Jump to content


Photo

poklon


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
16 replies to this topic

#1 zazie

zazie
  • Members
  • 1,669 posts

Posted 27 October 2005 - 21:33

ko je prochitao, prochitao je... :lol:

ni kod babe nema dzabe, ochu rechi :lol::):lol:

Edited by zazie, 28 October 2005 - 11:01.


#2 Šumejker-Levi 9

Šumejker-Levi 9
  • Members
  • 568 posts

Posted 28 October 2005 - 11:11

Znači, kada se oženim ako buduća žena bude nosila blizance, dobijam i ja takvu skulpturu B)

Po pitanju poklona, divna tema.

Elem, ja sam od onih koji mnogo više voli da poklanja, nego da prima poklone. Volim da vidim izraz na licu (u najmanju ruku oduševljenje - bez lažne skromnosti) meni drage osobe kada otvara poklon. A sve je to nastalo zahvaljujući - sankcijama.

Elem, ne spadam u one koji su u mogućnosti da kupe 101 ružu i sl, i kao takav sam nedostatak novca morao nadoknaditi viškom pažnje, mašte, šta li već.

I onda sam počeo da se posvećujem poklonima, čestitkama koje idu uz iste, uz nameru da što više detalja, lepih pojedinosti unesem u posvetu, a da se osoba kojoj se to poklanja baš zbog toga oseća posebnom.

Jednom, kada nisam imao novca (pre tri godine), a drugarica je slavila 19. rođendan (ja tada imao 21.) kupio sam najobičniju audio-kasetu, nasnimio sve pesme za koje znam da ih obožava, a da ih nema, i uz to napisao posvetu u stihovima, gde je svako devetnaesto slovo - jedno od slova njenog imena i prezimena.

Posveta ide ovako (mora ćirilično, jer onda nije svako devetnaesto slovo)

Сети се понекад, у магли изнад реке
кровова дивљине и далеки први шапат
пространства речи оних које најављују напад

Донеси тишину кроз облаке далеке
боју стварних снова само деца знају
заборав свих стварности и жеље понеке

Али када заспиш, са снегом нове зиме
потражи тад деветнаеста слова, јер стихови ови
шапутаће у ноћи само твоје име

- devojka se zove Ivana Branković


Zazie, stavi sliku te skulpture, please

#3 Hella

Hella
  • Sleepers
  • 6,199 posts

Posted 28 October 2005 - 11:17

drugarica je slavila 19. rođendan

pa jel ostala drugarica? :lol:
mislim, posle vake posvete... :lol:

#4 Šumejker-Levi 9

Šumejker-Levi 9
  • Members
  • 568 posts

Posted 28 October 2005 - 11:20

I bila i ostala drugarica

Imao sam još takvih posveta, one koje u akrostihu imaju neku poruku, a povrh svega ta poruka se čita isto i spreda i otpozadi.

Šta ćeš, sankcije ponekad donesu i neko dobro :lol:

#5 Rooney

Rooney
  • Members
  • 1,420 posts

Posted 28 October 2005 - 11:22

Bravo Sumejker, ja to nikad ne bi mogao (mislim, ta kreativnost) pa i da bude Klaudija Kardinale.

Btw,. danas mi zeni rodjendan (27), pa velim ako neko ima neki hint (sorry for the short notice) za nesto jeftino ali impresivno? Mnogo trazim, znam.

#6 Šumejker-Levi 9

Šumejker-Levi 9
  • Members
  • 568 posts

Posted 28 October 2005 - 11:30

Rooney

Ono što sam shvatio kod poklona (bar u mom okruženju) nije poenta da bude skup ili fensi, već da kroz taj dar pokažeš osobi koliko si radio na istom, odnosno koliko ti je stalo.

Poklon koji će istaći neku njenu osobinu (svi smo mi malčice narcisi :lol: ), ali kako danas baš i nemaš vremena da juriš po gradu i pretpostavljam da, čak i da si majstor, nemaš vremena da izvajaš neku skulpturicu od gline ili kakav duborez, pokušaj sa knjigom u koju ide indirektna posveta (ne ono: mojoj najdražoj) već posveta koja će povezati vaše zajedničke trenutke.

Znam da zvučim kao neki savetnik iz Mean's Health-a koji mnogo kaže izlizanih fraza, ali evo na šta mislim.

Ortak je nedavno slavio rođendan, a kupio sam mu jako zanimljivu knjigu. Ortak se zove Ivan i kad god je neka važnija utakmica, gledamo je zajedno, uz par piva. Inače smo ortaci sa jednocifrenih rođendana. Na knjizi sam namerno ostavio cenu (450 dinara) i napisao sledeće:

"Ma, vrediš ti meni više nego 450 din. A sad, daj neko piće! P.s. Ivan, stara srpska reč za blesavog domaćina"

Čovek se oduševio zbog, po meni prostih stvari koje nas ipak drže u prijateljstvu toliko godina, a meni se čini da sam sve smestio u jednu krajnje opuštenu posvetu.

Tvoj komentar Rooney?

#7 zazie

zazie
  • Members
  • 1,669 posts

Posted 28 October 2005 - 11:32

:lol:
(svidja mi se ovo... "ko chuo-chuo" fazon :lol: )
probacu da iskopam negde sliku... Bertil Vallien se zove tip... evo je :lol: mada mala.




ja slabo poklanjam povodom. to mi je davez, i teshko da ce iko da dobije poklon od mene za rodjendan... ne umem da se nashtimujem na datum.
poklanjam ono shto kupim, dobijem, nadjem a vidim da je stvoreno za nekoga ko mi je blizak.
pre neki dan vidim salt-ball - slanik u obliku stilizovane zechije glave, kome se ushi stisnu i slanik cracks see salt. white rabbit. taman, poklon koji ima taman dovoljno priche :lol::).

kupujete li sebi poklone?
znate li ljude koji ne umeju da vam udju na vrata bez neke makar sitnice u rukama?
shta je sa "obaveznim poklonom" ili "i oni su nama... moracemo da se istaknemo..."

najlepshe je zaista kupiti umetnichko delo za poklon.

opet, ima ljudi koji toliko uzivaju u kupovini (kao radnji), da je kupovina poklona odlichno opravdanje...

bla bla bla...

Attached Files



#8 zazie

zazie
  • Members
  • 1,669 posts

Posted 28 October 2005 - 11:37

rooney, ne mozemo ti pomoci. ne poznajemo ni tebe ni zenu ti... poklon je osetljiva stvar.
davanje i primanje, takodje B)
a vidi shumejkera, (shumejshmekera, rekla bih) - kako zna - vreme & paznja, to je jedino shto zaista poklanjamo... rke su manje ili vishe uspeshni simboli za istu.

#9 Rooney

Rooney
  • Members
  • 1,420 posts

Posted 28 October 2005 - 11:38

Hvala na savetima Sumejker. Da, bas nemam vremena da jurim danas. Petak je nekakav "reporting day" pa mora da se pise po ceo dan na kompu.

Knjiga sa posvetom je super ideja; samo jos da smislim posvetu.

A mozda lepsi deo foruma ima neku ideju. Moja zena je u osmom mesecu of pregnancy pa mozda zene znaju bolje sta bi ih obradovalo u tom stadiju.

pozdrav

#10 fancy

fancy
  • Members
  • 7,551 posts

Posted 28 October 2005 - 11:41

Btw,. danas mi zeni rodjendan (27), pa velim ako neko ima neki hint (sorry for the short notice) za nesto jeftino ali impresivno? Mnogo trazim, znam.

<{POST_SNAPBACK}>

Poklon od 29 evra:
Milka sa keksom od 300 gr. i 27 belih ruža.

Skuplji poklon:
Kupi Zildjijan kreš.
Šta je tu poklon..??
Obećaj da ga nećeš koristiti u kući :lol:

#11 Šumejker-Levi 9

Šumejker-Levi 9
  • Members
  • 568 posts

Posted 28 October 2005 - 11:43

Još sam mlad da bih odvajao tolike sume, tako da sada imam stav da je skup poklon odraz nedostatka mašte.

Imam utisak da kada sledeće godine u ovo doba budem milijarder i kada budem kupio nekome vilu za rođendan, da ću ipak razmišljati drugačije B)

Još jedna kratka priča, kada se nema love:

Najboljoj drugarici (opet drugarice) sam kupio neku plišanu igračkicu (simpatično i jeftino) koju sam joj poklonio u toku dana, i kako sam nosio i gitaru na rođendan da sviram, ušao sam u cvećaru i imao novca za samo jednu ružu.

Devojka što je prodavala cveće je bila mlada i dok je ona pakovala ružu u onaj celofan i ukrašavala je trakama i ukrasima, ja sam na maloj čestitki napisao:

"Nisam ti kupio buket, već najlepšu ružu iz cvećare, jer ni ti nisi obična kao druge devojke, već najlepša od njih"

Kada mi je devojka dala ružu, a ja je pitao za mišljenje oko posvete - nije htela da mi naplati, ali pod uslovom da joj sledeći put nešto odsviram.

Da sam znao, kupio bih onda čitav buket B)

#12 zazie

zazie
  • Members
  • 1,669 posts

Posted 28 October 2005 - 11:49

A mozda lepsi deo foruma ima neku ideju. Moja zena je u osmom mesecu of pregnancy pa mozda zene znaju bolje sta bi ih obradovalo u tom stadiju.

kolko se secam, bilo je pre sto godina, beskrajno duga masaza nogu... :lol:
svaka zena dozivljava trudnocu drugachije. jedan je ufiksirana na bebu, druga shizi zbog strija i sala (sht ami se ovo deshava???) treca ima strahove, chetvrta zeli ostati u tom stanju zauvek, itd. - hormoni rade ko ludi u svakom sluchaju... pa ti vidi rooney u kom je tvoja zena fazonu, pa se istakni i podmetni u skladu.
ako je fazonu - beba beba beba, neshto shto ce da podvuche to shto je ona sad dvoje.
ako se shtreca zbog tela, neshto shto ce odvratiti misli od toga - neki nakit na primer...

uvek mozesh da je odvedesh kod nekog dobrog fotografa da je slika. to prodash kao poklon tebi. :lol: trudnoca je special moment. da se ovekovechi.
sve je to fino, ali poklon treba da poveze tebe i nju. dakle, prekopaj po sebi, i po njoj.

#13 Rooney

Rooney
  • Members
  • 1,420 posts

Posted 28 October 2005 - 11:51

Poklon od 29 evra:
Milka sa keksom od 300 gr. i 27 belih ruža.

Skuplji poklon:
Kupi Zildjijan kreš.
Šta je tu poklon..??
Obećaj da ga nećeš koristiti u kući  :lol:

<{POST_SNAPBACK}>



Dobra fora!
Fancy, imam Zildjian kres. Moram splash da nadjem. A za kuci...ko moze mog 4godisnjeg sina da zaustavi. Ceo dan sa nekim palicama lupa.

#14 wrongdoer

wrongdoer
  • Members
  • 398 posts

Posted 28 October 2005 - 11:52

Evo baš za jednu dragu osobu spremam poklon. Potrebno je izvesno cimanje jer ne može da se kupi u Srbiji, pa moram da uposlim prijatelja koji pali preko da kupi. Knjiga je u pitnaju.

Ta osoba mi je rekla u jednom nebitnom razgovoru da tu knjigu traži već 3 godine ali kako nije uspela. Ja to naravno sve zapamtio ( iako ona verovatno misli da je meni to ušlo kroz jedno uvo a izašlo kroz drugo ) kasnije otišao na net, ukucao podatke, video gde se izdaje, koliko košta.

I biće.

Kod poklona je najbitniji taj osećaj iznenađenja kada osoba koja prima poklon pomisli "baš lepo što misliš na mene" i naravno, pozitivna reakcija "e baš ovo mi je trebalo". Bilo da se to kaže rečima ili delima...... :lol:

ako se to sve složi, onda je mislija ostvarena uspešno.

Posveta će u ovom slučaju biti krajnje siromašna. Da smo još uvek zajedno, mnogo toga bi bilo napisano, ovako, bolje da prećutim..........

#15 Šumejker-Levi 9

Šumejker-Levi 9
  • Members
  • 568 posts

Posted 28 October 2005 - 11:58

Posveta će u ovom slučaju biti krajnje siromašna. Da smo još uvek zajedno, mnogo toga bi bilo napisano, ovako, bolje da prećutim..........


Ako ti je osoba draga, zašto joj to kroz posvetu to i ne pokažeš?

Mislim, pretpostavljam da je možda u pitanju bivša žena/devojka ali ako ti je stalo do nje, trebalo bi da je pridobijaš sitnicama (čuvajte sitnitu, milioni se čuvaju sami - Baja Patak, milijarder iz Patkovgrada, rođen 1886.), osim ako te ona nije ostavila zato što si počinio genocid nad civilnim stanovništvom (šala, don't be angry).
U svakom drugom slučaju, ako tebe čini srećnim da je oraspoložiš, nemoj se toga stideti. Porašćeš u njenim očima... osim ako ona ima novog muža/dečka koji je visok 2.05 i trenira full kontakt. :lol: