Jump to content


Photo

Najlošiji "Oskar" za najbolji film...


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
178 replies to this topic

Poll: Iako niste gledali sve, koji od ovih dobitnika vam je najvie zasmetao? (142 member(s) have cast votes)

Iako niste gledali sve, koji od ovih dobitnika vam je najvie zasmetao?

  1. 2004 - Million Dollar Baby (Clint Eastwood) (10 votes [7.09%])

    Percentage of vote: 7.09%

  2. 2003 - Lord of the Rings: The Return of the King, The (Peter Jackson) (15 votes [10.64%])

    Percentage of vote: 10.64%

  3. 2002 - Chicago (Rob Marshall) (41 votes [29.08%])

    Percentage of vote: 29.08%

  4. 2001 - Beautiful Mind, A (Ron Howard) (6 votes [4.26%])

    Percentage of vote: 4.26%

  5. 2000 - Gladiator (Ridley Scott) (2 votes [1.42%])

    Percentage of vote: 1.42%

  6. 1999 - American Beauty (Sam Mendes) (5 votes [3.55%])

    Percentage of vote: 3.55%

  7. 1998 - Shakespeare in Love (John Madden) (4 votes [2.84%])

    Percentage of vote: 2.84%

  8. 1997 - Titanic (James Cameron) (35 votes [24.82%])

    Percentage of vote: 24.82%

  9. 1996 - English Patient, The (Anthony Minghella) (9 votes [6.38%])

    Percentage of vote: 6.38%

  10. 1995 - Braveheart (Mel Gibson) (3 votes [2.13%])

    Percentage of vote: 2.13%

  11. 1994 - Forrest Gump (Robert Zemeckis) (6 votes [4.26%])

    Percentage of vote: 4.26%

  12. 1993 - Schindler's List (Steven Spielberg) (1 votes [0.71%])

    Percentage of vote: 0.71%

  13. 1992 - Unforgiven (Clint Eastwood) (1 votes [0.71%])

    Percentage of vote: 0.71%

  14. 1991 - Silence of the Lambs, The (Jonathan Demme) (1 votes [0.71%])

    Percentage of vote: 0.71%

  15. 1990 - Dances with Wolves (Kevin Costner) (2 votes [1.42%])

    Percentage of vote: 1.42%

Vote Guests cannot vote

#166 Morrison

Morrison
  • Sleepers
  • 46 posts

Posted 25 December 2005 - 20:03

Glasao sam za "pacijenta" zato sto nisam uspeo da izdrzim do kraja,mada je bila mrtva trka sa "Blistavim umom".

<{POST_SNAPBACK}>


Koliko shvatam tebi je "Blistavi um" dosadan film? Objasni mi molim te sta je u tom filmu dosadno? Radnja, dijalozi, gluma, ambijent?
Jos par puta sam procitao kako je "Blistavi um" los film. Nikada nisam cuo ni jedan komentar koji bi to potkrepio. Doduse, na imdb-u sam naleteo na to kako Blistavi um ne odslikava realno sizofreniju. Naravno, bilo je i onih koji su kazali da je sizofrenija najbolje moguce skinuta sto se granica jednog filma tice.
Dakle, tvoje misljenje je...?

#167 dekifisher

dekifisher
  • Members
  • 1,308 posts

Posted 25 December 2005 - 20:27

Koliko shvatam tebi je "Blistavi um" dosadan film? Objasni mi molim te sta je u tom filmu dosadno? Radnja, dijalozi, gluma, ambijent?
Jos par puta sam procitao kako je "Blistavi um" los film. Nikada nisam cuo ni jedan komentar koji bi to potkrepio. Doduse, na imdb-u sam naleteo na to kako Blistavi um ne odslikava realno sizofreniju. Naravno, bilo je i onih koji su kazali da je sizofrenija najbolje moguce skinuta sto se granica jednog filma tice.
Dakle, tvoje misljenje je...?

<{POST_SNAPBACK}>

Pa znas kako,ukusi su razliciti.Jednostavno ne volim takve filmove.Slican film je recimo Fight Club,koji sam na silu odgledao do kraja,a mnogi su (predpostavljam i ti) odusevljeni.Inace sizofrenija je iz grupa psihoza i postoji mnogo podvrsta te bolesti,tako da je smesno raspravljati o tome koliko je realno prikazana,jer to ni doktori koji su specijalisti za tu oblast ne bi mogli sa sigurnoscu da tvrde.Jednostavno film nije ostavio utisak na mene,odnosno nikako ne moze da se stavi u isti kos sa recimo Jaganjcima,Sindlerovom listom i jos nekim sa ove liste

#168 PeraZdera

PeraZdera
  • Members
  • 1,289 posts

Posted 25 December 2005 - 20:32

Slican film je recimo Fight Club,koji sam na silu odgledao do kraja,a mnogi su (predpostavljam i ti) odusevljeni.

<{POST_SNAPBACK}>


Alo bre ne diraj mi fajtklab da ne bi dobio pljeskavicu po glavi B)

#169 dekifisher

dekifisher
  • Members
  • 1,308 posts

Posted 25 December 2005 - 20:52

Alo bre ne diraj mi fajtklab da ne bi dobio pljeskavicu po glavi  B)

<{POST_SNAPBACK}>

Moze od dva'es sa lukom. :wub:

#170 Morrison

Morrison
  • Sleepers
  • 46 posts

Posted 25 December 2005 - 21:01

Pa znas kako,ukusi su razliciti.Jednostavno ne volim takve filmove.Slican film je recimo Fight Club,koji sam na silu odgledao do kraja,a mnogi su (predpostavljam i ti) odusevljeni.Inace sizofrenija je iz grupa psihoza i postoji mnogo podvrsta te bolesti,tako da je smesno raspravljati o tome koliko je realno prikazana,jer to ni doktori koji su specijalisti za tu oblast ne bi mogli sa sigurnoscu da tvrde.Jednostavno film nije ostavio utisak na mene,odnosno nikako ne moze da se stavi u isti kos sa recimo Jaganjcima,Sindlerovom listom i jos nekim sa ove liste

<{POST_SNAPBACK}>


Vise mi se svidja Beautiful Mind. I mogu da razumem da te je Fight Club smorio, jer i mene je smorio kada sam ga gledao drugi put :)
Inace, nakon sto sam pogledao Blistavi um malo sam se bavio sizofrenijom:) Fora je da postoji cetiri vrste manifestvovanja sizofrenije i da ta bolest nema mnogo "alotropskih modifikacija":) Morao bih da se potsetim, ali mislim da je Nesh bolovao od paranoidne sizofrenije, koja se odlikuje autizmom osobe koja boluje, halucinacijama, manijom gonjenja ili velicine itd. E caka je da se ona razvija postepeno, a ta postepenost je na savrsen nacin prikazana u filmu... No nevazno, ako ne volis takve filmove ne bih razvijao diskusiju.

#171 Zeka Peka

Zeka Peka
  • Members
  • 3,687 posts

Posted 25 December 2005 - 21:13

...ja nisam obracao paznju na pricu koliko sam jurio nelogicnosti...

У чему је поента гледања филма ради тражења грешака? :wub:
Мислим, ОК ако ти се филм не допада, па не желиш да га отпратиш до краја, али зашто гледати сваки филм са том намером? У том случају би се човек разочарао у бар 90% филмова пошто ретко који има заокружену причу, без шупљина. :)

Inace, nakon sto sam pogledao Blistavi um malo sam se bavio sizofrenijom:)

Лепо је кад гледање филма подстакне у човеку жељу за откривањем нових ствари. 0:)

#172 Morrison

Morrison
  • Sleepers
  • 46 posts

Posted 25 December 2005 - 21:53

У чему је поента гледања филма ради тражења грешака? :wub:
Мислим, ОК ако ти се филм не допада, па не желиш да га отпратиш до краја, али зашто гледати сваки филм са том намером? У том случају би се човек разочарао у бар 90% филмова пошто ретко који има заокружену причу, без шупљина.


Zasto moram sve da crtam? Mislio sam na to kako su se greske toliko nametnule da je film postao etiket greske, a ne da je greska bilo nesto sto se periodicno pojavljivalo u filmu. Naravno da sam pratio film, ali i previse mi je cela radnja smrdela na greske da utisku greske nikako nisam mogao da se otmem.
Pa zar stvarno mislis da bih dozvolio sebi da kazem kako sam bilo koji film pogledao samo da bih pokupio greske koje on pruza?

Лепо је кад гледање филма подстакне у човеку жељу за откривањем нових ствари. 0:)

Da ne znam ljudski rod pomislio bih da si sarkasticna :)

#173 Zeka Peka

Zeka Peka
  • Members
  • 3,687 posts

Posted 25 December 2005 - 22:03

Naravno da sam pratio film, ali i previse mi je cela radnja smrdela na greske da utisku greske nikako nisam mogao da se otmem.

Добро, то је ОК... Исто мишљење имам и ја. Једина разлика је што ја обраћам пажњу на грешке у много мањем броју филмова него ти, тј. више гледам кроз прсте, па само филмови који екстра претерују доводе до концентрације на грешке. :)

Pa zar stvarno mislis da bih dozvolio sebi da kazem kako sam bilo koji film pogledao samo da bih pokupio greske koje on pruza?

Стекла сам погрешан утисак, очигледно.

Лепо је кад гледање филма подстакне у човеку жељу за откривањем нових ствари.  0:)

Da ne znam ljudski rod pomislio bih da si sarkasticna :wub:

Ја? Ма јок. :huh:

#174 velvet

velvet
  • Members
  • 53 posts

Posted 26 December 2005 - 04:14

Ali, ako dubina teme, ipak, dodaje na kvalitetu umetničkog dela, ovaj film je gotovo nemerljiv fenomen današnjeg doba. I, nadam se, vesnik novog sveta!

<{POST_SNAPBACK}>


Hvala na savetima kako da se prodre u intelektualnu dubinu filma. Ipak, tesko da dubina teme povecava kvalitet filma, narocito ako je tema po mom misljenju, otvorena za interpretaciju. Takodje aluzije (od kojih sam neke primetila a neke su mi, priznajem, i promakle) nikako ne doprinose toku i konzistentnosti radnje, u suprotnom bi za sve one koji ne pohvataju fine naznake film bio izgubljen. Mozda sam ostala neosetljiva na kako ti kazes "okrutne mogucnosti" koje svet daje "nefavorizovanom pojedincu" zato sto iz nase perspektive to izgleda pomalo naivno s obzirom na sveprisutnu determinisanost poreklom na ovim prostorima.

#175 Zildijan

Zildijan
  • Members
  • 258 posts

Posted 26 December 2005 - 04:23

Od ponudjenih Zaljubljeni Sekspir, inace Polakova Out of Africa.

Velvet, kvlt avatar! Stjui je najbolji animirani lik ever.

#176 velvet

velvet
  • Members
  • 53 posts

Posted 26 December 2005 - 04:44

Velvet, kvlt avatar! Stjui je najbolji animirani lik ever.

<{POST_SNAPBACK}>


hvala za stewie-a, bilo je namerno...

#177 25. sat

25. sat
  • Banned
  • 110 posts

Posted 27 December 2005 - 14:09

Mozda sam ostala neosetljiva na kako ti kazes "okrutne mogucnosti" koje svet daje "nefavorizovanom pojedincu"  zato sto iz nase perspektive to izgleda pomalo naivno s obzirom na sveprisutnu determinisanost poreklom na ovim prostorima.

<{POST_SNAPBACK}>


Dotakla si se odlične teme... Bilo bi sjajno kada bi mi pojasnila dve stvari:

1) Zašto samo na ovim prostorima?
2) Da li je onaj, koji smatra da je naivno reći istinu, prihvatio "determisanu" hijerarhiju zato što mu odgovara?


#178 velvet

velvet
  • Members
  • 53 posts

Posted 27 December 2005 - 17:27

Dotakla si se odlične teme... Bilo bi sjajno kada bi mi pojasnila dve stvari:

1) Zašto samo na ovim prostorima?
2) Da li je onaj, koji smatra da je naivno reći istinu, prihvatio "determisanu" hijerarhiju zato što mu odgovara?

<{POST_SNAPBACK}>


1) Naravno da ne mislim da su ovi prostori ciljna publika za ovakvu vrstu filma (ili bilo koju) , samo govorim kako stvari izgledaju iz nase - moje perspektive.

2) Moras se sloziti da i sama istina nekad deluje neuverljivo i naivno, takodje postoje razne istine, ali zar ne bi bilo korisnije prikazati neku koja bi komunicirala sa malo vecim delom planete, ipak je problematika koju ti istices univerzalna. Uloga umetnosti i jeste da menja ili ukaze na apsurdne modele i hijerarhije koje vladaju i zbog tako dobrog cilja vredi se malo pomuciti i smisliti nesto van arhetipskih likova i situacija.

#179 25. sat

25. sat
  • Banned
  • 110 posts

Posted 28 December 2005 - 00:13

1) Naravno da ne mislim da su ovi prostori ciljna publika za ovakvu vrstu filma (ili bilo koju) , samo govorim kako stvari izgledaju iz nase - moje perspektive.

<{POST_SNAPBACK}>


To nije bilo moje pitanje. Ti si napisala: zato sto iz nase perspektive to izgleda pomalo naivno s obzirom na sveprisutnu determinisanost poreklom na ovim prostorima.

Moje pitanje je bilo zašto misliš da je sveprisutna determinisanost poreklom samo na ovim prostorima?


Uloga umetnosti i jeste da menja ili ukaze na apsurdne modele i hijerarhije koje vladaju i zbog tako dobrog cilja vredi se malo pomuciti i smisliti nesto van arhetipskih likova i situacija.

<{POST_SNAPBACK}>


To shvatanje uloge umetnosti je vrlo blisko utilitarizmu... I, u biti, ono teško da potpada pod suštinu umetnosti ili vodi ka njoj - ma koliko kompleksna ta suština bila...

A, kao što si ulogu umetnosti svela na samo jedan njen sitan deo, tako si i ocenu u drugom delu rečenice izvela iz samo jednog uskog skupa elemenata na koje si "raščlanila" delo...

Ma, koliko često danas sretali ovakve pristupe umetnosti, oni su u praksi potvrdili da se stvaraju sa nešto manje od toga "pomučiti" i smišljaju nešto neobično, ali i nešto manje od velikog dela...