Jump to content


Photo

INVAZIJA HRVATA!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
119 replies to this topic

#31 DjA

DjA
  • Members
  • 2,189 posts

Posted 04 August 2005 - 10:58

Toza je neprofesionalna i lopovska firma na celu sa Segrtom, treba da bude rasprodata. Nije njemu sto ce Hrvati da preuzmu fabriku, nego sto on vise nece moci da drma :lol:

#32 Thanatos

Thanatos
  • Banned
  • 949 posts

Posted 05 August 2005 - 17:05

toza je privatizovana po starom zakonu, tako da radnici VEC jesu vlasnici deonica.nexe hoce da ih otkupi.

<{POST_SNAPBACK}>


Ako je TOZA u 100% vlasnistvu radnika gdje je onda problem ?!?! Ocito da nisu vlasnici svih dionica, a sto onda ne dignu kredite (daju imovinu pod hipoteku) i ne salju ovakve lose vijesti za danju privatizaciju u Srbiji u medije, te kupe sve dionice ?
Ocito da se iza svega toga krije neciji interes.

#33 gemini

gemini
  • Members
  • 2,701 posts

Posted 05 August 2005 - 17:17

Najozbiljnije zna li neko da li je i jedan tajkun iz Srbije kupio neku firmu iz Hrvatske? Baš me zanima s obzirom da nisam u toku.

Što se tiče hrvatskog kupovanja firmi po mrskoj Srbiji pa ekonomijom se stiče uticaj. Zanimljivo je da Hrvati kupuju isključivo firme sa područja Vojvodine i poneku iz Beograda. U CG im je oko zapelo za Boku kao i cijela BiH. Jednostavno nije moguće da pored ovoliko tajkuna u Srbiji niko nije kupio ništa u Hrvatskoj. Onda se ipak može naslutiti da su kočničari u hrvatskom zakonodavstvu.

Edited by gemini, 05 August 2005 - 17:19.


#34 Eraserhead

Eraserhead
  • Members
  • 9,436 posts

Posted 05 August 2005 - 20:05

Najozbiljnije zna li neko da li je i jedan tajkun iz Srbije kupio neku firmu iz Hrvatske? Baš me zanima s obzirom da nisam u toku.

Što se tiče hrvatskog kupovanja  firmi po mrskoj Srbiji pa ekonomijom se stiče uticaj. Zanimljivo je da Hrvati kupuju isključivo firme sa područja Vojvodine i poneku iz Beograda.  U CG im je oko zapelo za Boku kao i  cijela BiH. Jednostavno nije moguće da pored ovoliko tajkuna u Srbiji niko nije kupio ništa u Hrvatskoj. Onda se ipak može naslutiti da su kočničari u hrvatskom zakonodavstvu.

<{POST_SNAPBACK}>



I ako je tako to ne znaci da je Hrvatska u boljoj vec goroj poziciji.

#35 Bruce Lee

Bruce Lee
  • Members
  • 74 posts

Posted 05 August 2005 - 20:07

Super, samo nek oni kupuju, a onda ćemo mi sve da im ukrademo kao što smo im ukrali Inu :lol:

#36 TV lice

TV lice
  • Members
  • 66 posts

Posted 06 August 2005 - 08:45

Logicno je da ni jedan tajkun iz Srbije nije kupio nista u Hrvatskoj:

ovde je ponuda mnogo veca (tamo je privatizacija ranije pocela i, pretpostavljam, zavrsena) sto snizava cenu firmama i niko nece za slicnu firmu da placa vise nego sto mora.

U ekonomiji nista nije motivisano politikom. Ona je samo sredstvo da se zgrnu vece pare.

#37 Kakadu

Kakadu
  • Members
  • 93 posts

Posted 06 August 2005 - 12:01

Logicno je da ni jedan tajkun iz Srbije nije kupio nista u Hrvatskoj:

ovde je ponuda mnogo veca (tamo je privatizacija ranije pocela i, pretpostavljam, zavrsena) sto snizava cenu firmama i niko nece za slicnu firmu da placa vise nego sto mora.

U ekonomiji nista nije motivisano politikom. Ona je samo sredstvo da se zgrnu vece pare.

<{POST_SNAPBACK}>




Hm, pa to bas i nije istina. Vlasnik delta korporacije je pricao kako je imao interesa u Hrvatskoj da kupi odredjena preduzeca, mislim podravku ili nesto slicno (nisam bas siguran) pa mu jednostavno nisu dali. Ono kao zahtev za kupovinu se izgubi u fijoci.....A i Karic je pokusavao da kupi isto tako nesto, pa cak i u sloveniji, ali nije islo.

Jednostavno ljudi cuvaju svoje interese, ne daju da im se iko sa ove strane mesa,iako ekonomija nema veze sa politikom kao sto si ti rekao.


Hm, ocigledan primer frikoma. vecinu sladoleda upravo u hrvatskoj i proizvode i dovlace ovde. Stvar je u tome sto su nasi ekonomisti izgleda male bebe za one preko dunava .... a za slovence su sisali vesla. U danasnje vreme, osvoji nekoga ekkonomski i kao da si ga vojniciki osvojio.

#38 osmeh

osmeh
  • Members
  • 239 posts

Posted 06 August 2005 - 16:29

Ja sam za spajanje tema dva topica i u stvarnosti :lol:

Na onom o Zastavi i hohstaplerima, procitala sam da Hrvati uopste nemaju autoindustriju... pade mi na pamet ideja... a-pro-po INVAZIJE HRVATA - NEKA NEKO IZ HRVATSKE KUPI ZASTAVU IZ KRAGUJEVCA... MOGU I SLOVENCI... B)

#39 TV lice

TV lice
  • Members
  • 66 posts

Posted 06 August 2005 - 18:30

Hm, pa to bas i nije istina. Vlasnik delta korporacije je pricao kako je imao interesa u Hrvatskoj da kupi odredjena preduzeca, mislim podravku ili nesto slicno (nisam bas siguran) pa mu jednostavno nisu dali. Ono kao zahtev za kupovinu se izgubi u fijoci.....

<{POST_SNAPBACK}>


Ne bih se ja ugledao na Hrvate, pogotovu ne u nekakvom zaturanju po fiokama.

#40 osmeh

osmeh
  • Members
  • 239 posts

Posted 08 August 2005 - 19:09

da se ne ugledamo :lol: kao da mi to ne znamo :huh: :lol: :D čak mi se čini da smo mi izmislili to - zaturanje po fiokama.

Ne samo Mišković i Karić, ima još primera neuspelih pokušaja odlaska ovdašnjih biznismena u hrvatsku... novac napred, ostali stoj!

Edited by osmeh, 08 August 2005 - 19:12.


#41 tarana

tarana
  • Members
  • 387 posts

Posted 09 August 2005 - 08:53

DALJE ZAOŠTRENA SITUACIJA U KIKINDSKOJ FABRICI CREPA


Nakon što je javna ponuda „Nekse grupe“ iz hrvatskih Našica za kupovinu akcija „Toze Marković“ prihvaćena, generalni direktor kikindske fabrike crepa i pločica Dmitar Šegrt, koji je i dalje uveren da će novoosnovana firma koju predvodi „TM invest“ u narednim danima uspeti da dođe u posed upravljačkog paketa, najavio je da će uslediti „ozbiljna reorganizacija fabrike“. A to znači da će svi zaposleni koji su prodali akcije „Nekse grupi“ najverovatnije ostati bez posla.





– Oni koji su sačuvali svoje akcije ne treba da brinu, a oni koji su ih prodali verovatno imaju razloga da se plaše za svoje radno mesto. O njima će odlučiti većinski vlasnici kompanije, a to će biti „TM Invest“ – naglasio je generalni direktor „TM“ u prekjučerašnjem intervjuu na lokalnom radiju, dodavši da je ponosan na sve koji su ostali verni kompaniji i da će samo oni sačuvati sva svoja prava.
..................

dnevnik

po nekim procenama nexe ima 30%, tmi 20%, 14% je drzavno, a ostali cekaju cenu i rasplet.segrtu je jasno da je karijeru u tozi zavrsio u sluchaju preuzimanja pa stoga "dža ili bu!"

#42 josip

josip
  • Members
  • 1,137 posts

Posted 09 August 2005 - 11:56

dnevnik

po nekim procenama nexe ima 30%, tmi 20%, 14% je drzavno, a ostali cekaju cenu i rasplet.segrtu je jasno da je karijeru u tozi zavrsio u sluchaju preuzimanja pa stoga "dža ili bu!"

<{POST_SNAPBACK}>

Inače...kada direktor bilokoje firme na svijetu priča kako če oni "koji su prodali akcije dobiti otkaz a oni koji nisu neče" onda je to znak da tip nema pojma o ekonomiji.
Odmah se sjetim svoje firme i odgovora mog direktora na pitanje "po kojem ključu če se dobivati otkazi?".
Odgovor je bio kapitalistička klasika: "oni koji firmi donose novac ostaju!"

Edited by josip, 09 August 2005 - 11:58.


#43 Eraserhead

Eraserhead
  • Members
  • 9,436 posts

Posted 09 August 2005 - 17:22

Inače...kada direktor bilokoje firme na svijetu priča kako če oni "koji su prodali akcije dobiti otkaz a oni koji nisu neče" onda je to znak da tip nema pojma o ekonomiji.


Taj tip bas ima pojma o ekonomiji jer koristi sve njene prednosti a oni koji nemaju pojma su zakonodavci koji populisticki podele akcije radnicima i onda u uslovima nerazvijenih finansijskih trzista i velike disperzije vlasnistva direktor ucenjuje vlasnike koji su ujedno i radnici njihovim radnim mestom. Radnicima je naravno stalo vise do radnog mesta nego do akcija jer nit znaju sta sa njima da rade nit imaju mogucnosti da nesto vise urade.

To je klasicna boljka insajderske privatizacije.

Nesto slicno se desavalo i u C marketu sto je kulminiralo time da je direktor(svi znamo ko) provalio da trzista hartija od vrednosti ne funkcionisu dobro i da trzisna cena akcija od 13000 nije prava vec neka za koju je on cuo od 30 000(naravno pustena je buva i medju radnike kako nekohoce da ih "opljacka") i onda je direktor odlucio da zastiti radnike tako sto nece potpisati prospekt. A kada su radnici nasli nacina da i pored toga prodaju akcije onda je cuveni trgovinski sud (glavno steciste vucibatina i lopova u Srbiji) odlucilo da se akcije brisu iz registra.

Srbija je to...

#44 headhunter

headhunter
  • Members
  • 6,691 posts

Posted 09 August 2005 - 19:12

da se ne ugledamo  :lol:  kao da mi to ne znamo  :huh:  :lol:  :D čak mi se čini da smo mi izmislili to - zaturanje po fiokama.

Ne samo Mišković i Karić, ima još primera neuspelih pokušaja odlaska ovdašnjih biznismena u hrvatsku... novac napred, ostali stoj!

<{POST_SNAPBACK}>


Ta dvojica ne bi znali napraviti jedan pošten biznis samostalno,Prvi se obogatio na mobtelu na čistom monopolu koji mu je dozvoljen ko zna zašto a drugi isto tako,oni su ko-ba-ja-gi gradili po rusiji pa ako je tako što to nisu nastavili nego su kroz rusiju oprali lovu i legalizovali biznise,pogledaj drugog on se zalagao da c-market ostane u našim rukama radi zaštite nas od zlih merkatora i sličnih i hteo neki konzorcijum napraviti od 15 preduzeća,a šta radi jedino mu i uvoz uspeva,ne držite me za reč ali 30% maxija uvozi!!! a šta zna napraviti talas deterdžent to mu je robna marka ma daj.......Ne sme sva ekonomija u Srbiji biti ili država i od 5 tajkuna,ne sme!

#45 osmeh

osmeh
  • Members
  • 239 posts

Posted 13 August 2005 - 23:20

Ne sme sva ekonomija u Srbiji biti ili država i od 5 tajkuna,ne sme!

<{POST_SNAPBACK}>


:huh:



PS
Pa da, tajkuna ima više... a nađe se mesta i za uvozne /tajkune/ :lol: