Jump to content


Photo

Dobrodosli na forum Pescanika.


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
24 replies to this topic

#16 take_care

take_care
  • Members
  • 176 posts

Posted 18 November 2005 - 22:29

Ne pali to... Pokusao.
Bice - strana zavera, ovo ono... Moramo da uposlimo psihijatre da osmisle prilaz problematicnima.

<{POST_SNAPBACK}>


Pogresno sam se izrazio, nisam rekao da ciljna grupa bi trebalo da budu, namerni & slucajni nevernici.

Mada, ostaje problem aktuelne moderacije foruma sa tim sto imamo prilike da citamo & pisemo bas na ovom podforumu. :lol: A to sto nema dovoljno psihijatra za sve slucajeve koji umisle da mogu da se bave politikom, ili bilo cime sto bi ih kvalifikovalo da racionalno, dobronamerno, iskreno, ili kakogod pisu, e... E to vec pomalo ulazi u tematiku nase omiljene emisije. B)

Svejedno, meni zasad uzivancija. :lol: Itekakva.

Ako, sve je ovo dobro, mozda ih i naucimo da redovno slusaju Pescanik, kada nisu vise do sada, a umeju da pisu o njemu. :lol:

Edited by take_care, 18 November 2005 - 22:31.


#17 Cjukovac

Cjukovac
  • Members
  • 83 posts

Posted 18 November 2005 - 23:41

Jedan predlog svima kojima je Pescanik nedeljna doza realnog zivota. Ovo sto rade drage nam Cece je vec odavno postao lokalni brend. Prosirenjem pokrivenosti RB92 Pescanik jeste poceo da ulazi u sve pore drustvenog zivota Srbije, ali to moze i mora mnogo jace! Tu mi mozemo da pomognemo. Da postane regionalni brend! Wallpapers, animacije, stampani materijal, melodije na mobilnim telefonima, sve nam to moze pomoci da ubedimo one koji nemo "sprovode" svoje zivote, da se digne glas!!! Secate se sta rece Svetlana Lukic pre dve nedelje: ako neće država da nas brani, branićemo se sami, kako znamo i umemo!!! I to je jedan od nacina.

Edited by Cjukovac, 18 November 2005 - 23:42.


#18 DaniloBg

DaniloBg
  • Members
  • 1,938 posts

Posted 19 November 2005 - 02:24

:lol:
uffff kad ovde krenu prepucavanja racunajte i na pod podforum 'pescanik za decu'

<{POST_SNAPBACK}>



vau...evo,primiće te u klan... :lol:

a ono,kao komentar...pa,valjda,više mentalnog zdravlja,lepo mesto da se dođe,kada počne ključanje u glavi... :lol:

Edited by DaniloBg, 19 November 2005 - 02:25.


#19 Killiana

Killiana
  • Members
  • 475 posts

Posted 19 November 2005 - 03:25

Svaka cast za otvaranje podforuma...

Pescanik - nedeljno podsecanje zasto treba otici iz ove zemlje, a istovremeno i podsticaj da se stanje u istoj promeni... koliko je to moguce... a bas nesto i nije.

#20 kingmaker

kingmaker
  • Members
  • 4,535 posts

Posted 19 November 2005 - 16:02

vidi, original forum. heh, a ja mislila da je fora.

lepo, lepo.

#21 take_care

take_care
  • Members
  • 176 posts

Posted 20 November 2005 - 12:47

vidi, original forum. heh, a ja mislila da je fora.

lepo, lepo.

<{POST_SNAPBACK}>


kiss kiss

#22 piccola

piccola
  • Members
  • 8 posts

Posted 20 November 2005 - 21:16

Pitanje za Svetlane:

gde su sad i šta rade Nataša i Saša (mislim da se tako zovu)?

Meni je bilo jako potresno da slušam njihove potpuno iskrene reči... tužno i zastrašujuće, jer u istoj osobi možete da prepoznate svoju simpatičnu, pomalo neobrazovanu i primitivnu, ali dobronamernu komšinicu, i ujedno monstruoznog ratnog zločinca, zaslepljenog najstrašnijim mitovima, psihopatu...

Fascinatno je kako ste uspele da doprete do ovih ljudi i da ih "otvorite". Da li je način bio da prosto ne komentarišete i bezazleno postavljate pitanja... jer je pitanje kako bi komunicirali sa vama da su znali vaš stav o ratu, o zločinima, o politici... Vaša pitanja i uopšte pristup su, bila suštinski drugačija od tadašnjeg ratnohuškačkog novinarstva, koje je samo tražilo rodoljubive parole i potresne priče u korist "naše stvari"... (čak je i sama Nataša rekla da ju je jedna reportaža sa TVa, pretpostavljam RTB/RTSa, nagnala da krene za svojim mužem na ratište da ne bi njoj jednom neko klao dete...) Nisam izrekla nikakvu novost, ali mi je tek sada jasnije da te ljude, (a ovaj par mi se čini kao statistički idealan uzorak srpskog društva), na čijem verovanju i entuzijazmu se sankala cela ta nacionalistička politika i koji su bili njeni glavni konzumenti, da te ljude niko nije zaista iskreno pitao šta misle, kako se osećaju, kako žive, i ne samo po pitanju politike, rata, već uopšteno.
Volela bih da znam šta oni danas misle... Možda bi mi funkcionisanje ovog društva, u kom se osećam kao stranac, bilo bar malo jasnije...

vaša arhiva je od neprocenjive vrednosti...

samo napred, dajete nam snage da ostanemo normalni, šta god to u ovoj nenormalnoj državi značilo

#23 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 21 November 2005 - 20:59

...(čak je i sama Nataša rekla da ju je jedna reportaža sa TVa, pretpostavljam RTB/RTSa, nagnala da krene za svojim mužem na ratište da ne bi njoj jednom neko klao dete...)

<{POST_SNAPBACK}>


Da, Filaretova 'reportaza' o odsecenoj glavi nekog deteta je nagnala da krene i ona u ratne pohode... To je nama nasa crkva dala :lol:

#24 ModPescanik

ModPescanik
  • Members
  • 192 posts

Posted 21 November 2005 - 21:29

Pitanje za Svetlane:

gde su sad i šta rade Nataša i Saša (mislim da se tako zovu)?

Meni je bilo jako potresno da slušam njihove potpuno iskrene reči... tužno i zastrašujuće, jer u istoj osobi možete da prepoznate svoju simpatičnu, pomalo neobrazovanu i primitivnu, ali dobronamernu komšinicu, i ujedno monstruoznog ratnog zločinca, zaslepljenog najstrašnijim mitovima, psihopatu...

Fascinatno je kako ste uspele da doprete do ovih ljudi i da ih "otvorite". Da li je način bio da prosto ne komentarišete i bezazleno postavljate pitanja... jer je pitanje kako bi komunicirali sa vama da su znali vaš stav o ratu, o zločinima, o politici... Vaša pitanja i uopšte pristup su, bila suštinski drugačija od tadašnjeg ratnohuškačkog novinarstva, koje je samo tražilo rodoljubive parole i potresne priče u korist "naše stvari"... (čak je i sama Nataša rekla da ju je jedna reportaža sa TVa, pretpostavljam RTB/RTSa, nagnala da krene za svojim mužem na ratište da ne bi njoj jednom neko klao dete...) Nisam izrekla nikakvu novost, ali mi je tek sada jasnije da te ljude, (a ovaj par mi se čini kao statistički idealan uzorak srpskog društva), na čijem verovanju i entuzijazmu se sankala cela ta nacionalistička politika i koji su bili njeni glavni konzumenti, da te ljude niko nije zaista iskreno pitao šta misle, kako se osećaju, kako žive, i ne samo po pitanju politike, rata, već uopšteno.
Volela bih da znam šta oni danas misle... Možda bi mi funkcionisanje ovog društva, u kom se osećam kao stranac, bilo bar malo jasnije...

vaša arhiva je od neprocenjive vrednosti...

samo napred, dajete nam snage da ostanemo normalni, šta god to u ovoj nenormalnoj državi značilo

<{POST_SNAPBACK}>


Svetlane su sa Natašom i Sašom izgubile svaki kontakt. Ljudi su prosto postali beskućnici...nestali...

#25 Merlak

Merlak
  • Members
  • 2,906 posts

Posted 25 November 2005 - 11:27

Bice to pravo osvezenje - ćaskanje sa Cecama.
Kako ce da nas istrpe, pitanje je sad.