Jump to content


Photo
* - - - - 1 votes

LOST


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
5249 replies to this topic

#5206 kosta

kosta
  • Members
  • 3,139 posts

Posted 27 May 2010 - 01:44

Sta si se uhvatio za Libby? :ph34r: Ja sam na Libby i zaboravio tek sam se setio kad sam pogledao epizodu o Hugu :)
Ja sam vec posle trece sezone gledao samo zato aj da vidim sta ce biti na kraju ali da su mogli malo vise odgovora da daju mogli su.
Sad ispade Libby, Walt i cela Darma i sve sto se dogadjalo oko nje mu doslo na isto, sve je potpuno nevazno? Jbt, moras priznati da je malo kretenski.


Pa jeste kretenski,ali kao što rekoh,kad shvatiš da neke stvari uopšte nisu važne i postoje samo zbog što većeg rastezanja radnje,onda ti to poboljša/olakša gledanje serije. Ja sam na Dharmu uvek gledao kao na neku tajnu organizaciju koja je na ostrvo došla iz ko zna kojeg razloga...nisu mi uopšte bili fascinantni. Otprilike su mi bili značajni kao Nadia ili Shannon. Sećam se kad je tek krenula druga sezona,pa se pojave Eko i ekipa i Jin i Sawyer misle da su to Othersi. I onda saznamo da nisu,pa tek na kraju druge sezone saznamo ko su Othersi. Pa onda treća sezona koja pooolakoooo otkriva ko su i šta su oni....Tu se već videlo da autori tako mogu unedogled. I onda su jednog dana potpisali ugovor na još dve sezone (tj dve velike sezone ali zapravo tri manje-50 epizoda rascepkanih na tri dela) i mogli su da krenu sa rešavanjem pitanja. I čim su neko pitanje rešili,postavili bi još dva. Ako ti u tom momentu ne postane jasno da jednostavno nećeš dobiti sve odgovore i da treba da posmatraš LOST kao zagarantovanih 45 minuta nedeljne zabave...onda jbg...džaba si gledao.

#5207 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 27 May 2010 - 02:41

Weenie,lakše malo :ph34r:

Ne znam što se ljutiš.

Kad ti već nisu jasne neke stvari,pročitaj šta je jedan od autora napisao o finalu:


Ma ne ljutim se, i izvini ako sam zvučao previše oštro, ali nervira me taj smugness sa kojim nam kao deci saopštavaš da je problem u našim previsokim očekivanjima, a ne u autorima i njihovoj nesposobnosti da se koliko-toliko uspnu iz jame koju su godinama sebi kopali. For the record, ja nikakva očekivanja nemam od Losta još od treće sezone, u kojoj je postalo više nego očigledno da ne znaju gde su pošli, i da će se koprcati još par godina dok mogu da iscede još nešto iz namučenog gledališta. Pretpostavljao sam da će rasplet biti jadan i plitak, ali da će nam ponuditi tamo neki izvor za koji nismo čuli pre dve nedelje, i malo CGI svetlucanja? Wow.

To što citiraš sam pročitao juče, samo što nije u pitanju "jedan od autora" nego interpretacija jednog od fan sajtova. Naravno, kad je fanboy-apologeta u pitanju, onda je za očekivati da će srećno zažmuriti na oba oka i krativno opisati šta vidi. "Lost dealt with faith, the afterlife, and all these big, spiritual questions that most shows don't touch." Ma idi? A šta je rekao o tim "velikim duhovnim pitanjima"? Ništa vredno pomena, bavio se njima otprilike koliko i elektromagnetizmom, putovanjem kroz vreme, i trudničkim teškoćama. Smoke & mirrors, ništa više.

Pa jeste kretenski,ali kao što rekoh,kad shvatiš da neke stvari uopšte nisu važne i postoje samo zbog što većeg rastezanja radnje,onda ti to poboljša/olakša gledanje serije.


Olakša OK, ali poboljša?! Kako, zašto, gde? Odakle ti 45 minuta zagarantovane zabave?

Kakav crni character development ti vidiš kod Jacka? Upoznali smo ga u prvoj sezoni, gde se definisao kao vođa i man of science koji ne veruje u sudbinu. Fino. A dalje? Pokušavao je i pokušavao da "spase" ostale i odvede ih sa ostrva. Onda se to desilo, iako ne baš njegovom zaslugom. Onda je odlučio da se vrati na ostrvo, iz i dalje nepoznatih razloga (Lok u sanduku?) Onda je odlučio da detonira nuklearnu bombu, iz takođe nepoznatih razloga (Kate ga ostavila?) Onda je naprasno odlučio da je man of faith, jebeš nauku. Onda se još par puta predomišljao u oću kakim neću kakim stilu, poslao Dezmonda u rupu (neuspešno), pošibao se sa Lokom (neuspešno), vratio čep koji je Dezmond izvadio, i umro na plaži. Whoop da fucking doo.

Kroz sva ta nepotreno konfuzna (i jednostavno nepotrebna) sranja, on je ostao isti onaj iritantni Jack sa početka serije, boohoo Daddy, boohoo Kate, boohoo Locke, boohoo Juliet. Pustio je bradu, a onda je obrijao - jel' to character development?

#5208 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 27 May 2010 - 03:11

Još malo o "dubini" likova, kad već ne mogu da spavam.

Većina likova je bila zanimljivo koncipirana u startu, ali čim su autori pokušali malo dublje da ih ispitaju i predstave nam ih, pokazali su se kao tragično nedorasli zadatku.

Na primer Ben, za koga su originalno planirali da ima samo par epizoda (nešto kao Ethan) - ispostavilo se da je publici zanimljiv, svo to spletkarenje i suptilna zloba koju je Emerson odlično predstavio. Ali šta je onda usledilo, kako su nam ga bliže predstavili? Daddy issues (dvestapedesosmi put!), plus voli usvojenu ćerku. I?! To je to, to je sve što ga pokreće? A da, loži se na Juliet, ali to smo kasnije conveniently preskočili. I šta sad, njegova uloga na ostrvu, odnos sa Jacobom ako ga uopšte ima, šta je sve te godine radio sa Othersima - ništa od toga nam nije pokazano. Zašto? Zato što su autori i pisci tragično nesposobni da sastave priču, pa su sami sebi isekli granu na kojoj su pet sezona sedeli. Nema veze Ben i njegov lik, sad gledajte borbu Dobra i Zla, začinjenu LA Čistilištem, ura! U njoj je Ben stage prop, kao i svi ostali.

Još je Benov lik i razrađen, kad ga uporediš sa nekim od ostalih. O ženskim likovima sam već davno pisao, užasno je kako ona dva retarda misle da svaku ženu zanima samo i isključivo materinstvo! Claire: australijska trudnica kojoj su oteli bebu pa je sad luda. Ruso: francuska trudnica kojoj su oteli bebu pa je sad luda. Sun: korejska trudnica koja je zaboravila bebu negde. Kate: nije trudnica nego tough chick, ali joj je tuđe dete glavna i jedina motivacija prethodnih X godina. Juliet: nije trudnica nego je ginekolog, ali i njoj je tuđe dete (sestrino) glavna motivacija. Ana Lucia: tough chick koja je bila trudna, ali je izgubila bebu pa je sad nadrkana. Čak je i babi Hoking njeno retardirano dete jedina motivacija. Da smo bolje upoznali Šenon, Libi, Ilanu, i ostale sporedne ženske likove, sigurno bi slušali kako su i one trudne ili su bile trudne ili žele da budu trudne ili ne mogu da budu trudne...

A od muškaraca, na primer Sawyer - i on ima daddy issues (naravno), ali kad ih je razrešio, šta mu je ostalo? Rivalstvo sa Jackom - zaboravljeno. Kresnuo je Kejt u kavezu, respekt, i šta sad, vole se, ne vole se, kako se razvija njihov odnos - ne znamo. (Da je samo zatrudnela znali bi šta će, to im je poznata teritorija.) Njega je bar svo vreme motivisala želja da ode sa ostrva, nije bio deo idiotskog "otišli smo ali moramo nazad" podzapleta. Ali i njegov lik godinama tapka u mestu, ne raste i ne razvija se, osim ako ne uračunamo vezu sa Juliet koja je bila udobno zaboravljena u šestoj sezoni.

Jedini lik za koga mogu da kažem da je stvarno imao nekakav razvoj je Locke, i to do smrti, ove gluposti posle u petoj/šestoj da mu ne računamo. Odlično je predstavljeno kako se jedini "našao" u ostrvskoj atmosferi, njegova potraga za nekim smislom u besmislenim dešavanjima, njegovo razočarenje kad je shvatio da nije poseban i da dugme verovatno nije ništa naročito... i onaj sjajan "I was wrong" trenutak kad hatch eksplodira. Dalje se, nažalost, ponavljala ista priča, opet je hteo da otkrije šta se dešava, opet je poverovao da je specijalan kao Žoze Murinjo, i opet se razočarao neposredno pre nego što ga Ben zadavi. Tragičan lik, odlično razrađen i produbljen (dva puta na isti način, ali da ne sitničarimo).

Edited by The Ugliest Weenie, 27 May 2010 - 03:15.


#5209 kosta

kosta
  • Members
  • 3,139 posts

Posted 27 May 2010 - 08:21

Ma ne ljutim se, i izvini ako sam zvučao previše oštro, ali nervira me taj smugness sa kojim nam kao deci saopštavaš da je problem u našim previsokim očekivanjima, a ne u autorima i njihovoj nesposobnosti da se koliko-toliko uspnu iz jame koju su godinama sebi kopali. For the record, ja nikakva očekivanja nemam od Losta još od treće sezone, u kojoj je postalo više nego očigledno da ne znaju gde su pošli, i da će se koprcati još par godina dok mogu da iscede još nešto iz namučenog gledališta. Pretpostavljao sam da će rasplet biti jadan i plitak, ali da će nam ponuditi tamo neki izvor za koji nismo čuli pre dve nedelje, i malo CGI svetlucanja? Wow.

To što citiraš sam pročitao juče, samo što nije u pitanju "jedan od autora" nego interpretacija jednog od fan sajtova. Naravno, kad je fanboy-apologeta u pitanju, onda je za očekivati da će srećno zažmuriti na oba oka i krativno opisati šta vidi. "Lost dealt with faith, the afterlife, and all these big, spiritual questions that most shows don't touch." Ma idi? A šta je rekao o tim "velikim duhovnim pitanjima"? Ništa vredno pomena, bavio se njima otprilike koliko i elektromagnetizmom, putovanjem kroz vreme, i trudničkim teškoćama. Smoke & mirrors, ništa više.



Olakša OK, ali poboljša?! Kako, zašto, gde? Odakle ti 45 minuta zagarantovane zabave?

Kakav crni character development ti vidiš kod Jacka? Upoznali smo ga u prvoj sezoni, gde se definisao kao vođa i man of science koji ne veruje u sudbinu. Fino. A dalje? Pokušavao je i pokušavao da "spase" ostale i odvede ih sa ostrva. Onda se to desilo, iako ne baš njegovom zaslugom. Onda je odlučio da se vrati na ostrvo, iz i dalje nepoznatih razloga (Lok u sanduku?) Onda je odlučio da detonira nuklearnu bombu, iz takođe nepoznatih razloga (Kate ga ostavila?) Onda je naprasno odlučio da je man of faith, jebeš nauku. Onda se još par puta predomišljao u oću kakim neću kakim stilu, poslao Dezmonda u rupu (neuspešno), pošibao se sa Lokom (neuspešno), vratio čep koji je Dezmond izvadio, i umro na plaži. Whoop da fucking doo.

Kroz sva ta nepotreno konfuzna (i jednostavno nepotrebna) sranja, on je ostao isti onaj iritantni Jack sa početka serije, boohoo Daddy, boohoo Kate, boohoo Locke, boohoo Juliet. Pustio je bradu, a onda je obrijao - jel' to character development?


Negde sam pročitao da je to zaista jedan od autora,ne jedan od ova dva glavna,ali jedan od 7-8 glavnih writera. Inače,I totally get your point kad počneš sa objašnjavanjem nelogičnosti :) Meni je,svim tim stvarima uprkos,LOST bio ultrazabavan :D Također,Weenie,i ti i ja smo zaključili da je šesta sezona užas,meni se finale svidjelo,tebi ne,šta da se radi? :ph34r: Već dve godine očekujem da će finale biti žešće sr*nje...tako da su mogli samo da me pozitivno iznenade.

#5210 FRY

FRY
  • Members
  • 1,200 posts

Posted 27 May 2010 - 09:37

Eto završi se i ovo čudo :ph34r:

Svratih samo da kažem da je serija na kraju ispala jedno veliko raočarenje za mene. Nisam imao snage da dolazim ovde i redovno "kukam", jer već od 5. sezone serija je opasno krenula nizbrdo i udaljila se od nečeg što je posedovala u početku, ali 6. sezona je nadmašila 5. koliko su epizode bile neinventivne i loše. JJ & DL su se definitivno pogubili sa serijom, jer ispada da su neki od fanova još u samom početku imali zanimljivije teorije od onoga što se na kraju ispostavilo (ali ok, serija je bila enormno popularna i teško je bilo održati surprise faktor nakon toga). Ono što zameram 6. sezoni je stalno neko puškaranje, na kraju svake epizode bilo je ono "koji k? ovo gledam" itsl.

Ako ništa drugo, drago mi je da u ovoj temi vidim stare nick-ove :) valjda su svi dobro :D
Sećam se da je Dunadan nešto pričala kako će se Lost završiti taman kada se uda i izrodi decu (nešto u tom fazonu)... pa eto, prođe i tih 6 godina.

Idemo dalje...

#5211 Verbatim

Verbatim
  • Members
  • 906 posts

Posted 27 May 2010 - 10:08

Samo kratko, pošto nema potrebe da ponavljam ono što su drugi pisali.

Progledao sam autorima serije kroz prste za mnoge stvari tokom ovih šest sezona, ali za onih poslednjih 10 minuta nikako ne mogu. Vrlo jeftin, plitak i razočaravajući kraj.

#5212 Mildred

Mildred
  • Members
  • 873 posts

Posted 27 May 2010 - 11:06

byMaX uvek zna kako da me zabavi...

priča o Mojsiju i Bogu i ostalim smaračima, rebrima, jabuci, Evi...

:ph34r:

Uiniju kraj u kome se svi pobiju, to bi mu prijalo, Milici i sličnima neku u kojoj svi na kraju prave mini orgiju (sa sve Hurlijem, hahhahaha) i za mene jednu, gde se na kraju pojavljuje Construct koji priča gomilu mambo džambo naučnih sranja, sa sve pozivanjem na naučnike čija su imena krali svih ovih godina, uz ubacivanje reči corcodantly, vis-a-vis, ergo i sl.

:)
A propos boldovanog: pa da, sledeći film koji sa nestrpljenje očekujem se zove "Good Old Fashion Orgy", so go figure... It's so me :D

Što više razmišljam (i diskutujem sa nekim ljudima IRL) o kraju, to ga bolje prihvatam, ali verovatno najviše jer sam pozaboravljala kakve su nam sve zaplete uvaljivali. Takođe, iako sam već anatemisala poslednje dve sezone, biću malo konkretnija: neko je iznad napisao (a i ja nekom prilikom, ranije), da su se u ovoj 6. sezoni samo vrteli u krug, menjali strane, potezali oružje i ubijali statiste. Jezivo dosadno, a da ne spominjem antiklimaks u vidu sirotinjskog studija koji ima ambiciju da bude magična pećina sa nekakvim pampurom : double eyeroll and tripple face palm :

Što se tiče razvoja likova, on je po meni najprimetniji kod Bena, "hej, pa čovek je dobio Zlatni Globus, deder da to još malo izmuzemo" :D I dalje sam sumnjala u njega kada je ubio Vidmora i pridružio se MIB-u, ali to je uradio samo da bi pomogao Majlsu da pobegne, u šta je verovatno i sam sumnjao, ali nada je poslednje pribežište očajnika. Kudos for that.

Razvoj kod Locke-a je isto primetan, ali se možda ne bi desio da nije prohodao na ostrvu i samim tim "pronašao veru", ili šta već. A zašto se to uopšte desilo? Zašto je prohodao? Trik veselog besmrtnog dvojca, ili pritisak na krucijalan deo moždine prilikom pada aviona=slučajnost. I do not care.

O Jacku neću da trošim reči. Taj se toliko preispitivao sve ove godine da iskreno sumnjam da je išta korisno naučio.

Da spomenem i Libby u par rečenica, pošto vidim da se hvatate za nju. Ok, i ja sam nekada :D Meni je ona bila zanimljiv lik, plus se nekako i insistiralo na tome, jedini veći lik koji nikada nije imao flashback, dala Dezmondu brod, bila u ludnici, misterija... I na kraju ništa od toga. Of course!

I šta je ona nuklearka na kraju 5. sezone uradila? Samo ih vratila u 2007. Ja sam se zaista ponadala da je Faraday bio u pravu kada je tvrdio da je uz pomoć ostrva moguće promeniti prošlost, te stoga i budućnost. Taj koncept mi se dopao, jer uvek podrazumeva paradokse koje lično obožavam - kao što znamo, u Terminatoru je petljanjem sa prošlošću ono neminovno samo odloženo, dok McFly u BTTF pokušava da vrati stvari na pravo mesto, jer je on neposredno kriv što su se uopšte i desile, mada u procesu ipak uspe da promeni i budućnost na malo poboljšanu verziju. I šta je u tome loše? Dva filma/serijala koji su klasici moderne kinematografije, ma koliko delovali tupasto na momente, ipak ih većina ljudi uvek iznova rado gleda (a neki i plaču, yeah you know who you are). Zašto nije Lost otišao tim putem, sigurno bi svi bili srećni, i mnogo toga bi bilo logičnije? To što su svi putnici 815/Others/Dharma (uključujući i njihove roditelje) bili povezani pre pada aviona, sada se objašnjava tako što su bili potrebni jedni drugima "to let go". No second chances. What happened, happened. Wtf? Ostrvo ultimately ne nudi nikakvu "magiju" za bilo kakvu promenu (pod magijom podrazumevam i natprirodne sile, i vremenske rupe, i polubogove i vanzemaljce, etc etc, pa izaberite šta vam se najviše dojmi :D ), i to je to. Lost je samo hteo da nam kaže da treba da cenimo sve ljude oko sebe, jer nikad se ne zna ko od njih može biti neverovatno bitan i pomoći nam da se izvučemo iz fecesa ako smo u istom. S druge strane, čak i ako to ne uradimo, hoćemo kad umremo, i onda ćemo se opustiti, osloboditi briga i zaploviti prema svetlošću na krilima ljubavi. 'Cause, you know, all you need is love :D BS!

Ako ništa drugo, drago mi je da u ovoj temi vidim stare nick-ove valjda su svi dobro
Sećam se da je Dunadan nešto pričala kako će se Lost završiti taman kada se uda i izrodi decu (nešto u tom fazonu)... pa eto, prođe i tih 6 godina.

Ja sam pisala da ću, kad se Lost završi, imati 30 i biti ko zna gde. Yeah, I'm thirty, thriving and flirty, in Sweden. Mada znam da je to nebitno, jer kad umrem, imaću opet 24 i zaploviću ka svetlošću sa mojim počivšim psom Žućom :D Prokleti Vincent, da njega nije bilo na kraju, bila bih ogorčena do daske. Ovako, ako oni kažu da ništa nije bitno, važi, nije, nisu ni oni. Gledala sam i veće gluposti na TV-u. Recimo, iako mi je teško da poredim X Files sa Lost-om, oba su postavila neke standarde, prvi u 90-im, drugi u 00-im. Pa ipak, ne računajući poslednji film, X Files je koliko-toliko ostao sebi dosledan, dok ovo...

#5213 byMaX

byMaX
  • Members
  • 876 posts

Posted 27 May 2010 - 13:31

byMaX uvek zna kako da me zabavi...


:ph34r:

:)
A propos boldovanog: pa da, sledeći film koji sa nestrpljenje očekujem se zove "Good Old Fashion Orgy", so go figure... It's so me :D

Što više razmišljam (i diskutujem sa nekim ljudima IRL) o kraju, to ga bolje prihvatam, ali verovatno najviše jer sam pozaboravljala kakve su nam sve zaplete uvaljivali. Takođe, iako sam već anatemisala poslednje dve sezone, biću malo konkretnija: neko je iznad napisao (a i ja nekom prilikom, ranije), da su se u ovoj 6. sezoni samo vrteli u krug, menjali strane, potezali oružje i ubijali statiste. Jezivo dosadno, a da ne spominjem antiklimaks u vidu sirotinjskog studija koji ima ambiciju da bude magična pećina sa nekakvim pampurom : double eyeroll and tripple face palm :

Što se tiče razvoja likova, on je po meni najprimetniji kod Bena, "hej, pa čovek je dobio Zlatni Globus, deder da to još malo izmuzemo" :D I dalje sam sumnjala u njega kada je ubio Vidmora i pridružio se MIB-u, ali to je uradio samo da bi pomogao Majlsu da pobegne, u šta je verovatno i sam sumnjao, ali nada je poslednje pribežište očajnika. Kudos for that.

Razvoj kod Locke-a je isto primetan, ali se možda ne bi desio da nije prohodao na ostrvu i samim tim "pronašao veru", ili šta već. A zašto se to uopšte desilo? Zašto je prohodao? Trik veselog besmrtnog dvojca, ili pritisak na krucijalan deo moždine prilikom pada aviona=slučajnost. I do not care.

O Jacku neću da trošim reči. Taj se toliko preispitivao sve ove godine da iskreno sumnjam da je išta korisno naučio.

Da spomenem i Libby u par rečenica, pošto vidim da se hvatate za nju. Ok, i ja sam nekada :D Meni je ona bila zanimljiv lik, plus se nekako i insistiralo na tome, jedini veći lik koji nikada nije imao flashback, dala Dezmondu brod, bila u ludnici, misterija... I na kraju ništa od toga. Of course!

I šta je ona nuklearka na kraju 5. sezone uradila? Samo ih vratila u 2007. Ja sam se zaista ponadala da je Faraday bio u pravu kada je tvrdio da je uz pomoć ostrva moguće promeniti prošlost, te stoga i budućnost. Taj koncept mi se dopao, jer uvek podrazumeva paradokse koje lično obožavam - kao što znamo, u Terminatoru je petljanjem sa prošlošću ono neminovno samo odloženo, dok McFly u BTTF pokušava da vrati stvari na pravo mesto, jer je on neposredno kriv što su se uopšte i desile, mada u procesu ipak uspe da promeni i budućnost na malo poboljšanu verziju. I šta je u tome loše? Dva filma/serijala koji su klasici moderne kinematografije, ma koliko delovali tupasto na momente, ipak ih većina ljudi uvek iznova rado gleda (a neki i plaču, yeah you know who you are). Zašto nije Lost otišao tim putem, sigurno bi svi bili srećni, i mnogo toga bi bilo logičnije? To što su svi putnici 815/Others/Dharma (uključujući i njihove roditelje) bili povezani pre pada aviona, sada se objašnjava tako što su bili potrebni jedni drugima "to let go". No second chances. What happened, happened. Wtf? Ostrvo ultimately ne nudi nikakvu "magiju" za bilo kakvu promenu (pod magijom podrazumevam i natprirodne sile, i vremenske rupe, i polubogove i vanzemaljce, etc etc, pa izaberite šta vam se najviše dojmi :D ), i to je to. Lost je samo hteo da nam kaže da treba da cenimo sve ljude oko sebe, jer nikad se ne zna ko od njih može biti neverovatno bitan i pomoći nam da se izvučemo iz fecesa ako smo u istom. S druge strane, čak i ako to ne uradimo, hoćemo kad umremo, i onda ćemo se opustiti, osloboditi briga i zaploviti prema svetlošću na krilima ljubavi. 'Cause, you know, all you need is love :D BS!


Ja sam pisala da ću, kad se Lost završi, imati 30 i biti ko zna gde. Yeah, I'm thirty, thriving and flirty, in Sweden. Mada znam da je to nebitno, jer kad umrem, imaću opet 24 i zaploviću ka svetlošću sa mojim počivšim psom Žućom :P Prokleti Vincent, da njega nije bilo na kraju, bila bih ogorčena do daske. Ovako, ako oni kažu da ništa nije bitno, važi, nije, nisu ni oni. Gledala sam i veće gluposti na TV-u. Recimo, iako mi je teško da poredim X Files sa Lost-om, oba su postavila neke standarde, prvi u 90-im, drugi u 00-im. Pa ipak, ne računajući poslednji film, X Files je koliko-toliko ostao sebi dosledan, dok ovo...


Ne znam, mene je ovaj pisac ipak malo vratio - nekako kad razmisliš i nije tako loše. Smoke screen or not, ok je. Jer, ne mogu da sudim o season finaleu nečega meni tako bitnog (kao što je nekim muškarcima fudbal, meni je ova serija bila možda najbitnija sporedna stvar u životu) nakon jednog dana i jedanput pogledanom sezonom i samim finalom. Prosto, mi smo svi očekivali ne znam šta i ne znam kakve odgovore, da bi nas teško bilo šta drugo zadovoljilo. Hteli su da ostave nivo mistike i "mislite o tome" kraj, u tome su za neke uspeli, dok su drugi hteli da objašnjenje bude više naučno-logičnog tipa (koliko je zapravo kvantna fizika uopšte logična i bliska zdravom razumu, to je druga tema! :hail:), ali kraj je baš onakav kakav dolikuje jednoj priči. I zaista, kako objasniti, na logičan način, dim sa mini gromovima u sebi, koji putuje i ruši sve pred sobom, a zvuči kao kasa u supermarketu, koja otkucava fiskalni račun (zaista, obratite pažnju na taj zvuk). Jednostavno, ja bih više voleo da ih je nuklearka vratila u tajmlajn u kome bi bili "spaseni", a onda da gledamo ovo što smo i gledali, s tim da LA čistilište nije čistilište, nego LA... I uz malo manje magije oko cele priče "setili smo se svega na dodir". To im možda nije trebalo i serija bi bila završena potpuno "obično", ali bi svi bili zadovoljniji. Ovako, taj afterlife, cela ta priča... kao da im je Papa zapretio da ljudima dođu do podsvesti sa pričom "budite dobri prema ljudima oko sebe (mi ćemo i dalje da volimo decu, ali to je naša stvar) jer vas čeka još jedan život u kome ćete biti lepi kao Sawyer i Boone, a bićete svi izmireni i zadovoljni i u slow-motionu, volećete se, ali bez seksa..." (za mene bi lično bilo najbolje da se vratim kao 32-godišnjak jer ću tada biti najmršaviji :D). Mixed feelings, šta reći. Nisam siguran da li da uzmem da gledam ponovo Lost ili da prosto uzmem taj Arrested Development...

#5214 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 27 May 2010 - 14:17

Nisam siguran da li da uzmem da gledam ponovo Lost ili da prosto uzmem taj Arrested Development...


Kakva dilema! :ph34r:

Da l' da se ubijem il' da odem na kuglanje...

#5215 kosta

kosta
  • Members
  • 3,139 posts

Posted 27 May 2010 - 17:02

Nisam siguran da li da uzmem da gledam ponovo Lost ili da prosto uzmem taj Arrested Development...


Ako želiš da gledaš neku fenomenalnu seriju,pa takvih bar ima dosta :ph34r:

#5216 byMaX

byMaX
  • Members
  • 876 posts

Posted 27 May 2010 - 18:06

Kakva dilema! :ph34r:

Da l' da se ubijem il' da odem na kuglanje...


Good point...

#5217 Mildred

Mildred
  • Members
  • 873 posts

Posted 27 May 2010 - 19:36

Ako želiš da gledaš neku fenomenalnu seriju,pa takvih bar ima dosta

Naravno, ali pretežno u domenu komedije (trenutno po mom mišljenju na tom polju vode 30 Rock i Party Down). A čime Lost da zamenimo? Stiže li nam neki novi sci-fi/mystery (koji će to valjda i ostati do kraja? :ph34r: )

#5218 byMaX

byMaX
  • Members
  • 876 posts

Posted 28 May 2010 - 09:55

Možda da probaš Fringe. Nije loše za razonodu, ako preživiš prvu polovinu prve sezone...

#5219 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 28 May 2010 - 10:02

Možda da probaš Fringe. Nije loše za razonodu, ako preživiš prvu polovinu prve sezone...

Ja sam krenuo i posle 3-4 epizode odustao. Kažeš, trebalo je da istrpim još malo :ph34r:?

#5220 kosta

kosta
  • Members
  • 3,139 posts

Posted 28 May 2010 - 10:35

Ja sam krenuo i posle 3-4 epizode odustao. Kažeš, trebalo je da istrpim još malo :ph34r:?


Ma,treba da kreneš sa Bauerom opet,od prve sezone :D
Predlažem i The Shield i Sons Of Anarchy :)