Jump to content


Photo

brown, barnes, hornby


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
61 replies to this topic

Poll: ko vam je OD OVE TROJICE najdrazi? (54 member(s) have cast votes)

ko vam je OD OVE TROJICE najdrazi?

  1. dan brown (4 votes [7.41%])

    Percentage of vote: 7.41%

  2. julian barnes (24 votes [44.44%])

    Percentage of vote: 44.44%

  3. nick hornby (26 votes [48.15%])

    Percentage of vote: 48.15%

Vote Guests cannot vote

#31 PeraZdera

PeraZdera
  • Members
  • 1,289 posts

Posted 13 May 2006 - 21:39

QUOTE(ikar @ 13 May 2006, 17:41)
u poslednje vreme kad me neko pita sta sam zavrsio, prosto me bude sramota da kazem psihologiju. ide mi na nerve kad me novoupoznati sagovornik znacajno pogleda i kaze 'vau, super'.


ja kad se (hipotetički) upoznam sa nekim ko je završio psihologiju, ne kažem "vau, super", ali definitivno to pomislim u sebi

#32 Alexia

Alexia
  • Members
  • 1,114 posts

Posted 13 May 2006 - 23:33

QUOTE(PeraZdera @ 13 May 2006, 22:39)
ja kad se (hipotetički) upoznam sa nekim ko je završio psihologiju, ne kažem "vau, super", ali definitivno to pomislim u sebi

A oni odmah provale i sta ti mislis.

QUOTE(kurdi)
ako je neko citao barnes-a u prevodu - da li prevode i ono sto je u originalu na francuskom, ili samo ono sto je na engleskom?

Koliko se ja secam, ima i delova na francuskom. A sto ti je to vazno?

#33 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 14 May 2006 - 00:36

QUOTE(Cruella De Ville @ 9 May 2006, 21:50)
nego, sta trazi brown s honbyjem i barnesom  blink.gif
to je kao fiktivni poll:
a) milan mladenovic
cool.gif aca lukas
c) branimir stulic



meni se cini da je ovo vise deo tvog odgovora nego objektivna analogija pitanja (sto je pretpostavljam i bila ideja...), mada je naravno i moje vidjenje (i toga sta ti mislis o ova tri muzikanta i toga koliko je, posledicno, analogija neobjektivna) makar donekle subjetivno.

ps
(i) meni je a long way down dobar.

#34 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 14 May 2006 - 01:29

QUOTE(Alexia @ 14 May 2006, 00:33)
QUOTE(kurdi)
ako je neko citao barnes-a u prevodu - da li prevode i ono sto je u originalu na francuskom, ili samo ono sto je na engleskom?

Koliko se ja secam, ima i delova na francuskom. A sto ti je to vazno?



vazno je mozda prejaka rec, al meni licno zna ponekad da oteza citanje kada ono sto citam nije napisano na jeziku koji razumem.

#35 Alexia

Alexia
  • Members
  • 1,114 posts

Posted 14 May 2006 - 01:40

QUOTE(kurdi @ 14 May 2006, 02:29)
vazno je mozda prejaka rec, al meni licno zna ponekad da oteza citanje kada ono sto citam nije napisano na jeziku koji razumem.

U pravu si, neuporedivo je teze.

#36 lancia

lancia
  • Members
  • 3,110 posts

Posted 14 May 2006 - 01:52

QUOTE(Alexia @ 14 May 2006, 02:40)
U pravu si, neuporedivo je teze.

Kakva Pinterovska konstatacija biggrin.gif

#37 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 14 May 2006 - 02:20

QUOTE(Alexia @ 14 May 2006, 02:40)
U pravu si, neuporedivo je teze.


to ti pricam.
iznenadilo me to kad prvi put videh, prilicno hrabar (nepotreban? pretenciozan?) potez.
mada barnsova publika je ta koja je, u pricipu mozda je recimo jos ludje sto je brian azzarello progurao kroz dc comics da u njegovom 100 bullets hispanci, francuzi i sl svi pricaju svojim jezikom. jes da u stripu imas ocigledna olaksanja, al je i trziste znatno drugacije, pa sve u svemu ne znam.
no zapravo ono sto mi je palo na pamet (a samo blago ima veze sa ovim topicom) je pitanje generalnog efekta prevodjenja kod pisaca koji pisu teskim jezikom (barnes makar meni u originalu nije lak, cak dosta reci ne znam, ne racunajuci delove koji su na francuskom). ovaj primer pisanja na francuskom za englesko trziste je sa te strane interesantan za razmisljanje jer je upravo zbog svoje ekstremnosti (teorijski) jednostavniji od kvantifikacije tezine jezika.

#38 jela73

jela73
  • Members
  • 322 posts

Posted 14 May 2006 - 13:07

Greskom glasala za prvu umesto za drugu opciju- macka mi je skocila u krilo, pa sam pritisnula pogresno dugme. Moze li se ikako ispraviti?

#39 Cruella De Ville

Cruella De Ville
  • Members
  • 1,490 posts

Posted 14 May 2006 - 14:20

QUOTE(ikar @ 13 May 2006, 17:41)
a brate, nema uobrazenije sorte od psihologa  tongue.gif
u poslednje vreme kad me neko pita sta sam zavrsio, prosto me bude sramota da kazem psihologiju. ide mi na nerve kad me novoupoznati sagovornik znacajno pogleda i kaze 'vau, super'.


neka si se ti nama pohvalio biggrin.gif

QUOTE(Marvin (Paranoid Android) @ 13 May 2006, 19:32)
Fidelity je najbolja, slede u fotofinišu "How to be good" i "Groznica", "Dečak" mi se manje svideo, a za ovaj poslednji još sležem utiske...


meni je "kako biti dobar" najlosija hornbijeva knjiga.
glede "stadionske groznice", imala sam tu nesrecu da citam uzasno los prevod (toliko los, da ga je izdavac povukao, pa sve ispocetka ph34r.gif ) utisak o "high fidelityju" mi je, mislim, pokvario istoimeni film unsure.gif
da zakljucim:
hornby je meni skroz ok, mada se ne otimam za njegove knjige wink.gif

QUOTE(Alexia @ 14 May 2006, 00:33)
A oni odmah provale i sta ti mislis.

to su psiholozi, a ne telepate happy.gif

QUOTE(kurdi @ 14 May 2006, 01:36)
meni se cini da je ovo vise deo tvog odgovora nego objektivna analogija pitanja (sto je  pretpostavljam i bila ideja...), mada je naravno i moje vidjenje (i toga sta ti mislis o ova tri muzikanta i toga koliko je, posledicno, analogija neobjektivna) makar donekle subjetivno.


prihvatam tumacenje moje velike misli, uz ogradu od konstatacije da je M.M muzikant dry.gif
biggrin.gif

#40 DaniloBg

DaniloBg
  • Members
  • 1,938 posts

Posted 14 May 2006 - 15:00

hornby,iako se dešava da samo došljaka zbog kinte...braun je otprilike istraživačko novinarstvo + mašta,podstaknuta zaradom,plitko da zla boga...barnes je oki,mada 10 1/2 još nisam čitao

#41 korijander

korijander
  • Members
  • 165 posts

Posted 14 May 2006 - 20:06

Hornby, definitivno...

#42 Alexia

Alexia
  • Members
  • 1,114 posts

Posted 15 May 2006 - 01:56

QUOTE(kurdi @ 14 May 2006, 03:20)
to ti pricam.
iznenadilo me to kad prvi put videh, prilicno hrabar (nepotreban? pretenciozan?) potez.

Cula sam da je Basara uredno ubacivao u svoje knjige delove na latinskom koji su a) bili netacni (gramaticki) i b)on sam nije imao pojma sta znace.
Tako da to ponekad bude cisto radi dekoracije i postmodernizma, pretpostavljam.

QUOTE(Cruella De Ville)
to su psiholozi, a ne telepate

Zavisi od toga koliko su dobri u svom poslu.

#43 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 18 May 2006 - 22:24

Losa ti je usporedba; po kojoj logici si slozio poll? Ima mnogo boljih pisaca koji se , npr., mogu natjecati s Barnesom.

#44 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 18 May 2006 - 22:33

ehh, da... btw..

Knjige, knjigeee!



Treći zagrebački sajam knjiga nudi brojne programe, gostovanja književnih zvijezda i druženja s piscima. Između ostalih, dolaze Julian Barnes i Ingo Schulze.



Subota, 20. svibnja

12 sati - BP klub - Zagreb
press konferencija Juliana Barnesa, 3. Zagrebački sajam knjiga
happy.gif

#45 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 18 May 2006 - 23:06

QUOTE(Ziza @ 18 May 2006, 23:24)
Losa ti je usporedba; po kojoj logici si slozio poll?


kako mozes da izvedes zakljucak koji nuzno ovisi o odgovoru na pitanje koje istovremeno postavljas?