Jump to content


Photo

Albumi i sličice


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
187 replies to this topic

#16 adasevic

adasevic
  • Members
  • 2,650 posts

Posted 06 April 2006 - 17:08

Panini Album je zvanican album vec godinama.
Krivo mi je sto ove (kao i nekoliko predhodnih) u albumima nema sudija, al sta da se radi.

Sto se cene tice...

Kesica je 25 dinara. Unutra je 5 slicica. Album ima 596 slicica. Dakle teoretski vam je potrebno 596/5=119,2 ili kad zaokruzimo 120 kesica. To izadje tacno 3000 dinara (jos vam ostanu i cetiri duplikata smile.gif ). E sad ako racunamo da ce se album skupljati 3 meseca (april, maj, jun) to znaci da je mesecni trosak 1000 dinara. Na dnevnoj bazi to izadje malo vise od 33 dirnara. Dakle kesica i po.

Ako uzmemo u obzir da je potrebno imati i neki duplikat, mozemo ovo da povecam i na 50 dinara dnevno. To mu znaci odricanje od jedne kifle/flasice koka kole od 0,5l/pakle cigara/pola pica u kaficu...

Ako ste pravi obozavatelji slicica, sigurno mozete da se uklopite u proracune. Ako se odlucite, javite se pa da se menjamo kad vam ulete neki duplikati biggrin.gif

Inace ja popunio 1/3 albuma innocent.gif

#17 freak

freak
  • Members
  • 1,723 posts

Posted 06 April 2006 - 18:23

QUOTE(adasevic @ 6 Apr 2006, 17:08)
Sto se cene tice...

Kesica je 25 dinara. Unutra je 5 slicica. Album ima 596 slicica. koka kole od 0,5l/pakle cigara/pola pica u kaficu...


Inace ja popunio 1/3 albuma  innocent.gif

nije =+ 1 zaboravio si onu panninijevi biggrin.gif ja skupljam ali sto je interesantno ja ispade jedan od najmladjih sto skupljam s kim se menjam smile.gif a trenutno mi ide cool pa kad skupim dosta duplikata javicu ti se ili da napise neko sta mi treba, organizujemo cunene tapke i osteale igre sa slicicama wink.gif

#18 Psihodelija

Psihodelija
  • Members
  • 429 posts

Posted 06 April 2006 - 18:28

I ja sam kupio album.Odradjen je po Paninijevom standardu,ima svoje prednosti ali i nedostatke.Nema nekih dodataka kao pehar,stare zvezde sampionata i slicno,a priznacete ovakve slicice otvaranje kesica cine mnogo interesantnijim i neizvesnijim biggrin.gif .
Ja sam tek poceo da popunjejem,svidja mi se sto nema mnogo duplikata(kupujem uvek u istoj trafici)ali bice ih pa ce pasti razmena smile.gif

#19 teacher

teacher
  • Banned
  • 5,613 posts

Posted 06 April 2006 - 20:27

Zašto nemam nijedan duplikat? Sramota! Gotovo da neću moći da se žalim.
Prva sličica ove godine mi je bila Vidićeva, kao što rekoh, a od naših imam i Ljuboju. Za sada ne mogu da odredim najružniju selekciju (ranije su to bili Škoti).

#20 henrik larsson

henrik larsson
  • Members
  • 6,231 posts

Posted 06 April 2006 - 21:34

Mađari iz Španije '82 su all time šampioni ružnoće. Atila Kerekeš, Laslo Balint i ekipa smile.gif

#21 Alex-vozd

Alex-vozd
  • Members
  • 1,910 posts

Posted 06 April 2006 - 21:57

Ove godine su ukrajinske reponje neprikosnoveni,mada treba obratiti paznju i na Poljaka Milu.Gavrancica treba izvuci odande po svaku cenu...poceo je opasno da prati lokalnu modu.Mada,kada su nasi u pitanju glavna uzdanica je Mladenovic,bez obzira sto je na slicici jos i dobro ispao.

Edited by Alex-vozd, 06 April 2006 - 22:03.


#22 Boza_zvani_Pub

Boza_zvani_Pub
  • Members
  • 2,544 posts

Posted 06 April 2006 - 22:22

daj skenirate neke interesantne pa postavite

#23 adasevic

adasevic
  • Members
  • 2,650 posts

Posted 06 April 2006 - 23:53

QUOTE(Alex-vozd @ 6 Apr 2006, 22:57)
Ove godine su ukrajinske reponje neprikosnoveni,mada treba obratiti paznju i na Poljaka Milu.Gavrancica treba izvuci odande po svaku cenu...poceo je opasno da prati lokalnu modu.Mada,kada su nasi u pitanju glavna uzdanica je Mladenovic,bez obzira sto je na slicici jos i dobro ispao.


Moram da se pozalim da kako vreme odmice broj duplikata sve intezivnije raste (cudna pojava biggrin.gif )...

Sto se ruznoce tice od ovih koje sam video u vrhu su golman Kostarike Poras, Kolocini (ARG), Mladja (sampion biggrin.gif ), mada i Gavrncic ne zaostae puno, Dirk Kuyt (Hol), Ali Karimi (IRAN), a posebna prica su selekcije Togoa (to treba videti) i Saudi Arabije - ima jedan isti Osama Bin Laden (Abdulaziz Kathran 594)

#24 939116

939116
  • Members
  • 60 posts

Posted 07 April 2006 - 08:08

da se priključim ovom forumu iako sam uglavnom na muzičkom, ali nisam mogao da se uzdržim smile.gif
za gospodu koja se žali što kako nema duplikata, samo neka nastave sa skupljanjem stići će i do toga
došao sam negde do pola albuma i broj duplikata počeo je da raste neverovatnom brzinom (otprilike 300 sličica u albumu + 90 duplikata), iako kupujem kesice svuda po gradu i razne druge varijante ne bi li ih izbegao.
takođe nekih reprezentacija imam na skoro sve igrače u i duplikatima (ecuador, obala slonovače, francuska), a nekih nemam uopšte (engleska, nemačka, brazil, scg), a i primetna je čudna pojava da ako od nekog tima skupim ceo napad nama nikog iz odbrane i obrnuto (ili je to samo paranoja innocent.gif )
po pitanju ružnoće, slažem se sa mr. adaševićem, ubedljivo najodvratniji lik br.594 abdulaziz katharan, koji je verovatno vodio obuku u al khaidinom kampu pre nego što se bacio na fudbal, mada i u reprezentaciji trinidada ima dosta kandidata...teško je odučiti se rolleyes.gif
p.s.
ako ima zainteresovanih za menjažu, javite se

#25 J'en ai marre!

J'en ai marre!
  • Members
  • 1,070 posts

Posted 07 April 2006 - 09:20

QUOTE(zzzzz @ 5 Apr 2006, 03:08)
Cenim da ovo zasluzuje split, ne zbog trola, nego zato sto i naslovna i ova tema zasluzuju duznu paznju. Znam da moderator ne postoji, ali ako njegov nesmireni duh i dalje luta ovim zabitim delom foruma, neka se smiluje nama jadnima i neka podeli ovaj topik na dva dela, neka cveta hiljadu cvetova...

Ово си срочио као цар. biggrin.gif

Ала ме дирате и ви и онај текст на Б92, не знам да ли да се активирам (иначе сам се пензионисао још откад су нас врнули из Шведске). Ево сам из шале купио две кесице (улетели ми СЦГ и ХРВ грбови, те Дадо Пршо).

Мала галерија ликова из Италије '90:


Извор

Ја се сећам да су ми из целог албума апсолутни фаворити били Gorlukovich (први у последњем реду) и McInally (последњи у другом реду).

