Jump to content


Photo

Zdravo drugovi specijalci!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
40 replies to this topic

#16 Liticovjesac

Liticovjesac
  • Members
  • 281 posts

Posted 07 April 2006 - 06:20

Meni ovaj tekst izgleda kao nesto sklepano na brzinu. Njegovo uopstavanje i izvlacenje zakljucka o postiocima foruma je potpuno u stilu tih forumasa koji su citirani u clanku, a vec i vrapci na granama znaju sta znaci kuda nas vodi takvo uopstavanje.
Ciro , mogao si to mnogo pametnije i bolje da napises. Da nije doslo mozda do kreativnog zasicenja? Da ti ne sedi Ljilja Smajlovic nad glavom i kljuca: Kasnis sa tekstom Ciro, kasnis.... ?

btw nisam znao da je ovde na forumu moderator zeMsko niti znam koji joj je nik , sto Cira izgleda zna. Nek se zato sama javi , da ne budem i ja kao predsednik Vlade - neobavesten smile.gif

#17 marginalis

marginalis
  • Members
  • 56 posts

Posted 07 April 2006 - 10:06

Moram da priznam da čak i ovako nenormalan tekst ima jedan kvalitet. ZĆ nam je odao polni identitet ModPescanika, tj. uvažene moderatorke! innocent.gif

Pozdrav svim kolegama specijalcima!

#18 Merlak

Merlak
  • Members
  • 2,906 posts

Posted 07 April 2006 - 10:19

K-NIN-ski Wanish "zdravo bolesno" mrzi i to ne krije, vredno kritikuje
sve chediste&lukovicevce&stromfrontashe podjednako, SC
opravdano izostavlja sa spiska jer su moz'biti na pravom putu,
zaboravljajuci pritom da je forumska scenografija ovde i sada
odraz vremenskih prilika i neprilika, puko siroche naspram recimo
skupshtinske govornice za kojom se valjaju zeschi, otrovniji, primitivniji,
podliji, vulgarniji i daleko ogavniji naci stavovi....
a za to su im autori jos i (pre)placeni.

I uopste, koja razlika izmedju (pre)placenog teksta i frelancerskih
retorika jednog B92 4uma? U ceni, valjda.

QUOTE
"Patriotski” forumi su po pravilu ćirilični, a “globalistički” latinični

E oklen li si ovo zdipio, Čurćiću nijedan mad.gif

#19 Gjovani

Gjovani
  • Members
  • 3,195 posts

Posted 07 April 2006 - 16:00

Ovo je, na žalost, većinsko mišljenje u Srbiji. NIN je propagator istih vrednost kao i NSPM, samo na prizemnijoj ravni. Kraj ovakve kontrole medija, a mislim da nikada niko nije u ovoj meri kontrolisao medije kako to radi Koštuničina vlast,odnosno politička klasa u kojoj participira i tzv. parlamentarna opozicija, stvari će izgledati i gore.
No, ono što je meni posebno zapalo za oko jeste afirmacija B. Tadića u ovom i drugim NIN-ovim tekstovima. Zamislite, kaže autor, šta ovi sa Foruma B92 pišu o Tadiću.
Ali, nije ničija do zore gorila...

#20 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 07 April 2006 - 18:24

QUOTE(Schrodinger @ 7 Apr 2006, 05:40)
Nema sta, svaka krpa nadje zakrpu, pa tako i nin dobi novu novinarsku zvezdu. Cudo samo kako pored "Pescanika" i "Insajdera" ne pomenu i Mjehura Ubicu i pojedine epizode/voditelje jutarnjeg programa na radiju kao opasne ekstremiste uporedive sa stormfrontom.

thumbup.gif

(mehura ubicu roflmao.gif )

#21 DaniloBg

DaniloBg
  • Members
  • 1,938 posts

Posted 08 April 2006 - 00:24

QUOTE(marginalis @ 7 Apr 2006, 10:06)
Moram da priznam da čak i ovako nenormalan tekst ima jedan kvalitet. ZĆ nam je odao polni identitet ModPescanika, tj. uvažene moderatorke!  innocent.gif

Pozdrav svim kolegama specijalcima!



e nek si nam kaz'o!

#22 Guest_vinska musica_*

Guest_vinska musica_*
  • Guests

Posted 08 April 2006 - 00:50

p.s. ako jos neko nije video ... Pera uyvratio udarac specijalcima!
Na onom topiku gde ga obozavamo, mazimo i pazimo. biggrin.gif laugh.gif

#23 rti

rti
  • Members
  • 25 posts

Posted 08 April 2006 - 21:43

E ovoliko budalastina odavno ne procitah. Iskoristih tekst da pogledam kakvi su ti drugi forumi. ??? Boelsni! Pazi ovo - Влада Републике Српске Крајине у прогонству поводом смрти председника Слободана Милошевића његовој породици, ближњима, грађанима Републике Србије и васколиком српству упућује изразе најдубљег саучешћа....??? Pa onaj stormfront i ostali. FB92 je svasta a oni su nista. "Ko ovde nije poludeo, taj nije normalan!"

#24 DaniloBg

DaniloBg
  • Members
  • 1,938 posts

Posted 09 April 2006 - 00:30

e zajebao si se tu,sad će to da ti iskoristi ćirjaković za novi tekst,sa tezom tipa kako se mi ustavri tom tezom "Ko ovde nije poludeo, taj nije normalan!" ustavri branimo od činjenice i priznanja da nismo normalni,da smo duboko istraumirani,i da samo mrzimo sve njih jer su oni lepi,seksi,savršeno građena i inteligentni do beskraja svih njihovih tekstova tokom ovih godina

#25 Anne Gwish

Anne Gwish
  • Members
  • 612 posts

Posted 09 April 2006 - 00:41

Ja sam Cirjakovicevo pisanje shvarila kao pravljenje paralele izmedju Foruma b92 i Zamisli Srbiju s jedne strane, i Stormfronta i Srpskih nacionalista s druge strane. Kao, ovi nacisti, fasisti, homofobi i rasisti, mrzitelji svega sto nije srpsko - to ne valja. Ali Boze moj, s druge strane imate ove koji mrze sve sto Srbija danas predstavlja, tako neki sumnjivi evropejci, mondijalisti, globalisti (jos pisu latinicom!) - dakle, ni to ne valja.

Drugim recima jasne ideje i stavovi, (i dobri i progresivni, i losi i nazadni) su ekstremi i toga i takvih se treba kloniti. Sve je to ista raspomamljena rulja koja bi da resava stvari vesanjem o bandere. Najlepsa je, blago nama, zlatna sredina. U centar Srbijo!

Problem je sto je slika tog famoznog centra mutna i nejasna, ne dopada mi se kako je tamo, ne dopadaju mi se ljudi, ne dopadaju mi se poruke koje salju. I da, hvala bogu da postoji internet pa oni koji se tako osecaju nisu usamljeni. Neka Cirjakovic proba da zamisli sta bi bilo kada bi se taj bes gomilao u svima nama. Mozda bi neko uzeo sibicu i kantu benzina i prosetao do Vlade Srbije, cisto informativno... A Cirjakovic bi mogao malo i da o'ladi i da prihvati cinjenicu da ako ja mogu da tolerisem postojanje onog tresa od novina koje oni uzdignute glave zovu "ugledni nedeljnik", jbg valjda nije tako tesko okanuti se Foruma b92.

Edited by andrea, 09 April 2006 - 00:43.


#26 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 09 April 2006 - 09:47

QUOTE(andrea @ 9 Apr 2006, 01:41)
Drugim recima jasne ideje i stavovi, (i dobri i progresivni, i losi i nazadni) su ekstremi i toga i takvih se treba kloniti. Sve je to ista raspomamljena rulja koja bi da resava stvari vesanjem o bandere. Najlepsa je, blago nama, zlatna sredina. U centar Srbijo!



QUOTE(Ćirjaković)
Jedna od često obnavljanih tema na B92 forumu je rasprava da li je Koštunica nacista ili fašista.


Čovek je lepo rekao šta ga žulja. rolleyes.gif

#27 Alexia

Alexia
  • Members
  • 1,114 posts

Posted 09 April 2006 - 12:52

Pa dobro, tekst je ipak objavljen u NIN-u - to vec dovoljno snizava ocekivanja i priprema citaoca na jednu posebnu vrstu stampane virtulene realnosti.

Meni je ovde, ipak, zanimljivija potreba da se bas sada tako pomno i objektivno analizira situacija na domacim forumima - nedugo nakon akcija koje su potekle sa jednog od najostrascenijih foruma. Da li to znaci da postoji izvesna doza zabrinutosti (barem kod svesnih i budnih novinara-patriota) da se mrzitelji Srbstva opet ne pojave negde van svog virtulnog rezervata, zavedeni mracnim projekcijama koje medjusobno indukuju o ovom najboljem od svih mogucih drustava?
Ajd' nek je ovo i samo preterana kreativnost u zakljucivanju, potekla iz potrebe da pridam vise znacaja ovom forumu nego sto ga zaista ima, ali pitanje ostaje.

Btw, ovo je prvi clanak iz NIN-a koji sam procitala posle prilicno vremena. Nesto propustam?

#28 DaniloBg

DaniloBg
  • Members
  • 1,938 posts

Posted 09 April 2006 - 16:17

pa ne,uglavnom je sve tako melanholični trip zbog devedesetih na sjeničkom siru i бест оф из гуче

#29 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 09 April 2006 - 23:32

QUOTE(DaniloBg @ 9 Apr 2006, 16:17)
pa ne,uglavnom je sve tako melanholični trip zbog devedesetih na sjeničkom siru i бест оф из гуче

Nemoj da mi ubacujes melanholiju tamo gde joj nije mesto.
Ne promisljaju (sto se desava kod melanholicnih) ti likovi tipa ZC ili Dj Vukadinovica vec im smeta sto ne moze njihova Palanka (od dragog mi Konstantinovica) da prodre u sve pore ovog (a i sire) drustva. Varaju se oni koji misle da k- NIN-dze ne znaju za podatak o 3% ljudi u Srbiji koji koristi kompjuter. Znaju to oni, kao sto znaju da se ne okrece galaksija oko Srbije sa oko 7 miliona stanovnika ali bi hteli da je tako. I to ih najvise boli. Ali vreme ce takve pregaziti jer vreme je njihov najveci neprijatelj. Kao sto je predvideo Henry, za 30- 50 godina.

Edited by melankolic, 09 April 2006 - 23:33.


#30 niko

niko
  • Banned
  • 1,846 posts

Posted 10 April 2006 - 06:42

QUOTE(melankolic @ 10 Apr 2006, 00:32)
Nemoj da mi ubacujes melanholiju tamo gde joj nije mesto.
Ne promisljaju (sto se desava kod melanholicnih) ti likovi tipa ZC ili Dj Vukadinovica vec im smeta sto ne moze njihova Palanka (od dragog mi Konstantinovica) da prodre u sve pore ovog (a i sire) drustva. Varaju se oni koji misle da k- NIN-dze ne znaju za podatak o 3% ljudi u Srbiji koji koristi kompjuter. Znaju to oni, kao sto znaju da se ne okrece galaksija oko Srbije sa oko 7 miliona stanovnika ali bi hteli da je tako. I to ih najvise boli. Ali vreme ce takve pregaziti jer vreme je njihov najveci neprijatelj. Kao sto je predvideo Henry, za 30- 50 godina.


Ko ziv ko mrtav za 30- 50 godina.... sad.gif