Jump to content


Photo

Prosla je "Oluja" iz Hrvatske i B i H-ocigledno


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
219 replies to this topic

#31 bodolino

bodolino
  • Members
  • 1,032 posts

Posted 12 December 2005 - 17:32

ih, nemoj tako slaven

mozda sonjal nije bas najbolja iz geografije

(haj bogati, sve su to tamo neke izbjeglicke vukojebine)

#32 duma

duma
  • Members
  • 1,673 posts

Posted 13 December 2005 - 13:02

...
Ja sam vaspitana da sve ljude korektno dozivljavam i kako se oni vladaju tako da im uzvratim tj kulturno da ih emancipujem.

a oni tebe? Ili si ti od svih kulturnija?

Kod nas u dvoristu kao izbeglica doselili su muz i zena iz Livna, ali kako, tako sto ih je doveo neki poznanik , zena je plakala i ovo govorila:"Ko nas je posvadjao ..."

Ja ih i dalje ne mrzim, ali ih prezirem, zato sto nas seljak mnogo gore zivi od njih(nego i Sandra, Morina, Isidora,.......) ali on nigde ne bezi cak je svoj glas dao Demokratama(DSS i DS- i to puzdano)
Mnogi od izbeglica su uzeli radna mesta nasim ljudima i stekli boravak i sada su nase glasacko telo, a to mozes videti po njihovom rodjenju i govoru.
Znam na Senjaku dve nastavnice koje i doktorke na savskom Vencu, koje su se ovde zaposlile , ali ne znam kako da li putem para ili nekako drugacije.Pogledajte koliko je vozaca autobusa izbeglica, pa po servisima koliko njih radi?

<{POST_SNAPBACK}>


Kao što sam i pretpostavio tvoj animozitet prema izbeglicama je zasnovan na ličnom iskustvu. Ljudi su plaćali samo 50 DM u ono vreme i ko zna gde (verovatno ne na Slaviji). Posle toga nisu ostali neizmerno zahvalni.
Sramota! Takvi se ovde ne rađaju.

Da izbeglice ne rade, već žive od socijalne pomoći bilo bi strašno. Kada rada oduzimaju naša radna mesta. Pazi, još voze autobuse, kao da je to nešto čemu svako teži. Uz to imaju i 2 doktorke. Sonja tako govore neonacisti za strance u svojim zemljama. Kad bi ovo što pričaš za izbeglice, pričala za neku etničku skupinu, razmisli šta bi bila.
Ti misliš izbeglice su uglavnom Srbi, pa su dozvoljene generalizacije i preziranje cele skupine? Šta bi ti mislila o nekom ko prezire Rome ili Albance?
Veruješ da se među Albancima i Romima, a bogami i Srbijancima i Vojvođanima ne može naći ni jedna porodica, koja nije zahvalna što je plaćala samo 50 DM?
Što se sela tiče tamo bi nedostajalo podosta doktora i nastavnika da nije izbeglica. Zato te molim da se ne brineš za srpskog seljaka!

#33 sonjal

sonjal
  • Banned
  • 3,375 posts

Posted 13 December 2005 - 16:21

a oni tebe? Ili si ti od svih kulturnija?
Kao što sam i pretpostavio tvoj animozitet prema izbeglicama je zasnovan na ličnom iskustvu. Ljudi su plaćali samo 50 DM u ono vreme i ko zna gde (verovatno ne na Slaviji). Posle toga nisu ostali neizmerno zahvalni.
Sramota!  Takvi se ovde ne rađaju.

Da izbeglice ne rade, već žive od socijalne pomoći bilo bi strašno. Kada rada oduzimaju naša radna mesta. Pazi, još voze autobuse, kao da je to nešto čemu svako teži. Uz to imaju i 2 doktorke. Sonja tako govore neonacisti za strance u svojim zemljama. Kad bi ovo što pričaš za izbeglice, pričala za neku etničku skupinu, razmisli šta bi bila.
Ti misliš izbeglice su uglavnom Srbi, pa su dozvoljene generalizacije i preziranje cele skupine? Šta bi ti mislila o nekom ko prezire Rome ili Albance?
Veruješ da se među Albancima i Romima, a bogami i Srbijancima i Vojvođanima ne može naći ni jedna porodica, koja nije zahvalna što je plaćala samo 50 DM?
Što se sela tiče tamo bi nedostajalo podosta doktora i nastavnika da nije izbeglica. Zato te molim da se ne brineš za srpskog seljaka!

<{POST_SNAPBACK}>

Sami su odredili koliko ce placati i bilo je na Senjaku , a ne na Slaviji , u elitnom naselju nevaspitani stvorovi nezahvalni.Sram vas bilo!

#34 foto

foto
  • Members
  • 815 posts

Posted 13 December 2005 - 16:34

a oni tebe? Ili si ti od svih kulturnija?
Kao što sam i pretpostavio tvoj animozitet prema izbeglicama je zasnovan na ličnom iskustvu. Ljudi su plaćali samo 50 DM u ono vreme i ko zna gde (verovatno ne na Slaviji). Posle toga nisu ostali neizmerno zahvalni.
Sramota!  Takvi se ovde ne rađaju.

Da izbeglice ne rade, već žive od socijalne pomoći bilo bi strašno. Kada rada oduzimaju naša radna mesta. Pazi, još voze autobuse, kao da je to nešto čemu svako teži. Uz to imaju i 2 doktorke. Sonja tako govore neonacisti za strance u svojim zemljama. Kad bi ovo što pričaš za izbeglice, pričala za neku etničku skupinu, razmisli šta bi bila.
Ti misliš izbeglice su uglavnom Srbi, pa su dozvoljene generalizacije i preziranje cele skupine? Šta bi ti mislila o nekom ko prezire Rome ili Albance?
Veruješ da se među Albancima i Romima, a bogami i Srbijancima i Vojvođanima ne može naći ni jedna porodica, koja nije zahvalna što je plaćala samo 50 DM?
Što se sela tiče tamo bi nedostajalo podosta doktora i nastavnika da nije izbeglica. Zato te molim da se ne brineš za srpskog seljaka!

<{POST_SNAPBACK}>



Sami su odredili koliko ce placati i bilo je na Senjaku , a ne na Slaviji , u elitnom naselju nevaspitani stvorovi nezahvalni.Sram vas bilo!

<{POST_SNAPBACK}>



Samo da se ne zaboravi, ako dodje do brisanja.

Gospodzo,
Sram Vas bilo!!!

#35 sonjal

sonjal
  • Banned
  • 3,375 posts

Posted 13 December 2005 - 16:42

Samo da se ne zaboravi, ako dodje do brisanja.

Gospodzo,
Sram Vas bilo!!!

<{POST_SNAPBACK}>

Da smo mi neonacisti u nase krajeve ne bi dolazile izbeglice .Beograd je sve primio.Sram vas bilo za prekrajanje tudjeg teksta.

#36 Leia

Leia
  • Members
  • 3,733 posts

Posted 13 December 2005 - 16:42

Da izbeglice ne rade, već žive od socijalne pomoći bilo bi strašno. Kada rada oduzimaju naša radna mesta. Pazi, još voze autobuse, kao da je to nešto čemu svako teži. Uz to imaju i 2 doktorke. Sonja tako govore neonacisti za strance u svojim zemljama. Kad bi ovo što pričaš za izbeglice, pričala za neku etničku skupinu, razmisli šta bi bila.


ups, jedan bitan detalj je previdjen ovde.
moguce da tako pricaju neonacisti i to nije lepo, ali u svim normalnim zemljama prednost kod zaposljenja ima drzavljanin te zemlje, a ne neko ko je dosao iz bilo kojih razloga.
moze i dosljak da se zaposli, ali ako ima urednu radnu dozvolu za strance, i ako pre svega nema dovoljno domacih da popune radno mesto.

dok su se kod nas razne knindze s konca i konopca zaposljavale i dalje se zaposljavaju gde hoce, uglavnom po rodjackim i plemenskim vezama.

mom bratu je u osnovnoj skoli u centru beograda srpski predavala profesorka iz neke vukojebine, koja ko zna kako je i gde zavrsila skole, a i nije bas normalno da ti maternji jezik predaje neko ko govori drugim dijalektom (ijekavica).

mislim mozes ti da saosecas sa izbeglicama, al mora se znati neki red.
do tad, zivite u banana drzavi, sta da vam radim.

#37 sonjal

sonjal
  • Banned
  • 3,375 posts

Posted 13 December 2005 - 16:47

ups, jedan bitan detalj je previdjen ovde.
moguce da tako pricaju neonacisti i to nije lepo, ali u svim normalnim zemljama prednost kod zaposljenja ima drzavljanin te zemlje, a ne neko ko je dosao iz bilo kojih razloga.
moze i dosljak da se zaposli, ali ako ima urednu radnu dozvolu za strance, i ako pre svega nema dovoljno domacih da popune radno mesto.

dok su se kod nas razne knindze s konca i konopca zaposljavale i dalje se zaposljavaju gde hoce, uglavnom po rodjackim i plemenskim vezama.

mom bratu je u osnovnoj skoli u centru beograda srpski predavala profesorka iz neke vukojebine, koja ko zna kako je i gde zavrsila skole, a i nije bas normalno da ti maternji jezik predaje neko ko govori drugim dijalektom (ijekavica).

mislim mozes ti da saosecas sa izbeglicama, al mora se znati neki red.
do tad, zivite u banana drzavi, sta da vam radim.

