Jump to content


Photo

mini cooper


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
91 replies to this topic

#1 mango

mango
  • Members
  • 11,607 posts

Posted 23 November 2005 - 06:41

da li vozite mini i ako da, zasto ste ga izabrali?

da li odgovara vasim ocekivanjima?

a ako ne vozite mini, sta mislite o tom automobilu i da li biste ga kupili ( i ako ne zasto ne)?

#2 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 23 November 2005 - 06:58

Totalno je preskup... van pameti.


EDIT. Kabrio je supercakan, ali 55K aus. dolara. Mnogo bre.

Posted Image

Edited by Indy, 23 November 2005 - 07:05.


#3 kovjanic

kovjanic
  • Members
  • 475 posts

Posted 23 November 2005 - 08:06

Totalno je preskup... van pameti.
EDIT. Kabrio je supercakan, ali 55K aus. dolara. Mnogo bre.

<{POST_SNAPBACK}>


Bio mi je dobar dok ga nisam video uzivo na sajmu automobila. Mnogo plastike u enterijeru, ali lose, nedovoljno obradjene plastike... Te dve lucne cevke na uzglavlju zadnjeg sedista (jedna se vidi kroz prednje staklo) - cista plastika!
Posted Image

Edited by kovjanic, 23 November 2005 - 08:14.


#4 snisna

snisna
  • Members
  • 159 posts

Posted 23 November 2005 - 08:17

posto je u srbiji klima kakva jeste nema previse smisla uopste gledati kabriolete... slazem se da je mini ultra preskup, ali meni se svidja. zao je i naopak :lol:
da se razumemo ja inace volim koncepciju veliki motor u malom automobilu.

#5 HoldenCaulfield

HoldenCaulfield
  • Members
  • 1,364 posts

Posted 23 November 2005 - 09:42

Meni licno se veoma svidja.
Doduse, novi manje nego stari.
Slazem se sa konstatacijom da je preskup.

Ja bacio pik na ovaj stari.Odnosno "stari", jer su proizvedeni 90-ih.
Oni poslednji, valjda, ispunjavaju EURO2.
Mislite da ce moci da se uveze npr. '98 ili '99 godiste? (mada postoje dva komata, '96 i '99 u Srbiji, oba su na prodaju )

Ili drugo, koja je procedura za uvoz oldtimera?

#6 msmodesty

msmodesty
  • Banned
  • 1,348 posts

Posted 23 November 2005 - 14:52

A da li ste ga vozili?
Ako niste, bolje sto niste. Ja sam ga uzela na probnu voznju pre par nedelja na jedno popodne. Bas me zanimalo da li ce da izdrzi sve testove normalnog koriscenja: nedeljna kupovina, odlazak sa kerom u do sume u setnju(sto ukljucuje blato), i test "a sad BRZO kuci, kasniiiiiim".
Sve u svemu - ne bi ga uzela ni da mi ga neko pokloni.
Mesta za par pakovanja vode, kese i praziluk - nedovoljno.
Ker usao blatnjav i dok je usao i izasao iz kola blata bilo na sve strane.
A onda ultimativni test: na 150km/h mislis da ce se kola jednostavno RASPASI. Mora da je mnogo cool za klince kojima malo veca brzina izgleda kao da su castovani za "Fast&Furious n" a u stvari nisu ni speed limit presli.

#7 Pontijak

Pontijak
  • Members
  • 3,395 posts

Posted 23 November 2005 - 15:02

eee tako je to posle Jaguara (izvini ako sam omasio ali prisecam se da si to navela kao kola koja inace vozis) :lol:

tja, meni se vise svidja stari Mini, video sam pre nekoliko dana parkirana dva crvena Minija, sa otvorima na krovovima, crvene boje oba i to na rastojanju od tri-cetiri metra iii... eh, iako je novi Mini bio nov i blistav a stari je bio onako malo patiniran, pa meni se svidja vise stari Mini, valjda je to neki estetski trip jos od detinjstva, sta ja znam

za kupovinu, meni su sada sva nova kola skupa pa o tome i ne razmisljam ali sigurno ne bih kupovao kola samo na osnovu estetskog ugodjaja:)

Edited by Pontijak, 23 November 2005 - 15:05.


#8 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 23 November 2005 - 15:05

Lijep je, ali preskup. Cijene u NL:

naj jeftiniji
Mini Cooper S Cabrio € 23.300,-

naj skuplji
Mini Cooper S Cabrio Chili € 38.860,- :lol:

#9 msmodesty

msmodesty
  • Banned
  • 1,348 posts

Posted 23 November 2005 - 15:11

Sto jes' jes', posle Jaguara Mini je bio malo.....drkav.
Ali me razocarao u drugom smislu - ocekivala sam mala, startna, fancy kola, ali od kako ih je BMW uzeo, kvalitet se nije povecao, cak.

Najgore je bilo BUKA u kabini. Glava me bolela dva sata posle.

A Jaguar je stvarno fiiiiini auto. Sad je bio na 20000km servisu samo zbog ulja i sl, inace je sjajan. A i ne trosi puno (oko 7l/100km i to dizel :lol:

#10 Pontijak

Pontijak
  • Members
  • 3,395 posts

Posted 23 November 2005 - 15:23

A Jaguar je stvarno fiiiiini auto. Sad je bio na 20000km servisu samo zbog ulja i sl, inace je sjajan. A i ne trosi puno (oko 7l/100km i to dizel  :lol:

<{POST_SNAPBACK}>



hvalim te boze da si ti dokaz da Jagura imaju i voze i pristojni ljudi kao sto je i red :lol: ali kako je ovo tema o novom Miniju da dodam da nisam imao iskustvo da se vozim ili da ga vozim a iskustvo sa starim MInijem, koji naravno nije bio moj, od pre 25 godina mi je ostalo u lepom secanju, valjda i zbog mladosti, nisam imao ni kuceta ni maceta :lol: (lazem, imao sam macka) a nikad nisam voleo da jurcam kolima

#11 nonick

nonick
  • Members
  • 1,843 posts

Posted 23 November 2005 - 23:56

Najgore je bilo BUKA u kabini. Glava me bolela dva sata posle.

<{POST_SNAPBACK}>


come on, bash od buke te bolela glava, he-he-he. dva sata :lol:

#12 mango

mango
  • Members
  • 11,607 posts

Posted 24 November 2005 - 02:08

ovde gde sam ja , preko bare, postoje klubovi mini zaljubljenika. mini je ovde bas lepo vozilo, i nijedan novinski prikaz nije kazao nista slicno o buci ili o tome da se mini raspada na 150 km. e sad, mozda oni nisu vozili 150 a mozda nikada nisu vozili jaguara, to ne znam.

i tako, mini mi pao za oko.

skup jeste ali kazu da u svojoj klasi daje najvise u baznom modelu.

ako ne mini, sta? koja druga mala, zip kola (dostupna preko bare).

#13 TBoneSteak

TBoneSteak
  • Banned
  • 639 posts

Posted 24 November 2005 - 02:40

rezultati crash test-a iz 2002., 40 mph u beton, mini s leve i Ford F150 s desne :lol:
Posted Image

#14 mango

mango
  • Members
  • 11,607 posts

Posted 24 November 2005 - 07:52

GO MINI GO!

#15 msmodesty

msmodesty
  • Banned
  • 1,348 posts

Posted 24 November 2005 - 13:27

Ne kazem da je los, samo zavisi za koga. Ja radim u "prestonici" od nepunih 40 000 stanovnika, i zivim u seocu na 15 km autoputem od radnog mi mesta. Znaci - nema velike guzve na putu, ali ima srednjih i velikih razdaljina (tipa 200-600km vikendom), tako da mini nije za mene.
Da zivim u NY, Rimu ili Parizu, sigurno bi bio visoko kotiran. Ovako, odoh da vadim praziluk iz baste... :lol: i da vam zavidim na mirisima i zvukovima velikih gradova :lol:

Edit: falilo jedno slovo "s"

Edited by msmodesty, 24 November 2005 - 13:27.