Jump to content


Photo

Peščanik, najava 12.05.06.


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
33 replies to this topic

#16 ModPescanik

ModPescanik
  • Members
  • 192 posts

Posted 13 May 2006 - 16:41

pescanik 12. 5.

#17 Vincenzo

Vincenzo
  • Members
  • 2,720 posts

Posted 13 May 2006 - 18:14

A sto ne date malo detaljnije komentare u vezi emisije i gostiju, osim -vrh i slicno?

#18 Tvrdica

Tvrdica
  • Members
  • 813 posts

Posted 13 May 2006 - 18:24

QUOTE(kingmaker @ 13 May 2006, 17:12)
dobar je ovaj boris bio


Dobar je bio Boris ali meni se jako dopada kao razmišlja mladi Vidan Hadži

Videnović.Izvinjavam se ako nisam dobro razumela ime.Zaista me je oduševio!

#19 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 13 May 2006 - 18:29

vesna i v. hadži-v-kako-se-zove tu i tamo
ali
boris buden - odličan
kako njegov govor otkirva otupelost srbije...

#20 Vincenzo

Vincenzo
  • Members
  • 2,720 posts

Posted 13 May 2006 - 19:42

Ja bih dao svoj komentar, malo detaljnije analizirajuci ovaj pescanik, jer sam potpuno smoren istim kao i hvaljenjem gostiju.

Ako sam dobro zapamtio Boris Buden je ovaj lik sto zivi u Austriji, Svedskoj i jos ponegde, a rodom je iz Hrvatske.
Ja jesam politicki odredjen i u skladu sa tim sam potpuno protiv vecine onoga sto je ovaj covek, kao tvorac komunstickog manifesta, ispricao.
Pitam ja vas, da li ste se odredili i prema nedavnom pescaniku kada je gostovao Prokopijevic kao isto tako fenomenalnom. Ako jeste onda se zapitajte da li bez rezerve prihvatate ono sto se u pescaniku govori ili ipak malo i razmisljate o onome sto gosti pricaju. Pri tom da ne govorim koliko je izlaganje Budana kontradiktorno svemu cemu se tezi od strane progresivnih snaga i gradjanskog drustva u Srbiji. Kada je poceo da govori o hegemonistickoj politici EU puke.gif pomislio sam na Tomu Nikolica. Pa koliko je samo to licemerno. Ocigledno je covek svoju karijeru izgradio zahvaljujuci, izmedju ostalog, i toj evropskoj uniji i koliko kapiram uzeo je drzavljanstvo zemlje koja trenutno predsedava
tom "imperijalistickom silom" rolleyes.gif Zvucalo ja kao kada se radikali u svojim izlaganjima zalazu za borbu protiv mafije.

A tek ovaj momak iz Bg centra Vidan. Pa tacno se videlo da covek bas nema sta pametno da kaze. Zaista, kada je izvalio da ljudi nisu odreagovali na Cedinu poruku da se treba suociti sa prosloscu ili nesto slicno. Pa treba da ga bude sramota sto se tako prose..... barem zbog ljudi koji su dosli devetog na trg. Ti ljudi kao ne znaju za kakvu se politiku zalazu organizatori skupa i pogotovu GSS kojem je kao najveca mana pripisivano to "forsiranje" suocavanja sa prosloscu. Svako ko je dosao na trg znao je zbog cega je skup organizovan.

Apelujem na autorke da se sledeci put malo vise potrude cisto kako im emisija ne bi izgledela kao snimak ispijanja kafe sa likovima koji bas i nemaju sta aktuelno i smisleno da kazu.

#21 Tvrdica

Tvrdica
  • Members
  • 813 posts

Posted 13 May 2006 - 19:57

QUOTE(Mioba @ 13 May 2006, 19:29)
vesna i v. hadži-v-kako-se-zove tu i tamo
ali
boris buden - odličan
kako njegov govor otkirva otupelost srbije...


O.K. je Boris, ali on ne živi više ni u Hrvatskoj a još manje u Srbiji.

Zato mi je draže bilo da čujem Vidana koji imao 16 g. u vreme Protesta, šetao

onda, ima volje i snage da šeta opet.Uostalom da ga ne prepričavam....

Kada njega slušam, verujem da ima nade za Srbiju sa takvim mladim i pametnim

ljudima.

#22 Ivan Car

Ivan Car
  • Members
  • 1,309 posts

Posted 13 May 2006 - 22:30

Vincenco, mislim da gresis.

Na Cedina mazanja Kostunice, Jocica, Stojkovica... ljudi su energicno reagovali, sa sve pistaljkama i urlikanjem.

Kada je Ceda poceo da prica kako smo prljavi od baruta, kako se moramo suociti sa svojom, ne bas zavidnom, prosloscu, zavladao je muk, po meni veoma razumljiv. Ne zato sto ljudi nisu svesni svega toga, vec zato sto ta istina nije prijatna.

#23 Vincenzo

Vincenzo
  • Members
  • 2,720 posts

Posted 13 May 2006 - 22:50

QUOTE(Ivan Car @ 13 May 2006, 23:30)
Vincenco, mislim da gresis.

Na Cedina mazanja Kostunice, Jocica, Stojkovica... ljudi su energicno reagovali, sa sve pistaljkama i urlikanjem.

Kada je Ceda poceo da prica kako smo prljavi od baruta, kako se moramo suociti sa svojom, ne bas zavidnom, prosloscu, zavladao je muk, po meni veoma razumljiv. Ne zato sto ljudi nisu svesni svega toga, vec zato sto ta istina nije prijatna.

Pa ocigledno je da se slazemo u dve stvari, a to je da je zavladao muk i da je taj muk bio primeren. Pa sta je trebalo da usledi urlanje i sviranje u pistaljke. Ljudi su svesni toga, jer oni koji su dosli tog dana na trg znaju da su dosli upravo zbog protivljenja aktuelnoj politici koja odbija da se suoci sa prosloscu.

Pored toga taj momak Vidan je na takvu reakciju negativno odreagovao i to u skladu sa mnogim zluradim komentarima slicne vrste koje sam cuo od mnogih ljudi u prolazu vracajuci se sa mitinga. Zalosno je samo to sto je covek valjda smisljajuci sta ce da prica u pescaniku dosao upravo na ideju da izvaljuje takve gluposti, jer mu to nije bila jedina, pored svega pametnog sto je mogao da kaze s'obzirom cime se bavi. Koliko sam cuo on se bavi analiziranjem zakona u Bg centru i umesto da nam prezentuje par pikanterija vezanih za to, kao sto je novi Zakon o krivicnom postupku koji se ponajvise tice ljudskih prava, on nam je naprosipao tu par frazetina koje vise idu uz kafansku casicu, nego sto im je mesto u ozbiljnoj emisiji. A sto je najgore ljudi se ovde tako necemu bezrezervno odusevljavaju.

Inace ne pisem na ovom podforumu iako redovno slusam pescanik, ali sada mi je doslo, jer sam poptuno iznerviran. Jedna dobra i unikatna emisija, ako ovako nastavi, ce potpuno izgubiti smisao i to ni zbog cega drugog nego zbog toga sto ce postati opasno dosadna sa ovakvim gostima.

#24 Larko

Larko
  • Banned
  • 6,536 posts

Posted 13 May 2006 - 23:47

QUOTE(Vincenzo @ 14 May 2006, 00:50)
Inace ne pisem na ovom podforumu iako redovno slusam pescanik, ali sada mi je doslo, jer sam poptuno iznerviran. Jedna dobra i unikatna emisija, ako ovako nastavi, ce potpuno izgubiti smisao i to ni zbog cega drugog nego zbog toga sto ce postati opasno dosadna sa ovakvim gostima.


to ide vec duze vreme. ne secam se ko je vec primetio da klinci prosto osecaju potrebu da smisle novi slagvort, nadmase starije i poznatije, i da se emisija pretvara u beskrajna preklapanja.
plus sto ima gomila nekih satro besnih mladica. takav nivo besa i frustracije bio je normalan samo u devedesetim, danas deluje vise kao poza.

#25 DOCc

DOCc
  • Members
  • 560 posts

Posted 14 May 2006 - 11:39

QUOTE(Vincenzo @ 13 May 2006, 23:50)
Pa ocigledno je da se slazemo u dve stvari, a to je da je zavladao muk i da je taj muk bio primeren. Pa sta je trebalo da usledi urlanje i sviranje u pistaljke. Ljudi su svesni toga, jer oni koji su dosli tog dana na trg znaju da su dosli upravo zbog protivljenja aktuelnoj politici koja odbija da se suoci sa prosloscu.


Slazem se// Znam da sam se ja slozio/ Ali nisam znao sta da uradim// Da jauknem jedino// Ili da viknem/: "Tako je"/ Sto mi je skroz jadno////
Osim toga/ Ljudi koji su bili na mitingu/ Sasvim sigurno nisu neokupani

QUOTE(Vincenzo @ 13 May 2006, 23:50)
Inace ne pisem na ovom podforumu iako redovno slusam pescanik, ali sada mi je doslo, jer sam poptuno iznerviran. Jedna dobra i unikatna emisija, ako ovako nastavi, ce potpuno izgubiti smisao i to ni zbog cega drugog nego zbog toga sto ce postati opasno dosadna sa ovakvim gostima.


I ovde se slazem// Mislim da ne treba forsirati mlade/ Ako nemaju sta pametno da kazu// Oni/ istina/ prenose odredjenu kolicinu energije/ Ali uglavnom ne govore nista znacajno/// Ne mislim konkretno na Hadzividenovica/ I mislim da on nije toliko los// Bilo je mnogo gorih

#26 Ptteski

Ptteski
  • Members
  • 906 posts

Posted 14 May 2006 - 13:26

Vidan je bio standardno dobar iako stoje primedbe da je mogao da prica i o uticaju zakona koji se donose.

QUOTE(Larko @ 14 May 2006, 00:47)
takav nivo besa i frustracije bio je normalan samo u devedesetim, danas deluje vise kao poza.

Mi ovde govorimo o Srbiji u kojoj se desi neki bunt, kada stignu najnoviji podaci o trovanju Panceva i povecanom procentu malignih oboljenja i kada prekinemo (odnosno obustavimo, jer je razlika te dve reci bitna smile.gif ) pregovore sa EU. Ako nam fali necega to je bunt, a ako imamo neceg za izvoz to je apatija.

Kao sto je neko rekao u emisiji:
Skoci covek sa krova osmospratnice i kod petog sprata kaze, pa za sada je sve u redu.

Edited by Ptteski, 14 May 2006 - 13:28.


#27 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 14 May 2006 - 16:49

QUOTE(Vincenzo @ 13 May 2006, 20:42)
Ako sam dobro zapamtio Boris Buden....

možda bi ipak bilo bolje da se ne oslanjaš na pamćenje, nego da pročitaš bar neki procenat njegovih tekstova, i pokušaš samostalno da razmisliš o važnim pitanjima koja čovek postavlja (i njemu slični)
u peščaniku je kritikovao i lokalne nacionalizme (i srpski i hrvatski), i ekonomski globalizam
porediti kritičko promišljanje ekonomske represije razvijenih zemalja u svetu (protiv koje se povremeno digne i koji milion native EU građana) sa tomom nikolićem zaista je budalaština
bedan usud srbije ph34r.gif

#28 Vincenzo

Vincenzo
  • Members
  • 2,720 posts

Posted 14 May 2006 - 18:05

QUOTE(Mioba @ 14 May 2006, 17:49)
možda bi ipak bilo bolje da se ne oslanjaš na pamćenje, nego da pročitaš bar neki procenat njegovih tekstova, i pokušaš samostalno da razmisliš o važnim pitanjima koja čovek postavlja (i njemu slični)
u peščaniku je kritikovao i lokalne nacionalizme (i srpski i hrvatski), i ekonomski globalizam
porediti kritičko promišljanje ekonomske represije razvijenih zemalja u svetu (protiv koje se povremeno digne i koji milion native EU građana) sa tomom nikolićem zaista je budalaština
bedan usud srbije  ph34r.gif

U principu mi retko kada padne na pamet da citam tekstove ljudi koji su po svom opredeljenju komunisti, sem kada mi dodje da se malo nasmejem, jer takve likove smatram totalno anahronim. Cinjenicu da se ljudi u vecem broju pobune protiv liberalizacije trzista ne negiram, jer smatram da je to sasvim normalno.

Sa druge strane mislim da je krajnje licemerno da neko ko je prihvatio taj sistem, kapiram zato sto mu donosi odredjene benefite, sada isti pljuje i to na onaj najnerealniji nacin.
Pa covek je uzeo Austrijsko drzavljanstvo, a kapiram da svoju karijeru gradi na nekim evropskim institutima, koji nisu tako dobri jer je to palo sa neba, vec zato sto je sistem tih zemalja tako nesto omogucio. Dakle, pod licemrejem smatram istu onu vrstu licemerja radikala, kada oni lopurde nijedne nam sada pricaju o postenju i borbi protiv korupcije i kriminala.
Lik kao sto je taj Buden nije zasluzio nista drugo, nego da ga neko priupita zasto lepo nije kao antiglobalista, pri izboru zemje u koju ce da zapali, izabrao Venezuelu. Ljudi u EU su tamo rodjeni i pokusavaju da promene zemlje u kojima zive, a on je tamo otisao kao vec odrastao i sada je kao skapirao da je EU hegemonisticka sila koja pokusava da nas porobi. Valjda je otisao tamo pre nego sto je potpisan ugovor u Mastrihtu rolleyes.gif ph34r.gif

#29 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 14 May 2006 - 20:05

QUOTE
U principu mi retko kada padne na pamet ...

pa, možda je vreme da izađeš (izrasteš) iz tog divno jednostavnog ali nerealnog crno/belog sveta

razvijena građanska društva taj svoj kvalitet o kom toliko maštamo zasnivaju između ostalog upravo na istoriji nepristajanja na postojeći sistem
verujem da si samo brzoplet i nepromišljen kad kažeš
QUOTE
mislim da je krajnje licemerno da neko ko je prihvatio taj sistem...
i da ti opet nije pala na pamet npr. borba protiv robovlasništva u US (što je bio sistem izvanrednih benefita, doduše samo za privilegovanu rasu), ili decenijske borbe protiv rasne segregacije (US, JAR, Indija...), rodne diskriminacije (evropske države, npr.) itd.

takođe verujem da si samo nepromišljen kada sugerišeš da ljudi koji su rođeni u EU imaju pravo da se bune, za razliku od imigranata
jer da je promišljena, ovakva izjava bila bi dostojna jednog le pena (francuski toma nikolić, nedavno po ko zna koji put osuđen zbog podsticanja netolerancije i rasne i verske mržnje...)

buden nije antiglobalista, već alterglobalista (i sam reče u peščaniku, "drugačiji svet je moguć", tvrdeći da liberalni kapitalizam nije moguć bez kršenja ljudskih prava)

potpuna je budalaština proglašavati svaku social-friendly ideju nekakvim komunizmom, ali to u srbiji nažalost (zar ima mesta čuđenju) drži vodu kao relevantan politički stav ph34r.gif
konačno, dovoditi u istu ravan antilevičarsku histeriju u srbiji (feudalnoj despotiji koja raju drži na kratkom lancu) sa neoliberalnom platformom na zapadu, u najmanju ruku je naivni optimizam

#30 ultimatebg

ultimatebg
  • Members
  • 505 posts

Posted 15 May 2006 - 11:07

odlicna epizoda pescanika.fina ali pomalo zastrasujuca prica VP o sobama.bilo je sve osim dosadnog.kad ima puno agresije u nastupu, tada, valjda, nije dosadno.