Jump to content


Photo

kulinarske vragolije


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
28 replies to this topic

#16 elle

elle
  • Members
  • 4,479 posts

Posted 08 December 2005 - 16:39

izdinstane 4 glavice luka, ma "staklasto", dodati su bataci & karabataci preko luka (5 komada) , zaprženo da porumeni i meso i luk, dolivena šolja belog suvog, poklopljeno ( povratak za komp). 20 minuta se pirjani, dodato brdo najsitnije seckanog peršuna i belog luka, suve šljive - odokativno desetak komada, sitno sećena slatka crvena paprika, so, beli netom mleven biber, poklopljeno i sklonjeno sa ringle.
pre služenja, uprilićiti kuvan pirinac sa safranom. nja-mi!

daš ime i poslužiš.

a da, mesto luka može praziluk




--------------------

a gibanica se fakat služi topla, al se jede mlaka do prohladna, jerbo kolko god da je to naša navika... vruć hleb, vruća giba, zeludac ne podnosi vruće testo

#17 toal

toal
  • Members
  • 662 posts

Posted 08 December 2005 - 16:58

pažljivo otvoriti frižider, laganim okretom izvaditi konzervu sardina, nežno i odmerenim pokretima skinuti poklopac,prosuti na pod malo ulja iz konzerve i uz glasnu psovku spustiti na tacnu.
odlomiti komad hleba od juče,slobodno jačim potezima,otvoriti pivo i sesti za tastaturu.
pri zauzimanju pozicije prosuti pivo po tastaturi,opet opsovati,onda sabiti sardinu u nekoliko neodmerenih zalogaja.
dovršiti pivo.

Edited by toal, 08 December 2005 - 17:02.


#18 MaryPoppins

MaryPoppins
  • Banned
  • 750 posts

Posted 08 December 2005 - 17:02

:lohhooohool:

ima i varijetet, sa hlebom. sve to, isto tako, samo posle

sabiti sardinu u nekoliko neodmerenih zalogaja


ostatke ulja i sardine, iz konzerve, pomazati hlebom, sto suvljim, da se mrvi. pustiti da mrvice (masne) zapadnu izmedju tastera na tastaturi. ostaviti mrvice za slucaj kasnije gladosti. tom prilikom koristiti cackalicu.

Edited by MaryPoppins, 08 December 2005 - 17:03.


#19 elle

elle
  • Members
  • 4,479 posts

Posted 08 December 2005 - 17:04

:wub: :) 0:) :huh: :( :s_w: :s_w: :s_w:

tako treba

#20 toal

toal
  • Members
  • 662 posts

Posted 08 December 2005 - 17:28

eto šta je žena ,nikad se ne bih setio čačkalice :wub: :)

#21 MaryPoppins

MaryPoppins
  • Banned
  • 750 posts

Posted 08 December 2005 - 17:30

lako je tebi da popiješ pivo, samo nagneš tastaturu, al ajd probaj da užinaš bez čačkalice, a nemaš patent olovku pri ruci. :wub:

#22 elle

elle
  • Members
  • 4,479 posts

Posted 08 December 2005 - 17:32

žena, žena,
to naviklo da bira.. trebi..

el imaš još koji specijalitet, imaš sigurno

a jel to doručak?

#23 toal

toal
  • Members
  • 662 posts

Posted 08 December 2005 - 17:38

ima još specijaliteta,ali nedopustivo je da mary nema alat na stolu u svakom trenutku, aha! a šnale?uvek se vi snadjete :wub: :)

posebna pogodnost pri spremanju i obedovanju na tastaturi,recimo mojoj,je prisustvo pepela diskretno raširenog,tako da svaka hrana ima šmek na dim,tj. domaću kuhinjsku tastaturu.

#24 elle

elle
  • Members
  • 4,479 posts

Posted 08 December 2005 - 17:45

hebe se tebe.. tronogo prase trčka po dvorištu, a ti butkicu nad tastaturicu

#25 MaryPoppins

MaryPoppins
  • Banned
  • 750 posts

Posted 08 December 2005 - 17:55

ove uočavamo konceptualno razilaženje u pogledu tretmana tastature između toalove i marine filozofije obedovanja. kod toala ona je opcionalnog (nuevo srpski) karaktera, jer on jede sa tastature, dočim kod popinsa tastatura ima jedu sasvim drugačiju, egzistencijalnu dimenziju: ona, naime, jede iz tastature. situaciju znatno otežava i činjenica da se popinsova služi laptopom, na kojem su tasteri, kao što znamo, mnogo bliže postavljeni, te prikupljanje ostataka hleba nasušnog ume da bude naporan posao, sa čačkalicom ili bez nje. međutim, ponekad ta ista tastatura ume da priredi i neočekivani užitak - nešto kao kinder surprise - kada se u iščačkavanju mrvica hleba zakači i po koja semenka susama ili sitno mrvljeni lešnik.

edit: zapinje mi pravopis. mora da je zbog kafe.

Edited by MaryPoppins, 08 December 2005 - 17:56.


#26 elle

elle
  • Members
  • 4,479 posts

Posted 08 December 2005 - 18:09

:wub:

dopremam jestivu tastaturu od čokolade, slova od marcipana, čačkalice optional, Godiva štapići s narandžom

#27 the sushi club

the sushi club
  • Members
  • 1,960 posts

Posted 09 December 2005 - 00:03

:wub:

konceptualno jos malo to da doradite, malo jos intelektualno rigorozniji da budete kao ovogodisnji pobednik, pa da vas ubacim u turner prize uzu selekciju za sledecu godinu :)

#28 toal

toal
  • Members
  • 662 posts

Posted 09 December 2005 - 02:47

Znači...napravimo šupu,ali ne običnu,to će biti veliki monitor u kome se živi,onda mery razmesti lap-top po krilu kraj prozora sa hot-dogom i instant kiflicama sa susamom-simbol moderne poslovne žene i brzog života-
Tkz.-ženski princip.
Dok ja u improvizovanoj kuhinji spremam tematski obrok za goste"tri zamrznuta pileta" -simbol modernog muškarca-
Tkz.-muški princip.
Za to vreme tronogo prase trčkara okolo unoseći apstrakciju.
Posetioci i žiri će biti posluženi,i krišom prebrojani.Ko uzima SA a ko IZ.
Onda saopšimo da su oni SA regresivni a IZ napredni deo populacije po najnovijem testu renomiranog Švajcarskog instituta stacioniranog na dugogodišnjoj tradiciji pretočenoj u formulaciju "Suština je U zato ti treba IZ A NE SA.
Sve se završava velikim požarom koji ja (obično) izazovem u kuhinji,simbolišući neumitni kraj za sve,ma kako se hranili.
Na osnovu rezultata odrediće se pobednik a to ćemo biti mi i lepo im uzeti pare,jer ako može onaj sa šupom da ih odradi,možemo i mi.

#29 the sushi club

the sushi club
  • Members
  • 1,960 posts

Posted 09 December 2005 - 07:55

Znači...napravimo šupu,ali ne običnu,to će biti veliki monitor u kome se živi,onda mery razmesti lap-top po krilu kraj prozora sa hot-dogom i instant kiflicama sa susamom-simbol moderne poslovne žene i brzog života-
Tkz.-ženski princip.
Dok ja u improvizovanoj kuhinji spremam tematski obrok za goste"tri zamrznuta pileta" -simbol modernog muškarca-
Tkz.-muški princip.
Za to vreme tronogo prase trčkara okolo unoseći apstrakciju.
Posetioci i žiri će biti posluženi,i krišom prebrojani.Ko uzima SA a ko IZ.
Onda saopšimo da su oni SA regresivni a IZ napredni deo populacije po najnovijem testu renomiranog Švajcarskog instituta stacioniranog na dugogodišnjoj tradiciji  pretočenoj u formulaciju "Suština je U zato ti treba IZ A NE SA.
Sve se završava velikim požarom koji ja (obično) izazovem u kuhinji,simbolišući neumitni kraj za sve,ma kako se hranili.
Na osnovu rezultata odrediće se pobednik a to ćemo biti mi i lepo im uzeti pare,jer ako može onaj sa šupom da ih odradi,možemo i mi.

<{POST_SNAPBACK}>


svidja mi se :) za turner prize ste tako blizu a tako daleko... :wub: