Jump to content


Photo

UN ili 4-dana ciklus dijeta


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
57 replies to this topic

#1 masah

masah
  • Members
  • 14 posts

Posted 08 July 2005 - 12:42

cao ljudi. moguce da ste culi za ovu dijetu (1. dan meso, 2. dan povrce, 3. dan slatko, 4. voce). neki je zovu "UN dijetom" mada nisam uspela da je pronadjem na netu pod tim nazivom. da li je neko drzao ovo? cujem razne verzije...1. dan moze soja, ne moze soja.. moze ulje ne moze ulje...zanima me izvor te dijete ili vasa iskustva. ili ako imate slicnu varijantu koja radi, a nije ogranicavanje jedenja odredjenih vrsta hrane.
da da, znam da moze da se smrsa i kad se jede bezmasni jogurt i kad se krece, ali me sad zanima ovo.
ok za kretanje..... nego jogurt

#2 Bata.Ilich

Bata.Ilich
  • Members
  • 5,646 posts

Posted 08 July 2005 - 13:02

Pravi naziv joj je "dr Hay diet"

http://www.netfit.co.uk/fatcom.htm

http://www.thedietch...om/Hay-diet.htm

#3 masah

masah
  • Members
  • 14 posts

Posted 08 July 2005 - 18:24

Pravi naziv joj je "dr Hay diet"

http://www.netfit.co.uk/fatcom.htm

http://www.thedietch...om/Hay-diet.htm

hej hvala :lol: kako znas?

sad cu da overim linkove

#4 redridinghood

redridinghood
  • Members
  • 570 posts

Posted 12 July 2005 - 18:30

EXTRA dijeta!!! Svaki put gubim kilograme cak i kada je se ne pridrzavam 100%!!! I najsporije se vracaju kilogrami posle nje! (Damn, nikako da naucim da ne mogu da jedem svaki dan Toto od 200g i pijem Coca colu od 1l i odrzavam tezinu!!!)

#5 Crveniautobus

Crveniautobus
  • Members
  • 4,131 posts

Posted 12 July 2005 - 21:27

I ja sam od toga pre cetiri godine smrsao koliko sam hteo.

Al, joj, da: umesto dana, grupe hrane sam razdvajao po obrocima. Izmedju dva obroka je moralo da prodje najmanje 5 sati.

Grupe koje sam razdvajao su bile: {belancevine i masti} {ugljeni hidrati} i nisu se medjusobno mesale. Voce i povrce (osim krompira, soje, pasulje i slochnago) sam jeo sa svime, a voce cak i izmedju obroka (u krizama).

Mislim da je glavna fora razmisljati o sopstvenoj ishrani (sta i kada unosis) i da to cini svu razliku.

Edited by Crveniautobus, 12 July 2005 - 21:30.


#6 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 12 July 2005 - 21:31

I ja sam od toga pre cetiri godine smrsao koliko sam hteo.

Ja imam problem sa prvim danom zato sto ne jedem meso...Jel moze riba ili drugi sea food (rakovi,skoljke) umesto toga?

#7 precog

precog
  • Members
  • 1,809 posts

Posted 12 July 2005 - 23:55

probaj da jedes chuppy sa okusom tunjevine...
Posted Image
woof!!!

Edited by precog, 12 July 2005 - 23:58.


#8 Crveniautobus

Crveniautobus
  • Members
  • 4,131 posts

Posted 13 July 2005 - 00:01

Ja imam problem sa prvim danom zato sto ne jedem meso...Jel moze riba ili drugi sea food (rakovi,skoljke) umesto toga?

Ne jedem ni ja meso. Kao ni mlecne proizvode ni jaja, no tada ova druga dva jesam.

Samo proteine i masti treba odvajati od ugljenih hidrata.

Ne znam da li ovo ima ikakvog naucnog smisla, ali ja sam tada dosta smrsao.

#9 sandalica

sandalica
  • Members
  • 12 posts

Posted 13 July 2005 - 01:56

Odlicna dijeta,znam mnoge koji su smrsali pomocu nje.
Isto je dobra i "South beach diete",na slicnom principu.A postoji i dobra knjiga o pravilnom kombinovanju namernica,zove se"Jesti a mrsaviti" Dzudi Mejzel.
Srecno!

#10 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 13 July 2005 - 02:17

http://www.thedietch...om/Hay-diet.htm

Pa ovo na linku bas i nije pozitivno.

#11 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 13 July 2005 - 10:01

Ne jedem ni ja meso. Kao ni mlecne proizvode ni jaja, no tada ova druga dva jesam.

Samo proteine i masti treba odvajati od ugljenih hidrata.

Ne znam da li ovo ima ikakvog naucnog smisla, ali ja sam tada dosta smrsao.

Ja jedem mlecne proizvode i jaja (mada jaja jako retko,sve manje mi prijaju),znaci moze riba...Hvala... :lol:

#12 m

m
  • Members
  • 1,696 posts

Posted 13 July 2005 - 10:55

Drzi moja prijateljica iz Zagreba, kazu vec 2-3 meseca, dosledna je i izgubila je 15 kg. Videcu je za vikend verovatno, pa cu moci vise da kazem.

#13 thermal bug

thermal bug
  • Members
  • 2,388 posts

Posted 13 July 2005 - 16:15

aha. drzala. izgubila 3. dobila 5.

#14 redridinghood

redridinghood
  • Members
  • 570 posts

Posted 13 July 2005 - 18:55

Ma daj, ja za mesec dana izgubim min 7-8 kila a fizicka aktivnost mi se svodi na premestanje iz fotelje u fotelju sa preponama (ako mi padne daljinski na pod). Ja dugo nisam uopste jela meso pa ga i teze podnosim pa sam prvi dan jela i morske plodove (ponekad sa sve pirincem :lol: ), tunjevinu, jaja na milion nacina (strpaj sto vise povrca - paprika, paradajz itd. u kajganu tako je najpodnosljivije) sampinjone (oni su po defaultu proteini iako su povrce), mada je piletina na 100 nacina najbolja za prezivljavanje (stavi na nju kackavalj da se istopi, povrce...) ....

#15 masah

masah
  • Members
  • 14 posts

Posted 27 July 2005 - 11:58

>aha. drzala. izgubila 3. dobila 5.

kada, posle dijete? objasni malo molim te.

mogu i ribe itd ali bitno je onih 2dl supe...ja sam prokuvavala lignje. bljak.
jela sam i soju, i smrsala, ali soja manje drzi od snicli, cini mi se da sam bila vise gladna.

nije mi jasno za pecurke da li su za prvi ili 2. dan. ali nema veze. vazno je da se covek necim zanima