Jump to content


Photo

Fantasy Role Playing


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
8 replies to this topic

#1 hoppingy

hoppingy
  • Members
  • 27 posts

Posted 28 February 2006 - 23:22

Pa da li neko igra?Kako vam se svidja?

#2 Glas RazumaN

Glas RazumaN
  • Members
  • 2,538 posts

Posted 01 March 2006 - 04:12

Misliš na live igranje? Vas par i Dungeon Master?

Naj ortak živi za to. Ali bukvalno. Ako te zanima išta oko toga, mogu da te "spojim", ima na tone kojekakvih knjiga, uputstava i sl...

#3 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 01 March 2006 - 08:41

Igram ja, D&D 3.5, jednom nedeljno. Ranije smo igrali Rolemaster, ali nas je bilo previse pa je sistem pucao, tuce su predugo trajale. Sada je podnosljivo, ali sa 10 ljudi za stolom ima malo role-playinga, no gura se nekako. Bila je vec ovakva tema pre jedno godinu dana, umrla je neslavno, ene je u arhivu.

#4 Killiana

Killiana
  • Members
  • 475 posts

Posted 01 March 2006 - 13:06

ima i mnogo drugih, poput vampire serije, orpheus-a, na koji konkretno mislis?
ako mislis na sisteme?
mada, ipak nalazim za mnogo zanimljivije, ako se napravi "svoj" sistem i izmisli "svoja" prica. :wub:

#5 Šumejker-Levi 9

Šumejker-Levi 9
  • Members
  • 568 posts

Posted 01 March 2006 - 13:22

Misliš na live igranje? Vas par i Dungeon Master?

Naj ortak živi za to. Ali bukvalno. Ako te zanima išta oko toga, mogu da te "spojim", ima na tone kojekakvih knjiga, uputstava i sl...

<{POST_SNAPBACK}>


Čuo sam o tome, ali nikako ne nalazim vremena da se raspitam. Iz par izvora sam saznao da je igra fenomenalna, raspitivao se po knjižarama (ali avaj, niko nije prevodio kod nas, a izdanje na engleskom se može naći samo u Novom Sadu - tako su mi rekli), pa bih ti bio vrlo zahvalan Glase Razumni ako bi mi ukratko pojasnio kako, šta, gde i koliko.
Možeš i na PM da ne troluješ, mada mislim da je bolje da napišeš post o tome, kako bi i drugi ljudi koji nisu čuli o tome mogli da imaju neki uvid u samu igru, za koju pretpostavljam da je super.

Hvala

#6 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 01 March 2006 - 13:44

Nije samo u Novom Sadu, imaju podruznicu u BGD, negde u Vojvode Milenka, a ima i u Games Workshopovom predstavnistvu u Zvecanskoj. I da, sve je engleskom.

edit:slovca

P.S. Imas jako finu i slicnu stvar za pocetnike na srpskom, board-game je u pitanju, zove se "Bas-Celik". Nije bas RPG, ali je jako blizu, skinut "Talisman", samo su baza srpske narodne prica i obicaji.

Edited by Artur Dent, 01 March 2006 - 13:48.


#7 Killiana

Killiana
  • Members
  • 475 posts

Posted 01 March 2006 - 14:54

treba cekirati i plato music store, tamo imaju svasta :wub:

#8 Glas RazumaN

Glas RazumaN
  • Members
  • 2,538 posts

Posted 01 March 2006 - 18:49

pa bih ti bio vrlo zahvalan Glase Razumni ako bi mi ukratko pojasnio kako, šta, gde i koliko.

<{POST_SNAPBACK}>


Pa vite ljudi, nijesam ni ja expert, ali sam prisustvovao na par sešna te sam kolko toliko kompetentan. :wub:

Elem, ne trebaju vam nikakve knjige i sl, osim par nekih papira koji se lako fotokopiraju. U njih se unose likovi, tj karakteristike istih, helti tj hit pointi, magije, mogućnosti tj skilovi itd. Po svim tim stavkama napredujete sa levelima. (Kao heroji u warcraftu, u diablu i sl).

Naravno, postoji gomila knjiga o rasama, pravilima, sposobnostima, skilovima i sl, ali za samo igranje, potreban vam je dungeon master (narator, čovek koji vodi igru), vi i ti papiri, čisto statistike radi.

Narator je glavni, vodi priču, i role play znači upravo to da se sve odvija u realnom vremenu.

Tipa:

DM: ušli ste u krčmu, napalo vas je 5 gnomova, šta ti radiš?
Ti: bacam taj i taj spel, bežim

ili šta već, nebitno.

Uglavnom, iziskuje da brzo razmišljaš i da se susrećeš sa izazovima i teškim odlukama. :)

A da, jako su bitne kockice, koje se bacaju i zavisi od njih koliko će vaši pozivani spelovi biti uspešni. Tipa ako bacaš strelu, možeš da omašiš, a i da ga rokneš iz prve.

E sad, postoje i stone igre tog tipa (taj baš čelik i sl), ali o tome stvarno malo znam. Znam da je ortak od ovog o čemu sam govorio ali odlepio, navukao se najstrašnije, i sada je u fazonu smišljanja svog ličnog ambijenta za igru (ili ti-sveta). 0:)

Tih e-book - ova na tu temu ima milion, pa ako je nekome potrebno nije problem da se to sprži pa da se prosledi nekako.

#9 vasudeva418

vasudeva418
  • Banned
  • 2,635 posts

Posted 03 March 2006 - 16:53

Evo odrednice o RPG-u ili FRP-u na srpskoj wikipediji.

http://sr.wikipedia.org/wiki/FRP

Inače: najbolji hobi na svetu. Tačka.