Jump to content


Photo

DVD za 99 din.


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
57 replies to this topic

#1 Takeshi

Takeshi
  • Members
  • 2,001 posts

Posted 05 April 2006 - 22:21

Vec nekoliko puta u javnosti cujem primedbu na "ovog" izdavaca, da prodajom originalnih dvd-jeva za 99. din ustvari vrsi neku vrstu piraterije sopstvenih izdanja, kao i da unistava konkurenciju cenama ispod ekonomskih.
E sad' ja kao krajnji "konzument" koji nije upucen u autorska prava, filmsko trziste isl. bas i ne mogu da se bunim, s' obzirom da je rec o sasvim pristojnim filmovima (posebno atraktivne Almodovar i Kislovski kolekcije...).
Ali mi ovo deluje kao ocajnicki pokusaj da se barem nesto spase, pa makar i razmrdavanjem ostalih distributera (kao da su oni dvd-jevi od 250 din ekonomska cena?)

Je l' kupujete filmove "na kisoku"?
Meni je u supermarketu zao da ne ubacim barem jedan kad' skapiram da su krastavci skuplji od Sin City-ja laugh.gif


ps. A koliko shvatam dilema: da li prepustiti sve trzistu, pa ko prezivi nek' prica, ili zadrzati neku laganiju vrstu uticaja "drzave"... je ista za sve oblasti drzava u tranziciji, od medija... do npr. proizvodnje metalnih odlivaka.

#2 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 05 April 2006 - 22:45

Poslednji exer u kovcegu nasih bioskopa. piggy.gif

A i legalna piraterija naravno. Pa sve ove nase "kuce" su zapravo prvobitni pirati koji su se legalizovali...

Mislim simpaticno je to, ali gde to ima?
Cini mi se da je to jos jedan srpski izum ss.gif

Vec je rodjena generacija koja ce jednog dana pitati "Mama, a sta je to bioskop?"

Edited by st.maurice, 05 April 2006 - 23:02.


#3 Glas RazumaN

Glas RazumaN
  • Members
  • 2,538 posts

Posted 05 April 2006 - 22:52

Ne znam, ja kupujem, i postao sam toliko bezobrazan da i kada izađe nešto od 250d (osim ako nije nešto nepropustivo) što bi uzeo, čekam da nestane pa da se pojavi za 99. smile.gif

Velika većina filmova koji se prodaju na ovaj način je b produkcije, i nepopularna za neke šire mase, a pošto u "legalnoj" prodaji skoro sva originalna dvd izdanja koštaju od 800 pa i do 1500, 1600 dinara za najnovije naslove - ovo je verovatno varijanta koja i "njima" odgovara. Verujem da 10, 20% zainteresovanih nema nameru niti sredstava da da za film 1000 dinara koji može da sprži za 35+120 rente, cenim da je ovako postignut neki mini kompromis, no nisam kompetentan da ulazim u detaljnije analize kako se to odražava globalno na filmsku industriju.

#4 moke

moke
  • Members
  • 2,958 posts

Posted 05 April 2006 - 23:00

QUOTE(st.maurice @ 5 Apr 2006, 23:45)
Vec je rodjena generacija koja ce jednog dana pitati "Mama, a sta je to bioskop?"


jebiga kad u bioskopima uglavnom nema šta da se gleda...

#5 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 05 April 2006 - 23:12

QUOTE(Glas RazumaN @ 5 Apr 2006, 23:52)
Ne znam, ja kupujem, i postao sam toliko bezobrazan da i kada izađe nešto od 250d (osim ako nije nešto nepropustivo) što bi uzeo, čekam da nestane pa da se pojavi za 99. smile.gif



Bas taj rad. smile.gif


Dakle ovo za 99 dinara je u pocetku bila rasprodaja zaliha (nalepnica 99 din preko originalno stampanog 250 din). Mada primecujem da su u poslednje vreme bas poceli da stancuju diskove sa originalnom cenom od 99 din koja je odstampana na omotu.

#6 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 05 April 2006 - 23:17

A sto se originala originala tice ja sam doticne video samo u Tehnomarketu kada sam kupovao TV. Nigde drugde. I prvo sto sam pomislio je kao ma vazi, 1500 dinara pa makar to bio recimo Goodfellas.

Film za 99 din mozda i nije toliko losa ideja. Film za €10-20 ce kupiti po koji snob ili primac . A za 99 kinti ipak ide. Lakse uzeti DVD u Maxi-ju za 99 din nego traziti kod pirata za iste ili vece pare. Bolje i tih 99 dinara da uzmu nego nista.

#7 Takeshi

Takeshi
  • Members
  • 2,001 posts

Posted 05 April 2006 - 23:41

QUOTE(st.maurice @ 5 Apr 2006, 23:45)
Mislim simpaticno je to, ali gde to ima?
Cini mi se da je to jos jedan srpski izum ss.gif


Nisam siguran, kod kolportera se prodaju po slicnoj ceni (ne bas 99, ali medju ovim od 250din) dvd-jevi iz Hrvatske. To je iz one faze "film uz novine".
Slicna prica ide i za knjige na kisoku... cini mi se, sa Nemcima su Politika i Novosti ugovarali prava (mada je tu malo drugacija situacija nego sa filmovima).

Da li je bolje drzati se "starog" sistema: polica sa filmovima, raspadnuti bioskop...pa da sacekamo da neko ministrastvo donese odluku... ili prilagoditi cenu trzistu, a troskove pokriti na drugi nacin. I da li su filmovi isto sto i paradajz, pa da funkcionisu samo po trzisnim principima? tongue.gif
Evo pre 10-ak minuta na BBC World isao prilog o velikom uspehu Netflix-a, sistem online narucivanja, slanja filmova na kucnu adresu, drzis koliko hoces*

* - ajde ovi "preko" neki info?

Edited by Takeshi, 05 April 2006 - 23:43.


#8 Zeka Peka

Zeka Peka
  • Members
  • 3,687 posts

Posted 05 April 2006 - 23:56

ДВД-ови за мале паре су по мени прави вид борбе против пиратерије. Ок, слика није кристална као на овим скупим ДВД-овима, али је копија легална и ником се не исплати да се цима са пиратским издањима кад за "исте паре" може да добрије "оригинал".

Што се биоскопа тиче, они дефинитивно пропадају, а један од главних разлога је ово:
QUOTE(moke @ 6 Apr 2006, 00:00)
jebiga kad u bioskopima uglavnom nema šta da se gleda...

у комбинацији са ценама улазница. Тренутно је потребно 250 динара (чини ми се да је ишло и до 300 за неке пројекције, па су спустили цене) + кокице (или нешто друго wink.gif ), још помножи цену са 2 ако хоћеш да изведеш неког. Да не помињем кад родитељи треба воде децу да гледају цртаће. Па ко ће то да испоплаћа?

Ја сам последњих пар година толико проредила одласке у биоскоп, пре свега из горе поменутог разлога.

Интернет и пиратерија су такође допринели лошој биоскопској посети, да се не лажемо, па је управо и једини прави вид борбе против пиратерије та јефтина понуда оригинала. Људи дискове масовно купују, што очигледно има ефекта.

#9 eoten

eoten
  • Members
  • 1,132 posts

Posted 06 April 2006 - 08:19

QUOTE(Zeka Peka @ 6 Apr 2006, 01:56)
ДВД-ови за мале паре су по мени прави вид борбе против пиратерије. Ок, слика није кристална као на овим скупим ДВД-овима, али је копија легална и ником се не исплати да се цима са пиратским издањима кад за "исте паре" може да добрије "оригинал".

Што се биоскопа тиче, они дефинитивно пропадају, а један од главних разлога је ово:

у комбинацији са ценама улазница. Тренутно је потребно 250 динара (чини ми се да је ишло и до 300 за неке пројекције, па су спустили цене) + кокице (или нешто друго wink.gif ), још помножи цену са 2 ако хоћеш да изведеш неког. Да не помињем кад родитељи треба воде децу да гледају цртаће. Па ко ће то да испоплаћа?

Ја сам последњих пар година толико проредила одласке у биоскоп, пре свега из горе поменутог разлога.

Интернет и пиратерија су такође допринели лошој биоскопској посети, да се не лажемо, па је управо и једини прави вид борбе против пиратерије та јефтина понуда оригинала. Људи дискове масовно купују, што очигледно има ефекта.


Masovna piraterija , a i jeftini DVDiji , sigurno su doprineli ocajnom stanju nasih biskopa. Pre par dana sam gledao Jarhead (Marinac) od 17h (sam u sali) i kasnije od 21h Brokeback Mountain (bilo nas ukupno petoro u sali). Sa druge predstave Jarheada izisao je jedan tip. Znaci, ukupno sedam ulaznica za jedan dan ph34r.gif
Sve ovo uz cinjenicu da je jedan od filmova na programu tog dana verovatno najbolji film prosle godine. Koji su stavili samo na termin od 21h valjda da ne kvari mlade narastaje blink.gif
Ali, DVDiji postoje i u drugim drzavama a skidanje dilmova sa neta takodje pa ljudi ipak idu u bioskope. Mislim da je razlog , bar delimicno , i u katastrofalnoj opremljenosti nasih bioskopa. Za potpun dozivljaj filmova tipa LOTR, Star Wars, Troja ili novijih ratnih filmova kvalitet zvuka je jednako bitan kao i velicina platna. U suboticka dva bioskopa ozvucenje je slabije nego moje kod kuce, znaci jedno 20-30W sinusa sa donjom granicnom frekvencijom od jedno 300 Hz. Onda nije cudo da ljudi radije ostaju kod kuce umesto da daju 150din za ulaznicu + prilozi. Za druga dva dela LOTR potegao sam do Novog Sada i Arene. Platno je jedno 4 puta vece nego kod nas ali zvuk je isto ocajan. Dobro mozda ima svih 50W od jedno 150Hz na onoliku salu mad.gif
Ako se losem zvuku dodaju i losa sedista (vazi za Suboticu) sve je jasno. Osim kao izaci iz trenutne situacije.

#10 Nikola21

Nikola21
  • Members
  • 7,472 posts

Posted 06 April 2006 - 09:43

Upravo kupio Sin City za 99din tongue.gif

#11 NightRider

NightRider
  • Members
  • 153 posts

Posted 06 April 2006 - 09:55

Lost In Translation for 99 CSD!!! smile.gif
'bes kino... ph34r.gif

#12 thermal bug

thermal bug
  • Members
  • 2,388 posts

Posted 06 April 2006 - 10:20

QUOTE(Takeshi @ 5 Apr 2006, 23:21)
E sad' ja kao krajnji "konzument" koji nije upucen u autorska prava, filmsko trziste isl. bas i ne mogu da se bunim, s' obzirom da je rec o sasvim pristojnim filmovima (posebno atraktivne Almodovar i Kislovski kolekcije...).

kad je bila kishlovski kolekcija ohmy.gif sad.gif

#13 Zeka Peka

Zeka Peka
  • Members
  • 3,687 posts

Posted 06 April 2006 - 10:55

QUOTE(eoten @ 6 Apr 2006, 09:19)
Mislim da je razlog , bar delimicno , i u katastrofalnoj opremljenosti nasih bioskopa.

Слажем се у потпуности. Наиме, у претходном посту сам потпуно заборавила да напоменет ту чињеницу уз цену улазнице. Дакле, поставља се питање шта добијамо кад оставимо толико новца?

Прошле године сам гледала нешто у Козари (мислим МНА2) у термину од 21. Била је још увек зима, дакле напољу негде око 0. У неком моменту сам осетила да дува од некле, као да ради нека клима или као да је неко направио промају. Смрзли смо се живи. Ни јакне, ни шалови ни капе нам нису помогли да се угрејемо!!! На крају питам оног човека на излазу зашто је оволико хладно, а он ми каже да су везани за градску топлану и да се грејање (хаха, "грејање"!!!) гаси у 21. Питала сам се само како ли је хладно онима који тек треба да уђу у биоскоп у 23, кад је последња пројекција.

Дакле, шта сам ја платила? Да се заледим? blink.gif

А то је факин КОЗАРА, која би требало да је међу најбољим биоскопима у граду. Шта тек рећи за неки 20. Октобар или тако неки биоскоп. rolleyes.gif Тад сам одлучила да једино идем у Таквуд и Роду, евентуално и Дом Синдиката и то само велику салу. Не могу у оне прчеве где не видим ништа ако седне неко нормалне висине испред.

едит: О звуку и да не причам. Мада, некад у Таквуду умеју баш да претерају са јачином.

Edited by Zeka Peka, 06 April 2006 - 10:56.


#14 reg

reg
  • Members
  • 4,229 posts

Posted 06 April 2006 - 12:02

QUOTE
А то је факин КОЗАРА, која би требало да је међу најбољим биоскопима у граду.


Vidi se da si bas proredila odlaske u bioskop. biggrin.gif

#15 moke

moke
  • Members
  • 2,958 posts

Posted 06 April 2006 - 13:04

QUOTE(thermal bug @ 6 Apr 2006, 11:20)
kad je bila kishlovski kolekcija  ohmy.gif  sad.gif


za dan zaljubljenih wub.gif