Jump to content


Photo

Trenutno najbolji play u NBA


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
361 replies to this topic

#46 Big Dipper

Big Dipper
  • Members
  • 150 posts

Posted 21 May 2001 - 13:24

Goranz:
Da,Mookey ima 34 godine i lagano je na zalasku karijere dok Terry pred sobom ima blistavu buducnost,ili bar tako izgleda...

Da, ali samo kao SG, posto je pravi "baby Iverson", strelac zarobljen u telu PG-a,

#47 Tank

Tank
  • Members
  • 28,411 posts

Posted 21 May 2001 - 19:08

To je tacno. Ima sjajan sut, ali mu visina ne dozvoljava da bude mnogo bolji.

#48 Goranz

Goranz
  • Members
  • 11,307 posts

Posted 21 May 2001 - 23:07

S svojih 20 poena i 5 asistencija bio je vise nego uspesan kao play,mada ga ta visina od 6'2'' stvarno koci..

#49 Tank

Tank
  • Members
  • 28,411 posts

Posted 22 May 2001 - 05:28

Da je samo malo visi, recimo 10tak cm.

#50 Big Dipper

Big Dipper
  • Members
  • 150 posts

Posted 22 May 2001 - 08:20

Goranz:
S svojih 20 poena i 5 asistencija bio je vise nego uspesan kao play,mada ga ta visina od 6'2'' stvarno koci..

Nije tacno.
Poceo je sezonu kao PG, onda se videlo da ne ide, pa su ga prebacili na SG-a. Ne mora da bude PG da bi imao 5 asistencija, niti je u "opisu posla" PG-a samo da asistira, postoje jos mnoge druge stvari. :smile:

#51 Goranz

Goranz
  • Members
  • 11,307 posts

Posted 22 May 2001 - 10:56

Na pocetku sezone je igrao PG zato sto je SG Hawksa bio Jim Jackson;kad se JJ povredio PG je bio Matt Maloney a SG Terry;kad se i Matt Maloney povredio na par utakmica Terry je opet bio PG dok je SG bio DerMarr Johnson a kad su napravili trade i poslali JJ u Cleveland za Brevin Knighta,Terry se definitivno pomerio na poziciju SG.

#52 Big Dipper

Big Dipper
  • Members
  • 150 posts

Posted 22 May 2001 - 14:02

Goranz:
Na pocetku sezone je igrao PG zato sto je SG Hawksa bio Jim Jackson;kad se JJ povredio PG je bio Matt Maloney a SG Terry;kad se i Matt Maloney povredio na par utakmica Terry je opet bio PG dok je SG bio DerMarr Johnson a kad su napravili trade i poslali JJ u Cleveland za Brevin Knighta,Terry se definitivno pomerio na poziciju SG.

Moram da priznam da ne shvatam ovaj komentar, kao i komentar koji si napravio juce u diskusiji o Phillyju i McKieu. Ti kazes nesto, ja kazem da nije i onda ti napises ovako nesto sto potvrdjuje moj a ne tvoj stav.
Ne vidim svrhu. Ako si hteo da demonstriras da poznajes NBA, i impresioniras ljude, u redu je, svaka cast. Ako si hteo da me prosvetlis, nisi morao jer da i sam to ne znam, ne bih ni napisao komentar gore.
U svakom slucaju mogao si stedeti i prste i vreme. :smile:

#53 Tank

Tank
  • Members
  • 28,411 posts

Posted 22 May 2001 - 14:07

Stvarno ne moras ti da me ucis ko je igrao ne kojoj poziciji i kada i gde je bio trejdovan.

#54 Goranz

Goranz
  • Members
  • 11,307 posts

Posted 22 May 2001 - 14:56

Za Big Dippera:
Ne bih rekao daje Terry prebacen na SG zato sto je lose resenje na PG vec zato sto ekipa parkticno nije imala SG u pocetnom delu sezone,kad je Jackson otisao za Knighta,ostali su Terry,Maloney,i Glover koji je na pocetku sezone bio povredjen,tako da se Terry prekomandovao na SG,i prosto eksplodirao u inace slaboj bekovskoj liniji Hawksa.Kad sam mislio na Terryja kao PG on je proslu sezonu igrao na toj poziciji,menjajuci Colesa a bekovi su bili Rider i Jackson,dok je u ovoj igrao na pocetku playa i povremeno u toku sezone,recimo u tandemu sa Gloverom,ili Johnsonom na poziciji 2,kad su Maloney i Knight bili povredjeni ili nisu bili prva opcija za playa.

Za Ivana:Izvinio stvarno sto sam te povredio osecanja,mozda bi bilo bolje da predjem da pisem u stilu "Kobi je najbolji","Vince rocks" ili tako nesto i da se drzim slepo tih tema.

#55 Tank

Tank
  • Members
  • 28,411 posts

Posted 22 May 2001 - 15:26

Ako zelis da pokazes svoje znanje, samo napred. Ne znam koga ces impresionirati.

#56 Goranz

Goranz
  • Members
  • 11,307 posts

Posted 22 May 2001 - 16:00

Ne brini se,nisam dosao nikog da impresioniram,za to si ti zaduzen ovde...

#57 Tank

Tank
  • Members
  • 28,411 posts

Posted 22 May 2001 - 18:56

Pa sad nije to ni moj cilj. Volim da vidim da jos neko zna o NBA, osim mene, pa sam zato ovde.

#58 Goranz

Goranz
  • Members
  • 11,307 posts

Posted 22 May 2001 - 19:29

Pa rekao bih da sam i ja zato ovde...Ako ponekad navodim cifre ili neke brojke,za koje sam siguran da ih znas,to je verovatno da bih obrazlozio svoj stav,mislim ne volim da pisem da je bolji ovaj ili onaj a da usput ne navodim neke razloge zbog kojih smatram da je tako...

#59 Big Dipper

Big Dipper
  • Members
  • 150 posts

Posted 22 May 2001 - 20:28

Goranz:
Za Big Dippera:
Ne bih rekao daje Terry prebacen na SG zato sto je lose resenje na PG vec zato sto ekipa parkticno nije imala SG u pocetnom delu sezone,kad je Jackson otisao za Knighta...

Upravo suprotno. Jackson je tredeovan za Knighta BAS ZATO sto su ljudi u Atlanti uvideli da je Terry MNOGO bolji kao SG, nego kao PG, slicno kao sto je L.Brown uvideo da je Iverson bolji kao SG. Uopste, to pocinje da biva tendencija u NBA jer ima (cak je i Byron Scot pokusao sa Marburryem na SG-u) mnogo ljudi koji su igrali SG-a u srednjoj skoli a nisu ni "dovoljno porasli" za NBA SG-a, ni potpuno prilagodili igru PG-u.

#60 Goranz

Goranz
  • Members
  • 11,307 posts

Posted 22 May 2001 - 20:40

Bila je to onda cudna odluka celnih ljudi Hawksa,jer je Jackson imao relativno dobru sezonu u Atlanti,a i ovu je poceo dobro,dok je Knight nakon duge povrede tavorio u Clevelandu i cak ni prelazak u Atlantu nije poboljsao njegovu formu i ucinak..No bilo kako bilo,Terry se pokazao kao odlican bek,koji je znacajno uznapredovao u odnosu na sezonu 99/00...