Jump to content


Photo

EXIT 06


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
863 replies to this topic

#826 Noriega

Noriega
  • Members
  • 109 posts

Posted 14 July 2006 - 01:36

ko je imao srece da do Duge (simbolicno, za ceo NS festival se desava s one strane Duge) dolazi kejom, imao je priliku da se upozna sa zanimljiom "postavkom" skockanih baba, koje su kao slucajno zasele na zidic do dunava. ko je tu morao duze da se zadrzi dok ceka ostatak ekipe, mogao je da isprati deo njihovih prica i cuje pravi razlog zasedanja. nema pojave koja moze da se provuce bez kritike. od glave do pete. vidi joj kosu. gle kako se ova nasminkala. ccc te pantalone. iju kakve cipele! boze pomozi nista tu vise nije kako treba... onda prodje 4. dan, razidje se sva ta cudna mladez, razidju se i babe... neko je budalio, neko kritikovao, svi su uzivali.

#827 BigLebowsky

BigLebowsky
  • Members
  • 1,822 posts

Posted 14 July 2006 - 08:13

QUOTE(Larko @ 13 Jul 2006, 19:42)
jbt, dal verujes da u ceskoj dj bobo ima svoj energy drink...

ohmy.gif blink.gif

#828 garfild

garfild
  • Members
  • 787 posts

Posted 14 July 2006 - 14:11

QUOTE
Cecine pesme su hit u SRBIJI a Junior Jack-ova izdanja su hit u SVETU!

Sto se tice njegovivih comercijalnih stvari i produciranja meni je to ogavno isto kao i Ceca ali poslednjih 40 min. njegovog seta na Exitu meni je bilo sasvim Ok. Bez Vocala, brzi ritam .
Meni su bili najaci setovi u petak Holden, Warren, Cattaneo i Zabiela koji je bio naj energicniji. Dave Clark je bio standardno extra. Takodje super mi je bilo na d'n'b u subotu ANDY C . E sad nedelja, bili smo zeljni tvrdjeg zvuka i primetio sam da je i Derrick May to izvalio i poceo da se igra sa nama. Pusti par jacih stvari pa onda spusti i tako kroz dobar deo seta. Mills na svom mestu-extra. Meni je Umek super legao i na kraju Nastic, standardno.
Inace Exit je stvarno bio super i to mi je bas trebalo wink.gif
Evo nekih fotki a ostale su ovde





Da li si nekad vodio ljubav na podijumu za igru ?




#829 West End Girl

West End Girl
  • Members
  • 3 posts

Posted 14 July 2006 - 19:43

QUOTE(pacey defender @ 11 Jul 2006, 13:50)
Bio sam samo prva dva dana na exitu. Devojka je otisla poslednji dan i kaze da je Mills smorio, ali valjda ne voli taj minimal, sta znam. I meni je to malo monotono. Kaze da je Umek bio fenomenalan.

Da ne citiram dalje i odgovorim redom.

Dakle, Zagore, do susreta nije ni doslo, nisam se prepoznao u onome "Paceru". Fancy je ok i razborit lik, razumece zasto nisam dosao na dejt.

Dalje...
Ja na DJ areni nisam ostao duze od 5h ujutro, tako da ne znam sta se desava nakon toga, ali sam siguran da ljudi sa kojima idem dole imaju poprilicno dobar muzicki ukus, odrasli su na gitarama, Massive Attacku, neki i na punku, ali jednostavno ne osecaju potrebu da budu prikovani za jedan zanr, nego prosiruju vidike. Bez stimulansa, naravno.

Ti koji su bili na Ceci na uscu su isto tako mozda otisli i na PSB poslednje vece, i vrrrlo verovatno bi otisli na Keliz da je vrtela dupetom u petak vece. Pa to sve ne govori ni malo o kvalitetu Main Stagea, jos manje o svima nama koji smo slusali FF, Cult ili Morrisseya na istom tom mestu.

Palcice, tebi ocigledno ide bolje ovo objasnjavanje, prepustam ti stafetu do sutra.

Kakva Percepcija!!!!!!!!!!!!!!!

Predlazem da po tvojoj percepciji proglasimo Cecu novom Gay ikonom!!!

#830 untouchable_23

untouchable_23
  • Members
  • 1,337 posts

Posted 15 July 2006 - 12:11

QUOTE(West End Girl @ 14 Jul 2006, 20:43)
Kakva Percepcija!!!!!!!!!!!!!!!

Predlazem da po tvojoj percepciji proglasimo Cecu novom Gay ikonom!!!


Uopste ne moras da je proglasavas "novom" gay ikonom... ona to vec uveliko jeste!!! ph34r.gif

#831 Bad Music For Bad People

Bad Music For Bad People
  • Members
  • 7,230 posts

Posted 15 July 2006 - 13:59

QUOTE(untouchable_23 @ 15 Jul 2006, 13:11)
Uopste ne moras da je proglasavas "novom" gay ikonom... ona to vec uveliko jeste!!!  ph34r.gif

ovaj, zar gej ikona nije vec poduze cerka onog mihajlovicevog pandura koja je citav pubertet provela sedeci u krilu nekom od 'momaka sa asfalta'?

#832 kuku

kuku
  • Members
  • 243 posts

Posted 15 July 2006 - 15:11

u pravu si bad, ovi su neiskusni...
mada opet, mozemo i poll d'otvorimo, pa da vidimo ciji je veci rolleyes.gif
ionako ode tema u aut...

#833 Okretnica

Okretnica
  • Members
  • 285 posts

Posted 17 July 2006 - 16:37

QUOTE(dejandjuk @ 12 Jul 2006, 15:54)
Haus je isto sto i turbo folk neki drugi pravci elektronske muzike zavredjuju paznju, ali haus je najgora seljana, zanimljivo je da bas najveci zaludjenici za haus hiticima pljuju po izvodjacima sa duzim stazom na mainu.

Sto se tice te price o aktuelnosti bendova, mislim da ta prica ne stoji za Srbiju, nije ovo London ili New York gde omiljeni bend gledas cim izbace album i ides na cert da bi cuo nove stvari uzivo, sabio koje pivo i ravnodusno posle sat-dva otisao kuci. Da sam Cult gledao 5-6 puta devedesetih, verovatno bi me bolelo uvo sto dolaze u Srbiju, to se odnosi na sve ove matorane. Ali posto sam cuo uzivo sve omiljene pesme prvi put u sasvim prosecnom izvodjenju to je bio za mene nadprosecni provod.

Naravno da treba forsirati aktuelne bendove na svakom sledecem exitu, ali to ne treba da bude iskljucivi kriterijum.


Pa ti ocigledno ne znas nista o House muzici pa ovako lupetas gluposti.

Raspitaj se malo: istorija, koreni, klasici. Imas google.

Da si za vreme Echo festivala pre dve godine -onog dana kada je pala kisa i deo programa prebacen u rupu - bio na Akademiji, video bi nadrealan prizor: Thurstona Moore kako djuska k'o lud uz set Carla Craiga.
Rodonacelnik post roka i tata noise-a nije mogao da odoli "primitivnim" four to the floor bitovima, disco loopovima i elektricnom funku.
kako to da se Sonic Youth loze i na Masters at Work ?! New York lokal patriotizam svakako, ali i moc prepoznavanja pravih vrednosti u Muzici, bez ikakve iskljucivosti.

Tu stav "forsirati aktuelne bendove na sledecem exitu", dragi moj, pre izgleda kao dijagnoza jedne u Srbiji neizlecive bolesti: Zatucanosti.

#834 dejandjuk

dejandjuk
  • Members
  • 419 posts

Posted 17 July 2006 - 18:28

QUOTE(Okretnica @ 17 Jul 2006, 17:37)
Pa  ti ocigledno ne znas nista o House muzici pa  ovako lupetas gluposti.

Raspitaj se malo: istorija, koreni, klasici. Imas google.

Da si za vreme Echo festivala pre dve godine -onog dana kada je pala kisa i deo programa prebacen u rupu -  bio na Akademiji, video bi nadrealan prizor: Thurstona Moore kako djuska k'o lud uz set Carla Craiga.
Rodonacelnik post roka i tata noise-a nije mogao da odoli "primitivnim" four to the floor bitovima, disco loopovima i elektricnom funku.
kako to da se Sonic Youth loze i na Masters at Work ?! New York lokal patriotizam svakako, ali i moc  prepoznavanja pravih vrednosti u Muzici, bez ikakve iskljucivosti.

Tu stav "forsirati aktuelne bendove na sledecem exitu", dragi moj, pre izgleda kao dijagnoza jedne u Srbiji neizlecive bolesti: Zatucanosti.

Aktuelne bendove treba forsirati da festival ne bi pukao finansijski, mene malo sta od toga zanima, ovde je prica o komercijalnom seljackom House-u koji slusaju dizel papani. Na sta se loze likovi iz Sonic Youth-a me apsolutno ne zanima niti to moze biti od uticaja na moj stav prema nekom muzickom zanru.

Sta ti to znaci imas google, ako ukucam house u google postacu veliki fan istog, zajebi me tog cinizma ne treba mi google da bih shvatio da je nesto zesce sranje!

Edited by dejandjuk, 17 July 2006 - 18:30.


#835 *Sunny*

*Sunny*
  • Members
  • 74 posts

Posted 17 July 2006 - 21:38

Joj, ljudi, sto ste vi negativni!

A sto se jednostavno ne opustite, pokusate da uzivate, ako volite, odete na Exit, osecate se da pripadate svetu, makar na ta 4 dana, upoznate mnooogo divnih, mladih ljudi bez predrasuda...?
Ne vidim cemu sve ovo prepucavanje i pokusavanje menjanja stavova drugih ljudi.

Za mene je Exit nesto najlepse i najbolje sto mi u ovom trenutku mozemo da ponudimo svetu i svet to prihvata, ali mi bismo ocigledno, naviknuti da ovde nista ne valja, da nadjemo neke zamerke, da strpamo organizatore u zatvor ili da uradimo nesto slicno, samo da bi kasnije taj neko mogao da kaze "Told you so"!

Ja sam se provela fenomenalno, kao i svake godine i vec mastam o tome koga bih volela da cujem sledece...
Chill...

#836 shinobi

shinobi
  • Members
  • 1,114 posts

Posted 18 July 2006 - 04:21

QUOTE(Okretnica @ 17 Jul 2006, 18:37)
......


eto, a ja recimo cuo kako thurstonova zena kaze da bas ne voli evropu jer u koju god prodavnicu da udje tresti samo tehno dry.gif

druga cinjenica je da je zaista ogroman % dizela iz 90ih preslo na tehno 00ih. zivim odmah pored monda i nazalost sam detaljno mogao da ispratim celu tranziciju.

pa ortak svake godine kad se zadesi na exitu ode oko 6-7 ujutro da se smeje prizorima na onoj DJ klisuri. tipa likovi koji leze u blatu na boku i mrdaju nogama kao da trce pa se stoga okrecu u krug i vriste sebi od smeha blink.gif

#837 Okretnica

Okretnica
  • Members
  • 285 posts

Posted 18 July 2006 - 07:50

Nije techno sve sto sija.
meni je ovogodisnji izbor na Exitu bio prilicno jadan, izuzev Derricka May i Jeffa Millsa - koje sam vec slusao i znam sta bi nam isporucili te nisu bili dovoljni motiv da me tamo privuku. Tanzmann na elektrana stejdzu je bio zanimljiv- kao predstavnik novog minimal house zvuka trenutno jako popularnog medj alternativnom elektronskom mladezi i maksimalno isfuranog preko Poker Flat, Dessous i Mobilee etiketa.

Medjutim ni na ostalim stejdzevima nije bilo nicega po mom ukusu. Kad na Exitu zagrme Einstruzende Neubauten ili Shellac sigurno cu se pojaviti. Pa i Pixies.

Google je stilska figura koja bolje ilustruje dijagnozu onih koji su shvatli da je House sranje a da ga nisu ni culi.
Junior Jack je house bas kol'ko je riblja corba rock n roll. Ako cemo i dalje da komuniciramo na tom nivou, ondak je ovo gubljenje vremena.
Odoh da vidim sta je novo na vinylunderground-u tongue.gif

#838 LorieN

LorieN
  • Members
  • 25 posts

Posted 19 July 2006 - 01:14

Kardigansi su me odusevili.. FF su prilicno fini i veseli
Him - bolje od ocekivanog

ovo ostalo ok.. bilo je dobrog provoda, ali nisam znao kud udaram iskreno da vam kazem... sve je u stilu na brzaka laugh.gif
no, NS kao grad me je odusevio, sledece godine ne propustam!

btw, organizacija je bila za pohvalu.. pogotovo pohvale za satnice.. kasnjenja su bila minimalna

#839 untouchable_23

untouchable_23
  • Members
  • 1,337 posts

Posted 19 July 2006 - 02:01

QUOTE(LorieN @ 19 Jul 2006, 02:14)
btw, organizacija je bila za pohvalu.. pogotovo pohvale za satnice.. kasnjenja su bila minimalna


o-ho.. pa da li je to mogucno?!? blink.gif

#840 LorieN

LorieN
  • Members
  • 25 posts

Posted 19 July 2006 - 05:15

pa ne znam jesi bio/la
i ja sam bio u stilu blink.gif

jedino je bilo sranja sa Fusion Stage-om.. tu su pomerali i raspored i sl.

ali Main stage je postovao satnice, kao i svi ostali na kojima sam bio...
Inace, dopao mi se dizajn main stage-a
ono sa strane stage-a me bas podseca na velike evropske festivale (hehe, mozemo reci da je to i Exit)


i slava Guarani, koja nas je na nogama odrzala Hail.gif