Jump to content


Petar Lukovic


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
3358 replies to this topic

#346 Guest_vinska musica_*

Guest_vinska musica_*
  • Guests

Posted 23 September 2005 - 13:46

Quote henrik larsson
>>>Nije poenta u tome da Pera kvari omladinu, nego u tome da udobno sedi u đakuziju napunjenom crnim i belim vinom zajedno, sere u njega i na tastaturu i za to biva dobro plaćen od strane jednog od onih koji su ojadili ovu zemlju, pritom ga izostavljajući iz društva lopova i domaćina u svojim tekstovima, što ranije nije bio slučaj. I verovatno se smeje svima vama što serete i pljujete za dž. Jebeš sve, važna je forma, a ne suština. <<<

Zavist je neizleciva bolest, narocito prema nekome kome nismo profesionalno dorasli. Nema niceg veceg od zalogaja u tudjoj ruci. :lol:

Onomad si se hvalio /ili zalio/ da poznajes Peru, da ste zajedno radili..
Eto prilike da nas, iz prve ruke, obavestis kad je i kako uspeo da ugradi taj djakuzi, posto u stanu nema dovoljno prostora ni za kompjuter.
A valjda bi bilo logicno, kad tako pliva u lovi, da prvo nabaci neka kola, pa dva-tri
para lister-odela, pa rolex….

Da zivi u normalnoj zemlji, novinar tog kalibra bi odavno imao, ne djakuzi, nego kucu s bazenom i ne bi se gusio u 40m2 na vrhu nekog zvezdarskog solitera. :lol:

#347 iDemo

iDemo
  • Members
  • 5,385 posts

Posted 23 September 2005 - 13:55

Da zivi u normalnoj zemlji...

<{POST_SNAPBACK}>

Mala bara, puno krokodila...

A mi sami.

#348 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 23 September 2005 - 14:13

Quote henrik larsson
>>>Nije poenta u tome da Pera kvari omladinu, nego u tome da udobno sedi u đakuziju napunjenom crnim i belim vinom zajedno, sere u njega i na tastaturu i za to biva dobro plaćen od strane jednog od onih koji su ojadili ovu zemlju, pritom ga izostavljajući iz društva lopova i domaćina u svojim tekstovima, što ranije nije bio slučaj. I verovatno se smeje svima vama što serete i pljujete za dž. Jebeš sve, važna je forma, a ne suština. <<<

Zavist je neizleciva bolest, narocito prema nekome kome nismo profesionalno dorasli. Nema niceg veceg od zalogaja u tudjoj ruci.  :lol:

Onomad si se hvalio /ili zalio/ da poznajes Peru, da ste zajedno radili..
Eto prilike da nas, iz prve ruke, obavestis kad je i kako uspeo da ugradi taj djakuzi, posto u stanu nema dovoljno prostora ni za kompjuter.
A valjda bi bilo logicno, kad tako pliva u lovi, da prvo nabaci neka kola, pa dva-tri
para lister-odela, pa rolex…. 

Da zivi u normalnoj zemlji, novinar tog kalibra bi odavno imao, ne djakuzi, nego kucu s bazenom i ne bi se gusio u 40m2 na vrhu nekog zvezdarskog solitera.  :lol:

<{POST_SNAPBACK}>



A što ta novinarska veličina ne ode u neku normalnu zemlju, da malo zaima đakuzija i listera. Pošto je profesionalno darastao Ž. Obradoviću (robijali su u istom sistemu), mogao bi da bude vrhunski sportski novinar.

Mnogo smo ja(dn)(k)i.

I oni vaterpolisti su sRBENDE.

Pera Luković, uspešniji od Divca, Đorđevića, Bodiroge, Rebrače, Obradovića (ROBIJE), Pešića, Bore Stankovića? Dobio Pulicera, može biti? Ili mu ne valja selektor.

Tuga je radovati se tuđoj nesreći (to sam davno čuo), a lepo je radovati se svojoj nesreći (pokušavaju da me ubede).

