Jump to content


Photo

Umor


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
67 replies to this topic

#31 natasha

natasha
  • Banned
  • 3,104 posts

Posted 21 October 2005 - 01:40

recimo, taj lexilium se pije nekoliko sati pred spavanje jer pomaze da se zaspe i na pocetku dana jer smiruje, tako da ne moraju da te gledaju na poslu kako treses nogom od nervoze ili vrtis kosu.
cool
moja mama kaze-lexilium me odrzao, njemu hvala.
to je jedna mala tabletica od 3 mg. najbolje je uzeti pola tablete nekoliko sati pred spavanje, jer treba 3-4 sata dok ne pocne da deluje i pola tablete ujutru.

Edited by natasha, 21 October 2005 - 01:52.


#32 Hefestus

Hefestus
  • Members
  • 6,822 posts

Posted 21 October 2005 - 02:39

Sta je ovo Merlyn Monro sindrom, kakve bre pilule za lilule.

Mozda je u jastuku:
try this one:
Posted Image

#33 Stoprocentni

Stoprocentni
  • Members
  • 5,096 posts

Posted 21 October 2005 - 11:29

Ma kakve pilule i vutra, prava masaza je resenje, uvek!

Posted Image

#34 msmodesty

msmodesty
  • Banned
  • 1,348 posts

Posted 21 October 2005 - 11:38

Nasla sam lek za umor!
Od kako sam pocela da se fight-am sa komsilukom odmah bolje, puna sam energije za novi napad koji ce da usledi cim dodjem kuci....YES!!!!!!!!!

#35 MaryPoppins

MaryPoppins
  • Banned
  • 750 posts

Posted 21 October 2005 - 11:54

ja sam hronicno umorna. ujutro ne mogu da se razbudim i onda forsiram kafe od ustajanja pa do uvece. pa ne mogu da zaspim i sve tako u krug. a umor se kupi i kupi i raste nervoza i sve manje energije imam.

cini mi se da sta god da probam ne fercera. cajeve od kamilice, od kantariona, kojekakve persene i sl. probala sam ja i sa lexiliumom i slicnim bedastocama, medjutim problem je sto sam ujutro sva osamucena (tj osamucenija nego inace) i mnogo duze mi treba da se pokrenem.

ja sam dostigla takav stepen zasicenja da sam pocela da histerisem na sve oko sebe i na najmanji podrazaj. a sve oko mene u haosu. i privatno i na poslu. a onda sam prosto resila da ne idem na posao. mnogo je bolje nego se siliti i samo praviti dalje gluposti. jedan mali rez, mali odmor i onda je sve bolje. od juce sam na produzenom vikendu. ustanem ujutro, koliko da dete ispratim u skolu i vratim se u blazeni svet snova i prirodno se budim oko podne. imam blaagu grizu savesti sto ne idem u kancelariju, al samo u tragovima. telefoni iskljuceni, mejl se ne proverava. nije me briga, znam da moram da presecem negde da ne bih pukla. to sam shvatila kad sam bukvalno & bez blama zadremala na nekom sastanku u sredu.

toplo preporucujem ovaj pristup. call in sick. call in dead. whatever, samo ostani kod kuce. it does make a difference.

#36 Bata.Ilich

Bata.Ilich
  • Members
  • 5,646 posts

Posted 21 October 2005 - 12:28

a cime kljukaju ameri svoje marince da ostanu budni na strazi, izdrze napore i sl. mora da imaju neku dobru hemiju.


Guraju u vojsku i crnce sa djokama do kolena i onda puste buvu da medju njima ima i takvih koji vole da siluju momke na spavanju - i da vidis kako su svi budni 0-24h.

#37 zazie

zazie
  • Members
  • 1,669 posts

Posted 21 October 2005 - 12:43

i to neki ne spavaju od strave a neki od slatkog ishchekivanja... :lol:
kako god, stvar radi. B)

#38 autsajder

autsajder
  • Members
  • 3,607 posts

Posted 21 October 2005 - 12:54

ja sam hronicno umorna. ujutro ne mogu da se razbudim i onda forsiram kafe od ustajanja pa do uvece. pa ne mogu da zaspim i sve tako u krug. a umor se kupi i kupi i raste nervoza i sve manje energije imam.

cini mi se da sta god da probam ne fercera. cajeve od kamilice, od kantariona, kojekakve persene i sl. probala sam ja i sa lexiliumom i slicnim bedastocama, medjutim problem je sto sam ujutro sva osamucena (tj osamucenija nego inace) i mnogo duze mi treba da se pokrenem.

<{POST_SNAPBACK}>


Quit coffee, Popinsova. Barem na neko vrijeme. Ja sam bio zagazio u identicnu zamku konzumiranja sve vecih kolicina iste samo zato da bih se razbudio, a efekat razbudjivanja je postajao sve slabiji. 1. septembra bile su tri godine od kako je ne pijem; ponekad mi zamirise onako najprivlacnije, ali i dalje tvrdoglavo odbijam da popustim.

U izuzetnim prilikama popijem kapucino, ali moram da pazim, kao i sa koka-kolom, jer svaki gutljaj poslije crtanog u 19:15h je garant da te noci nece biti spavanja. I da, mnogo vise uzivam u cajevima od kako ne pijem kafu.

Sad, ne znam da li bi ti ovo pomoglo da rijesis taj problem opste premorenosti, ali previse kafe definitivno proizvodi suprotan efekat od zeljenog. Dizanja su sve blaza i kratkotrajnija, a padanja sve brza i dublja.

a onda sam prosto resila da ne idem na posao

A na ovome ti zavidim. Kod mene: pet neopravdanih i - cao djaci, adio amore, sajonara sinsinati..

#39 hoosafeth

hoosafeth
  • Members
  • 314 posts

Posted 21 October 2005 - 13:25

a onda sam prosto resila da ne idem na posao


Ja sam si dopustio jedan ponedeljak da ne dodjem pod izgovorm rodjendana (i to ne mog), ali sam sutradan zaglavio 17 sati na poslu, tako da + efekta nije ni bilo.

Za psihicki premor pomaze samo opustanje koje je stvar trenutnog raspolozenja: muzika, UT2004(posle teskih sukoba na poslu), popodne provedeno sa cerkom.

Fizicki umor leci samo fizicki odmor, a ako se tako nesto akumulira duze obezdanjivanje od spavanja (u mom slucaju 8-9 sati, extremno 11 sati to mi se desilo jednom u poslednjih godinu dana).

#40 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 21 October 2005 - 13:34

a ako se tako nesto akumulira duze obezdanjivanje od spavanja (u mom slucaju 8-9 sati,

Blago li se tebi.
Za mene je 8-9h nasusna potreba :lol:
A za premor mi pomaze samo 10+ (maksimalno razbijanje od spavanja koje mi se dogodiilo bilo je 13-14h ali to je stvarno bilo dosada samo jednom u zivotu, inace redovna doza od 11-12h padne uvek posle kriznih situacija).

#41 hooyadahoo

hooyadahoo
  • Members
  • 2,866 posts

Posted 21 October 2005 - 13:44

a cajevi puni kofeina :lol:

ma nista tu ne pomaze. ima da se naspavate u grobu, to vam je sto vam je.
i kakav bre odmor, ima da se radi i da se peva, pa jel se tako bre prema otadzbini odnosi hostapleri, dzabalebarosi, mrsomudci, fataci krivine und bube lenje?

meri, tebi predlazem aktivan odmor, 2-3 puta dnevno, moze sa kasicicom i bez.

#42 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 21 October 2005 - 14:08

A ako mislis samo na hronicni umor, tromost, preporucujem ti po jednu
tabletu E-vitamina dnevno. Dejstvo je magicno. Cak i kada je umor
izazvan nedovoljnim snom.
Imas one Galenikine Sant-E-Gal /pakovanje od 30 komada, kosta oko 140 dinara/.

<{POST_SNAPBACK}>

uf, volem taj santegal. ima neki super slabo sladak ukus, pa ga u stvari pojedem, ne popijem.

Duza svakodnevna upotreba pokazuje i mnostvo pozitivnih efekata na sve organe:

<{POST_SNAPBACK}>

secam se predavanja sa biohemije i tvrdnje da samo E i C ne pokazuju efekte hipervitaminoze, ali mi kasnije drugarica medicinar rekla da za E ipak postoji hipervitaminoza, tako da ga konzumiram redje nego C.
inache, svi pushachi bi morali koristiti vishe antioxidanasa u poredjenju sa nepushachima.

shto se tiche hronichnog umora, on moze biti posledica depresije.

#43 palchica

palchica
  • Members
  • 1,120 posts

Posted 21 October 2005 - 14:50

shto se tiche hronichnog umora, on moze biti posledica depresije.

zelis reci da je glorfindel zapravo depresivan? :lol:

#44 Hefestus

Hefestus
  • Members
  • 6,822 posts

Posted 21 October 2005 - 17:09

Guraju u vojsku i crnce sa djokama do kolena i onda puste buvu da medju njima ima i takvih koji vole da siluju momke na spavanju - i da vidis kako su svi budni 0-24h.

<{POST_SNAPBACK}>

:lol: :lol: :lol: :lol:

#45 Cobra Dragec

Cobra Dragec
  • Members
  • 1,274 posts

Posted 21 October 2005 - 17:33

protiv umora - spavanje 8-10 sati dnevno. e sad, ako se umoris poslije 5 minuta aktivnosti, a odspavao si tog dana 8-10 sati, onda nesto nije u redu s kondicijom. mozda neko trcanje, biciklizam, pravilna ishrana da se pocne...