#26 moke

moke
  • Members
  • 2,958 posts

Posted 07 April 2006 - 10:56

QUOTE(adasevic @ 7 Apr 2006, 00:53)
Moram da se pozalim da kako vreme odmice broj duplikata sve intezivnije raste (cudna pojava  biggrin.gif )...

Sto se ruznoce tice od ovih koje sam video u vrhu su golman Kostarike Poras, Kolocini (ARG), Mladja (sampion  biggrin.gif ), mada i Gavrncic ne zaostae puno, Dirk Kuyt (Hol), Ali Karimi (IRAN), a posebna prica su selekcije Togoa (to treba videti) i Saudi Arabije - ima jedan isti Osama Bin Laden (Abdulaziz Kathran 594)


ih nemam 594. u ovo društvo mogao bi se svrstati i carlos alberto tevez...

#27 haroshi manager

haroshi manager
  • Members
  • 3,079 posts

Posted 07 April 2006 - 11:58

QUOTE(J'en ai marre! @ 7 Apr 2006, 10:20)
Мала галерија ликова из Италије '90:


Извор

Ја се сећам да су ми из целог албума апсолутни фаворити били Gorlukovich (први у последњем реду) и McInally (последњи у другом реду).

roflmao.gif roflmao.gif roflmao.gif

#28 Krampa

Krampa
  • Members
  • 4,481 posts

Posted 07 April 2006 - 12:14









#29 Krampa

Krampa
  • Members
  • 4,481 posts

Posted 07 April 2006 - 12:17

QUOTE(henrik larsson @ 6 Apr 2006, 23:34)
Mađari iz Španije '82 su all time šampioni ružnoće. Atila Kerekeš, Laslo Balint i ekipa smile.gif

laugh.gif





#30 LayneStaley

LayneStaley
  • Members
  • 466 posts

Posted 07 April 2006 - 12:40

QUOTE(939116 @ 7 Apr 2006, 09:08)
da se priključim ovom forumu iako sam uglavnom na muzičkom, ali nisam mogao da se uzdržim  smile.gif
za gospodu koja se žali što kako nema duplikata, samo neka nastave sa skupljanjem stići će i do toga
došao sam negde do pola albuma i broj duplikata počeo je da raste neverovatnom brzinom (otprilike 300 sličica u albumu + 90 duplikata), iako kupujem kesice svuda po gradu i razne druge varijante ne bi li ih izbegao.
takođe nekih reprezentacija imam na skoro sve igrače u i duplikatima (ecuador, obala slonovače, francuska), a nekih nemam uopšte (engleska, nemačka, brazil, scg), a i primetna je čudna pojava da ako od nekog tima skupim ceo napad nama nikog iz odbrane i obrnuto (ili je to samo paranoja  innocent.gif )
po pitanju ružnoće, slažem se sa mr. adaševićem, ubedljivo najodvratniji lik br.594 abdulaziz katharan, koji je verovatno vodio obuku u al khaidinom kampu pre nego što se bacio na fudbal, mada i u reprezentaciji trinidada ima dosta kandidata...teško je odučiti se rolleyes.gif
p.s.
ako ima zainteresovanih za menjažu, javite se


I ja stigoh do pola, i sakupih poprilično duplikata, pa eto prilike za menjažu.
Blam me da idem do lokalne škole da vrebam klince da se menjamo, pa još da me uapsi školski pandur kao nekog Pedohomija.
Zanimljivo je da samo englezi nemaju slajbu sa grbom nego sa zastavom, a i kolektivna fotografija je uradjena u fotodućanu (i na prošlom je čini mi se bilo tako).
Ljuti rivali Holandezi skoro popunjeni (fali jedna), a u duplikatima imam još dve postave.
Sto se nasih tice za sad je Dragutinović ispao ˝neobično˝.
br.594 abdulaziz katharan - mister 2006 bez premca (dva duplikata)

Krampo care!
Espana 82 - Moj prvi Panini...Naranjito