#349 tank girl

tank girl
  • Members
  • 99 posts

Posted 23 September 2005 - 14:32

Moze to i malo kreativnije :lol:

#350 henrik larsson

henrik larsson
  • Members
  • 6,231 posts

Posted 23 September 2005 - 14:32

Zavist je neizleciva bolest, narocito prema nekome kome nismo profesionalno dorasli. Nema niceg veceg od zalogaja u tudjoj ruci.  :lol:

Onomad si se hvalio /ili zalio/ da poznajes Peru, da ste zajedno radili..
Eto prilike da nas, iz prve ruke, obavestis kad je i kako uspeo da ugradi taj djakuzi, posto u stanu nema dovoljno prostora ni za kompjuter.
A valjda bi bilo logicno, kad tako pliva u lovi, da prvo nabaci neka kola, pa dva-tri
para lister-odela, pa rolex…. 

Da zivi u normalnoj zemlji, novinar tog kalibra bi odavno imao, ne djakuzi, nego kucu s bazenom i ne bi se gusio u 40m2 na vrhu nekog zvezdarskog solitera.  :lol:

<{POST_SNAPBACK}>


Vidiš, ja imam par osobina (izgleda da se to smatra manama) koje mi ne dozvoljavaju da selektivno pljujem one koji to zaslužuju. Plasičnije objašnjeno, ima dve solucije: ili iz principa neću raditi za Gazdu Dokazanog Lopova i Pljačkaša Poreskih Obveznika, ili ću raditi i pojesti govno do kraja, primati njegove pare i zaćutati o svemu. Ja se vrlo dobro sećam Perinih tekstova o Pinku i Željku iz devedesetih, i, nažalost, i nadalje ću moći samo da se ih sećam, pošto su naprasno prestali da se pišu novi. Enough?

Ovo gore je bilo više da objasni neke moje stavove onima koji bi mu oduševljeno aplaudirali i da im dođe na gajbu i hebe im sve po spisku. Dok onima na koje imaju pik traže dlaku u jajetu makar ovi otišli u klonju ili da se briju. A meni je žao zato što je postao potpuno pogubljen i počeo da se ponavlja sa literarne strane (imam sve brojeve Vremena od prvih parlamentarnih izbora 1990. do negde posle 5. oktobra, Ćorava Kutija je bila sjajna), postao je nadrkan i ciničan i mizantrop do koske, i gura i traži jeftino politiziranje i tamo gde ga nema ni u tragovima. Kao što je Harper lepo primetio, seiri nad našim blamovima i porazima i propastima, prosto ne mogu da ga zamislim kako opstaje u normalnom društvu, što ćemo hteli ili ne postati za koju deceniju.

Na stranu ono što sam već više puta rekao, ne podnosim ljude koji ogovaraju bivše supružnike ili prijatelje ili slično svojim novim supružnicima/prijateljima, i još na takav način. Ako nisi zadovoljan svojom državom, imaš dva načina to da prevaziđeš - da odeš ili da se aktivno boriš da se nešto promeni. Internet/novinarski radikalizam i skribomanija sigurno neće pomoći.

I na kraju, nisam se hvalio/žalio da ga poznajem, nešto sam sitno sarađivao sa njim u par navrata preko nekog prijatelja koji je radio u X Zabave sredinom devedesetih, ništa ni za hvaljenje ni žaljenje.

#351 iDemo

iDemo
  • Members
  • 5,385 posts

Posted 23 September 2005 - 14:39

... postao potpuno pogubljen i počeo da se ponavlja sa literarne strane...
...postao je nadrkan i ciničan i mizantrop do koske, i gura i traži jeftino politiziranje i tamo gde ga nema ni u tragovima...


Da si citao Dzuboks (jedno 15 godina pre nego sto je Vreme pocelo da izlazi) video bi da je covek uvek bio bash takav. Tada politiziranje (jos) nije bilo moderno al' je, svakako, bilo prostora za 'nadrkane i cinične i mizantrope do koske'. Od tada se menja(la) samo 'meta' a sreca za citaoce je bila kompletna ukoliko bi se, s vremena na vreme, njegova 'meta' poklopila sa njihovom.

#352 henrik larsson

henrik larsson
  • Members
  • 6,231 posts

Posted 23 September 2005 - 14:45

Da si citao Dzuboks (jedno 15 godina pre nego sto je Vreme pocelo da izlazi) video bi da je covek uvek bio bash takav. Tada politiziranje (jos) nije bilo moderno al' je, svakako, bilo prostora za 'nadrkane i cinične i mizantrope do koske'. Od tada se menja(la) samo 'meta' a sreca za citaoce je bila kompletna ukoliko bi se, s vremena na vreme, njegova 'meta' poklopila sa njihovom.

<{POST_SNAPBACK}>


Da, čitao sam Džuboks. Imam ih nekoliko, a tada sam bio mali da bih čitao Perine tekstove.

Ostalo što kažeš je potpuno tačno.

#353 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 23 September 2005 - 19:19

...što ćemo hteli ili ne postati za koju deceniju.

Ma necete, nema sanse. 30 - 50. Nece imati ko da zivi u tom vasem "normalnom" drustvu.

#354 Guest_vinska musica_*

Guest_vinska musica_*
  • Guests

Posted 28 September 2005 - 22:55

Feral

Piše:Petar Luković

Opštenarodna katarza sa sve pljuvanjem, gađenjem i nepojamnim razočarenjem zbog katastrofalnog rezultata SCG košarkaša koji nisu uspeli ni da stignu do beogradske “Arene” među osam najboljih – punih sedam dana bila je jedina bitna tema kojom se State Of Srbija bavila do poslednjeg bljutavog detalja: ko je koga tukao u svlačionici posle poraza s Francuskom, ko je od igrača noći provodio po kafićima, ko je, de facto, kriv za jedan od najgorih poraza u domaćoj basket-istoriji. Osećanje da se reprezentacija SCG, pod pritiskom patriotski nabrijane javnosti, pripremala za ovo Prvenstvo kao da je u pitanju rat – kako bismo se svima osvetili zbog sankcija, Haga, izolacije ili evidentne svetske zavere protiv nevinog srpskog naroda – učinilo je da se Poraz doživi kao nacionalna izdaja nezapamćenih razmera, naročito pred činjenicom da su se u četvrtfinale plasirale reprezentacije Slovenije i Hrvatske, godinama smatrane nižom sportskom podvrstom.
Dok su veseli Slovenci – koji su u tisućama pohodili Beograd, oduševljeni hranom i pićem – brzo dobili srpski oprost u nepojamnim količinama zajednički popijenog alkohola, hrvatska je reprezentacija, u svetlu SCG poraza, bila viđena kao arhetipni neprijatelj: maglovita pomisao da bi se, recimo, moglo dogoditi da se usred “Arene” zavijori hiljade cro-zastava sa sve crveno-bijelim kockicama, postala je opsesija mnogih srpskih navijača koji su po tradicionalno/tolerantnom sistemu “da-komšiji-crkne-krava-pizda materina komšiji-a kravi posebno”, pribegli originalnim navijačkim potezima, svojstvenim Srpskom Nacionalnom Biću (hrvatski: Piću). U odlučujućoj tekmi između Španije i Hrvatske, gde su Španci imali osam igrača (petoricu košarkaša + trojicu sudija), SCG navijači skandirali su “Srbija! Srbija!”, kao poslednji očajnički krik koji im je preostao u predstavi iz koje su izbačeni. Ta vrsta nesuvislog ludila nastavila se medijskim uživanjem nad eliminacijom Hrvatske – kao da će na njenom lešu reprezentacija SCG, poput Feniksa, vaskrsnuti i naći se u finalu. Konačno, trijumf reprezentacije Grčke obeležen je ne toliko kao sportski nego kao pravoslavni praznik; htelo se reći da religiozni duh pijanog SCG tima živi u telima braće Grka, odnosno – za utehu – kao da smo mi pobedili!
Kad se završio još jedan košarkaški rat u kojem smo ponovo izgubili, kao sve ratove koje smo vodili a u kojima nismo učestvovali, zar ne slušate Slobodana Miloševića u Hagu! - Srbiji se hitro tricom vratio problem Kosova, one autonomne srpske pokrajine, za koju su, da podsetim pravoverne Hrvate, generacije patriotskih političara decenijama tvrdile da je u pitanju “sveta srpska zemlja”, “izvor duhovnosti”, “početak i kraj svakog Srbina”, “naša istorija”, “teritorija od koje nikad nećemo odustati”, “zemlja naših predaka”, “centar našeg kolektivnog sećanja”… toliko bitno srpsko međunožje da od Kosova “nikad, nikad i nikad” nećemo odustati makar nas bombardovali što je NATO bukvalno shvatio pa nam je jebao majku tokom 1999. kad smo, hrabro, potpisali kapitulaciju u Kumanovu i “srpsko Kosovo” predali na upravljanje legalnim vlasnicima – Albancima.
Šest godina docnije, Srbija je smislila čarobnu formulu pod didaktičkim naslovom “Više od autonomije, manje od nezavisnosti”, košarkaški vešto krijući šta se pod ovim misterioznim hippie-sloganom, u stvari, krije; konačno, zahvaljujući gospođi Sandi Rašković-Ivić (ćerka pokojnog Jovana Raškovića, psihijatrijskog lidera Srba iz Hrvatske, nedavno postavljena za koordinatora srpske Vlade glede Kosova) saznali smo šta država Srbija u mekoj varijanti nudi Albancima na Kosovu. Po rečima Jovanove ćerke-mezimice, Albanci bi imali izvršnu, sudsku i zakonodavnu vlast na čitavoj kosovskoj teritoriji, dok bi ponosna Srbija obezbeđivala granice, zajedno s partnerima na Kosovu brinula o zajedničkoj “odbrani” i “spoljnim poslovima”, uz zajedničku valutu.
U “tvrđoj” varijanti, tako se nameće, Srbija bi odustala od “spoljnih poslova” i “odbrane”, što praktično znači da bi se ostvarilo sve ono što već govorimo šest godina bivajući proglašeni za izdajnike: da je nezavisnost Kosova neizbežna i da nema te sile koja će Albance podvesti pod srpski državni sistem.
U “najtvrđoj” srpskoj pregovaračkoj varijanti – Kosovo će od strane Srbije biti zamoljeno da bude nezavisno i da Ustavom obezbedi mogućnost da joj se, po sopstvenom izboru, na putu ka Evropskoj uniji pridruži zemlja po izboru; mogućnost da se Srbija priključi Kosovu – takođe ne treba odbacivati, jer je ovdašnja vlast, jaka na zapaljivim rečima, a u praksi patriotski svesna da je sve otišlo u kurac, pomirljivo digla ruke od Pokrajine, konačno shvativši da od Kosova leba nema i da je đavo odneo šalu.
U zemlji u kojoj je košarkaški poraz shvaćen ozbiljnije od očekivanog debakla glede pregovora o Kosovu – sad se iz fioka izvlači plan Z4 koji je, sećate se, Srbima u Krajini trebalo da omogući da imaju Miloševićevu državu u Tuđmanovoj državi; nesrećni Vuk Drašković, ministar inozemnih poslova, iznenada se setio plana Z4 (ćirilično: tri četiri) koji sad kao flajere deli okolo, pokušavajući da nam dokaže kako sve nije propalo i kako Albance možemo da pravoslavno pacifikujemo!
Mentalno finale: da smo, daleko bilo, osvojili zlatnu medalju na košarkaškom prvenstvu – sa Albancima ne bismo ni pregovarali, superiorno ih pitajući gde im je lopta; ovako, negde između 9. i 12. mesta, poniženo čekajući “wild card” da nas, eventualno, pozovu na Svetsko prvenstvo iduće godine u Japanu, morali smo čak – što Srpsko Nacionalno Biće nikad oprostiti neće – da se ponosno naguzimo i čekamo da nas karaju. Što za srpsku erotsku zabludu nije loše, naročito kad se dupe razradi i počne da uživa! Jeste da Kosovo nije Srbija, ali je zato slatko! Samo guzi!

#355 Lorenz

Lorenz
  • Banned
  • 5,827 posts

Posted 28 September 2005 - 23:20

Feral

Piše:Petar Luković

Što za srpsku erotsku zabludu nije loše, naročito kad se dupe razradi i počne da uživa! Jeste da Kosovo nije Srbija, ali je zato slatko! Samo guzi!

<{POST_SNAPBACK}>


Neko u kosarci neko u boksu. Za utehu!

Uz svo postovanje P. Lukovica, imam neki varljivi utisak da je i Henry, ako ne KOAUTOR ono barem SPOLJNI saradnik.

Petar Lukovic-Henry Chinaski, tandem za uzivati!

Kad bi bilo!

#356 gemini

gemini
  • Members
  • 2,701 posts

Posted 29 September 2005 - 02:22

Neko u kosarci neko u boksu. Za utehu!

        Uz svo postovanje P. Lukovica, imam neki varljivi utisak da je i Henry, ako ne KOAUTOR ono barem SPOLJNI saradnik.

          Petar Lukovic-Henry Chinaski, tandem  za uzivati!

          Kad bi bilo!

<{POST_SNAPBACK}>



imam neki varljivi utisak da je i Henry, ako ne KOAUTOR ono barem SPOLJNI saradnik.

Misliš zbog ovog: Samo guzi!

Edited by gemini, 29 September 2005 - 02:22.


#357 iDemo

iDemo
  • Members
  • 5,385 posts

Posted 29 September 2005 - 03:01

Ne bi lose bilo da se napravi jedan (oooogromni) zajednicki topik na koji bi onaj ko je te nedelje zaduzen (ne mora obavezno VM) dodavao tekuce/najsvezije radove PLukovica.

Jel' da otvorim poll na tu temu ili mozemo ovde da se izjasnimo??

Moguc naslov topika bi, naravno, bio "Samo guzi!"...

#358 Lorenz

Lorenz
  • Banned
  • 5,827 posts

Posted 29 September 2005 - 06:44

imam neki varljivi utisak da je i Henry, ako ne KOAUTOR ono barem SPOLJNI saradnik.

Misliš zbog ovog: Samo guzi!

<{POST_SNAPBACK}>



No comment!

Edited by Lorenz, 29 September 2005 - 06:48.


#359 Guest_vinska musica_*

Guest_vinska musica_*
  • Guests

Posted 29 September 2005 - 15:10

Quote iDemo
>>>Ne bi lose bilo da se napravi jedan (oooogromni) zajednicki topik na koji bi onaj ko je te nedelje zaduzen (ne mora obavezno VM) dodavao tekuce/najsvezije radove PLukovica…
… Moguc naslov topika bi, naravno, bio "Samo guzi!"... <<<

I malicioznost ponekad moze da urodi plodom.
Umesto «casti” koje si nameravao da ukazes samo Peri, zar nije bolje da na topiku tog imena postujemo “hard core” optimisticke vesti sa domace politicke scene, tipa; “jedva smo cekali da se to desi”, “napokon dolijao”, “ima boga”, “nicija nije do zore gorela”… :lol:

#360 gemini

gemini
  • Members
  • 2,701 posts

Posted 29 September 2005 - 16:29

No comment!

<{POST_SNAPBACK}>


Očito nisi skontao jer sam mislio na uzrečicu koju stalno koristi u svojim postovima.