Jump to content


Photo

Fiat Bravo/Brava, Marea - elektronika


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
34 replies to this topic

#31 SyntheticProgress

SyntheticProgress
  • Members
  • 93 posts

Posted 13 March 2006 - 08:39

Rece mi majstor da kasetofonu nema spasa... Razmisljam da kupim CD plejer
ali problem je u tome sto kod Bravo-a kasetofon ima nestandardni oblik
pa ugradnjom CD plejera ostaje velika praznina spolja. Da li neko zna kako
ili je mozda vec rijesio ovaj problem? Da li postoji neka maska ili
nesto slicno sto bi popunilo taj prazan prostor oko playera? Ovako mi
djeluje malo ruzno.

#32 SyntheticProgress

SyntheticProgress
  • Members
  • 93 posts

Posted 13 March 2006 - 09:58

Malo sam cackao po netu, pa cu sam sebi da odgovorim.


Edited by SyntheticProgress, 13 March 2006 - 09:59.


#33 StarKid

StarKid
  • Members
  • 45 posts

Posted 13 March 2006 - 11:51

Ako nekome treba - imam viška jedan fabrički fiatov fm+kasetofon... ugradila cd... i SyntheticProgres, baš tako izgleda maska..

pa, ako nekome treba, nek se javi da mu ga pošaljem...

aj cao.

#34 byMaX

byMaX
  • Members
  • 876 posts

Posted 09 September 2006 - 15:44

QUOTE(dacha011 @ 25 Jan 2006, 10:40)
Од брата сам позајмио Фиат Браво 1.6 16v који је тада био стар пет година и прешао 90.000, два пута на два дана. Ево шта је мене задесило за то кратко време.

- потпуно отказале кочнице,
- црко бендикс, па сам га палио на гурку и замало упропастио зупчанике,
- запекао прекидач на вентилатору, па ми је извукао струју. Зато нисам могао да откључам ауто због централне па сам доводио мајстора да га обије на гепеку.

А мом брату се још десило:

- пукло возачево седиште током вожње (брат има 90 кг),
- електрика полудела (оборена светла нису могла да се укључе, - пале се на команди за мигавце и дуга светла, па је возио са дугим светлима тако што је стављао возачку дозволу између табле и команде, да му држи полугицу),
- није могло да се подигне сувозачево седиште ради уласка путника,
- стално су му се зачепљавале дизне, па је радио на два-три цилиндра


Ja sam pre Stila vozio godinu i po dana Fiat Bravo 1.4 16V, 85ks. 1998. godište, kupljen 2004. u februaru za 3800 evra, a prodat u junu 2006. za 3600 evra. Nikakvih ogrebotina nije imao ni pre ni posle (par sitnih koje mi je neko "podario" na parkingu). Imao sam par sitnih problema, da budem iskren, ali to nikako nisu gluposti. Od redovnog servisa sam zamenio pločice napred i paknove nazad, preventive radi, serviser je rekao da nisu dobri, a i lepo sam video da su pločice pri kraju. Pri zameni pločica je bilo problema kod skidanja jer je zbog lošeg ulja totalno zaribao dovod ulja do kočionog sistema pa smo zamenili i creva. Par meseci kasnije mi je riknula pumpa goriva. To se dešava jednom ili nijednom, ali mi je rečeno da to nije boljka tog Fiata. jednostavno može da ti se desi na svakom automobilu. Nikakvih problema sa elektronikom nisam imao, ni najmanjih. Nisu crkavala svetla, uvek je palio i na minus 25 i na +40. I da, na kraju, moram da konstatujem da su sedišta katastrofa. Zupčanik na sedištu vozača je riknuo pa sam dugo vozio u poluležećem položaju. Odrali me za 110 evra za sva četiri sedišta na auto otpadu, morao da kupim sva četiri iako mi je trebalo vozačko, a moja su generalno bila bolja, pa sam ugradio samo vozačko... I prethodnom vlasniku, mom drugaru, koji ima 90kg (ja imam 115), je puklo sedište!!! Mene su naravno svi prozivali - "to se nikom ne dešava/ pa naravno da je puklo kad si deb'o" i sl. biggrin.gif

#35 byMaX

byMaX
  • Members
  • 876 posts

Posted 09 September 2006 - 15:45

QUOTE(StarKid @ 13 Mar 2006, 11:51)
Ako nekome treba - imam viška jedan fabrički fiatov fm+kasetofon... ugradila cd... i SyntheticProgres, baš tako izgleda maska..

pa, ako nekome treba, nek se javi da mu ga pošaljem...

aj cao.



Takođe. Višak, Fiat Bravo, Brava, kas sa FM-om. Savršeno stanje.

063 26 28 69