Jump to content


Photo

Šta je bilo najnedostojnije "Zlatne palme"


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
45 replies to this topic

Poll: Iako niste gledali sve, odaberite svog najloijeg! (60 member(s) have cast votes)

Iako niste gledali sve, odaberite svog najloijeg!

  1. 2005 - Enfant, L' (Jean-Pierre Dardenne & Luc Dardenne) (5 votes [8.33%])

    Percentage of vote: 8.33%

  2. 2004 - Fahrenheit 9/11 (Michael Moore) (29 votes [48.33%])

    Percentage of vote: 48.33%

  3. 2003 - Elephant (Gus Van Sant) (4 votes [6.67%])

    Percentage of vote: 6.67%

  4. 2002 - Pianist, The (Roman Polanski) (6 votes [10.00%])

    Percentage of vote: 10.00%

  5. 2001 - Stanza del figlio, La (Nanni Moretti) (2 votes [3.33%])

    Percentage of vote: 3.33%

  6. 2000 - Dancer in the Dark (Lars von Trier) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  7. 1999 - Rosetta (Jean-Pierre Dardenne & Luc Dardenne) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  8. 1998 - Mia aioniotita kai mia mera (Theo Angelopoulos) (2 votes [3.33%])

    Percentage of vote: 3.33%

  9. 1997 - Ta'm e guilass (Abbas Kiarostami) & Unagi (Shohei Imamura) (1 votes [1.67%])

    Percentage of vote: 1.67%

  10. 1996 - Secrets & Lies (Mike Leigh) (1 votes [1.67%])

    Percentage of vote: 1.67%

  11. 1995 - Underground (Emir Kusturica) (7 votes [11.67%])

    Percentage of vote: 11.67%

  12. 1994 - Pulp Fiction (Quentin Tarantino) (1 votes [1.67%])

    Percentage of vote: 1.67%

  13. 1993 - Ba wang bie ji (Kaige Chen) & Piano, The (Jane Campion) (1 votes [1.67%])

    Percentage of vote: 1.67%

  14. 1992 - Goda viljan, Den (Bille August) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  15. 1991 - Barton Fink (Joel Coen - primio je zajedno sa bratom) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  16. 1990 - Wild at Heart (David Lynch) (1 votes [1.67%])

    Percentage of vote: 1.67%

Vote Guests cannot vote

#16 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 07 November 2005 - 22:24

Vidim da se "Piano" svrstava medju odlicne filmove, mozda ima u njemu neki sastojak koji samo zene mogu da svare, pa ako moze mali komentar - sta je dobro u tom filmu?

<{POST_SNAPBACK}>


ja sam plakao (a musko sam), to je uvek dobro.

#17 ikar

ikar
  • Members
  • 7,779 posts

Posted 07 November 2005 - 23:13

ja sam plakao (a musko sam), to je uvek dobro.

<{POST_SNAPBACK}>

takodje... meni je to uvek znak da je dobro... :lol:

(mada, ja sam pustio suzicu i na kraju armagedona, tako da... mozda i nisam bas najbolji sudija... :lol: )

#18 ikar

ikar
  • Members
  • 7,779 posts

Posted 07 November 2005 - 23:14

Nisam glasala jer sam gledala samo sedam od ovih filmova, ali za razliku od dobitnika Oskara, od kojih mi je samo Schindler's List izuzetan film, ovde ih ima barem tri, Pulp Fiction, Secrets and Lies i The Piano.

<{POST_SNAPBACK}>


ah, nisam ni sumnjao... :lol:

#19 ikar

ikar
  • Members
  • 7,779 posts

Posted 07 November 2005 - 23:15

Sto se "Barton Finka" tice, tu i nema sta da se kaze, jednostavno bracu Koen ili obozavas (moj slucaj) ili ne shvatas ;-) Vidim da se "Piano" svrstava medju odlicne filmove, mozda ima u njemu neki sastojak koji samo zene mogu da svare, pa ako moze mali komentar - sta je dobro u tom filmu?

<{POST_SNAPBACK}>


eto... ja obozavam bracu koen, a i piano mi se bas dopada :lol:

#20 Bustin

Bustin
  • Members
  • 4,490 posts

Posted 08 November 2005 - 00:06

Greskom sam glasao za "Piano", Dzejn Kempion, kazem greskom jer je Kempion ipak super-teska kategorija losih rezisera. Iznenadjujuce je koliko je losih filmova dobilo kansku nagradu - "Farenhajt" je skolski los film, "Anderground" je nekim cudom uspeo da pobedi Angelopulosa (valjda je "Odisejev pogled" tada bio aktuelan), da bi ovom bila uzvracena ljubaznost tri godine kasnije. Ni za "Slona" se ne moze reci da je dobar film, a o Fon Trirovoj "Denserki" i da ne pricamo.

<{POST_SNAPBACK}>

Mislis Fon Trijer? :lol:

Mislim da su neki od navedenih filmova u negativnoj konotaciji jednostavno nosili drugaciju energiju u vremenu kada su bili "hit". Nekada se radi o drustveno politickim temama iza kojih Kan moze da se "slozi", a nekada o suvom trendu.

Undergrund je svakako filmcina. Tesko da sam i jednu osobu sreo koju je ovaj film ostavio ravnodusnom. No dobro to je tema za sebe.

Na kraju sam glasao za 'eternity and a day'... dobro je poceo ali se secam da me je do kraja smorio. Gledao sam ga samo jedan put tako da sam malo uhmmm. Nekako sam celo vreme osecao tu prepotentnost rezisera. Mogao je i sam da izace i da nam isprica sta ima da kaze. Cemu gradnja likova u vizuelnom svetu... moglo se zavrsiti sve na jednoj sjajnoj radio drami. Da je kojim slucajem njegov 'the gaze of odysseus' uzeo palmu 95 to bi mi bio prvi izbor. Zali boze Harvija :-/

#21 moke

moke
  • Members
  • 2,958 posts

Posted 08 November 2005 - 00:30

Sto se "Barton Finka" tice, tu i nema sta da se kaze, jednostavno bracu Koen ili obozavas (moj slucaj) ili ne shvatas ;-) Vidim da se "Piano" svrstava medju odlicne filmove, mozda ima u njemu neki sastojak koji samo zene mogu da svare, pa ako moze mali komentar - sta je dobro u tom filmu?

<{POST_SNAPBACK}>


e, a to za braću koen, jel voliš i njihove kasnije filmove? ima u njih malo te prepotentnosti režisera... barton fink je, za mene, njihov najbolji film. recimo, velikog lebovskog sam skoro ponovo gledao, nakon par godina, i nisam se nasmejao ni jednom (sećam se da sam se prvog puta bar smejao), osim što sam se kratko osmehnuo na pojavu džona tortura. pitao sam se šta će onaj kauboj u filmu, kakva bre banda nihilista, i djud me je konstantno nervirao svojom neskrivenom glupošću i seckanjem rečenica. odjednom, više nisam shvatao famu koja prati taj film... odgledao sam skoro sve njihove filmove (nisam gledao the man who wasn't there) i, osim par simpatičnih forica koje vuku iz filma u film, nekako mi izmiče da uočim njihovu veličinu (a znam da ima puno ljudi koji su u njih kunu). :lol:

#22 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 08 November 2005 - 11:35

Sto se "Barton Finka" tice, tu i nema sta da se kaze, jednostavno bracu Koen ili obozavas (moj slucaj) ili ne shvatas ;-)

<{POST_SNAPBACK}>

Hm, opet ne znam sta da kazem...

Big Lebowsky mi je super.
O Brother isto tako.
Barton Fink je super atmosferu imao i sve to, ali nekako na samom kraju sam se osecala skroz zbunjeno (davno sam gledala pa se detalja se nazalost ne secam).
The Man Who Wasn't There - prva polovina filma je odlicna, druga - pa ono...

Eto sad mozda imas dovoljno materijala da mi postavis dijagnozu glede brace K. :lol:

#23 Leela

Leela
  • Members
  • 153 posts

Posted 08 November 2005 - 14:28

:lol: Ne mogu da verujem da toliko ljudi misli da je Underground los film. Da li bi neko od Vas mogao malo da objasni zasto tako misli?

Back on topic, ne mogu da se odlucim izmedju Farenhajta i Pijaniste...

#24 Izno good

Izno good
  • Members
  • 1,194 posts

Posted 08 November 2005 - 14:39

Ubedljivo "Dete".
Takav aplauz samo zato sto je film zavrsen skoro nisam cuo u Beogradu. Razumem duge kadrove, al ovde apsolutno nemaju smisla. Prica je teska, ali je mogla da stane, na nacin na koji je ispricana u 25 minuta, sve ostalo je do zla boga prazan hod.
Farenhajt jeste politicka nagrada, ali taj film ima svoju vrednost i hrabrost da u opstoj histeriji posle 9.11. neko u SAD razoblici politiku familije Bus.
Underground je o.k. film.

#25 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 08 November 2005 - 14:48

Farenhajt jeste politicka nagrada, ali taj film ima svoju vrednost i hrabrost da u opstoj histeriji posle 9.11. neko u SAD razoblici politiku familije Bus.

Pa upravo se o tome i radi: ja ne vidim da je tu ista "razobliceno".
Sta je to novo i/ili interesantno prikazano sto nije vec bilo poznato?
A da ne pricam o tome sto je Klinton kao fol super faca, samo je Bus jedini kreator svog zla.

#26 Cobra Dragec

Cobra Dragec
  • Members
  • 1,274 posts

Posted 08 November 2005 - 14:53

Farenhajt: nek se hebu i Moore i Bush. Ja mislim da je Moore na Bushovom platnom spisku. Da nije bilo njega, ne bi Bush uzeo druge izbore. Jos je i Zlatnu Palmu uzeo, kakva prevara...

#27 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 08 November 2005 - 14:54

Ja mislim da je Moore na Bushovom platnom spisku.

Da znas da me uopste ne bi iznenadilo.

#28 Izno good

Izno good
  • Members
  • 1,194 posts

Posted 08 November 2005 - 14:58

Farenhajt je ipak i pre svega namenjen prosecnom Ameru koji nema pojma o onome o cemu mi pricamo. A da ste gledali "Dete"... :lol: :lol: :lol: Murov film bi vam bio remek-delo

#29 Leela

Leela
  • Members
  • 153 posts

Posted 08 November 2005 - 15:52

Pa upravo se o tome i radi: ja ne vidim da je tu ista "razobliceno".
Sta je to novo i/ili interesantno prikazano sto nije vec bilo poznato?
A da ne pricam o tome sto je Klinton kao fol super faca, samo je Bus jedini kreator svog zla.

<{POST_SNAPBACK}>

:lol: Ja nesto nisam primetila da u Murovim filmovima Klinton ispada super faca.

#30 Hefestus

Hefestus
  • Members
  • 6,822 posts

Posted 08 November 2005 - 22:52

Farenhajt jeste politicka nagrada, ali taj film ima svoju vrednost i hrabrost da u opstoj histeriji posle 9.11. neko u SAD razoblici politiku familije Bus.


?? :lol: :lol: :lol: :lol: