Jump to content


Photo

RTS kvalitet


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
79 replies to this topic

#16 FRY

FRY
  • Members
  • 1,200 posts

Posted 07 August 2005 - 13:54

vidish, ja potpuno drugachije mishljenje imam o HRT televiziji.


Sasvim jasno, ocigledno imamo razlicita iskustva, a i ja sam bio odusevljen HRT-om pre 3-4 godine, danas vise ne (btw, spomenula si teletext, koliko me je samo to njesra puta prodalo! ... sorry, naviru fleshbekovi :huh:) jer sajt je ipak koliko-toliko tacniji kada se shema nasumicno menja u toku dana :lol:). Nigde nije bajno.

Sto se tice toga da li u Hrvatskoj ljudi imaju prilike da vide RTS - imaju sigurno! I tamo je razvijena kablovska mreza operatera slicno kao kod nas (znaci nema 100% svuda, ali u vecim gradovima i naseljima ima) i nude u okviru nekih dodatnih standardnih paketa i RTS, a neki ozbiljniji operateri i BK odnosno Pink BH/Plus. Ne znam da li je to ona satelitska verzija RTSa, posto tu nema licenciranih emisija.

PS
Shuska se da nam od jeseni stize HBO koji ce se pratiti ili putem satelita ili kablovske; u Hrvatskoj on postoji neko vreme - shibnite pogled na www.hbo.hr. Nema reklama, popularne stvari, ali zato i traze pare na sunce (valjda je oko 15-20 Eur/mesecno zavisno od paketa).

PPS
sorry za onakvu reakciju, to je standardna "domaca" fraza, u momentu mi nije naishla suptilnija na pamet :lol:

Edited by FRY, 07 August 2005 - 14:02.


#17 Ajvoks

Ajvoks
  • Members
  • 666 posts

Posted 07 August 2005 - 13:59

Shuska se da nam od jesei stize HBO koji ce se pratiti ili putem satelita ili kablovske;

<{POST_SNAPBACK}>


Jebote :lol: Možda promenim odnos prema televiziji!?
Pa koliko je to šuškanje realno?

#18 FRY

FRY
  • Members
  • 1,200 posts

Posted 07 August 2005 - 14:03

Iskreno ne znam, to verovatno potice od ljudi koji su blizi kablovskim distributerima koji su 'vodeci' u zemlji (SBB, PTT). Zivi bili pa videli. :lol:

#19 Ajvoks

Ajvoks
  • Members
  • 666 posts

Posted 07 August 2005 - 14:13

Iskreno ne znam, to verovatno potice od ljudi koji su blizi kablovskim distributerima koji su 'vodeci' u zemlji (SBB, PTT). Zivi bili pa videli. :lol:

<{POST_SNAPBACK}>


Što me podseti da otvorim poseban topik za jebanje majke SBB-u sasvim drugim povodom.

#20 palchica

palchica
  • Members
  • 1,120 posts

Posted 07 August 2005 - 14:41

Neeeeeeeeeeee, nikakooooo!
Tipicne beogradske cice postuju po forumu B92, citaju Tolstojevskog i vole da popiju espreso u Ruskom Caru.

Palchica trolerka

ah, bice da sam iz kurshumlije, ili pak opasno neprilagodjena :lol:

inace, jedna od stvari koja mi smeta kod tog 'jednostavnog zivota' (kakva pretencioznost!) jeste upravo to sto se te dve devojke predstavljaju kao tipicne urbane devojke (iz bgd).
jbt, ako sam urbana, znaci nosicu stiklice, tonu sminke, i gucci majicicu na selo prilikom muzenja krave??? hello??!!
ne znam kako tebi, ali meni urbanost nije sinonim za retardiranost.

#21 Takeshi

Takeshi
  • Members
  • 2,001 posts

Posted 07 August 2005 - 14:58

Greska sa tim serijalom je napravljena vec u startu... mislim, kao dve devojke iz Beograda idu na selo, a otprilike su citavo detinjstvo bile kod babe i dede na tom istom. Vecina stanovnika gradova po Srbiji je tek prva ili druga generacija pristigla sa sela.

Mada, mozda "uspeh" treba traziti bas u tome... vole ljudi da se podsete, a usput mogu i gloisave cice da cekiraju :lol:

btw, zbog te serije je nekadasnji urednik kulturne redakcije (npr. zove se Bojan Bosiljcic) dobio nedavno otkaz jer je u novinama kritikovao RTS(citaj: Tijanica) da umesto termina za kulturu na drzavnoj tv, mesto dobijaju "devojcice koje pokazuju pupak"

#22 pixy

pixy
  • Members
  • 4,111 posts

Posted 07 August 2005 - 15:03

Greska sa tim serijalom je napravljena vec u startu... mislim, kao dve devojke iz Beograda idu na selo, a otprilike su citavo detinjstvo bile kod babe i dede na tom istom.  Vecina stanovnika gradova po Srbiji je tek prva ili druga generacija pristigla sa sela.

Mada, mozda "uspeh" treba traziti bas u tome... vole ljudi da se podsete, a usput mogu i gloisave cice da cekiraju  :lol:

btw, zbog te serije je nekadasnji urednik kulturne redakcije (npr. zove se Bojan Bosiljcic) dobio nedavno otkaz jer je u novinama kritikovao RTS(citaj: Tijanica) da umesto termina za kulturu na drzavnoj tv, mesto dobijaju "devojcice koje pokazuju pupak"

<{POST_SNAPBACK}>



ja sam mislio da je to samo kopija onoga sto je Paris Hilton sa drugaricom radila u USA :huh:

#23 FRY

FRY
  • Members
  • 1,200 posts

Posted 07 August 2005 - 15:43

Što me podseti da otvorim poseban topik za jebanje majke SBB-u sasvim drugim povodom.

<{POST_SNAPBACK}>

Nema potrebe da otvaras topic kada SBB ima svoj forum. Usput, setih se gde sam procitao info u vezi HBO:

http://forum.sbb.co....9&highlight=hbo

Ja sam na IKOM-u, istina pre nekih mesec-dva su rekonstruisali infrastrukturu u mom kraju, tako da konacno mogu da kazem da "imam kablovsku". Nadam se da necemo previse zaostajati sa uvodjenjem TV1000 i HBO paketa u odnosu na SBB, posto je payTV i u mom slucaju sada 'normalna' stvar. istina, pretplata je dosta jeftinija od SBBa (295 vs 466).

#24 dahija

dahija
  • Members
  • 618 posts

Posted 07 August 2005 - 15:59

...a shto se tiche toga da oni imaju lovu, a mi ne, pa da li zaista mislish da ce kvalitet RTS-a otici u stratosferu jednom kad krenemo da placamo pretplatu? ga-rant! za kvalitet je potreban i trud, ne samo pare. a nashi trudbenici, zna se vec kakvi su. da ne pominjem domishljatost.

Uz opasnost da zvučim kao RTS portparoli na ovom forumu (ko je rekao Fry?), uzmi u obzir sledeće: Godišnji budžet HTV-a je oko 60 mil €. Ako se uvede pretplata, godišnji budžet RTS i RTNS ide na 90 mil €. Potšto će Novi Sad da uzme lavovski deo kolača (Vojvodjani poslušno plaćaju pretplatu u preko 95% domaćinstava, ostatak srbije ispod 60%), računa se da će RTS-u da ostane oko pola para.

Sa tim parama skoro sam siguran da će za tri godine RTS biti makar na nivou HRT-a. Naravno, pod uslovom da Tijanića pošalju u neke novine da skribomaniše do penzije i da završe čišćenje po kući.

#25 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 07 August 2005 - 16:13

Naravno, pod uslovom da Tijanića pošalju u neke novine da skribomaniše do penzije i da završe čišćenje po kući.


Prvo ce se mozda desiti kad bude izabrana nova vlada, a drugo nikad.

#26 FRY

FRY
  • Members
  • 1,200 posts

Posted 07 August 2005 - 16:58

Uz opasnost da zvučim kao RTS portparoli na ovom forumu (ko je rekao Fry?)

Fry portparol RTS-a?? :lol:

#27 Carolostadien

Carolostadien
  • Members
  • 4,472 posts

Posted 07 August 2005 - 19:25

vidish, ja potpuno drugachije mishljenje imam o HRT televiziji.


Sto se tice toga da li u Hrvatskoj ljudi imaju prilike da vide RTS - imaju sigurno! I tamo je razvijena kablovska mreza operatera slicno kao kod nas (znaci nema 100% svuda, ali u vecim gradovima i naseljima ima) i nude u okviru nekih dodatnih standardnih paketa i RTS, a neki ozbiljniji operateri i BK odnosno Pink BH/Plus. Ne znam da li je to ona satelitska verzija RTSa, posto tu nema licenciranih emisija.

<{POST_SNAPBACK}>


necu reci da nisi u pravu, jer nemam pojma kako je u drugim dijelovima Hrvatske, pa moze bit da smo iznimka.
Ali kad je Karlovac u pitanju upravo je obratno.
Velik broj ljudi vidi BK i Pink, dok ne znam nikoga tko vidi RTS.
To kad govorimo o kablu - ako netko vidi na svom satelitu je druga stvar.

#28 Takeshi

Takeshi
  • Members
  • 2,001 posts

Posted 07 August 2005 - 20:00

ja sam mislio da je to samo kopija onoga sto je Paris Hilton sa drugaricom radila u USA :huh:

<{POST_SNAPBACK}>

Jeste, to je radjeno po licenci, ali na to sam i mislio kada sam spomenuo gresku, u americkoj verziji imamo dve vrrrlooo bogate devojke, kojima zaista jeste sok zivot na selu ... sto bas i nisam siguran za ove u Srbiji, valjda barem do pijace idu povremeno :lol:

#29 FRY

FRY
  • Members
  • 1,200 posts

Posted 07 August 2005 - 20:12

Dobro, nisam rekao da je to uobicajeno za celu teritoriju CRO, politika razlicitih kabl. operatera se naravno razlikuje (iz razumljivih politickih razloga :lol:), na taj podatak sam inace dosao slucajno gledajuci hbo.hr listu distributera http://www.hbo.hr/Ge...px?GetFull=true na kojoj sam posetio web stranice CATV firmi koje imaju svoje prezentacije na netu:

http://www.dcm.hr/ma...me_pregled.html

http://www.adriatic-...s/_programi.htm

:huh:

#30 TV lice

TV lice
  • Members
  • 66 posts

Posted 07 August 2005 - 20:44

ah, bice da sam iz kurshumlije, ili pak opasno neprilagodjena :lol:

inace, jedna od stvari koja mi smeta kod tog 'jednostavnog zivota' (kakva pretencioznost!) jeste upravo to sto se te dve devojke predstavljaju kao tipicne urbane devojke (iz bgd).
jbt, ako sam urbana, znaci nosicu stiklice, tonu sminke, i gucci majicicu na selo prilikom muzenja krave??? hello??!!
ne znam kako tebi, ali meni urbanost nije sinonim za retardiranost.

<{POST_SNAPBACK}>


To sto sebe smatras T.B.cicom ne moze da mi zabrani da koristim tu sintagmu za dve devojke koje, kako ti kazes, izlaze po splavovima samo zato sto ti ne izlazis.
T.B.C. ne moraju obavezno da budu urbane , niti sam ja tvrdio za njih dve da jesu.
Sto se retardiranosti tice, tu osobinu poseduju mnoge beogradske cice, sto opet ne diskvalifikuje ove dve da ponesu titulu T.B.C.