Jump to content


Photo

Nasi u americkim filmovima


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
80 replies to this topic

#16 dime

dime
  • Members
  • 116 posts

Posted 15 January 2006 - 03:16

Rade Šerbedžija u "Eyes Wide Shut", "Snatch", "Quicksand" i još nekoliko...

edit: naravno, uvek glumi Rusa

<{POST_SNAPBACK}>

И у "EuroTrip"-у не глуми Руса, већ Чеха или Словака, а у овом филму се појављује и Пеђа Бјелац

#17 decembar

decembar
  • Members
  • 1,204 posts

Posted 15 January 2006 - 05:21

И у "EuroTrip"-у не глуми Руса, већ Чеха или Словака, а у овом филму се појављује и Пеђа Бјелац

<{POST_SNAPBACK}>

Највећа фора је да је Словачка у том филму претстављена као цигамала :wub:

#18 Varvarin

Varvarin
  • Members
  • 929 posts

Posted 15 January 2006 - 06:20

Rade Serbedzija u TV seriji Surface glumi ex-Jugoslovena pod imenom Dr. Aleksander Cirko. Nekoliko puta se sluzio maternjim jezikom koji je naveden kao croatian. Serija nije losa, glavna glumica je simpa.

[troll]
Tokom osamdesetih u USA je snimljen film u kome je jedan od likova YU - disident (u to periodu balkanoidi su bili simpaticna egzotika). Koji je to film i ko glumi disdenta, Peter Bogdanovich, Milos Forman (ok, Ceh je)......?
[/troll]

#19 Esdy_11192

Esdy_11192
  • Members
  • 1,434 posts

Posted 15 January 2006 - 06:47

Lolita Davidovich poreklom srpkinja, prica tecno srpdki jezik itd....
Vec pomenuti Pedja Bjelac i u novom Harry Potteru
Ivana Bozilovic imala male uloge, izmedju ostalog u filmu "100 devojaka"...
Nas Yugo se pojavljuje u par filmova, izmedju ostalog u jednom delu "Umri muski"
...
Mozda se setim jos neceega

#20 Saszor

Saszor
  • Members
  • 434 posts

Posted 15 January 2006 - 07:29

Voja "Krstarica", u najmanje jednom filmu sa Jean Claude Van-Damme-om. I jednom ili dva valjda sa Rambom... Nemam pojma kako se covek zove (puno ime i prezime).

<{POST_SNAPBACK}>

Mislim da mu je prezime Govedarica...

#21 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 15 January 2006 - 13:44

Ubeđivala me bivša da je videla Sergej Trifunovića u nekom stranom filmu. A nije mislila na "Tuđa Amerika" ni "Spasilac", pitao sam.

Nudi li ko?

#22 Ptteski

Ptteski
  • Members
  • 906 posts

Posted 15 January 2006 - 14:35

Vidim da niko ne pominje, najvece (vremenski) "Srbe" (poreklom) u Holivudu:
1.Peter Bogdanovich
2.Mila Jovovich

Hmmm, secam se mirotvorca,behind the enemy lines, blade, a poslednji koji sam gledao je bio bad company.

<{POST_SNAPBACK}>

Blade - Skloni te ruke s mene. Kad sam ovo cuo, vracao sam tri puta da se uverim da sam dobro cuo. Odakle li im samo ideja. :huh:

Dragan u Bad Company igra ocajnu ulogu. Ne znam, zasto ju je prihvatio. Mozda i nije toliko losa, nego je samo isecena.
Tu behu Srbi negativci?

Neda Arneric u 'blackspotation' filmu iz 70ih, valjda "Shaft in Africa".

<{POST_SNAPBACK}>

Blacksplotation i sexplotation u njenom slucaju 0:) .

Заборавих да поменем филм са Сергејем Трифуновићем у којем он глуми таксисту,незнам како се зове,али је био бар 10 пута на HALLMARK-у.Иначе је :)

<{POST_SNAPBACK}>

3 A.M.
Mislim da nije los. Ipak je to Spike Lee.
Sergej igra Bosanca.

Nije to nista, u filmu sniper (drugi ili treci deo) Srbi pricaju na madjarskom.
:wub:

<{POST_SNAPBACK}>

Drugi deo. Sto je najgore, Berenger prvo ide u "Srbiju", koja nesto mnogo lici na Rumuniju ili Madjarsku, da bi mu posle lokalni "otporasi" pricali o istoriji ratnih zlocina na granici sa Madjarskom (bese li?) koja inace ne postoji. To je bio humor za sebe...

Edited by Ptteski, 15 January 2006 - 14:38.


#23 Alice

Alice
  • Members
  • 347 posts

Posted 15 January 2006 - 17:33

Ne znam bas koliko je nasa, ali Ivana Milicevic je imala male uloge u dosta poznatih filmova, i gostovala u dosta popularnih serija (ja sam je zapamtila iz Buffy).

Ovo je malo OT, ali mi je palo na pamet: radnja jedne epizode u 4. sezoni serije "Alias" se desava u Podgorici (i koliko se secam cuje se nesto broken srpskog). A u 5. sezoni kada nabrajaju zlocine jenog od novih likova, kazu da je ubila nekoliko CIA agenata stationed in Serbia.

Edited by Alice, 15 January 2006 - 18:43.


#24 decembar

decembar
  • Members
  • 1,204 posts

Posted 15 January 2006 - 17:41

У филму The Fourth Angel у којем глуме Forest Whitaker i Jeremy Irons,Срби и Украјинци су терористи

Edited by decembar, 15 January 2006 - 17:42.


#25 Hefestus

Hefestus
  • Members
  • 6,822 posts

Posted 15 January 2006 - 20:21

Ubeđivala me bivša da je videla Sergej Trifunovića u nekom stranom filmu. A nije mislila na "Tuđa Amerika" ni "Spasilac", pitao sam.

Nudi li ko?

<{POST_SNAPBACK}>


Sergej igra glavnu ulogu u Lovers, koji je radio J.M.Barr inace BG zet.

#26 Eraserhead

Eraserhead
  • Members
  • 9,436 posts

Posted 15 January 2006 - 21:14

Secam se bio je jedan film sa Jean-Claude Van Dammeom gde pred odlucujucu bitku jedan od mafijasa kaze nesto u fazonu "prvo ce da ga bije onda ce da ga kara". :wub:

#27 decembar

decembar
  • Members
  • 1,204 posts

Posted 15 January 2006 - 22:01

Secam se bio je jedan film sa Jean-Claude Van Dammeom gde pred odlucujucu bitku jedan od mafijasa kaze nesto u fazonu "prvo ce da ga bije onda ce da ga kara". :)

<{POST_SNAPBACK}>


Кад смо већ код тога Леонардо ди Каприо у филму Плажа,учи да каже СУТРА ЋУ ЦЕО ДАН ДА ВОЗИМ БИЦИКЛ(или нешто слично) :wub:

#28 hopeless housewife

hopeless housewife
  • Members
  • 98 posts

Posted 15 January 2006 - 22:25

Кад смо већ код тога Леонардо ди Каприо у филму Плажа,учи да каже  СУТРА ЋУ ЦЕО ДАН ДА ВОЗИМ БИЦИКЛ(или нешто слично) :wub:

<{POST_SNAPBACK}>


a srpski ga uci zelda tinska cerka jelenina ....

#29 dragance

dragance
  • Members
  • 3,047 posts

Posted 15 January 2006 - 22:52

Rade Serbedzija, u filmu "The Quiet American", glumi...Francuza! (dobro je skuzio i francuski akcenat pricajuci engleski B) )

#30 Yoshiesque

Yoshiesque
  • Banned
  • 208 posts

Posted 15 January 2006 - 23:05

Rade Serbedzija, u filmu "The Quiet American", glumi...Francuza! (dobro je skuzio i francuski akcenat pricajuci engleski  B)  )

<{POST_SNAPBACK}>


To je jako lep film.
Mogao je uci u top 100 filmova, malo mu fali :wub: