Jump to content


Photo

Sa koliko godina?Iz kog puta? Na kom autu?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
124 replies to this topic

Poll: Iz kog puta ste polozili vozacki? (188 member(s) have cast votes)

Iz kog puta ste polozili vozacki?

  1. Iz prvog (83 votes [45.60%])

    Percentage of vote: 45.60%

  2. Iz drugog (49 votes [26.92%])

    Percentage of vote: 26.92%

  3. Iz treceg (21 votes [11.54%])

    Percentage of vote: 11.54%

  4. Iz cetvrtog (13 votes [7.14%])

    Percentage of vote: 7.14%

  5. Iz petog (5 votes [2.75%])

    Percentage of vote: 2.75%

  6. Vise od pet puta (11 votes [6.04%])

    Percentage of vote: 6.04%

Vote Guests cannot vote

#106 Tracker

Tracker
  • Members
  • 303 posts

Posted 23 December 2006 - 17:51

Test sam polozio iz prve chim sam napunio 18., onda sam otishao na ekskurziju pa sam praksu polagao mesec dana kasnije, na nekom Yugicu koji je nazovi bio "nov", i polozio iz prvog puta. innocent.gif

A najbolji fazon na polaganju su mi bile devojke koje polazu i po 7.-8. put pa kad sednu u kola stisnu gas i ne pushtaju kvachilo dok se motor dooobro ne izdere, a potom nekako, jedva krenu.

I onda me mrze kad kazem da zene GENERALNO ne umeju da voze. rolleyes.gif

#107 dejannis

dejannis
  • Members
  • 23 posts

Posted 28 December 2006 - 11:49

Test iz prvog, voznju na drndavom jugicu 45 iz treceg ili cetvrtog. Polagao u sred zime... nista gore od voznje na poligonu po snegu, zamislite da vozite uz belu liniju, a sneg 10cm wink.gif cim sam izasao "u grad" - polozio.

#108 gile88

gile88
  • Members
  • 54 posts

Posted 07 January 2007 - 16:01

Sa 18 godina,iz prvog puta,na dobrom starom jugicu innocent.gif

#109 gile88

gile88
  • Members
  • 54 posts

Posted 07 January 2007 - 16:03

a za ovog cara gore,upravu si da su zene malo slabije od nas,ali ima i nas totalnih idiota

#110 Maya Order

Maya Order
  • Members
  • 518 posts

Posted 07 January 2007 - 16:31

Sa 19 godina matorci su me bukvalno naterali da se upisem na casove; bilo je ono 'nista od letovanja, evo ti kinta za casove'. Kakav bedak s obzirom da se moj jedini pokusaj voznje pre toga sveo na zakucavanje u zbun na poligonu kod bazena Kosutnjak unsure.gif
Posle mi je bilo super zanimljivo. Obucavala sam se na 45-ici. Testove sam razbila; 0 negativnih iz I puta. :respect:
Voznju sam polozila iz treceg.
Drugi put sam pala valjda zato sto nisam trubila svinji na ulici. Da, da.... gore na Vidikovcu bila jedna kuca gde su gajili svinje i pustali ih da se setaju po komsiluku.
Ako se ne varam, na polaganjima traze da das zmigavac cak i kad zaobilazis j**eni kamen na ulici, strasno, strasno !
Tokom treceg pokusaja pandur mi je rekao da krenem pod rucnom. Ja mu kazem 'moze ako cete Vi da mi je zategnete posto ja nemam snage u rukama'. On me gleda i ne moze da veruje. Kaze on meni: Pa kako ces sutra u svom autu? Ko ce onda rucnu da ti dize? Ja mu kazem da na caletovoj 128-ci rucna ioanko ne radi a i u retkim slucajevima kad je cale zategne ja onda ne umem da spustim. On se izbezumio pa mi rekao 'aman kreni onda kako znas i umes' i ja krenem pipajuci noznu..... I polozim haa.

ph34r.gif

#111 Maistor

Maistor
  • Members
  • 1,022 posts

Posted 07 January 2007 - 17:49

Iz prvog, tri dana posle 18. rođendana, na jugiću 45.

#112 tosha

tosha
  • Members
  • 49 posts

Posted 01 June 2007 - 12:28

sa 25 godina.testovi iz prvog,voznja iz drugog puta(mnogo bi mi bilo da sam odmah istog dana polozio oba),a auto je opel corsa A (razvaljena skroz) laugh.gif laugh.gif

#113 007

007
  • Members
  • 547 posts

Posted 01 June 2007 - 12:35

Moram priznati da mi je polaganje testova bila prava pustolovina. Polozila sam ih iz 13og puta ph34r.gif , a voznju iz prvog, davne '93 na tada, extra autu - jugo 45!

Edited by 7, 01 June 2007 - 12:36.


#114 The Ghost

The Ghost
  • Members
  • 113 posts

Posted 01 June 2007 - 13:58

Tek sa 22, jbg, bilo takvo vreme...Inace, iz prve naravno, jer u mom kraju su motori i automobili imali kultni status. Ziveo sam blizu poligona za polaganje i tada smo jos kao klinci sa 13-14 molili instruktore da nam daju krug-dva na Ficama. Ovi nas iskoriscavali da im prvo operemo kola, pa onda ti daju malo da vozis po poligonu. Tako da sam ja znao sve zivo i cesto pre polaganja vozio bez dozvole sta god sam dohvatio.

Sa mojim instrukorom Perom uglavnom sam vozio recimo 20 minuta, pa odemo u kafanu, gde se Pera napije i ustedi dosta goriva. Od trideset propisanih sati, vozio sam desetak i to iskljucivo ako je Peri nesto trebalo...

Polaganje na Fici...hm. Sad mi sve izgleda tako romanticno. 750 kubika i unutra instruktor i dva pandura. Mnogi su padali vec posle stotinjak metara jer je trebalo da krenes pod rucnom...Da nisam polzio iz prve ne znam kako bih preziveo od zadirkivanja. Jedan drug koji je bio pravi divljak na motorima, polagao je za A kategoriju, a vec je tada vozio KTM-a bez dozvole. Dodje on tako na polaganje motorom i prethodno preskoci neko stepeniste u suludoj brzini. Ovi instruktori ostali bez daha. Naravno, polozio odma.

#115 nebojsapetkovic

nebojsapetkovic
  • Members
  • 123 posts

Posted 01 June 2007 - 14:38

to je bilo 2006, februar sa puno snega i leda, ja sa 22 ne pune 23 godine, padam testove! i svi me zezali... iz druge polazem testove iz prve voznju vadim vozacku i cao dovidjenja...
polagao sam na yugo 55, i to na benzin a ne na plin sto me je zacudilo... secam se da me je pandur terao da se ukljucim posle jednog auta u glavnu ulicu a ja odbio, i on me ljutito pita zasto nisam to uradio?? a ja sam mu rekao zato sto sam ja vozac i tako sam procenio...
izgleda da mu se to svidelo, jer sam polozio iz prve:)

#116 Lavinia Amaldi

Lavinia Amaldi
  • Members
  • 2,362 posts

Posted 01 June 2007 - 15:04

QUOTE(nebojsapetkovic @ 1 Jun 2007, 14:38) <{POST_SNAPBACK}>
secam se da me je pandur terao da se ukljucim posle jednog auta u glavnu ulicu a ja odbio, i on me ljutito pita zasto nisam to uradio?? a ja sam mu rekao zato sto sam ja vozac i tako sam procenio...

biggrin.gif

super

#117 Voo

Voo
  • Members
  • 1,037 posts

Posted 01 June 2007 - 16:02

E ovako, testove sam dvaputa polagao iz prve (jednom su mi istekli, nisam ni znao da imaju rok).
Voznju polozio sa 19 godina iz devetog pokusaja. OK, znam. rolleyes.gif Puno vremena, novaca i zivaca.

Uglavnom, na ispitima vozio, po recima policajaca: "sa suvise pouzdanja" (kad sam vozio sasvim normalno), "suvise neubedljivo" (kad sam pokusavao da im se prilagodim), "k'o manijak" (kad sam prolazio kroz crveno - jedini put kad sam se slozio sa zakljuckom da uopste ne bi trebalo da vozim).
Elem, polozih na kvarnome Jugu. I to kod Pevaca, sad, jasno je da Pevac jednostavno nije normalan covek, s facom i korpulencijom Luke Bracija a reputacijom poremecenog cuvara konclogora. Prilikom voznje peva on meni na uvo, unosi mi se u facu, trza mi volan, meni pomalo zabavno, cak sam se i lepo ispopricao s njim. Taj dan, svi padnu, ja prodjem.

Prvi dan po dobijanju dozvole, sednem u kola i uhvate me gde vozim po savskom nasipu.
Gospojin kaze: "A mali, to ti je ka da si u coveka pistolj uperio". I sad 'ladno imam vozacku i kaznu sa istim datumom.

Ceo proces polaganja... nemam neki zakljucak. Samo neprijatno iskustvo.

#118 HighFly

HighFly
  • Members
  • 1,288 posts

Posted 01 June 2007 - 22:52

Položio sve iz prve u februaru 2005. god. sa 20,5 godina na Golf IV SDI. Da su se ćale i keva pitali ne bih ja polagao dok se ne oženim i postanem svoj čovek dry.gif laugh.gif

Moram reći da je na Golfu bilo relativno lako položiti, jer je to magare sa mnom (tada imadoh oko 100 kila), instruktorom, koji je isto bio krupan i policajcem pozadi, kretalo uzbrdo bez gasa huh.gif samo na kvačilo. Ne mož' da omaneš. Doduše, vožnja se najbolje uči na benzincu, tako da ne bih nikom preporučio da se uči na dizelu ili barem ne ženskoj populaciji.

Najsmešnija situacija na polaganju je bila kada je došao Simon Vukčević da polaže. Posle poligona i vožnje kroz grad vraća se na poligon, besno izlazi iz kola i kaže da ga je policajac oborio na polukružnom i potom odlazi preko puta, seda u VW Polo i odvozi se u grad laugh.gif

Takođe, ako ćemo o sportistima imao sam prilike da vidim negde na proleće 2002. u Kneza Miloša kako Darko Miličić parkira teget Passat i odlazi u banku ph34r.gif Sam je čovek došao kolima iz Vršca, a tad još nije napunio 17 godina ph34r.gif Sve u Srbiji može...

#119 french-mania

french-mania
  • Members
  • 10 posts

Posted 04 June 2007 - 17:20

U 18 iz drugog puta na swiftu u saobracajnoj skoli!

#120 Rahel

Rahel
  • Members
  • 5,435 posts

Posted 05 June 2007 - 00:31

21 godina / iz 2. puta / BMW (nemam pojma koji, bilo je to '86.)

Testovi iz prve.

A vožnja - pa, pri prvom pokušaju sam razbucala jedan kontejner prednjim desnim krilom kod parkiranja. "Kunem se" - nije bio tu kad sam počinjala da se parkiram ... Podmetnuli mi mangupi ...