Jump to content


Photo
- - - - -

Najbolje pivo


  • Please log in to reply
3148 replies to this topic

Poll: Najbolje pivo je? (598 member(s) have cast votes)

Najbolje pivo je?

  1. Corona (19 votes [3.60%])

    Percentage of vote: 3.60%

  2. Sol (8 votes [1.52%])

    Percentage of vote: 1.52%

  3. Nastro Azuro (1 votes [0.19%])

    Percentage of vote: 0.19%

  4. Heineken (44 votes [8.33%])

    Percentage of vote: 8.33%

  5. Lahsko (32 votes [6.06%])

    Percentage of vote: 6.06%

  6. Budweiser (30 votes [5.68%])

    Percentage of vote: 5.68%

  7. Amstel (22 votes [4.17%])

    Percentage of vote: 4.17%

  8. Guinness (97 votes [18.37%])

    Percentage of vote: 18.37%

  9. Pilsner Urquell (43 votes [8.14%])

    Percentage of vote: 8.14%

  10. Becks (40 votes [7.58%])

    Percentage of vote: 7.58%

  11. StellArtoisy (29 votes [5.49%])

    Percentage of vote: 5.49%

  12. Niksicko (31 votes [5.87%])

    Percentage of vote: 5.87%

  13. Jelen (59 votes [11.17%])

    Percentage of vote: 11.17%

  14. Mb (10 votes [1.89%])

    Percentage of vote: 1.89%

  15. Tuborg (38 votes [7.20%])

    Percentage of vote: 7.20%

  16. Karlovacko (16 votes [3.03%])

    Percentage of vote: 3.03%

  17. Skopsko (9 votes [1.70%])

    Percentage of vote: 1.70%

Vote Guests cannot vote

#2611 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 05 July 2017 - 22:11

...

 

... i kakve sve to veze ima s pivom!? ...

 

 

Ma, samo ti lochi - to ima veze sa pivom!

;)

 

...


  • 1

#2612 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 06 July 2017 - 09:29

Planiram neki put na jesen Nashville, Memphis, New Orleans ..... Bice tu i piva i burbona ...... :) ..... Bash sa nestrpljenjem ochekujem, samo da uglavim odmor.

 

I ja bih volio jednog dana obici ta mjesta. Obavezno da postavis koju slicicu. Osim piva i burbona, ima tamo i dobre klope, a i muzike.

 

I ne zaboravi Jackson, to ti je usput prema New Orleansu.

 


  • 2

#2613 ironside

ironside
  • Members
  • 3,781 posts

Posted 06 July 2017 - 12:34

i kakve sve to veze ima s pivom!?

 

Pa, Hrana & kulinarstvo je topic puno širi, zahtijevniji i (po meni) interesantnijih od možda i jednog na FB92 (uključivo politiku, a sport ionako ne pratim, kako na Forumu, tako ni u stvarnom životu). Bez sudjelovanja na njemu ne bih saznao da smo HB i ja svojevremeno bili susjedi, ne bih u poznim godinama naučio od forumskog Nestora puno toga o dimljenju i soljenju ribe à la russe (što se ne može naučiti ni u jednoj kuharskoj školi), ne bih razglabao o davnim češkim lokacijama, o kojima Alberto ionako zna vjerojatno više od ikoga na forumu, pa ne bih pisao ni o putovanjima, koja su integralni dio pivske kulture i obrnuto.

 

Također ne bih na Hrani razmjenjivao fotografije rijetkih preostalih sahalinskih Aina, pišući o piramidama pisao o pivu, a posebno ne bih gnjavio forumsku populaciju favorizacijom begijske pivske kulture, Kriek

 

UNESCO inscribed Belgian beer culture on their list of the intangible cultural heritage of humanity.

 

"Kad smo kod kuhinje, a o tome se ovdje uglavnom govori, ja nisam veliki fan Bayerna. Zapravo, više volim Baden-virtenberšku kuhinju (sa jušnim jelima popraćenim spaetzlima), pečenom guskom ili patkom s dinstanim zeljem i knedlama od kruha ili čuveni, preslasni Schweinshaxe - svinjsku koljenicu koja se dugo peče, a servira s crvenim zeljem i tirinškim okruglicama.

Uz to najbolje paše neki lokalni Klosterbräu, ili (moja preporuka - degustirao sam ga s velikim zadovoljstvom u Melanchthonovom Pforzheimu, uz gulaš s gorespomenutim špeclima) još bolje, Schönbuch Dunkel. Fina, tamna aromatična pšenica, po mom ukusu, gorka čokolada i zrelo voće, daje malo po ananasu."

 

Attached File  Oktoberfest_Bier_Schweinshaxe1.jpg   150.04KB   2 downloads

 

 

 

Pisanje na pdf 'Najbolje pivo' ne znači postati informaciju o nekoj pivnici i bizarnim craftovima, pa sa BeerAdvocate skinuti podatke o alkoholu i gorčini. Uživanje u pivu je - univerzum - putovanja, jezici, prijateljstva (stara, iznova pronađena te novouspostavljena) još više dobra hrana i vještina umjerenosti. Baš stoga volim Belgijance sa mjericom 0.33


  • 3

#2614 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 06 July 2017 - 14:00

...

 

 

 

Ma, samo ti lochi - to ima veze sa pivom!

;)

 

...

P79Z04b.gif

Boki, moraces da predjes na PVC pakovanja od 2L  :rotflmao: 


  • 0

#2615 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 06 July 2017 - 15:06

Pa, Hrana & kulinarstvo je topic puno širi, zahtijevniji i (po meni) interesantnijih od možda i jednog na FB92 (uključivo politiku, a sport ionako ne pratim, kako na Forumu, tako ni u stvarnom životu). Bez sudjelovanja na njemu ne bih saznao da smo HB i ja svojevremeno bili susjedi, ne bih u poznim godinama naučio od forumskog Nestora puno toga o dimljenju i soljenju ribe à la russe (što se ne može naučiti ni u jednoj kuharskoj školi), ne bih razglabao o davnim češkim lokacijama, o kojima Alberto ionako zna vjerojatno više od ikoga na forumu, pa ne bih pisao ni o putovanjima, koja su integralni dio pivske kulture i obrnuto.

 

Također ne bih na Hrani razmjenjivao fotografije rijetkih preostalih sahalinskih Aina, pišući o piramidama pisao o pivu, a posebno ne bih gnjavio forumsku populaciju favorizacijom begijske pivske kulture, Kriek

 

UNESCO inscribed Belgian beer culture on their list of the intangible cultural heritage of humanity.

 

"Kad smo kod kuhinje, a o tome se ovdje uglavnom govori, ja nisam veliki fan Bayerna. Zapravo, više volim Baden-virtenberšku kuhinju (sa jušnim jelima popraćenim spaetzlima), pečenom guskom ili patkom s dinstanim zeljem i knedlama od kruha ili čuveni, preslasni Schweinshaxe - svinjsku koljenicu koja se dugo peče, a servira s crvenim zeljem i tirinškim okruglicama.

Uz to najbolje paše neki lokalni Klosterbräu, ili (moja preporuka - degustirao sam ga s velikim zadovoljstvom u Melanchthonovom Pforzheimu, uz gulaš s gorespomenutim špeclima) još bolje, Schönbuch Dunkel. Fina, tamna aromatična pšenica, po mom ukusu, gorka čokolada i zrelo voće, daje malo po ananasu."

 

attachicon.gifOktoberfest_Bier_Schweinshaxe1.jpg

 

 

 

Pisanje na pdf 'Najbolje pivo' ne znači postati informaciju o nekoj pivnici i bizarnim craftovima, pa sa BeerAdvocate skinuti podatke o alkoholu i gorčini. Uživanje u pivu je - univerzum - putovanja, jezici, prijateljstva (stara, iznova pronađena te novouspostavljena) još više dobra hrana i vještina umjerenosti. Baš stoga volim Belgijance sa mjericom 0.33

 

Danas sam imao zakazano kod zubara da mi malo ostruze i naostri kljove, a to je u blizini zgrade u nasem komsiluku koju smo pominjali par puta pa sam te se sjetio i uslikao:

 

Attached File  20170706_134856.jpg   175.25KB   2 downloads

 

Attached File  20170706_135038.jpg   191.85KB   2 downloads

 

:)

 

Malo je oronula ali ne cudi s obzirom da je pala saka nekim vjerskim fanaticima. 


  • 1

#2616 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 06 July 2017 - 18:40

Pa, Hrana & kulinarstvo je topic puno širi, zahtijevniji i (po meni) interesantnijih od možda i jednog na FB92 (uključivo politiku, a sport ionako ne pratim, kako na Forumu, tako ni u stvarnom životu). Bez sudjelovanja na njemu ne bih saznao da smo HB i ja svojevremeno bili susjedi, ne bih u poznim godinama naučio od forumskog Nestora puno toga o dimljenju i soljenju ribe à la russe (što se ne može naučiti ni u jednoj kuharskoj školi), ne bih razglabao o davnim češkim lokacijama, o kojima Alberto ionako zna vjerojatno više od ikoga na forumu, pa ne bih pisao ni o putovanjima, koja su integralni dio pivske kulture i obrnuto.

 

Također ne bih na Hrani razmjenjivao fotografije rijetkih preostalih sahalinskih Aina, pišući o piramidama pisao o pivu, a posebno ne bih gnjavio forumsku populaciju favorizacijom begijske pivske kulture, Kriek

 

UNESCO inscribed Belgian beer culture on their list of the intangible cultural heritage of humanity.

 

"Kad smo kod kuhinje, a o tome se ovdje uglavnom govori, ja nisam veliki fan Bayerna. Zapravo, više volim Baden-virtenberšku kuhinju (sa jušnim jelima popraćenim spaetzlima), pečenom guskom ili patkom s dinstanim zeljem i knedlama od kruha ili čuveni, preslasni Schweinshaxe - svinjsku koljenicu koja se dugo peče, a servira s crvenim zeljem i tirinškim okruglicama.

Uz to najbolje paše neki lokalni Klosterbräu, ili (moja preporuka - degustirao sam ga s velikim zadovoljstvom u Melanchthonovom Pforzheimu, uz gulaš s gorespomenutim špeclima) još bolje, Schönbuch Dunkel. Fina, tamna aromatična pšenica, po mom ukusu, gorka čokolada i zrelo voće, daje malo po ananasu."

 

attachicon.gifOktoberfest_Bier_Schweinshaxe1.jpg

 

 

 

Pisanje na pdf 'Najbolje pivo' ne znači postati informaciju o nekoj pivnici i bizarnim craftovima, pa sa BeerAdvocate skinuti podatke o alkoholu i gorčini. Uživanje u pivu je - univerzum - putovanja, jezici, prijateljstva (stara, iznova pronađena te novouspostavljena) još više dobra hrana i vještina umjerenosti. Baš stoga volim Belgijance sa mjericom 0.33

 

:+1:

 

 

...


  • 2

#2617 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 06 July 2017 - 22:38

Jedini nacin da se gleda ovaj nejasni sport

je po super vremenu, na komfornom stadionu,

sa izuzetnim pogledom na Detroit, dok se bleji u radno vreme uz najboljse pi'o

Attached Files


  • 5

#2618 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 07 July 2017 - 06:36

Uuuuu, opiši nam malo Two Hearted Ale


  • 0

#2619 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 07 July 2017 - 17:49

To je bukvalno reper za svaku americku IPA. Ima apsolutno sve

odlike americke skole.

-ostar kalifornijski kvasac

-single hop -  Centenniel.

-gorcina izmedju 70 I 80

- 7% alkohola

-nefiltrirano, zlatno narandzasta boja, unutra plutaju cestice od po par mm.

 

Ukus je sasvim dobar, limun i bor ali ima i pomalo cvetnih nota.

Nenormalno se lako pije i alkohol se ne oseca.

(Belgijanci izgleda znaju trikove kako da naprave piva do 10-11 % a da se

u njima vrlo malo oseca alkohol, ali sa IPA konkretno nije tako jednostavno

ponistiti alkohol, a tu padaju mnoge dvostruke IPAe sa oko 9 % alkohola.)

 

Treba reci da ovo pivo takodje u danasnje vreme nije nesto novo,

bukvalno je standard i 80% IPA ce imati slican standard ukusa.

Ali donosi odredjen nivo spokoja znanje da mozes naci ovo pivo na gomili mesta.

 

Takodje ljudi koji nemaju iskustva sa IPA vrlo lako prihvataju

two hearted Ale


  • 4

#2620 aloviti

aloviti
  • Members
  • 571 posts

Posted 07 July 2017 - 22:06

stoutasima treba skrenuti paznju i na kalamazoo stout istog proizvodjaca bell's
 
toroncani i junkovljani, jel vam dostupan Dunham Imperial Black IPA?
117 ibu, overwhelming preprzen ukus i jaka gorcina ali ne bas toliko koliko bih ocekivao s obzirom na 100+
kako god odlicno pivo

  • 0

#2621 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 07 July 2017 - 22:36

 

 
 
toroncani i junkovljani, jel vam dostupan Dunham Imperial Black IPA?
117 ibu, overwhelming preprzen ukus i jaka gorcina ali ne bas toliko koliko bih ocekivao s obzirom na 100+
kako god odlicno pivo

 

 

Nema ga ovde, to je iz druge drzave, Kvebeka  :kece:


  • 0

#2622 aloviti

aloviti
  • Members
  • 571 posts

Posted 07 July 2017 - 22:56

ja reko ontario je kudikamo blize nego evropa  :D


  • 0

#2623 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 07 July 2017 - 23:00

ja reko ontario je kudikamo blize nego evropa  :D

 

Kanadska posla  :lol+:


  • 0

#2624 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 07 July 2017 - 23:05

19702957_1257429544361583_37532117321077


  • 1

#2625 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 08 July 2017 - 20:52

...

 

'lovely pint of guinness'

 

 

...


  • 0