Jump to content


Photo

Koji su menjaci bolji?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
50 replies to this topic

Poll: Da kupujete novi auto sa kojim bi menjacem bio? (92 member(s) have cast votes)

Da kupujete novi auto sa kojim bi menjacem bio?

  1. Automatik (42 votes [46.15%])

    Percentage of vote: 46.15%

  2. Manuelni (49 votes [53.85%])

    Percentage of vote: 53.85%

Vote Guests cannot vote

#46 dragance

dragance
  • Members
  • 3,047 posts

Posted 21 March 2007 - 23:54

QUOTE(MAGRIPA65 @ 21 Mar 2007, 22:15)
Treba i da se naviknes da pri siftovanju leva noga ne krene prema kvacili
( kocnici) sto se meni desilo par puta. biggrin.gif  biggrin.gif


Uf, nije "muski" priznavati ovakve greske, ali mi se ovo jednom desilo i to kada sam pozajmio tudji dzip. Srecom, islo se polako, u guzvi, stani-kreni.

Takodje jedan od prvih puta za automatikom.
Mislim da me je riba sa autom iza, opsovala na milion nacina, kada se oporavila od srcke.

#47 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 25 March 2007 - 23:36

QUOTE(dragance @ 21 Mar 2007, 23:54)
Uf, nije "muski" priznavati ovakve greske, ali mi se ovo jednom desilo i to kada sam pozajmio tudji dzip. Srecom, islo se polako, u guzvi, stani-kreni.

Takodje jedan od prvih puta za automatikom.
Mislim da me je riba sa autom iza, opsovala na milion nacina, kada se oporavila od srcke.

Zadnji put sam "ucio" zenu kako da koristi tiptronic na njenom autu kad sam stisnuo "kvacilo" pri nekih 40 na sat.Nakon tog iskustva ona je odlucila da je to nepotrebna stvar i iskljucivo koristi D opciju biggrin.gif
Prvi sam se put skoro ubio sa Mazdom 6 koja je bila rental.Cisto iz znatizelje da probam kako to cudo radi innocent.gif Da nisam imao pojas verovarno bi proleteo kroz sofersajbnu biggrin.gif biggrin.gif

#48 msmodesty

msmodesty
  • Banned
  • 1,348 posts

Posted 26 March 2007 - 09:49

vas dvojica mora da se zezate ohmy.gif
tiptronic je sjajna stvar! kako drugacije da pretichem?

#49 dragance

dragance
  • Members
  • 3,047 posts

Posted 27 March 2007 - 00:49

QUOTE(msmodesty @ 26 Mar 2007, 09:49)
vas dvojica mora da se zezate  ohmy.gif
tiptronic je sjajna stvar! kako drugacije da pretichem?


Sa automatikom? Gas do daske i cekas da se sam presalta. biggrin.gif

#50 gile88

gile88
  • Members
  • 54 posts

Posted 03 July 2007 - 13:02

Neka sredina je idealna.Automatik ti pruza uzivanje za grad,mada.....Procito sam sve postove,i ljudi su 150% upravu.Nemamo mi poima sta je za nas uopste automatik......Vozim auto sa manuelcem,ali bez ikakvih problema bi se navikao na gubitak kvacila......Poz

#51 wrecktangle

wrecktangle
  • Members
  • 998 posts

Posted 03 July 2007 - 14:05

Definitivno stvar ukusa!
Vlastita vozilica je manuelni....ne bih rizikovao s evropskim automobilima s aut. mjenjacem (izuzevsi pojedine jako skupe masine). A svojevremeno sam vozio kamionce od 15 tona s automatikom i osim pocetnog navikavanja (cirka nekih sat-dva), nije bilo vecih problema.
Vozio sam i aut. i tiptronic i zaista je mit da je to nesto bezze....ipak su jako uznapredovali i odlicni su, mada licno preferiram manuelni cisto iz nekog ljepseg osjecaja....nekako vise imam osjecaja da ja vozim a ne da mene neko vozi.
Nepotrebna je rasprava sta je bolje....najbolje je ono sto svakome od nas najvise "lezi" inace odosmo do raprave tipa ko je jaci: Popaj ili Tarzan! laugh.gif
Tol'ko...