Jump to content


Photo

Srebrenica


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1760 replies to this topic

#1 KARABAJA

KARABAJA
  • Sleepers
  • 92 posts

Posted 12 June 2004 - 16:06

http://www.nezavisne...06122004-01.php




NL: RS priznala zločin u Srebrenici | 11:43 | Izvor: SRNA

Hag -- Vlasti Srba u BiH prvi put su priznale da su hiljade muslimanskih muškaraca ubijene prilikom osvajanja Srebrenice.

Ovo se navodi u prvim reakcijama holandskih medija nakon objavljivanja vesti da je Vlada Republike Srpske usvojila izveštaj Komisije za istraživanje događaja u Srebrenici od 10. do 19. jula 1995. godine.

"U izveštaju je konstatovano da su počinioci pokušali da prikriju svoje zločine i da su oni krivi za teška kršenja međunarodnog prava", preneo je Holandski državni radio. Priznanje je, kako navodi Radio, objavila komisija Vlade RS, koja je osnovana pod velikim pritiskom međunarodne zajednice. Pre dve godine Vlada RS je objavila izvještaj u kojem je "umanjen značaj događaja u Srebrenici", navodi ovaj izvor.

Holandsko javno mnjenje posebno je osetljivo na pitanje Srebrenice, jer su njihovi vojnici pri snagama UN 1995. godine bili zaduženi da čuvaju tadašnju zaštićenu zonu Srebrenica






Danas je predizborna sutnja u Srbiji ali jedan vazan dogadjaj se dogadja u rep.Srpskoj a to je priznavanje GENOCIDA u BIH i to od strane naj vecih institucija i polako otkrivanje ucesca SRBIJANSKIH jedinica u ovom "PROJEKTU".
Da nebi remetili mir mislim da bi bilo lijepo prokomentarisati izvjestaj o dogadjaju u Srebrenici.

#2 outcast

outcast
  • Banned
  • 2,346 posts

Posted 12 June 2004 - 16:22

karabajo: trebalo bi raspisati referendum :lol: u srbiji da vidimo da li se taj masakr zaista desio ili nije.

jel vidis koliko su drcni generali u srbiji, po svojim postupcima slicni kolegama koji su izvrsili masakr, mada u nesto manjoj razmeri i na drugom mestu, da misle da im niko, ama bas niko nista ne moze. i pride veruju da im "narod" bezgranicno veruje.

a to, da im narod veruje, cini se, i nije daleko od istine. jer da je drugacije, karadzic i mladic, kao pokrovitelji tog zlocina, ne bi bili danas na slobodi.

#3 KARABAJA

KARABAJA
  • Sleepers
  • 92 posts

Posted 12 June 2004 - 16:45

40 posjetilaca i samo jedan komentar???????????????? ipak je to bio pritisak medjunarodne zajednice a ne preispitivanje licnosti iliti prigovor savjesti.


NAZALOST!!!!!!!!!!! A SUTRA SU IZBORI.

#4 outcast

outcast
  • Banned
  • 2,346 posts

Posted 12 June 2004 - 17:10

karabajo, ne budi optimista!

99 posto srba ne priznaje zlocin u srebrenici, a onih 1 posto sto priznaje, 0.5 posto ga opradava na neki nacin, a samo 0.5 posto je spremno da osudi pocinioce.

#5 KARABAJA

KARABAJA
  • Sleepers
  • 92 posts

Posted 12 June 2004 - 18:04

karabajo, ne budi optimista!

99 posto srba ne priznaje zlocin u srebrenici, a onih 1 posto sto priznaje, 0.5 posto ga opradava na neki nacin, a samo 0.5 posto je spremno da osudi pocinioce.

Ja sam išla da vidim kako taj rat izgleda uživo i prvo sam mislila da su to obične čarke, kaubojština, u kojoj će glavni akteri, kad se snimanje završi otresti prašinu sa sebe i ustati, jer to je ubijanje samo filmsko. I verovala sam da će se dogoditi čudo, da će neko odjednom reći - dosta je bilo, samo smo se šalili. Ali to šala bila nije. Mržnja je neizlečiv virus i prenosi se brzo i širi se lako. I mislila sam - nema goreg rata od onog u Hrvatskoj, pa se zapucalo i u Sarajevu. Otišla sam i tamo pa sam onda shvatila da onda više nemam snage. Da neću da pišem o tome kako se ruši grad i kako se ubijaju deca. Jer, Hrvatska je sanatorijum u odnosu na Bosnu. I kada moj kolega Jevrić dođe iz Bosne i hvali se po redakciji kako siluje muslimanke, svi se tome smeju kao dobrom vicu. Jer, oni neće da misle, da se opterećuju. Jevrić to možda ne radi lično, nadam se da ne, ali mnogo njih to radi. I meni to nije smešno. Nije mi ni žalosno. Žao mi samo zato što sam spoznala, kakve su, u stvari, zveri ljudi. Kako lako čovek postane zver. Žao mi je jer sam voljom sudbine rođena ovde. A moglo je da se desi da se rodim negde drugde i provedem ceo život u srećnoj zabludi o ljudskom rodu

www.dadavujasinovic.com


.




IPAK IMA I SVIJETLIJIH PRIMJERA "O,5%"

Edited by KARABAJA, 12 June 2004 - 18:05.


#6 outcast

outcast
  • Banned
  • 2,346 posts

Posted 12 June 2004 - 18:07

karabajo, ne budi optimista!

99 posto srba ne priznaje zlocin u srebrenici, a onih 1 posto sto priznaje, 0.5 posto ga opradava na neki nacin, a samo 0.5 posto je spremno da osudi pocinioce.

Ja sam išla da vidim kako taj rat izgleda uživo i prvo sam mislila da su to obične čarke, kaubojština, u kojoj će glavni akteri, kad se snimanje završi otresti prašinu sa sebe i ustati, jer to je ubijanje samo filmsko. I verovala sam da će se dogoditi čudo, da će neko odjednom reći - dosta je bilo, samo smo se šalili. Ali to šala bila nije. Mržnja je neizlečiv virus i prenosi se brzo i širi se lako. I mislila sam - nema goreg rata od onog u Hrvatskoj, pa se zapucalo i u Sarajevu. Otišla sam i tamo pa sam onda shvatila da onda više nemam snage. Da neću da pišem o tome kako se ruši grad i kako se ubijaju deca. Jer, Hrvatska je sanatorijum u odnosu na Bosnu. I kada moj kolega Jevrić dođe iz Bosne i hvali se po redakciji kako siluje muslimanke, svi se tome smeju kao dobrom vicu. Jer, oni neće da misle, da se opterećuju. Jevrić to možda ne radi lično, nadam se da ne, ali mnogo njih to radi. I meni to nije smešno. Nije mi ni žalosno. Žao mi samo zato što sam spoznala, kakve su, u stvari, zveri ljudi. Kako lako čovek postane zver. Žao mi je jer sam voljom sudbine rođena ovde. A moglo je da se desi da se rodim negde drugde i provedem ceo život u srećnoj zabludi o ljudskom rodu

www.dadavujasinovic.com


.




IPAK IMA I SVIJETLIJIH PRIMJERA "O,5%"

karabajo, ja slucajno znam koga citiras kao jednog pokojnog od onih 0.5 posto, ali mozda ima onih ovde koji ne znaju.

#7 KARABAJA

KARABAJA
  • Sleepers
  • 92 posts

Posted 12 June 2004 - 18:18

karabajo, ne budi optimista!

99 posto srba ne priznaje zlocin u srebrenici, a onih 1 posto sto priznaje, 0.5 posto ga opradava na neki nacin, a samo 0.5 posto je spremno da osudi pocinioce.

Ja sam išla da vidim kako taj rat izgleda uživo i prvo sam mislila da su to obične čarke, kaubojština, u kojoj će glavni akteri, kad se snimanje završi otresti prašinu sa sebe i ustati, jer to je ubijanje samo filmsko. I verovala sam da će se dogoditi čudo, da će neko odjednom reći - dosta je bilo, samo smo se šalili. Ali to šala bila nije. Mržnja je neizlečiv virus i prenosi se brzo i širi se lako. I mislila sam - nema goreg rata od onog u Hrvatskoj, pa se zapucalo i u Sarajevu. Otišla sam i tamo pa sam onda shvatila da onda više nemam snage. Da neću da pišem o tome kako se ruši grad i kako se ubijaju deca. Jer, Hrvatska je sanatorijum u odnosu na Bosnu. I kada moj kolega Jevrić dođe iz Bosne i hvali se po redakciji kako siluje muslimanke, svi se tome smeju kao dobrom vicu. Jer, oni neće da misle, da se opterećuju. Jevrić to možda ne radi lično, nadam se da ne, ali mnogo njih to radi. I meni to nije smešno. Nije mi ni žalosno. Žao mi samo zato što sam spoznala, kakve su, u stvari, zveri ljudi. Kako lako čovek postane zver. Žao mi je jer sam voljom sudbine rođena ovde. A moglo je da se desi da se rodim negde drugde i provedem ceo život u srećnoj zabludi o ljudskom rodu

www.dadavujasinovic.com


.




IPAK IMA I SVIJETLIJIH PRIMJERA "O,5%"

karabajo, ja slucajno znam koga citiras kao jednog pokojnog od onih 0.5 posto, ali mozda ima onih ovde koji ne znaju.

Nazalost.
Prvo sam postovao pa procitao biografiju i primjetio da nije medju zivima, ali plemenitost je ipak vjecna.
Rado bih kupio knjigu pa ako moze neka informacija vise gdje se moze kupiti?

#8 harambasa

harambasa
  • Members
  • 4,057 posts

Posted 12 June 2004 - 19:07

Република Српска је већ пре коју годину издала извештај о СРебреници. Међутим, људи из МЗ и муслимани нису били задовољни закључком па су тражили нови извештај. Овог пута поставили муслимана да предводи целу ствар и добили су жељени резултат све наравно под жигом РС.

#9 KARABAJA

KARABAJA
  • Sleepers
  • 92 posts

Posted 12 June 2004 - 19:14

Република Српска је већ пре коју годину издала извештај о СРебреници. Међутим, људи из МЗ и муслимани нису били задовољни закључком па су тражили нови извештај. Овог пута поставили муслимана да предводи целу ствар и добили су жељени резултат све наравно под жигом РС.

Kako mozes da lazes kad je Bosanski srbin predsjednik komisije


Milan Bogdanić, predsjednik Komisije, pred početak sjednice Vlade novinarima je izjavioda Izvještaj sadrži 41 stranicu teksta, te da je uglavnom baziran na rezultatima vlastitog istraživanja.
On je dodao da je zbog racionalizacije postupka i kratkoće vremena, kao historijski kontekst korištena i presuda u slučaju Radislava Krstića pred Haškim tribunalom te ostale punopravne presude koje su donesene pred Tribunalom koji je proveo sveobuhvatne i temeljite istrage.
- Nadam se da će ovaj izvještaj imati istorijski karakter. Neskromno je ovo reći, ali je zaista došlo do jedne istorijske spoznaje da se moraju prevazići nagomilani problemi na tom planu i da se moramo suočiti sami sa sobom. Iz ovogaočekujemo da ćemodel po kojem je radila Komisija biti univerzalan na prostoru BiH kad je u pitanju istraživanje sudbine svih nestalih lica bez obzira na nacionalnu pripadnost - kazao je Bogdanić.



#10 outcast

outcast
  • Banned
  • 2,346 posts

Posted 12 June 2004 - 19:19

Република Српска је већ пре коју годину издала извештај о СРебреници. Међутим, људи из МЗ и муслимани нису били задовољни закључком па су тражили нови извештај. Овог пута поставили муслимана да предводи целу ствар и добили су жељени резултат све наравно под жигом РС.

harambaso, pozdravila te sofija skoric :lol:

i svi akademici, na celu sa beckovicem ( ceracemo se jos) i cosicem ( palim te zarim te -- vreme smrti ) i svim ostalim znanim i neznanim, koji su vikednice sagradili srbujuci, dok su ne tako daleko ljudi bili ubijani na najbrutalniji nacin zahvaljujuci ideologiji u cijoj su kreaciji licno ucestvovali.

e, harambaso, ono just BTW, za koga radis prika?

#11 harambasa

harambasa
  • Members
  • 4,057 posts

Posted 12 June 2004 - 19:21

Скупштина РС је оригинално именовала Марка Арсовића за председника комисије па је МЗ истог сменила. Смаил Чакић и Гордон Бејкон су убачени у комисију ради постизања оваквих резултата.

Иста прича као и увек у БиХ. Дозвољени су слободни избори али ако победи кандидат који се њима не допада онда га смене. Исту игру играју са овом комисијом само што су сада већ знали и Срби какви се резултати од њих очекују. Исто као што СДС зна коју игру мора играти да њих не би забранили као СРС, то није демократија то је самоцензура као што неки новинари већ сами знају какво писање је санкционисано па поједине теме и истину често заобилазе ради чувања каријере.

Ништа феноменално али не спречава будале да се таквим исходима диве неки су, верујем, мазали сваку реч која им се сервирала током комунизма путем медија.

#12 KARABAJA

KARABAJA
  • Sleepers
  • 92 posts

Posted 12 June 2004 - 19:25

Скупштина РС је оригинално именовала Марка Арсовића за председника комисије па је МЗ истог сменила. Смаил Чакић и Гордон Бејкон су убачени у комисију ради постизања оваквих резултата.

Иста прича као и увек у БиХ. Дозвољени су слободни избори али ако победи кандидат који се њима не допада онда га смене. Исту игру играју са овом комисијом само што су сада већ знали и Срби какви се резултати од њих очекују. Исто као што СДС зна коју игру мора играти да њих не би забранили као СРС, то није демократија то је самоцензура као што неки новинари већ сами знају какво писање је санкционисано па поједине теме и истину често заобилазе ради чувања каријере.

Ништа феноменално али не спречава будале да се таквим исходима диве неки су, верујем, мазали сваку реч која им се сервирала током комунизма путем медија.

Da upravo tako i Hitlera su Nemci izabrali a antifasisticke snage sklonule.
Ako nekog idiota narod izabere to ne znaci da mora biti cio mandat na vlasti.

#13 harambasa

harambasa
  • Members
  • 4,057 posts

Posted 12 June 2004 - 19:26

harambaso, pozdravila te sofija skoric :lol:

И тебе Јозо Јелчић

i svi akademici, na celu sa beckovicem ( ceracemo se jos) i cosicem ( palim te zarim te -- vreme smrti ) i  svim ostalim znanim i neznanim, koji su vikednice sagradili srbujuci, dok su ne tako daleko ljudi bili ubijani na najbrutalniji nacin zahvaljujuci ideologiji u cijoj su kreaciji licno ucestvovali.

Драго ми је чути да Матија има викендицу коју је добио због србовања, мора се признати да је доста батина попио због тога што је имао муда да се инати комуно-фашистима који дан данас прекидају прес конференције као да је 1945.

e, harambaso, ono just BTW, za koga radis prika?

За шефа

Edited by harambasa, 12 June 2004 - 19:26.


#14 KARABAJA

KARABAJA
  • Sleepers
  • 92 posts

Posted 12 June 2004 - 19:27

Скупштина РС је оригинално именовала Марка Арсовића за председника комисије па је МЗ истог сменила. Смаил Чакић и Гордон Бејкон су убачени у комисију ради постизања оваквих резултата.

Иста прича као и увек у БиХ. Дозвољени су слободни избори али ако победи кандидат који се њима не допада онда га смене. Исту игру играју са овом комисијом само што су сада већ знали и Срби какви се резултати од њих очекују. Исто као што СДС зна коју игру мора играти да њих не би забранили као СРС, то није демократија то је самоцензура као што неки новинари већ сами знају какво писање је санкционисано па поједине теме и истину често заобилазе ради чувања каријере.

Ништа феноменално али не спречава будале да се таквим исходима диве неки су, верујем, мазали сваку реч која им се сервирала током комунизма путем медија.

Samo da ne zaboravim tvoje me pisanje podsjeca na RISTA DJOGU

Edited by KARABAJA, 13 June 2004 - 09:34.


#15 outcast

outcast
  • Banned
  • 2,346 posts

Posted 12 June 2004 - 19:35

И тебе Јозо Јелчић

Драго ми је чути да Матија има викендицу коју је добио због србовања, мора се признати да је доста батина попио због тога што је имао муда да се инати комуно-фашистима који дан данас прекидају прес конференције као да је 1945.

За шефа

harambaso, ne znam o cemu pricas.

cuvaj ti svoje akademike i sofiju skoric. svakome prema njegovom obrazu.

ja se gadim takvih ljudi kao sto si ti i kao sto su oni.