Jump to content


Photo

Spoljnotrgovinska liberalizacija


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
189 replies to this topic

#181 Heritage

Heritage
  • Members
  • 216 posts

Posted 25 October 2005 - 20:20

Zbog čega je u hromozomu ovog društva površno razmišljanje i potpuno pojednostavljivanje?

#182 Cotra

Cotra
  • Members
  • 395 posts

Posted 25 October 2005 - 20:29

O tome da li je specijalizacija dobra ili ne svoje misljenje treba da kazu i balerina i cistac kanalizacije. Dok se to ne desi rasprave o podeli rada odgovaraju infantilnoj raspravi o ukusima, A o ukusima se ne raspravlja.

#183 MayDay

MayDay
  • Members
  • 153 posts

Posted 25 October 2005 - 20:39

>Rizikujem da napisem nesto sto je neko vec napisao, ali skrenula bih paznju da je >podjela rada jedna od najvecih civilizacijskih tekovina

ja bih rekao da se radi o vrlo mracnoj tekovini. Evo zasto: neko je u specijalizaciji rada profesor, drugi je radnik kanalizacije. Radnik kanalizacije prinudjen je da zbog podele rada stalno bude u kanalizaciji. Profedor nikada ne sialzi u kanalizaciju.

Neki ce reci da se radi o drustvenom vrednovanju, ali ipak je to glupost. Kada malo bolje pogledate sistem podele rada zasniva se na jiperekspanizji kapitala i jako je nestabilan.

<{POST_SNAPBACK}>

:lol:
Pa dobro.Ja mislim da bi u tom slucaju bilo najbolje da svako sebi i popravlja cevi i poducava se velikoj nauci i vrsi operacije na sopstvenom otvorenom srcu...
Ili jos bolje,da se ipak civilizujemo, da neki centralni organ odredi sta ce ko da radi i kako i koliko.

Grozno.

#184 morgana

morgana
  • Members
  • 1,815 posts

Posted 25 October 2005 - 20:42

O tome da li je specijalizacija dobra ili ne svoje misljenje treba da kazu i balerina i cistac kanalizacije. Dok se to ne desi rasprave o podeli rada odgovaraju infantilnoj raspravi o ukusima, A o ukusima se ne raspravlja.

<{POST_SNAPBACK}>


A onda da Dzozef Stiglic da misljenje o eukinetici.
Aha.

#185 MayDay

MayDay
  • Members
  • 153 posts

Posted 25 October 2005 - 20:47

A onda da Dzozef Stiglic da misljenje o eukinetici.

<{POST_SNAPBACK}>

To mu i ne bi bilo lose otkako je usao i jos pre izasao iz WB.
Mada,naravno shvatam poentu.

#186 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 25 October 2005 - 22:07

A o ukusima se ne raspravlja.

<{POST_SNAPBACK}>


... a to su izmislile osobe bez ukusa...

#187 disciplina

disciplina
  • Banned
  • 395 posts

Posted 26 October 2005 - 07:47

B)

To sto ti kazes ne mijenja stvar, razlicit je samo nivo pojave.
A to sto pominjes USA i EU( u ranijim postovima), s jedne strane,kao primjere zemalja koje se stite od uvoza iz Kine, i nas sa druge, je ravno stavu 'Srbi su nebeski narod'.
Inace,benefit proizvodjaca moze da biti itekako neutralizovan nedostatkom benefita potrosaca, pa jos kad racunas pare koje drzava ulupa u izvoznike, u minusu smo. Postoje vrlo ozbiljne studije o ovoj problematici, mnogo iznad nivoa pacije skole.
Nego May day i ostali su vec sve rekli.

<{POST_SNAPBACK}>

Po tvojoj analogiji, mi bi u svemu trebali da prednjacimo, pa bi svetu dokazali da mi jesmo nebeski narod :lol:

Ne znam zasto potenciras stalno izvozne stimulacije. Ako cemo o nedostatku benefite, pa najbolji dokaz ti je potrosacka korpa u Srbiji,gde ti trebaju 2 prosecne plate da bi zadovoljio osnovne potrebe.
O kakvom onda ti ulupavanju pricas? Pa mismo vec dobro ulupani, tako da bi nam ovakvima i najslabije privrede bile krupan zalogaj.

Za ozbiljne studije se slazem i bas zato ne moze da se raspravlja na nivou - da, apsolutna liberalizacija je neverovatno pozitivna.

Bas zbog mnogih fakora koji uticu na dogadjaje, nikako nebi smeli da trcimo pred rudu. ;)

A specijalizacija nase privrede je super, ajde od sutra da se svi specijalizujemo , a da vec prekosutra liberalizujemo sve i da im pokazemo sta znamo :lol: :lol: ;)
Ovo je cak i za paciju skolu smesno!!! ;)
I perica bi znao da od toga nema nista :lol:

Zato jos jednom, slazem se da je suvise ozbiljna tema i da ovaj nivo rasprave ne vodi nicemu.

#188 morgana

morgana
  • Members
  • 1,815 posts

Posted 26 October 2005 - 08:18

B)
Po tvojoj analogiji, mi bi u svemu trebali da prednjacimo, pa bi svetu dokazali da mi jesmo nebeski narod :lol:

Ne znam zasto potenciras stalno izvozne stimulacije. Ako cemo o nedostatku benefite, pa najbolji dokaz ti je potrosacka korpa u Srbiji,gde ti trebaju 2 prosecne plate da bi zadovoljio osnovne potrebe.
O kakvom onda ti ulupavanju pricas? Pa mismo vec dobro ulupani, tako da bi nam ovakvima i najslabije privrede bile krupan zalogaj.

Za ozbiljne studije se slazem i bas zato ne moze da se raspravlja na nivou - da, apsolutna liberalizacija je neverovatno pozitivna.

Bas zbog mnogih fakora koji uticu na dogadjaje, nikako nebi smeli da trcimo pred rudu. ;)

A specijalizacija nase privrede je super, ajde od sutra da se svi specijalizujemo , a da vec prekosutra liberalizujemo sve i da im pokazemo sta znamo :lol:  :lol:  ;)
Ovo je cak i za paciju skolu smesno!!! ;)
I perica bi znao da od toga nema nista :lol:

Zato jos jednom, slazem se da je suvise ozbiljna tema i da ovaj nivo rasprave ne vodi nicemu.

<{POST_SNAPBACK}>


Izvozne stimulacije su jedan od primjera.
A sto se tice specijalizacije, mislim, ne znam sta pricas.U ovoj zemlji se ekonomijom bavi svaka balerina,a to ne treba da bude tako
I kakvo prednjacenje SiCG u bilo cemu, sa liberalizacijom ili bez?
Bas banalizujes.

#189 disciplina

disciplina
  • Banned
  • 395 posts

Posted 26 October 2005 - 12:22

Izvozne stimulacije su jedan od primjera.
A sto se tice specijalizacije, mislim, ne znam sta pricas.U ovoj zemlji se ekonomijom bavi svaka balerina,a to ne treba da bude tako
I kakvo prednjacenje SiCG u bilo cemu, sa liberalizacijom ili bez?
Bas banalizujes.

<{POST_SNAPBACK}>


To prednjacenje je bilo samo ironija.

Normalno da banalizujem, jer postoje stvari o kojima se mora dublje razmisljati, a sa druge strane postoje stvari koje se ovde provlace(i u tvojim postovima) kao univerzalna istina, a daleko su od toga... B)

A da su bar balerine u pitanju,mi bi bili na konju :lol:

#190 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 17 November 2005 - 04:30

--greska, sorry--

Edited by Indy, 17 November 2005 - 06:30.