Jump to content


Photo

Lunov gnevnik


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
96 replies to this topic

#31 cybersrk

cybersrk
  • Members
  • 1,378 posts

Posted 22 May 2006 - 16:15

јоој ђе ме нађе! ss.gif

this is i man's dearest song...

this one is no bad eitha i-wah man

Police and thieves in the streets

Oh yeah!

Scaring the nation with their guns and ammunition

Police and thieves in the street

Oh yeah!

Fighting the nation with their guns and ammunition

From Genesis to Revelation

The next generation will be hear me

From Genesis to Revelation

The next generation will be hear me



And all the crowd comes in day by day

No one stop it in anyway

And all the peacemaker turn war officer

Hear what I say


Police, police, police and thieves oh yeah

Police, police, police and thieves oh yeah

From Genesis oh yeah

Police, police, police and thieves oh yeah


Scaring, fighting the nation

Shooting, shooting their guns and ammunition



Police, police, police and thieves oh yeah

Police, police, police and thieves oh yeah

Here come, here come, here come

The station is bombed

Get out get out get out you people

If you don't wanna get blown up


#32 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 26 May 2006 - 11:02

Zona gramzivosti

Upravo traju radovi u ulicama Svetozara Markovica, Resavskoj i Birchaninovoj, a verovatno i u drugim okolnim ulicama.
Gradska vlast je nalozila da se i podruchja van "kruga dvojke" i izrazito nekomercijalna, "zoniraju" radi potreba gramzive gradske vlasti olichene u "progresivnom" i "disidentskom" liku gradonachelnika Bogdanovica i njegovoj profitabilnoj podruznici - Perking servisu.

Josh jednom se pokazalo da je politichka elita slozna i jedinstvena kada je u pitanju otimachina, kradja, dzeparenje. Po tim "parametrima" nema nikakve razlike izmedju DSS-a, SPO-a, G16+Korupcija, SRS-a, NSa- i DS-a.
Naravno da se ni po drugim pitanjima sushtinski ne razlikuju iz chega se lako da zakljuchiti da ce predstojeci mandat vlasti biti samo produzetak onog shto je Vesna Peshic, josh pre tri godine precizno i ispravno okarakterisala kao - gubljenje vremena.

Paradoksalno je i porazno po civilno drushtvo da se to gubljenje vremena odnosi samo na puk, koji smerno i nedotupavno dopushta ovim protuvama da ih jebava u mozak. Shta vishe, armije aktivista, simpatizera i chlanova su spremne za najvece idiotluke i ponizenja, ne bi li svojim laznim liderima omogucile josh mandata u kojima ce ovi obezbediti novi priliv na rachunima u stranim bankama, nove stipendije za netalentovanu decu, josh stanova za jalove porodice, blindirane automobile za ubice i naruchioce i drushtveni ugled za svakovrsni shljam.

Ima li shanse da srpske birachke ovce proniknu u bit ovog razradjenog sistema ponizavanja i jednom podignu suvishni deo tela - glavu?

#33 Led

Led
  • Members
  • 1,214 posts

Posted 26 May 2006 - 16:35

QUOTE(Lun @ 26 May 2006, 11:02)
Zona gramzivosti

Upravo traju radovi u ulicama Svetozara Markovica, Resavskoj i Birchaninovoj, a verovatno i u drugim okolnim ulicama.


Nemas gde da se parkiras tongue.gif.

BTW zar ne pricaju o tome odavno, da ce uvesti naplacivanje parkinga u tim ulicama, osim za stanare? Tipa jedna (sopstvena) kola po vlasniku stana?

#34 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 26 May 2006 - 16:49

QUOTE(Led @ 26 May 2006, 17:35)
Nemas gde da se parkiras  tongue.gif.

BTW zar ne pricaju o tome odavno, da ce uvesti naplacivanje parkinga u tim ulicama, osim za stanare? Tipa jedna (sopstvena) kola po vlasniku stana?

Ne sum chuo za tako neshto. U ostalim delovima grada valjda ima neka pretplata koja, naravno, ne obezbedjuje parking mesto.
A glede parkiranja; zato sam ovako naglo osedeo. wink.gif

#35 Led

Led
  • Members
  • 1,214 posts

Posted 26 May 2006 - 19:19

Ja sam citala jos pre par godina da ce i nasa strana kruga dvojke postati zona sa naplatom parkiranja, pa sam se iznervirala kako necu (OK tata) moci da se parkiram ispred zgrade, a da to ne platim. Pa su mi onda objasnili da ce stanari biti izuzeti, ali njihovi gosti ne.

#36 CallCenter

CallCenter
  • Members
  • 1,892 posts

Posted 27 May 2006 - 13:00

QUOTE(Led @ 26 May 2006, 20:19)
Ja sam citala jos pre par godina da ce i nasa strana kruga dvojke postati zona sa naplatom parkiranja, pa sam se iznervirala kako necu (OK tata) moci da se parkiram ispred zgrade, a da to ne platim. Pa su mi onda objasnili da ce stanari biti izuzeti, ali njihovi gosti ne.


Za stanare 300 kinti mesečno. Goste ko hebe, oni redovno, po tarifi. wink.gif

#37 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 27 May 2006 - 14:50

QUOTE(CallCenter @ 27 May 2006, 14:00)
Za stanare 300 kinti mesečno. Goste ko hebe, oni redovno, po tarifi. wink.gif

Pa daj malo da se koordineshemo, CC, majka mu stara.
Ako ja napishem da nemam pojma o toj pretplati, ne mozesh ti da se pojavljujesh sa tamo nekim cenovnikom. mad.gif
Kako cemo inache da drzimo voju i u neizvesnoti glede nasheg akcionoh jedinstva? rolleyes.gif

wink.gif

#38 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 27 May 2006 - 15:37

Selidba!

Ma koliko iz ateistichkog ugla izgledalo paradoksalno, chovek optimista mora nalaziti valjana reshenja i u nepovoljnim situacijama.

Otishla je Crna Gora, ostao je Shami nazalost, ali je ostala i zgrada Saveznog izvrshnog veca ili kako se vec zove onaj soc-realistichki spomenik pretencioznosti na Novom Beogradu.
Eto zgodne prilike za stambenu reorganizaciju.
Odokativno, taj arhitektonski monster ima, brat-bratu, nekih 100K kvadrata. Tamo se moze smestiti Vlada republike Srbije, Ministarstvo spoljnih poslova, Generalshtab, kasarne i sve druge institucije vlasti sada smeshtene u strogom centru Beograda.
Korist bi bila vishestruka.
One lepe zgrade na raskrsnici Kneza Milosha i Nemanjine i u okolini, mogle bi se preurediti u Narodni muzej, Muzej savremene umetnosti, zgradu opere, hotele ili neki drugi sadrzaj, korisniji (od postojeceg) za ovaj grad i njegove spavache.

Tako bi se izbegli skoro svakodnevni saobracajni kolapsi kada dolazi/prolazi neka blindirana shusha.
Grad bi ushtedeo na izgradnji pomenutih objekata koji su inache neophodni.
Administracija bi bila povezanija a mozda i efikasnija na gomili (ruzan i nepravilan izraz ali potpuno adekvatan).
Centar grada bi bio mnogo funkcionalniji i znachajno bi unapredio kulturu zivljenja.
Neki buduci asasin lakshe ce naci svoje mesto blizu Ushca.
Ako bude dodatnog bombardovanja, postici ce se ushtede i u broju projektila.

U sklopu ove smeshtajne reforme valjalo bi zgradu Parlamenta premestiti u dosadashnju Saveznu skupshitnu (ostavljam finger feler).

Da skratim, nestace smog.

#39 Spleen

Spleen
  • Members
  • 1,126 posts

Posted 27 May 2006 - 15:52

Govorkalo se o tome i ranije ali mislim da je problem u tome što je ta zgradetina sačinjena mahom od ogromnih konferencijskih prostorija neadekvatnih za prostorije vlade.

#40 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 27 May 2006 - 20:45

Proverite, mozda je Bulatovic ispod vasheg kreveta?

Prosto sam zapanjen da Kamichak nije otvorila topik - Zakon o krivichnom postupku.
U njemu ima toliko skandaloznosti i opakih namera, da vishestruko prevazilazi svinjariju sa Zakonom o Crkvama.

Ali ne samo Kamichak; svi cute.
Bice da smo vec dobrano zagazili u onu Djindjicevu metaforu sa zabama, kuvanjem i neprimecivanjem.

Gradjanska klasa u Srbiji je zapravo umrla. U najboljem sluchaju otupela od udaraca.

#41 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 02 June 2006 - 09:10

Najvaznije je udomiti Vladetu

Na pitanje da li priznaje rezultate referenduma u Crnoj Gori, Vojislav Koštunica juče je rekao da Vlada Srbije konstatuje odluku predsednika Republičke referendumske komisije Františeka Lipke o rezultatima referenduma i da ne želi da ih komentariše.

Vojislav Koštunica je najavio da će Srbija definisati svoju politiku prema Crnoj Gori saglasno svojim i obostranim interesima i da Srbija priprema paket mera za definisanje svog statusa kao državno-pravnog sledbenika državne zajednice. To između ostalog podrazumeva donošenje Zakona o izmeni minstarstava, zakona o preuređenju institucija državne zajednice i zakona o tome koji akti će biti preuzeti od državne zajednice. Koštunica je izjavio i da ima bitnijih stvari od čestitki i diplomatskog priznjanja. "Srbija se bavi sobom, ima prioritet u ovom trenutku, koji je iznad svega toga, a to znači da postoji nešto što je za Srbiju u ovom trenutku daleko važnije od čestitki ili priznanja, bez kog, uzgred budi rečeno, jedna država može da postoji. Priznanje nije uslov da bi jedna država postojala", kaže Koštunica.

Koštunica je ponovio i stav da je Evropska unija imala odlučujuć uticaj i na uslove referenduma i da je dala odlučujući glas u Republičkoj referendumskoj komisiji o rezultatima.


Fascinantna je ova metamorfoza od sline do shlajmare.
Odjednom neki nedefinisani prioriteti, neshto shto je za Srbijicu mnogo vaznije.
A shta je zapravo najvaznije sada? Pa da gos'n Vladeta postane ministar spoljnih poslova, to je od ultimativnog prioriteta!
Dobro, mozda je vaznije zatashkati ovo oko ubistva Zorana Djindjica ali, brate, i Vladeti je mnogo stalo.

Naknadne bedastoce u vezi sa uslovima referenduma spadaju u red onih politichkih perverzija poznatih pod radnim naslovom "shta nije jasno u majchinim rechima?"

DSS nece preci cenzus. Primam opklade.

#42 eneja

eneja
  • Members
  • 956 posts

Posted 02 June 2006 - 13:29

QUOTE(Lun @ 2 Jun 2006, 10:10)
DSS nece preci cenzus. Primam opklade.



'Oce, 'oce ovaj narod nista ne kapira.

#43 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 02 June 2006 - 15:39

Cesid iz marta meseca

Apstinencija

Prolece 2005 - 53%
Leto 2005 - 53%
Jesen 2005 - 55%
Prolece 2006 - 59%

Dve trecine birachkog tela ne uchestvuje u pokushaju uticanja na sopstvenu sudbinu i to praktichno, u istorijskim okolnostima za Srbiju.

Stranachka orijentacija (u apsolutnim brojevima)

Interval - prolece2005-prolece 2006

SRS - 913.000 - 885.500 (742.000)
DS - 792.000 - 632.500 (490.000)
DSS - 280.500 - 170.500 (138.000)
SPS - 176.000 - 176.000 (150.000)
LDP - 60.000 (60.000)

Brojka u zagradi govori o sigurnim glasachima.

Stranachki rejting (april 2006)

SRS - 38.8%
DS - 27.9%
DSS - 7.6%
SPS - 7.6%
NS - 3.1%
LDP - 2.6%
G17 - 2.6%
SPO - 2.6%
Ostali - 5.1%

#44 Merlak

Merlak
  • Members
  • 2,906 posts

Posted 03 June 2006 - 09:20

Prilično tmurno, prognoza - loša.
Mislim, vremenska blink.gif

#45 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 03 June 2006 - 10:02

A josh je tmurnije ako se bacimo na analizu ovih famoznih 27% DS-a.

Da, ali pod uslovom da je izlaznost neshto manja od 50% i da za njih glasa cca 820.000 ljudi.
Znachi, realno i madridno, njihov procenat se danas krece u rasponu od 15% do 18%.