<{POST_SNAPBACK}>

Dobro je sto si se prikljucila jer su neki od Moderatorcica izbeglice koje su moj tekst izkrojile tako da ne mogu da ga prepoznam.Oni za prava ne znaju da drzavljani zemlje Srbije na sve imaju veca prava nego izbeglice.
U Beogradu vise reda i morala od mnogih koji su ovde dosli nema.

#38 st.anger

st.anger
  • Members
  • 4,198 posts

Posted 13 December 2005 - 17:00

Samo vi čačkajte mečku, kad vam krajišnici počnu obarat balvane po Beogradu zbog ugroženosti onda će te vidit.

#39 vasudeva418

vasudeva418
  • Banned
  • 2,635 posts

Posted 13 December 2005 - 17:20

Samo vi čačkajte mečku, kad vam krajišnici počnu obarat balvane po Beogradu zbog ugroženosti onda će te vidit.



Tebe, palikućo, niko ništa nije pitao.

Sonjal, serete po forumu o "isceljenju maštom", šizite na Čedu i liberalne vrednosti, a u stvari ste jedan obični belgradofašista. Niste vi ludi kao što mnogi misle, vi ste jedna zaludna osoba koja čita previše De Mela i Koelja i napaja se mržnjom koja je u politički korektnom diskursu dozvoljena - mržnjom prema kulturno drugačijim sunarodnicima. Dabogda i Vas malo isterali iz kuće, pa i da Vas neko mrzi kao što Vi mrzite ove naše izbeglice. Baš je gadno sve što ste ovde napričali...

#40 duma

duma
  • Members
  • 1,673 posts

Posted 13 December 2005 - 17:24

Sami su odredili koliko ce placati i bilo je na Senjaku , a ne na Slaviji , u elitnom naselju nevaspitani stvorovi nezahvalni.Sram vas bilo!

<{POST_SNAPBACK}>


Nije mi jasno kakve veze Senjak ima sa srpskim seljakom?
Kojih NAS? Sve pradede su mi rođene u onom što je ostalo od Srbije, ali ipak ne prezirem one koji su se doselili, niti to imam potrebu da kažem, dok ne čujem ovakve gluposti!
To kako se obraćaš "nama" je stvarno sramota.
Umesto da odgovoriš koji su tajkuni došli kao izbeglice ti si navela pojedinačan slučaj i ono čuveno "uzimaju našoj deci radna mesta". Slične slogane koriste i neonacisti, a i izbeglice u najvećem broju rade poslove za koje se mi fini ne otimamo. Postoje izuzeci, ali nisam primetio da su oni kao grupa privilegovani. Nisam pročitao ni odgovor odakle ti kao emancipovana osoba možeš da prezireš čitavu jednu skupinu, na osnovu pojedinačnih slučajeva. Nisi mi
odgovorila ni kako bi tretirala nekog ko bi prezirao drugi narod, jer i Romi, Albanci ... "otimaju naša radna mesta".

P.S. Ako si htela da kažeš "Sram me bilo" treba sa velikim V.
Možda je problem što ti se ne obraćam sa "Vi"? Ovde je uobičajno obraćanje na "ti", ali prihvatam kritiku, ako želite da budete "Vi".

#41 vasudeva418

vasudeva418
  • Banned
  • 2,635 posts

Posted 13 December 2005 - 17:24

mom bratu je u osnovnoj skoli u centru beograda srpski predavala profesorka iz neke vukojebine, koja ko zna kako je i gde zavrsila skole, a i nije bas normalno da ti maternji jezik predaje neko ko govori drugim dijalektom (ijekavica).


A ja predlažem Vama povratak u školu, pa makar Vam predavao i najljući Krajišnik. Tamo bi Vam rekli da su dijalekti u srpskom jeziku - ravnopravni.

Što se tiče pijačnog licitiranja tipa "ko zna kako je i gde završila škole", tu Vam ni škola ne bi pomogla, takvi prostakluci stiču se u kući i jako se teško leče.

#42 duma

duma
  • Members
  • 1,673 posts

Posted 13 December 2005 - 17:43

Dobro je sto si se prikljucila jer su neki od Moderatorcica izbeglice koje su moj tekst izkrojile tako da ne mogu da ga prepoznam.Oni za prava ne znaju da drzavljani zemlje Srbije na sve imaju veca prava nego izbeglice.
U Beogradu vise reda i morala od mnogih koji su ovde dosli nema.

<{POST_SNAPBACK}>


Izbeglice su svugde! Kontrolišu i B92! :)
Pazite se pošteni Srbijanci i Vojvođani!
Drž'te se, dok ne stigne Velja!
0:) :(

Još jedan sraman post. Gospođo, ako ste Vi emancipovani, ja to ne želim da budem.
Kakvi li su oni što ste ih Vi emancipovali? :huh: :wub:

Edited by duma, 13 December 2005 - 23:01.


#43 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 13 December 2005 - 18:30

ups, jedan bitan detalj je previdjen ovde.
moguce da tako pricaju neonacisti i to nije lepo, ali u svim normalnim zemljama prednost kod zaposljenja ima drzavljanin te zemlje, a ne neko ko je dosao iz bilo kojih razloga.
moze i dosljak da se zaposli, ali ako ima urednu radnu dozvolu za strance, i ako pre svega nema dovoljno domacih da popune radno mesto.

dok su se kod nas razne knindze s konca i konopca zaposljavale i dalje se zaposljavaju gde hoce, uglavnom po rodjackim i plemenskim vezama.

mom bratu je u osnovnoj skoli u centru beograda srpski predavala profesorka iz neke vukojebine, koja ko zna kako je i gde zavrsila skole, a i nije bas normalno da ti maternji jezik predaje neko ko govori drugim dijalektom (ijekavica).

mislim mozes ti da saosecas sa izbeglicama, al mora se znati neki red.
do tad, zivite u banana drzavi, sta da vam radim.

<{POST_SNAPBACK}>



Leia grijesis 'dusu' [rekli bi nasi stari], prve izbjeglice su dosle
u nesto sto se 'kitilo' nasljedstvom i kontinuitetom - bivse nam
a zajednicke SFRJ.

Znaci izbjeglice su dosle na svoje, jer je i sam rat poceo zbog stvaranja
tkz. 'krnje Jugoslavije'

Milosevic je to jedno vrijeme i nazivao Jugoslavijom
[ne sjecam se kako se zvala, Savezna Republika ili tako nesto]

No zbog ovoga ili onoga, njima, za njegove [SM] vladavine
nije priznat i status drzavljana unatoc njihovom pravu na isto.
Radilo se uglavnom o manipulaciji s ogromnim brojem ljudi
zbog odnosa s medjunarodnom zajednicom [pomoc + pritisak na samu MZ]

Dolaskom na vlast prvog demokratski izabranog covjeka u Srbiji
- doktora Zorana Djindjica prestala je potreba za manipuliranjem,
s izbjeglickom populacijom i od tada su oni - drzavljani Srbije
sa punim pravom i obvezama kao i svaki ostali - drzavljanin Srbije.

U medjuvremenu BiH je donijela zakon o dvostrukom drzavljanstvu
a Hrvatska je presutno, ovako i onako, isto to dozvoljavala Srbima iz Hrvatske,

tako da prica o - knindzama koji se s konca i konopca zaposljavalu,
vise ne stoji [ako je ikad stajalo!!], jer se radi o drzavljanima Republike Srbije!

Svako drugacije razmisljanje vodi ka rasizmu, kako je netko primjetio,
pa cak i tvoja primjedba o ijekavici, koja kao sastavni dio stokavskog jezika jeste zvanicno u Drzavi Srbiji!

Bas kao sto je i uporaba hrvatskog i bosnjackog tj. bosanskog jezika,
regulirana zakonom!

moguce da tako pricaju neonacisti i to nije lepo


Ovo sve Leia ne da nije lijepo, vec je,
sve ovo sto si ispisala, sastavni dio programa svake fasisticke stranke !


ps

ako ti treba dokaz, isto ovo, - o zaposljavanju, o jeziku, o poznavanju reda
mogu ti prekopirati iz programa neonacisticke stranke Njemacke!


ukoliko ti naravno to nesto znaci! ukoliko ne, - zaboravi.




edit : manipuliranje

Edited by Slaven, 13 December 2005 - 19:00.


#44 leader

leader
  • Members
  • 203 posts

Posted 13 December 2005 - 19:37

Samo vi čačkajte mečku, kad vam krajišnici počnu obarat balvane po Beogradu zbog ugroženosti onda će te vidit.

<{POST_SNAPBACK}>

Pa nije valjda doslo do toga da im neko upada na radna mesta i da ih odvodi u nepoznatom pravcu? :wub:

#45 st.anger

st.anger
  • Members
  • 4,198 posts

Posted 13 December 2005 - 20:32

Pa nije valjda doslo do toga da im neko upada na radna mesta i da ih odvodi u nepoznatom pravcu?    :wub:

<{POST_SNAPBACK}>




Sva sreća da nije, onda bi zaključili da im je HR bila mila majka.