Jump to content


Photo

vuksanovic


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
59 replies to this topic

#1 kamichak

kamichak
  • Members
  • 3,597 posts

Posted 10 May 2006 - 15:43

sta li je tek zakonodavcu bilo na umu kad je sankcionisao ubistvo ili silovanje?

QUOTE
B92: Ministre, da li postoji u našem zakonodavstvu bilo koji član zakona koji eksplicitno zabranjuje bilo kakvu emotivnu vezu i svaku drugu vezu između profesora i učenika?

Vuksanović: To je neki ljudski prirodni zakon. Verovatno zakonodavac nikad nije razmišljao tako izopačeno, da su mu te stvari bile na umu u tolikoj meri da bi to stavljao u neku odredbu zakona.


a evo kako ministar pravda zlostavljanu devojcicu:

QUOTE
Naravno, devojčica koja ima 12-13 godina nije u prilici da to sama reši, ona je nažalost samo u prilici da to krije od svih, krijući svoju neprijatnost i sramotu. Prosto, treba biti čovek i to razumeti, i ja vidim samo u tome jedno jedino tumačenje. Jer, da je to lako prijaviti, da taj bude sa sigurnošću kažnjen, odstranjen, a da vi nemate nikakvu sramotu na svom putu daljem u životu, onda bi sigurno to bilo odmah i prijavljeno.


a evo kako dozivljava licenciranje nastavnika:

QUOTE
Dakle, nije toliko reč o proveri struke, jer tu proveru smo imali ranije, ljudi završe fakultet, polože stručni ispit i tu nema nikakvih problema. Međutim, ovaj karakterni deo je znatno problematičniji, jer vi možete imati nekoga ko je super student, ali kao ličnost je problematičan.


a sad vrhunac:

QUOTE
Deca u drugom razredu osnovne škole imaju osam godina i već su poprilično zrela za tu vrstu simbolike koju književnost podrazumeva. Interpretacija književnog dela je nešto što je zadatak i učitelja u nižim razredima i profesora kasnije. Naravno da je to simbolika i treba da decu uputi da i u današnje vreme neko ko donosi novinu, ko je istovremeno vrlo moderan, bez obzira što je i tradicionalan, i donosi neku novinu da je taj zapravo pozitivan i da ne treba da se izdvajamo od tog sveta. I pošto ceo svet ima prozor, ima svetlost jednako u XII i u XX veku, simboličkim rečnikom rečeno, mi Srbi treba da imamo tu svetlost.
...
Ovo su stare priče, i one su pune izvesne simbolike i pouke, koju decu treba da nauče. Jer, deca naravno sve direktno shvataju, i bukvalno kao i mi odrasli, ukoliko ne uzmemo literaturu u kojoj se učimo simbolici.



e ja mislim da je dno dotaknuto.
ovaj je opasno glup, a mi smo najebali.

#2 Zverilla

Zverilla
  • Members
  • 910 posts

Posted 10 May 2006 - 15:50

a oce ovaj novi zakon i eticki test da se odnosi i na veronauku?

whistling.gif whistling.gif whistling.gif

(sifra: Pahomije)

#3 lancia

lancia
  • Members
  • 3,110 posts

Posted 10 May 2006 - 15:52

QUOTE
To je neki ljudski prirodni zakon. Verovatno zakonodavac nikad nije razmišljao tako izopačeno


Jadno li je nase zakonodavstvo, ako zavisi od smisla za izopacenost zakonodavca.

#4 kingmaker

kingmaker
  • Members
  • 4,535 posts

Posted 10 May 2006 - 16:03

secam se, 2004. godine, 15. oktobar.
drugarica diplomirala, ja spremala neko svoje slavlje i sve to, bio lep dan, i frizerka mi napravila bash bash dobru frizuru.

elem, u jutarnjem dnevniku na b92 chujem da je vuksanovic dobio ministarstvo.

do danas, mame mi, to mi je najveci 'politichki' shok. potpuno sam bila stondirana chinjenicom da je vuksanovic uspeo.
prosto:
vuksanovic koji se koprca da napravi neshto, a ne uspeva - mi je bila jedna od zivotnih konstanti. izvestan kao jutro.

i bum, jbt, dadoshe mu radi sa decom i da tumachi zakone. rekla na toj sedeljci diplomskoj da je postao funkcioner, i dvadeset ljudi mi nije verovalo, jednodushno me optuzivshi da tripujem.

meni je to shok ravan tome da npr. djordje david napuni marakanu.

ph34r.gif

na ovom omaž topiku zelim da podsetim josh i na izjave u vezi sa onim snimkom klinaca iz kragujevca, i ultimate hit: moleban protiv nasilja u shkolama.

Edited by kingmaker, 10 May 2006 - 16:04.


#5 nighty

nighty
  • Members
  • 1,793 posts

Posted 10 May 2006 - 16:36

Da kandidujemo Pahomiju za novog ministra obrayovanja. Ko je za?

#6 Buum

Buum
  • Members
  • 2,042 posts

Posted 10 May 2006 - 18:29

Vuksanović je jedna nesrećna budala koja se savršeno uklopila u galeriju grotesknih DSS likova. Taman kad čovek pomisli da se malo opametio, on to demantuje nekom svojom nebuloznom izjavom.

Izgubljen slučaj... sad.gif twak.gif

#7 Alexia

Alexia
  • Members
  • 1,114 posts

Posted 10 May 2006 - 18:46

QUOTE(lancia)
Jadno li je nase zakonodavstvo, ako zavisi od smisla za izopacenost zakonodavca.

Cuj, ceo nas drzavni sistem pociva na smislu za izopacenost.

Vuksa je kreten koji se ponekad umesa u svoj posao i napravi pokoje sranje, ne toliko upadljivo kao Colicka - cini mi se da je zato i opasniji na duze staze.

#8 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 11 May 2006 - 16:04

E on kao mladji uopste nije bio tako glup, to valjda dodje kad pocnes da se bavis amaterskom politikom.
Ja se secam kad sam jednom (mislim da sam imao jedno 6-7 godina), gledao sa njim i bratom mu neki film sa Tarzanom (tad su oni bili valjda tinejdzeri vec). Anyway, u jednoj sceni mene zaista zainteresuje kako to da Tarzan moze da hoda bos po sumi, a da se ne nabode na trnje (ne bih sada da ulazim u to zasto mi takve stvari padaju na pamet). I kaze doticni Slobodan : "Pa valjda zato sto stalno hoda tuda, pa su mu stopala zadebljala". Ja ohmy.gif wow! Otkrovenje!
Sad citajuci o deci i literaturi.........dobro je sto su nam roditelji prestali da se posecuju ubrzo posle toga.

#9 Erestor

Erestor
  • Members
  • 2,150 posts

Posted 11 May 2006 - 18:16

A, nije Fuksa glup... Samo se uspešno pravi-tako mu je oduvek odgovaralo...

#10 kamichak

kamichak
  • Members
  • 3,597 posts

Posted 11 May 2006 - 19:06

QUOTE(Erestor @ 11 May 2006, 19:16)
A, nije Fuksa glup... Samo se uspešno pravi-tako mu je oduvek odgovaralo...


aha, sav njegov performans je cesta mimikrija.
tip ustvari slaze rubika za ispod 4 sekunde rolleyes.gif

i sta to znaci "uvek mu je odgovaralo" - kada to "uvek",
u dugoj i uspeshnoj karijeri luzera?
pokazalo se kao adaptibilno da ne istrcava odmah sa svim svojim adutima,
prava mala iguana, tek cemo mi videti sta sve on ume?
happy.gif

Edited by kamichak, 11 May 2006 - 19:07.


#11 kojot

kojot
  • Members
  • 2,447 posts

Posted 11 May 2006 - 20:27

Bi je neki samit ministara prosvete Eu,ili tako nesto,i bio je pozvan Vuksanovic.Posle je na konferenciji za stampu izjavio sledece : Samit je prosao ok.Sa nama su isli i studenti sto su ministri Eu protumacili kao vrlo evropski ??? Kako ono bese dobar,bolji,najbolji,evropski,vrlo evropski. To je po meni vrhunac gluposti.I nije on jedini koji izjavljuje takve budalastine.

#12 Hella

Hella
  • Sleepers
  • 6,199 posts

Posted 14 May 2006 - 22:11

da citiram siska:
QUOTE
ekeke. biggrin.gif




QUOTE
Akciju za smenu Vuksanovića

14. maj 2006. | 10:48 | Izvor: Beta

Beograd -- Unija sindikata prosvetnih radnika pokreće akciju prikupljanja potpisa za smenu ministra prosvete i sporta Slobodana Vuksanovića.


Kako je agenciji Beta rekao predsednik Unije Leonardo Erdelji, na sednici održanoj u Kruševcu odlučeno je i da se podnesu krivične i prekršajne prijave protiv direktora škola koji ne poštuju kolektivni ugovor. Štrajk, koji je taj sindikat prosvetnih radnika započeo 3. aprila, neće biti nastavljen.

Pored povećanja plata od 35 odsto, Unija od 3. aprila zahteva i hitno konstituisanje Nacionalnog prosvetnog saveta i izdvajanje šest do sedam odsto bruto društvenog prozivoda za obrazovanje.


#13 kingmaker

kingmaker
  • Members
  • 4,535 posts

Posted 14 May 2006 - 22:14

QUOTE
predsednik Unije Leonardo Erdelji

madjar?


a gde moze da se potpise? ja volim da potpisujem.

#14 mokuci

mokuci
  • Members
  • 2,928 posts

Posted 15 May 2006 - 02:40

plakali smo od smejanja kad je nastupio u poligrafu pa objasnjavao kako je to sveti sava naucio srbe da ne treba svetlost unositi u kuce u vrecama nego da naprave prozore kako im je tek on otkrio plug i slicno.

edit: ko da je bio minister i dok sam morao u skole.

Edited by mokuci, 15 May 2006 - 03:38.


#15 NPS

NPS
  • Members
  • 1,071 posts

Posted 15 May 2006 - 03:30

Da... i ono kao da je Sveti Sava učio ljude kovanju gvoždja.
Ja sam vrisnuo kad ga je Jugoslav pitao o Egipćanima. roflmao.gif

Uprkos tome što mi je ministar po malo simpatičan (valjda jer vjeruje u ono što govori i jer nije perfidan i kvaran kao recimo Ilić), ipak mislim da on nije dorastao za odgovor i nivo Jugoslavljevih pitanja. Recimo nije bio odredjen kada je upitan gdje su granice toga što crkva sme i ne sme. Valjda sve sme. innocent.gif Možda za koju godinu unesu u udžbenike i to da je Sava napravio prvi parobrod, sijalicu, harmoniku, raketu... i da je liječio kardiovaskularne bolesti. wink.gif