Jump to content


Photo

SERIJSKI PROGRAM DOMACIH TV STANICA


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
71 replies to this topic

#1 analiticar

analiticar
  • Members
  • 680 posts

Posted 08 September 2005 - 17:40

Da se razumemo ja PINK ne podnosim! Ali... video sam najavu za SEPTEMBAR.. reprize i nove epizode SIMPSONA, PRIJATELJA, DZOI (Dzoi iz Prijatelja ali solo) i jos par americkih serija... Za to vreme B92 pusta bajate, prezvakane serije koje niko ziv ne gleda i zali se na gledanost. BK odavno nema serijski program, RTS takodje forsira bajatost, mada zbog HOMICIDE im oprastam. Politika i STB i nemaju neki serijski program vredan paznje i sta nam ostaje... PINK I SAMO PINK... :lol:
I ko je posle kriv Mitrovicu sto ima najgledaniju tv stanicu, sto drzi monopol na DVD filmove (secate se najmodernije fabrike diskova i DVD medija u ovom delu Evrope), sto moze da kupi sta god pozeli, i tv lice i seriju ili film. I ko je kriv za popularnost PINK-a? Gledaoci ili manjak konkurencije. Da li Nepristojni ljudi ili Vil i Grejs mogu da pariraju Prijateljima ili Simpsonima? Ili mozda Advokatura? Ili ... DOKLE?!

Edited by analiticar, 08 September 2005 - 17:41.


#2 Catwoman

Catwoman
  • Members
  • 1,425 posts

Posted 09 September 2005 - 19:25

Da se razumemo ja PINK ne podnosim! Ali... video sam najavu za SEPTEMBAR.. reprize i nove epizode SIMPSONA, PRIJATELJA, DZOI (Dzoi iz Prijatelja ali solo) i jos par americkih serija... Za to vreme B92 pusta bajate, prezvakane serije koje niko ziv ne gleda i zali se na gledanost. BK odavno nema serijski program, RTS takodje forsira bajatost, mada zbog HOMICIDE im oprastam. Politika i STB i nemaju neki serijski program vredan paznje i sta nam ostaje... PINK I SAMO PINK...  :lol:

<{POST_SNAPBACK}>

Pogrešno...

Ostaje nam HRT :lol:

#3 Catwoman

Catwoman
  • Members
  • 1,425 posts

Posted 09 September 2005 - 19:44

"Prijatelji" i njihovi spinoffi me inače baš i ne zanimaju, ali nove Simpsons jedva čekam. Nadam se da će stići uskoro i nove epizode Six Feet Under i Carnivale! Koje su to druge serije koja treba da počnu, znam da je jedna Desperate Housewives, ali šta još ima?

B92 bi u međuvremenu mogla, za početak, da otkupi nove epizode serija koje je već prikazivala, recimo Buffy (ima još čitave 4 sezone)! The Shiled će valjda u svakom slučaju da se nastavi.

Jedan predlog - kad već daju serije koje su drugi prikazivali, a uz to u nameračili na sitkome iz 90tih, što za promenu ne otkupe jedan stvarno dobar sitkom - Frasier - koji je kod nas na BK bio očajno tretiran, prikazivan u kretenskim terminima tipa 1 i 1.30 ujutro (neprikazane epizode da ne pominjem), a ima još čitave 3 sezone koje nisu kod nas prikazane, od kojih se poslednja, kako sam imala prilike da čujem, smatra jednako sjajnom kao onih prvih nekoliko

Da li je neka naša stanica otkupila serije Lost, The Wire, Firefly, ili Deadwood? To su neke serije o kojima sam čula dosta pohvala.

#4 Catwoman

Catwoman
  • Members
  • 1,425 posts

Posted 09 September 2005 - 19:55

Inače, pade mi na pamet danas dok sam danas gledala Politikin dodatak, izgleda da na 3K uopšte više nema serija (sem pokoje telenovele, ako se to uopšte računa), sad je u potpunosti kanal kvizova, kuvarskih emisija Vokija Kostića i glupih tzv. "zabavnih emisija". A ranije je 3K umeo vrlo prijatno da me iznenadi, pošto je RTSu služio ne samo za repriziranje serija koje su se pre toga davale na RTS 1 i 2, već i za prikazivanje nekih fantastičnih a totalno uvrnutih serija (u rasponu od Night & Day :lol: do Arrested Development :lol: ) koje je neko sa RTSa verovatno greškom otkupio, pa gurnuo na 3K - da ne prirede preveliki šok prosečnoj RTS publici :lol:

Edited by Catwoman, 09 September 2005 - 19:59.


#5 Zeka Peka

Zeka Peka
  • Members
  • 3,687 posts

Posted 09 September 2005 - 20:17

Inače, pade mi na pamet danas dok sam danas gledala Politikin dodatak, izgleda da na 3K uopšte više nema serija (sem pokoje telenovele, ako se to uopšte računa), sad je u potpunosti kanal kvizova, kuvarskih emisija Vokija Kostića i glupih tzv. "zabavnih emisija". A ranije je 3K umeo vrlo prijatno da me iznenadi, pošto je RTSu služio ne samo za repriziranje serija koje su se pre toga davale na RTS 1 i 2, već i za prikazivanje nekih fantastičnih a totalno uvrnutih serija (u rasponu od Night & Day  :lol: do Arrested Development  :lol: ) koje je neko sa RTSa verovatno greškom otkupio, pa gurnuo na 3K -  da ne prirede preveliki šok prosečnoj RTS publici :lol:

<{POST_SNAPBACK}>

Гледала сам Arrested Development у последње време, скидајући епизоде са нета, да би ми јуче другарица рекла да је то ишло на 3К. Серија је стварно сјајна и чуди ме да се о њој не прича. Покупила је и неке награде, ваљда...мрзи ме да гуглујем. :lol:

#6 Anne Gwish

Anne Gwish
  • Members
  • 612 posts

Posted 09 September 2005 - 20:34

Da se razumemo ja PINK ne podnosim! Ali... video sam najavu za SEPTEMBAR.. reprize i nove epizode SIMPSONA, PRIJATELJA, DZOI (Dzoi iz Prijatelja ali solo) i jos par americkih serija... i sta nam ostaje... PINK I SAMO PINK...

<{POST_SNAPBACK}>

Dobro i...? Po meni serije i filmovi nisu pokazatelj kvaliteta neke televizije, vec njenih plateznih mogucnosti. Pink je imucna televizija i mogu da kupe sta im padne na pamet. Uostalom jedina stvar koja je mogla mirne duse da se gleda na Pinku su upravo filmski i serijski program, emisije u njihovoj produkciji (ukljucujuci i Grand) su uvek bile dno dna i nkad mi nije bilo jasno kako je moguce da Pink ima toliko para a nije u stanju da napravi jednu pristojnu spicu, da dovede jednog normalnog voditelja ili da sredi makar jedan studio a da ne izgleda degutantno...

Jedan predlog - kad već daju serije koje su drugi prikazivali, a uz to u nameračili na sitkome iz 90tih, što za promenu ne otkupe jedan stvarno dobar sitkom - Frasier - koji je kod nas na BK bio očajno tretiran, prikazivan u kretenskim terminima tipa 1 i 1.30 ujutro (neprikazane epizode da ne pominjem), a ima još čitave 3 sezone koje nisu kod nas prikazane, od kojih se poslednja, kako sam imala prilike da čujem, smatra jednako sjajnom kao onih prvih nekoliko...

Potpuno se slazem. Obozavam tu seriju. Do nedavno je isla i na HRT2 ali isto u nekom jezivom terminu tipa 1.00h nekad i 2.00h...Doduse to su bile reprize...

P.S. od svih serija najavljenih za prikazivanje na Pinku iskreno se radujem Simpsonovima, stavise jedva cekam! Sve ostalo ili me ne zanima ili sam vec gledala, a gde bi drugde, na HTV-u.

#7 Alice

Alice
  • Members
  • 347 posts

Posted 10 September 2005 - 11:00

Ali... video sam najavu za SEPTEMBAR.. reprize i nove epizode SIMPSONA, PRIJATELJA, DZOI (Dzoi iz Prijatelja ali solo) i jos par americkih serija...

<{POST_SNAPBACK}>

Da li je mozda serija "GILMORE GIRLS" bila medju serijama koje Pink najavljuje za septembar? Jos odavno sam (iz neproverenih izvora) cula da su otkupili ovu seriju, ali ne i kad i kako planiraju da je prikazuju.

#8 Alice

Alice
  • Members
  • 347 posts

Posted 10 September 2005 - 11:17

Da li je neka naša stanica otkupila serije Lost, The Wire, Firefly, ili Deadwood? To su neke serije o kojima sam čula dosta pohvala.

<{POST_SNAPBACK}>

Pink je otkupio Lost. Nisam procitala nista konkretno o datumu pocetka prikazivanja, ali logicno bi bilo da krene krajem sep/pocetkom okt, ili kada im vec pocinje jesenja sema. Isto vazi i za "Desperate Housewives", ABC's drugi mega-hit prosle sezone. Mislim da "Firefly" nema mnogo sanse da bude otkupljen, kada su dve mnogo uspesnije i kvalitetnije serije Jossa Whedona (Buffy i Angel) tako neslavno prosle kod nas.

#9 Zeka Peka

Zeka Peka
  • Members
  • 3,687 posts

Posted 10 September 2005 - 11:17

Da li je mozda serija "GILMORE GIRLS" bila medju serijama koje Pink najavljuje za septembar? Jos odavno sam (iz neproverenih izvora) cula da su otkupili ovu seriju, ali ne i kad i kako planiraju da je prikazuju.

<{POST_SNAPBACK}>

Јесте!

Најавили су :"Two and a Half Men", "The Simpsons", "Friends", "Joey" i "Gilmore Girls"... то сам ухватила...

Наравно, најаве су опште. Пише само "Септембар"...

#10 Zeka Peka

Zeka Peka
  • Members
  • 3,687 posts

Posted 10 September 2005 - 11:20

Pink je otkupio Lost. Nisam procitala nista konkretno o datumu pocetka prikazivanja, ali logicno bi bilo da krene krajem sep/pocetkom okt, ili kada im vec pocinje jesenja sema. Isto vazi i za "Desperate Housewives", ABC's drugi mega-hit prosle sezone. Mislim da "Firefly" nema mnogo sanse da bude otkupljen, kada su dve mnogo uspesnije i kvalitetnije serije Jossa Whedona (Buffy i Angel) tako neslavno prosle kod nas.

<{POST_SNAPBACK}>

У најави за септембар, није најављен ни "Lost" ни "Desperate Housewives". Једино, ако то није било на почетку најаве, пошто нисам сигурна да ли сам целу ухватила... :lol:

#11 tomkeus

tomkeus
  • Members
  • 681 posts

Posted 10 September 2005 - 11:33

Serijski program u ovoj zemlji i nije nešto, ali ako moram da se odlučim odlučujem se za RTS (u poslednje vreme) zato što pink nikada nisam imao. Ne smeta mi da gledam starije serije ako su dobre (kvalitet je valjda presudan kada odlučujemo šta ćemo da gledamo). Ne razumem zašto je smak sveta ako neku seriju ne mogu da gledam istog momenta kada je snimljena (pošto vidim da puno ljudi ovde pravi frku oko toga).
I još jedna stvar, kada se žalite da je ponuda serija loša, shvatite da te serije ne dolaze besplatno, a budžeti naših TV su smešni. (RTS ima 7-8, ako ne i više puta manji budžet od HRT npr.)
Hoćete da ne plaćate ništa a da gledate dobre serije. Drugovi i drugarice, nema ništa za džabe.

#12 Alice

Alice
  • Members
  • 347 posts

Posted 10 September 2005 - 12:00

Јесте!

Најавили су :"Two and a Half Men", "The Simpsons", "Friends", "Joey" i "Gilmore Girls"... то сам ухватила...

Наравно, најаве су опште. Пише само "Септембар"...

<{POST_SNAPBACK}>


Yes! Konacno GG! Obozavam tu seriju. Nadam se samo da ce ici svakim (radnim) danom, a ne jednom nedeljno, jer vec ima preko 100 epizoda.

A za Lost i DH sam procitala da su otkupljene jos pre 3-4 meseca na Pinkovom forumu (koliko se secam neko je preneo informaciju objavjenu u TV Novostima).

Btw, jel' ta najava za serije kao neki trejler koji ide na Pinku, ili ste citali u novinama or what?

Edited by Alice, 10 September 2005 - 12:02.


#13 kefalo

kefalo
  • Members
  • 310 posts

Posted 10 September 2005 - 16:14

Radujem se zbog svih novih serija ( najvise zbog Simpsonovih) , ali mi je ona serija Domacice ocajna.

Gilmore Girls sam gledao na HRTu , i mogu reci da je serija zanimljiva i relativno novije proizvodnje ( malo su mi sano nelogicne godine majke i cerke ).

Koliko se secam, PINK je vec jednom najavljivao nove epizode Simpsonovih, ne bih voleo da opet bude ispala.

#14 Zeka Peka

Zeka Peka
  • Members
  • 3,687 posts

Posted 10 September 2005 - 16:27

Btw, jel'  ta najava za serije kao neki trejler koji ide na Pinku, ili ste citali u novinama or what?

<{POST_SNAPBACK}>

Као трејлер... у фазону "гледаћете..." Не сећам се, додуше, да ли иде неки глас у позадини... Ваљда иде... Не знам... Случајно сам ухватила ту најаву вртећи канале... Вероватно је емитују често, па ћеш је и ти одгледати неком приликом. :lol:

#15 majama

majama
  • Members
  • 396 posts

Posted 10 September 2005 - 17:14

Kako nove epizode Prijatelja, kada se ta serija završila?
Meni se reprize, ne znam kako dobrih serija, smuče posle petog gledanja, pa bih volele da ponekad pogledam i nešto novo.
Pošto imam kablovski PTT KDS nemam trenutno HRT , što me baca u blagi očaj.
Sve naše televizije su se isključivo okrenule sapunicama.
BTW da li će stvarno da Pink emituje Domaćice?