Jump to content


Photo

Sajt Ministarstva za dijasporu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
633 replies to this topic

#76 Domazet

Domazet
  • Members
  • 2,253 posts

Posted 29 November 2005 - 02:36

Gos'n Inostrana Polovino Dueta sa Moralnim Gacama na Glavi,

Bas prava steta sto matica nema simindansku plemenitost kao plemeniti deo dijaspore. Zbog smeha, naravno.

Share & Enjoy

<{POST_SNAPBACK}>


Jeste li vi to doshli da nam saopshtite kako i za vash osip nisu krive vashe usrane gace. Ili je ovo kashljucanje uvod u neku od ozbiljnijih tema koju se spremate da razradite. Recimo:

1. Kako je najbolji put za odvajanje crkve od drzhave to da drzhava osnuje svoju crkvu (kao pobornik odvajanja crkve od drzhave)

2. O uvodjenju slova ś u maternji jezik kao jednom od najvecih dostignuca u lingvistici sa pochetka dvadesetprvog veka (kao poznati borac za chistot
u srpskog jezika),

3. O osnovnom ljudskom pravu Ljudine Jevrema da osnuje svoju akademiju (kao poznati borac za ljudsko Jevremovo pravo da ne mora da se pati po skupim kafanama)

4. O posebitosti crnogorske drzhave u kojoj je (jedinoj na svetu) akademik drugo najbrojnije zanimanje (odmah posle policajca), kao poznati pobornik dostupnosti Akademskog obrazovanja svima (sa posebnim osvrtom na tehnichke nauke, razume se),

5. O zloupotrebi dece u politichke svrhe, kao jedan od istaknutijih nosilaca Moralne kape na ovom forumu, koji ne ide na loptu samo kada mu u zharu borbe jedna od kapinih nogavica padne preko ochiju,

Ili cete ovaj put da cenzurishete sopstveni svrab?

#77 gagast

gagast
  • Members
  • 3,503 posts

Posted 29 November 2005 - 02:43

Je li četnici jel' ste pročitali ovo ljubavno pismo?

Attached Files

  • Attached File  dm.jpg   106.98KB   112 downloads


#78 bodhisattva

bodhisattva
  • Banned
  • 436 posts

Posted 29 November 2005 - 02:51

Jel' bolelo kad se stavljala "ruzica" na vrat? Nezgodan taj tatoo, Zveki!

<{POST_SNAPBACK}>


nemoj da mi diraš JSO, molim te. oni su saradjivali sa ZDJ, svakodnevno se druzili sa CJ, oni dilovali sa Petrovicem i Lukicem....

#79 Nelica

Nelica
  • Members
  • 2,870 posts

Posted 29 November 2005 - 02:51

Je li četnici jel' ste  pročitali ovo ljubavno pismo?

<{POST_SNAPBACK}>



Opaaaa Bato! I meni je ovo prva vijest.
:lol:

#80 Domazet

Domazet
  • Members
  • 2,253 posts

Posted 29 November 2005 - 02:55

Ms Nelica,

Opaaaa Bato! I meni je ovo prva vijest.
:lol:

<{POST_SNAPBACK}>


Je l' to da su chetnici saradjivali sa katolichkim svecem?

#81 gagast

gagast
  • Members
  • 3,503 posts

Posted 29 November 2005 - 02:56

Opaaaa Bato! I meni je ovo prva vijest.
:lol:

<{POST_SNAPBACK}>

Šta da ti kažem?
Bratstvo i jedinstvo pre nego što je Tito uveo.

#82 heathen

heathen
  • Members
  • 1,442 posts

Posted 29 November 2005 - 03:01

5. O zloupotrebi dece u politichke svrhe,

<{POST_SNAPBACK}>

...написа човек који нема ништа против када неко на рику, пардон, проглас неколицине припадника сопственог племена у прилог ''заштите'' племенских тековина допише име свога детета, по староставном принципу крда: што нас је више, то смо више у праву.

Подсећам Вас како сте последњи пут на ову тему добили по носу.

#83 Nelica

Nelica
  • Members
  • 2,870 posts

Posted 29 November 2005 - 03:02

Šta da ti kažem?
Bratstvo i jedinstvo pre nego što je Tito uveo.

<{POST_SNAPBACK}>



A sto mu je ovaj odgovarao? Ima li toga?

#84 Rostokovsky

Rostokovsky
  • Members
  • 3,260 posts

Posted 29 November 2005 - 03:07

Je li četnici jel' ste  pročitali ovo ljubavno pismo?

<{POST_SNAPBACK}>


ja bih samo da zapitam od kada su to komunisti o kojima pise Draza 'National Liberation Movement'?
bice da se prevodilac malo zaneo.

#85 gagast

gagast
  • Members
  • 3,503 posts

Posted 29 November 2005 - 03:07

A sto mu je ovaj odgovarao? Ima li toga?

<{POST_SNAPBACK}>

Možda zna Domazet. Vidim da prati fabulu radnje.

#86 Gojko & Stojko

Gojko & Stojko
  • Members
  • 3,000 posts

Posted 29 November 2005 - 03:10

Posebito, presvijetli, posebito. Nisam ja bas toliko upucen u osebujnosti maternjeg jezika kao vasa ekselencija, to specijalno s sa jednom kvacicom (obicno upotrebljavano u reci 'sjutra'?) nisam blagoizvoleo citati u knjigama iz bakine skrinje. A i tako sam vam ja zaostao, vidite da ne umijem (umijem se ja nakon vasih tirada, tu nema problema) ni ono obicno sa dve kvacice da napisem. Sto me onda mece (po rjecima rjecitoga pjesnika ljubitelja ceranja) medju nedostojne bilo kakve price o opstajanju SSiP u ovakvom zlehudom trenutku.

Na vase pitanje - kak'e to pa veze ima sa zloupotrebom adolescenata u politicke svrhe, plemenitoscu, zastitom SSiP i predaka (i potomaka) od devalvacije clanstva u Akademiji, ponosom plemenitasa sto mu potomci idu u neke druge skole, ne znam. Morace vasa ekselencija da pita nekog drugog, Sofronija recimo (u Sikagou ga zovu Foghorn the Leghorn).

Na jedno drugo pitanje - zasto moram da se umivam nakon tirada vase ekselencije - davno je odgovorio jedan cika sto je voleo mlade (muske) studente (a slucajno je bas predavao u gradu Sikagou):

Nonphilosophic men love the truth only as long as it does not conflict with what they cherish - self, family, country, fame, love. When it does conflict, they hate the truth and regard as a monster the man who does not care for these noble things, who proves they are ephemeral and treats them as such.


Share & Enjoy

#87 Domazet

Domazet
  • Members
  • 2,253 posts

Posted 29 November 2005 - 03:13

Gos'n Neznaboshko,

...написа човек који нема ништа против када неко на рику, пардон, проглас неколицине припадника сопственог племена у прилог ''заштите'' племенских тековина допише име свога детета, по староставном принципу крда: што нас је више, то смо више у праву.

Подсећам Вас како сте последњи пут на ову тему добили по носу.

<{POST_SNAPBACK}>


A shta vi nudite kao kljuchnu rech za pretragu linka na допише име свога детета? Vashu riku? I shta preporuchujete kao uspeshnu borbu protiv krda?
Mozhda to da drzhava osnuje svoju crkvu? Ili da izmisli maternji jezik i poneko slovo? Da pored dve postojece osnuje i trecu akademiju? Ili da fantaziranjem o dopisivanju imena dece pokushava da se reshi svraba sopstvenih i samo svojih od mrznje ukorelih gaca? Shta nudite?

#88 Claudio

Claudio
  • Members
  • 344 posts

Posted 29 November 2005 - 03:15

Je li četnici, kako komentarišete ovo? Kakve su ovo principijelne koalicije?

#89 gagast

gagast
  • Members
  • 3,503 posts

Posted 29 November 2005 - 03:32

Četnici u bespoštednoj borbi protiv okupatora.

Attached Files



#90 bodhisattva

bodhisattva
  • Banned
  • 436 posts

Posted 29 November 2005 - 03:42

Četnici u bespoštednoj borbi protiv okupatora.

<{POST_SNAPBACK}>


vidim ja da cete vi da ubedite dijasporu da nagrne u Kucu cvetica. Ima da se guraju ko ce prvo, toliko ste ih ubedili u ono u šta su vas neki drugi. Titini.