Jump to content


Photo

Srebrenica


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1760 replies to this topic

#31 best

best
  • Members
  • 25 posts

Posted 10 May 2005 - 23:57

...

Edited by best, 11 May 2005 - 00:11.


#32 nihil

nihil
  • Members
  • 1,461 posts

Posted 11 May 2005 - 00:03

Srnija se i te kako suprostavlja demokratizaciji i nije mrdnula u raskidanju sa zlocinackim rezimom SM. Naprotiv, stala je na stranu ubica i krvoloka. Kad kazem Srbija, naravno da mislim na Vladu Srbije.

Srpske vlasti isporucuju zlocince i sprovode sve sto od njih Zapad trazi. Da Zapad trazi brze to bi bilo brze, ali ne ide brze zato sto Zapad treba da da pare, a zna se da Zapad jeste mocan upravo po tome sto je pazljiv u ulaganju novca - ulaganje mora da donese profit, to je "sakrament" kapitalizma. Uglavnom, spomenici ce sacekati mnoga razjasnjenja, a Srbija i njena vlast ce trenirati demokratiju i trzisnu privredu po pravilima i tempu koji Zapad odredi. ...

#33 Erestor

Erestor
  • Members
  • 2,150 posts

Posted 11 May 2005 - 00:03

Srbija se i te kako suprostavlja demokratizaciji i nije mrdnula u raskidanju sa zlocinackim rezimom SM. Naprotiv, stala je na stranu ubica i krvoloka. Kad kazem Srbija, naravno da mislim na Vladu Srbije.

E,sad:ukoliko prihvatis da preciziras da se receno odnosi na ovu vladu,onda OK-sasvim se slazem.
Medjutim,ukoliko u taj 'kos' ubacujes i vladu Zorana Djindjica,bojim se da se sa tim nikada necu sloziti.

Edited by Erestor, 11 May 2005 - 00:14.


#34 Anne Gwish

Anne Gwish
  • Members
  • 612 posts

Posted 11 May 2005 - 00:09

Da li je moguce da se slican spomenik podigne u Beogradu, u Pionirskom parku, kao znak podsjecanja na zlocine koji su pocinjeni od strane velikosrpskihnacista, radi sumanute vlikosrpske ideje, nad Bosnjacima iz Srebrenice i sirom BiH.

Nadam se da je tako nesto ovde (ipak) moguce
ali sada (ili za godinu, dve, tri) tesko zaista.

Jos mi u usima odzvanjaju reci jednog govornika sa tribine na Masinskom fakultetu gde se o izgradnji potencijalnoj spomenika zrtvama u Strebrenici govori sa omalovazavanjem, kao da je to korak unazad (mislim da je Srdja Trifkovic u pitanju).
Imam u vidu da ovde (u ovoj zemlji, ne na forumu) ima jos uvek dosta ljudi koji uopste ne veruju da se Srebrenica uopste dogodila a ako i jeste onda to nije bilioetnicko ciscenje...

Ako je Nemcima trebalo 60 godina...

#35 Dobrusky

Dobrusky
  • Members
  • 277 posts

Posted 11 May 2005 - 00:12

E,sad:ukoliko prihvatis da preciziras da se receno odnosi na ovu vladu,onda OK-sasvim se slazem.
Medjutim,ukoliko u taj 'kos' ubacujes i vladu Zorana Djindjica,bojim se da se sa tim nikada necu sloziti.

Naravno da mislim na vladu Kostunice, a na koju drugu.

Sa Djindjicem su ubijene sve slobodarske ideje.

#36 Dobrusky

Dobrusky
  • Members
  • 277 posts

Posted 11 May 2005 - 00:15

Ako je Nemcima trebalo 60 godina...

Cekaj malo. Ovdje se radi o zaista monumentalnom spomeniku. Inace spomenika jevrejskim zrtvama ima sirom Njemacke, koji su podignuti mnogo ranjije.

Ali njihovom osvjescavanju je prdhodio neki proces ... ili ...?

#37 nihil

nihil
  • Members
  • 1,461 posts

Posted 11 May 2005 - 00:32



Ako je Nemcima trebalo 60 godina...

Cekaj malo. Ovdje se radi o zaista monumentalnom spomeniku. Inace spomenika jevrejskim zrtvama ima sirom Njemacke, koji su podignuti mnogo ranjije.

Ali njihovom osvjescavanju je prdhodio neki proces ... ili ...?

Po Njemackoj zaista ima puno mjesta gdje se za genocid nad Jevrejima mogao podici spomenik. Na mjestu svakog logora u kome su pogubljeni Jevreji mogao se podici spomenik, kao podsjecanje na masovna stradanja jednog naroda. Po Srbiji nema ni jednog jedinog mjesta gdje bi se takav spomenik mogao podici. U BiH ima. ...

#38 Anne Gwish

Anne Gwish
  • Members
  • 612 posts

Posted 11 May 2005 - 00:42

[Ali njihovom osvjescavanju je predhodio neki proces ... ili ...?

Izgleda da je upravo tako. Treba vremena.
Uostalom zar nisu i Nemci za sudjenje svijim zlocincima u pocetku govorili da je nametnuto od strane pobednika u ratu, tako i mnogi ovde danas vide sudjenje u Hagu (da je to nelegitiman sud koji bi da prekraja istoriju i nas predstavi kao jedine krivce i sl.)...

#39 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 11 May 2005 - 01:22

Srbija se i te kako suprostavlja demokratizaciji i nije mrdnula u raskidanju sa zlocinackim rezimom SM. Naprotiv, stala je na stranu ubica i krvoloka. Kad kazem Srbija, naravno da mislim na Vladu Srbije.

A ja mislijo na Srbe. :lol:

Edited by Undead, 11 May 2005 - 01:35.


#40 Dobrusky

Dobrusky
  • Members
  • 277 posts

Posted 11 May 2005 - 07:07

Po Srbiji nema ni jednog jedinog mjesta gdje bi se takav spomenik mogao podici. U BiH ima. ...

Ti nihil se, po obicaju, pravis lud.

Pa nijesu koljaske raspamecene horde iz BiH vresile pokolje po Sapcu, Smederevu, Beogradu, Kragujevcu, Nisu, Kraljevu, Krusevc ...

Nego su falange srpskih ubica, iz Srbije, zajedno sa domacim izdajnicima, bosanskim Srbima, vrsile pokolje i pustosenje Bosne ( Hercegovina se podraumjeva ) i bosanskog naroda, a ciljano i najvise Bosnjaka.

Inace je proslo sasvim dovoljno vremena od izvrsenog zlocina do sada, a da se prava istina ne bi znala.

#41 Dobrusky

Dobrusky
  • Members
  • 277 posts

Posted 11 May 2005 - 07:12

A ja mislijo na Srbe. :lol:

Ti to kao "pametan", a ? :huh:


To sam namjerno naglasi da ne budem pogresno shvacen. Do sada nisam ucestvovao u diskusijama, na ovom forumu ima dosta cestitih Srba, likova koje ne zelim da svrstam u drustvo pomenutih ubica kako se sa pravom ne bi naljutili. Zato sam i naglasio "Vlada Srbije", da se zna konkretno o kome se radi.

#42 Dobrusky

Dobrusky
  • Members
  • 277 posts

Posted 11 May 2005 - 07:14

Uostalom zar nisu i Nemci za sudjenje svijim zlocincima u pocetku govorili da je nametnuto od strane pobednika u ratu, tako i mnogi ovde danas vide sudjenje u Hagu (da je to nelegitiman sud koji bi da prekraja istoriju i nas predstavi kao jedine krivce i sl.)...

Nemci nisu nista govorili ... niti ih je ko sta pitao. I nije trebao da ih pita.

To sto se o sudu u Hagu misli po Srbiji je u stvari stanje duha koji tamo vlada.

#43 mile curcic

mile curcic
  • Members
  • 10,837 posts

Posted 11 May 2005 - 07:32


Po Srbiji nema ni jednog jedinog mjesta gdje bi se takav spomenik mogao podici. U BiH ima. ...

Ti nihil se, po obicaju, pravis lud.

Pa nijesu koljaske raspamecene horde iz BiH vresile pokolje po Sapcu, Smederevu, Beogradu, Kragujevcu, Nisu, Kraljevu, Krusevc ...

Nego su falange srpskih ubica, iz Srbije, zajedno sa domacim izdajnicima, bosanskim Srbima, vrsile pokolje i pustosenje Bosne ( Hercegovina se podraumjeva ) i bosanskog naroda, a ciljano i najvise Bosnjaka.

Inace je proslo sasvim dovoljno vremena od izvrsenog zlocina do sada, a da se prava istina ne bi znala.

Kad su Srbi iz Bosne izdajnici onda podizanje nikakvih spomenika nece biti.
Nema rasta.
Zato predlazem pristup ovoj tematici sa druge strane:
Neka muslimanske vlasti u Sarajvu podignu spomenik na Markalama kao secanje na dogadjaj kad su, zarad politickih potreba, pobijeni vlastiti gradjani. I nek klanjaju svaki dan pred njim pre nego udju u kancelarije svojih ministarstava ili zgradu parlamenta.

#44 Dobrusky

Dobrusky
  • Members
  • 277 posts

Posted 11 May 2005 - 07:47

Kad su Srbi iz Bosne izdajnici onda podizanje nikakvih spomenika nece biti.
Nema rasta.
Zato predlazem pristup ovoj tematici sa druge strane:
Neka muslimanske vlasti u Sarajvu podignu spomenik na Markalama kao secanje na dogadjaj kad su, zarad politickih potreba, pobijeni vlastiti gradjani. I nek klanjaju svaki dan pred njim pre nego udju u kancelarije svojih ministarstava ili zgradu parlamenta.

Tokom sudjenja u Hagu, generalu VRS komandantu Romanijskog Korpusa, dokazano je da su njegovi vojnici ispalili granatu koja je pobila ljude na Markalama.

To je zavrsena prica.

P.S.

I SS-ovci su se na sudjenju u Nirnbergu slicno, poput tebe, pokusali pravdat pred svojim zlocinima.

#45 U prolazu

U prolazu
  • Members
  • 2,098 posts

Posted 11 May 2005 - 07:59

Naravno da po Srbiji nikakvih spomenika zrtvama genocida koji su Srbi sproveli u Bosni nece biti. Pa toliko se znamo. Uzimajuci u obzir koliko je srpski puk jos uvijek fasizovan, a njegovi politicari bijedni i nistavni, spomenik ionako ne bi imao ama bas nikakvog smisla. Nekad pomislim da bi u trenutnim okolnostima mozda bolje dosle neke nove NATO bombe, jer ih 1999. ocigledno nije bilo dovoljno. :lol: