Jump to content


Photo

Oscar 2006


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
179 replies to this topic

#166 snaja88

snaja88
  • Members
  • 226 posts

Posted 07 March 2006 - 12:54

I ovi (valjda na HRTu) su rekli da je KLuni dobio Oscara verovatno i zbog tih zdravstvenih problema.........sto jes' jes'..........
Onda je trebao da dobije Jake, cujem da je njemu Heath povredio nos dok su uvezbavali ''The Kiss' laugh.gif laugh.gif

#167 egon_meets_edith

egon_meets_edith
  • Members
  • 414 posts

Posted 07 March 2006 - 13:10

QUOTE(broken fingers @ 7 Mar 2006, 12:24)


autor toga... mislim, jadno mi je kad se neko bavi takvim budalastinama.

#168 reg

reg
  • Members
  • 4,229 posts

Posted 07 March 2006 - 20:15

QUOTE
jel ima neko kome se nije dopao crash?


Ovde. biggrin.gif

Gledao sam film i posle nekih scena mislio "cekaj, da li su ljudi ozbiljno shvatili ovo".

Deo kada policajac rasista spasava crnkinju iz zapaljenog automobila, a ona sva istraumirana baca tugaljiv zahvalan pogled dok je prakticno odvlace od mesta nesrece [valjda da mu se ne bi bacila u narucje] mi je potpuno neubedljiv. Pa onda scena u kojoj Sandra Bulok prepricava i analizira sve sto je do tada pokusavala da odglumi, to me je podsetilo na najgori deo Minority Reporta. Dotukao me je razgovor u kolima izmedu chichatomeljivog producenta i kriminalca. Posle toga sam mirno docekao St. Christopher figuricu, saznanje da je decko brat inspektora i sve ostalo sto pruza jedan preachy hallmark film [ok, uz bolju reziju i montazu naravno].


QUOTE
autor toga... mislim, jadno mi je kad se neko bavi takvim budalastinama.


Mislim da je bavljenje time legitimno. Ne verujem da bih razmisljao kao autor u slicnoj situaciji. Sredio bi Ang Lee da to izgleda kao following their hearts prica. wink.gif

Edited by reg, 07 March 2006 - 20:21.


#169 egon_meets_edith

egon_meets_edith
  • Members
  • 414 posts

Posted 07 March 2006 - 21:28

QUOTE(reg @ 7 Mar 2006, 20:15)
Ovde. biggrin.gif

Gledao sam film i posle nekih scena mislio "cekaj, da li su ljudi  ozbiljno shvatili ovo".

Deo kada policajac rasista spasava crnkinju iz zapaljenog automobila, a ona sva istraumirana baca tugaljiv zahvalan pogled dok je prakticno odvlace od mesta nesrece [valjda da mu se ne bi bacila u narucje] mi je potpuno neubedljiv. Pa onda scena u kojoj Sandra Bulok prepricava i analizira sve sto je do tada pokusavala da odglumi, to me je podsetilo na najgori deo Minority Reporta. Dotukao me je razgovor u kolima izmedu chichatomeljivog producenta i kriminalca. Posle toga sam mirno docekao St. Christopher figuricu, saznanje da je decko brat inspektora i sve ostalo sto pruza jedan preachy  hallmark film [ok, uz bolju reziju i montazu naravno].


haha, jeeeeee!!! bar neko!
film koji daje iluziju angazmana a provokativan je koliko i tegla kiselih krastavaca.

#170 snaja88

snaja88
  • Members
  • 226 posts

Posted 08 March 2006 - 15:13

Nasla sam titl za Crash,prebacila na CD,pogledacu uskoro
Samo, 1. stvar mi nije najjasnija oko Oscara (OK,ima vise stvari,but anyway..)
zasto tolika halabuka i Oscar za 'Crash' kad je film iz 2004?
Sta je sa Oscarom 2005,zasto tamo nije bio?

#171 Nikola21

Nikola21
  • Members
  • 7,472 posts

Posted 08 March 2006 - 15:50

A ja pitam gde je Sin City i sto nije medju nominovanima?!? mad.gif

#172 TetkaStanka

TetkaStanka
  • Members
  • 21 posts

Posted 08 March 2006 - 16:38

QUOTE(snaja88 @ 8 Mar 2006, 15:13)
Nasla sam titl za Crash,prebacila na CD,pogledacu uskoro
Samo, 1. stvar mi nije najjasnija oko Oscara (OK,ima vise stvari,but anyway..)
zasto tolika halabuka i Oscar za 'Crash' kad je film iz 2004?
Sta je sa Oscarom 2005,zasto tamo nije bio?


Ako je zavrsen pred kraj godine, onda je logicno da nije mogao da bude u konkurenciji. A ne bi bilo fer da se ti filmovi sa kraja godine ne uzimaju u obzir.

Edit: pogresan quote.

Edited by TetkaStanka, 08 March 2006 - 16:39.


#173 snaja88

snaja88
  • Members
  • 226 posts

Posted 08 March 2006 - 16:54

Znam da je bio prikazan pred kraj 2004....... al i BBM i jos neki su pred kraj 2005. pa su usli u Oscara. Izgleda mi kao da su sada birali samo te pred kraj godine dry.gif

#174 Zeka Peka

Zeka Peka
  • Members
  • 3,687 posts

Posted 08 March 2006 - 21:32

Нешто сам размишљала о врмену кад је Crash почео да се приказује и никако ми није ишло да датира из 2004. Једноставно предалеко. dry.gif

А онда сам отишла на имдб. wink.gif

На основу ових датума види се да је филм почео да се даје тек од априла 2005, па је јасно зашто је упао у такмичење за Oскара ове године.

Што се тиче темприрања момента приказивања неког филма скоро све продуцентске куће гледају да га одложе за време што ближе одржавању Оскара да би утисци о филму били што свежији, а самим тим да би филм што боље прошао на додели. Crash је "најстарији" од свих у овогодишњој конкуренцији, али се изгледа највише допао жирију и самим тим добио награду.

#175 reg

reg
  • Members
  • 4,229 posts

Posted 08 March 2006 - 23:19

For Geeks Only: How Oscar Voting Works

#176 dedazec

dedazec
  • Members
  • 1,460 posts

Posted 09 March 2006 - 02:09

ali najbitnije je da je mala crna haljina i dalje u igri. mada me brine ta kriza armanija... a i mushkarci... u osnovi vrlo konzervativno odelo sa varijacijama na reverima... itd.

#177 Eraserhead

Eraserhead
  • Members
  • 9,436 posts

Posted 09 March 2006 - 04:18

Gledao sam veceras Crash.

Nacin na koji se bavi temom rasizma je sjajan.
Uopste taj pritajeni rasizam je problem koji se lako ignorise a ovaj film ga vraca u ssamu zizu.

Medjutim sam film mi nije ostavio poseban utisak.
Na trenutke pokusaji patetike... malo klisea itd.

Moram da pogledam i Gayuboje pa da vidim koji mi je bolji.

#178 heilel

heilel
  • Members
  • 798 posts

Posted 10 March 2006 - 00:10

kao i obicno - akademija se trudila da bude politicki korektna i da svima ad po nesto - ova njihova taktika mi se ipak vise dopada nego ona kada odluce da favorizuju odredjenu temu ...kao onomad kada je Titanik odneo 11 Oskara blink.gif uplasila sam se da ce ove godine da to urade sa planinom ...

u toj svojoj podeli "na ravne casti" uspeli su da "ubodu" one koji su zaista zasluzili Oskara po svim kriterijuma...mada , istini za volju, ove godine i nije bilo onih koji BAS nisu zasluzili nagradu koju su dobili. konkurencija je bas bila jaka.

Kluni - potpuno zasluzeno za sporednu ulogu u Sirijani (mada su ga verovatno ubacili u tu kategoriju da mu lakse daju Oskara jer je u konkurenciji za glavnu ulogu bila "guzva" odlicnih uloga)

Rejcel Vajs - pojamnemam zasto? valjda zato da ispune kvotu korektnosti prema britancima i da se iskupe za to sto nisu dali Dzudi Dench potpuno zasluzenog Oskara za glavnu ulogu.
inace volim Rejcel Vajs ali u Bastovanu se nije nista posebno pokazala. plus sto je to glavna zenska uloga, al ajd sad. Raslf fajns , koji nije bio ni nominovan, potpuno ju je nadigrao u filmu.

Riz Viterspun - zasluzeno , mada po meni ne moze ad se meri sa Dzudi Denc....ali tako je to - ona i peva i glumi stvarnu osobu - sto pali ameriku (vec duze vreme i nadam se da ce prestati pre nego nas uguse filmovanim biografijama), a i Riz je njihova miljenica ....Amerika bi bila razlocarana da nije dobila zlatnog decka ... pusten je cak i odlican skec sa posalicom na tu temu tokom same svecanosti.

Cash - sasvim dobar film, ne bas neka rezija - odlicna prica.

u onoj Gay planini jedino sto valja je rezija Ang Lija tako da mi je drago sto je odneo Oskara....napraviti solidan film od onakve price stvarno je podvig .

gejsa....potpuno bezveze film - odneo vise Oskara nego sto zasluzuje. glat je mogao ad prodje praznih saka jer u svakoj od kategorija za koje je nominovan bilo j edaleko boljih.


bastovan....,ogao je i bolje da prodje - npr Fajns je mogao biti bar nominovan za najbolju musku ulogu , a montaza u filmu je odlicna! ali eto dobi rejcel...ni kriva ni duzna.


sve u svemu ...moglo je biti mnogo gore, cak me akademija prijatno iznenadila ove godine. jedino za sta sam navijala je da Kluni dobije Oskara za ulogu u Sirijani koja je ODLICNA - konacno je od lepotana postao glumac, i da Gay planian ne dobije svih osam oskara samo zato sto "tako treba" da najbolji glumci budu oni koji se , gle podviga , ljube u filmu a da film koji se bavi tom "zabranjenom "(kazu a ja bih rekla hit , polpularnom ,modernom i pozeljnom temom) samo na osnovu toga bude nedodirljiv.
prevazidjeno je to pokusavanje praljenja gay ljubavi zabranjenom i tabu temom - to je vec stvar mode i pomalo degute, valjda su i ameri to shvatili.

#179 Nikola21

Nikola21
  • Members
  • 7,472 posts

Posted 10 March 2006 - 10:39

Svarno je ovo bila sjajna godina za filmsu industriju. Odavno nije bila ovako jaka konkurencija. Kad se pogleda, pored nominovanih, koliko dobrih nije ni bilo nominovano. A sa druge strane bilo je onih godina Chicaga i Titanica...

#180 egon_meets_edith

egon_meets_edith
  • Members
  • 414 posts

Posted 11 March 2006 - 13:48

EBERT: This is a misreading of the film, but look at it more closely: Bullock is "pampered" and a "housewife," yet Haggis "sympathizes" with her behavior. Does he? No; I would say he empathizes with it, which is another thing altogether. She has just been carjacked at gunpoint and is hysterical. If Foundas were carjacked at gunpoint, would he rise to the occasion with measured detachment and sardonic wit? I wouldn't


FOUNDAS: If only you’d managed to mention that the two carjackers who, when they’re not perpetrating grand theft auto, engage in animated debates about black-on-black racism and hip-hop as “music of the oppressor” — scenes aptly described by the name of one of the actors featured in them: Ludacris. (To answer your rhetorical question, Roger: If I were carjacked at gunpoint by these two guys, I wouldn’t “rise to the occasion with measured detachment and sardonic wit.” I’d merely wait for Ashton Kutcher to appear and tell me I’d been punk’d.)

roflmao.gif