Jump to content


Photo

Vertigo Comics


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
76 replies to this topic

#31 dedazec

dedazec
  • Members
  • 1,460 posts

Posted 18 October 2005 - 12:06

isto je i sa hellblazerom. i stvarno mi nije jasno, kome je palo napamet da keno rivs igra konstantina... sa likom iz stripa nema veze. sreca pa sam prvo gledao film, da je bilo obratno verovatno bi u startu negodovao...

#32 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 18 October 2005 - 12:30

a da video sam da je poceo da radi western. radnja je smestena posle gradjanskog rata u USA. Zivo me zanima kako ce to da ispadne posto mi on deluje kao urbani pisac (ma sta to znacilo)

<{POST_SNAPBACK}>



mene vise brine frusin, koji je preterano stilizovan, ispeglan i statican crtac. kod njega se sva akcija desava izmedju kadrova, sto je bilo ok kad je radio na azzarellovom hellblazeru, tu je i fora da sve bude samo nagovesteno, ali nekako u westernu... tu bi bolji bio neki kao steve dillon.

al sve u svemu me najvise brine da ne uprska 100 bullets radeci na ovome.

#33 Papovac

Papovac
  • Members
  • 998 posts

Posted 19 October 2005 - 13:57

Pa cinjenica da je Azzarello prestao da radi Hellblazer kad je krenuo sa 100 metaka, ali kapiram da covek sada vec ima neverovatno iskustvo. Ne verujem da ce dozvoliti da upadne u rutinu i postane predvidljiv. Nego da pitam da li se vec pojavio Propovednik ja ga jos uvek nisam video?

#34 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 19 October 2005 - 14:30

na znaku sagite neki rekose da imaju kopiju u rukama.

a taj preacher je takva navlaka, kad sad pogledam u nazad, maltene 1 original koji te totalno napali, i onda 8 sikvela.

#35 ToniAdams

ToniAdams
  • Members
  • 1,311 posts

Posted 22 October 2005 - 20:48

Mene razocarao kraj u preacheru...blago receno.
Nego jel citao neko Batman - "Black & White"?

#36 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 22 October 2005 - 23:53

Mene razocarao kraj u preacheru...blago receno.
Nego jel citao neko Batman - "Black & White"?

<{POST_SNAPBACK}>



mislis na kraj prve knjige ili na kraj serijala?
prva bas i nema neki kraj, samo se nagovestava da avantura pocinje...

prvi black & white je dosta dobar, kolko je to moguce. posto su u pitanju kratke varijacije na temu, po 8 strana, vise je u domenu simpaticnog, ne moze bas da se poredi sa duzim delima. al gaimanova i jos par prica su super.
vol II nisam citao.

sve u svemu drago mi je sto ga imam, al ima bar 5 betman-a koje bih preporucio pre black & white - oba millerova, i to vise year one nego dark knight, moore-ov killing joke, loeb-ove the long halloween i dark victory, dini-jev mad love.

Edited by kurdi, 23 October 2005 - 00:04.


#37 Papovac

Papovac
  • Members
  • 998 posts

Posted 24 October 2005 - 08:44

Kod nas je black & white izasao u dve varijante. Kupio sam svojevremeno pirat koji je katastrofa i u kome se ne nalaze sve price. A potom izaslo je i zvanicno izdanje. Smpaticna stvar kod kod pirata je da je kao izdavac potpisan sam Betmen. Meni je u toj zbirci interesantna prica koju je uradio autor Akire (blokirao mi mozak i ubi me ako se setim njegovog imena). Interesantan spoj mange i americkog stripa. Preacher-a jos nisam kupio. Prvu epizodu nisam citao imam neke druge i to mi je sasvim ok

#38 ToniAdams

ToniAdams
  • Members
  • 1,311 posts

Posted 26 October 2005 - 16:41

Mislim na kraj seriala Preachera.
Sto se tice Batmana, dark knight i killing joke rulaju (pogotovo killing joke), a Black & White mi je zanimljiv zbog drugacijeg pristupa i velikog broja 'faca' koje su ga radili...
Voll 1 je mnogo bolji nego voll 2 , ja sam ga citao u nekoj piratskoj verziji na ijekavici, izdatoj navodno u Banja Luci, mada sam siguran da iza svega stoje lokalna Bg momcad :lol:

#39 dedazec

dedazec
  • Members
  • 1,460 posts

Posted 31 October 2005 - 16:07

prochitao sam upravo sendmena, prichera neshto ranije.
meni je pricher sasma kul, i jedva chekam da vidim nastavak serijala...
a sendmen me je odushevio.
pazario sam na sajmu i betmena, to tek sledi. sreci nikad kraja!

#40 Papovac

Papovac
  • Members
  • 998 posts

Posted 01 November 2005 - 11:20

Pricao sam na sajmu sa ljudima iz Belog puta. Malo me nervira sto ce prvo ispucati sve naslove koje imaju pa tek onda nastaviti sa serijalima posebno. Najavljuju i Konana sto mi se, takodje, svidja. Ali ono sto me neverovatno iznerviralo je cinjenica da su mi ispale dve stranice prilikom prvog citanja Sendmena. :lol:

#41 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 10 December 2005 - 20:00

jel cito mozda neko nesto od ovoga:

brubaker - sleeper
vaughan - ex machina
carey - lucifer
morrison - animal man

to su mi neki kandidati za eksploraciju...

#42 Papovac

Papovac
  • Members
  • 998 posts

Posted 11 December 2005 - 16:02

Lucifera sam imao priliku da prelistam u jednom strip shopu u Zagrebu. Vizuelno izgeda super a ti ajd javi kakva je prica.

#43 Papovac

Papovac
  • Members
  • 998 posts

Posted 29 December 2005 - 14:41

Pa povez kod Beoputovih izdanja se i nije pokazao kao dobro resenje. Meni se vec desilo da su neki listovi ispali. Nego Kurdi ajd javi kakvi su utisci.

#44 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 08 January 2006 - 02:11

Pa povez kod Beoputovih izdanja se i nije pokazao kao dobro resenje. Meni se vec desilo da su neki listovi ispali. Nego Kurdi ajd javi kakvi su utisci.

<{POST_SNAPBACK}>


o luciferu?

hmm... bas ovih dana razmisljam o tome, ali za sada ne umem bas da formulisem.

imam samo prvi trade, procitao dva puta... prvi put sam pokusao nesto na brzinu da ga izguram i prilicno me je smorio, posto me prica nije nesto vukla a ja silio. drugi put natenane i prilicno mi se svideo.
generalno ne znam bas sta da mislim o carey-u, procitao sam 3 knjige, tog prvog lucifera i 2 hellblazera, i sve ostavljaju donekle slican utisak... koji, jel, ne umem da formulisem, ali da probam...
cini mi se da je carey dosta solidan zanatlija bez nekih posebnih ideja i spontanog vlastitog stila. u 2 od 3 knjige se nadovezuje na velikane (gaimana i azarella) i u oba slucaja se vidi na koga se nadovezuje, pri cemu mi se cini da u luciferu malo i kombinuje ta dva uticaja. sto mozda za pocetak i nije tako lose.
druga stvar koja je karakteristicna za takve autore da je bitno ko im je crtac.
uz dobar kontekst i crtaca cini mi se da moze da pravi prijatne stripove, al ne znam sta bi ispalo kada bi probao nesto skroz svoje.

lucifer mi deluje kao strip cija je osnovna ideja bazirana na premisi koju je gaiman razvio u par strana seasons of mist - lucifer je abdicirao. nadam se da ce se dalje nesto zanimljivije razviti, ali za sada deluje da je carey krenuo od te premise i poceo da pise ceo serijal koji zapravo nema fundamentalno novih ideja nego se svodi na "luciferove avanture". doduse amazon reviews tvrde da tek posle 3 knjige stvari pocinju da dobijaju smisao. sto opet nije bas neka odlika velikana, u sandmanu uvek imas razmuljiv prvi nivo price, a posle mozes da otkrivas dublje nivoe, dok carey pribegava dosta jeftinom fazonu da prosto nesto krije, pri cemu to ne radi tako elegantno kao azarrello u 100 bullets. kod azarella je ocigledno da si ti fly on the wall, saznajes fragmente kojima prisustvujes i sklapas pricu, dok ovde deluje kad bi nesto trebalo da bude jasno, ali nije. osim toga, u pokusaju da imitira gaimana malo se nezgrapno razbacuje raznoraznim mitoloskim referencama koje deluju malo kao kad u sf flimu krenu da lupaju neke kvazi-naucne termine. sad ga malo ocrnih, al zapravo nije tako los.

#45 ToniAdams

ToniAdams
  • Members
  • 1,311 posts

Posted 08 January 2006 - 04:51

Procit'o Ronina!
:wub: