Jump to content


Photo

R O M E


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
108 replies to this topic

#76 mr@ki

mr@ki
  • Members
  • 1,080 posts

Posted 27 March 2007 - 11:34

Jao, ja cu tek veceras da pogledam epizodu, ne mogu da docekam... smile.gif

#77 mr@ki

mr@ki
  • Members
  • 1,080 posts

Posted 28 March 2007 - 13:54

Uf, meni je super i poslednja epizoda, mada u pravu si za to oko Vorenusove smrti, moglo je i malo bolje ispasti.Stoji to da su zbrzali u poslednjih par epizoda, mada svideo mi se taj presek, svi vec prilagodjeni Egiptu, Kleopatra i Antonije u strasnoj vezi... biggrin.gif
Heh, ispade Cesarion Pulov sin. biggrin.gif
Bilo mi nekako zao Kleopatre i Antonija na kraju, pa cak i Atie, nekako je mnogo omeksala...

Edited by mr@ki, 28 March 2007 - 13:57.


#78 Larko

Larko
  • Banned
  • 6,536 posts

Posted 28 March 2007 - 16:01

scena vorenusove smrti i ono kada se psiho kleopatra penje u krilo mrtvom antoniju... Hail.gif

#79 mr@ki

mr@ki
  • Members
  • 1,080 posts

Posted 28 March 2007 - 16:34

QUOTE(Larko @ 28 Mar 2007, 17:01)
scena vorenusove smrti i ono kada se psiho kleopatra penje u krilo mrtvom antoniju... Hail.gif

Da, ona je definitivno psiho...
Bas sam i ja hteo da kazem da su to odlicne scene, kad dolazi tamo, gazi preko krvi i penje se na mrtvog Antonija, a i kasnije razgovor sa Oktavijanom i sve sto sledi.
Inace, steta sto je nisu prikazivali malo vise vec samo u par epizoda, stvarno odlicno odigrana uloga...

#80 filipenko

filipenko
  • Members
  • 5,336 posts

Posted 28 March 2007 - 17:27

Meni se kao ljubitelju istorije najviše dopala poslednja scena u 6. epizodi 2. sezone kada je bitka kod Filipa. Kada je Brut poljubio svoj prsten koji je nasledio od oca, a koji potiče iz vremena kada je njegov predak iskovao taj prsten od krune poslednjeg rimskog kralja koga je proterao. Brut simbolično gine pod lavinom vojnika "novog doba", na taj način simbolično označavajući kraj republike i starih vrednosti, da bi mu na kraju neki balegar u moru besprizornih leševa mrtvom odsekao prst sa prstenom i prisvojio ga sebi pojma nemajući šta isti predstavlja. Fantastičan kraj. Bonus je prikaz bitke u pravim borbenim strojevima, sa zamenama po dubini, a ne kao nekakva opšta makljaža a la varvari tipična za naivne prikaze bitaka tog doba.

#81 Larko

Larko
  • Banned
  • 6,536 posts

Posted 28 March 2007 - 17:35

QUOTE(filipenko @ 28 Mar 2007, 19:27)
Bonus je prikaz bitke u pravim borbenim strojevima, sa zamenama po dubini, a ne kao nekakva opšta makljaža a la varvari tipična za naivne prikaze bitaka tog doba.


Cini mi se da je to vec bilo prikazano u prvoj epizodi, kada na zvizdaljku idu da makljaju Gale?
Meni se, pak, jako dopalo resenje da se Aktijum prikaze kao ulje na platnu - zapaljeni brodovi u daljini. Inace, letos sam se vozio tim krajem, kod Preveze. cool.gif

#82 filipenko

filipenko
  • Members
  • 5,336 posts

Posted 28 March 2007 - 18:25

QUOTE(Larko @ 28 Mar 2007, 17:35)
Cini mi se da je to vec bilo prikazano u prvoj epizodi, kada na zvizdaljku idu da makljaju Gale?
Meni se, pak, jako dopalo resenje da se Aktijum prikaze kao ulje na platnu - zapaljeni brodovi u daljini. Inace, letos sam se vozio tim krajem, kod Preveze. cool.gif

Jeste, ali ne na ovom nivou i sa toliko trupa.

#83 mr@ki

mr@ki
  • Members
  • 1,080 posts

Posted 11 April 2007 - 00:52

Jel gledao mozda neko The Tudors, utisci?
Sad posto je Rim zavrsen, mozda ce se ljubiteljima istorije i dobrih serija svideti ova nova iz Showtime produkcije...
Za sad su prikazane dve epizode.
Jedan je Rim (bar meni je taj istorijski period neuporedivo interesantniji), ali mozda ni ovo nije lose... smile.gif
Upravo skidam prvu epizodu, javljam se sa utiscima cim pogledam...

Trejler
Trejler 2

#84 Mildred

Mildred
  • Members
  • 873 posts

Posted 11 April 2007 - 09:54

Mnjah! Jonathan Ryse Meyer kao Henry VIII!! Pa gde to ima??? Taj momak prolazi samo kao velvet- David-Bowie, ili kao Gaiman's Desire i tacka!

Svasta, zar :

http://www.imdb.com/...y=0758790&seq=2

... ima ikakve veze sa:

http://www.englishmo.../henry_viii.jpg

???

Mnogo su pocele da me nerviraju ove moderne adaptacije, u kojima se podilazi najnizem ukusu... OK, mozda se svet nije mnogo promenio od 16. veka pa na ovamo, ali estetika jeste - i tako smo dobili metro-kralja, umesto vepro-kralja laugh.gif

#85 mr@ki

mr@ki
  • Members
  • 1,080 posts

Posted 11 April 2007 - 11:21

Da da, i ja sam vec u trejleru primetio da je kralj previse 'Fensi'... laugh.gif
Mada, glumac mi uopste nije poznat, ne secam se nekih njegovih uloga.

#86 Mildred

Mildred
  • Members
  • 873 posts

Posted 11 April 2007 - 11:31

ohmy.gif Blasphemy!

http://www.imdb.com/name/nm0001667/

Ja gledah skoro sve njegove filmove. Iako je girly i cesto u nekim sick&confused sexuality ulogama (i stoga meni potpuno neprivlacan), gotivim ga kao glumca (najvise u Velvet Goldmine... mada je tu McGregor bitniji biggrin.gif ), ali mislim da je u slucaju The Tudors potpuni miscast. Dobar je i u MI3, pogotovo kad se svadja sa Kruzom na italijanskom laugh.gif

Joj, kako uzasno izgleda u ovom intervjuu, verovatno se dobrano uradio pre nego sto su poceli da snimaju! yucky.gif

#87 filipenko

filipenko
  • Members
  • 5,336 posts

Posted 11 April 2007 - 11:44

1) koga briga za napaljene engleske kraljeve koji nisu znali šta će sa sobom

2) tom glumcu se proriče svetla budućnost, kažu da je odličan

3) objašnjeno je da su ga angažovali jer savremena publika ne želi da gleda nekog riđobradog debeljucu, već želi vitkog, mladog i lepog kralja.

Iz gore pomenutih razloga meni je ispod časti da potrošim ijedan više karakter na tu seriju kucajući na tastaturi, a kamoli vreme da je gledam ili bandwidth da je dobavim.

#88 mr@ki

mr@ki
  • Members
  • 1,080 posts

Posted 11 April 2007 - 11:46

Pa gledah sad, poznato mi je par tih filmova, ali glumca se bas ne secam...

Edited by mr@ki, 11 April 2007 - 13:03.


#89 Mildred

Mildred
  • Members
  • 873 posts

Posted 11 April 2007 - 11:51

QUOTE
Iz gore pomenutih razloga meni je ispod časti da potrošim ijedan više karakter na tu seriju kucajući na tastaturi, a kamoli vreme da je gledam ili bandwidth da je dobavim.

Filipenko za predsednika!!!!

Btw, da li postoji neki slican razlog sto ne gledas Lost, ili...?

#90 filipenko

filipenko
  • Members
  • 5,336 posts

Posted 12 April 2007 - 00:03

QUOTE(Mildred @ 11 Apr 2007, 11:51)
Btw, da li postoji neki slican razlog sto ne gledas Lost, ili...?

Nije u tome stvar, prosto još nisam imao vremena da je pogledam kako valja i trebuje#, pogledao sam prve 2-3 epizode i delovao mi je OK, ali sam imao tonu drugog materijala za gledanje, a nikako da počnem neku od tih AAA serija. Sada je tu ceo Prison Break HD 720p pa ću se verovatno na to baciti, tako da će Lost do daljeg na čekanje. Mada, kad vidim vaše komentare razmišljam ima li svrhe, pošto su 100 čuda napravili od tog ostrva smile.gif