge... što se tiče ovog posljednjeg, sjećam se da sam jednom konobaru ostavio 20€ više (greškom, naravno, nisam tiliko velikodušan - a i cijeli račun je bio tek nešto preko 30) i dečko je trčao za mnom do parkinga da bi mi ih vratio.

meni lično i restorani na Adi Bojani odgovaraju, naročito oni ilegalni koji su baš na samoj Adi (dakle, preko mosta, pa kroz šumu...). što se svježoće ribe tiče, mislim da su neprevaziđeni, a tu su i prstaci... tongue.gif

Edited by Pantelija jr, 25 May 2006 - 12:45.