Jump to content


Photo

Koji vam je najbolji lik iz serije Homicide?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
65 replies to this topic

Poll: Koji vam je najbolji lik iz serije Homicide? (89 member(s) have cast votes)

Koji vam je najbolji lik iz serije Homicide?

  1. Det. John Munch - Richard Belzer (18 votes [20.45%])

    Percentage of vote: 20.45%

  2. Det. Frank Pembleton - Andre Braugher (30 votes [34.09%])

    Percentage of vote: 34.09%

  3. Lt. Al Giardello - Yaphet Kotto (12 votes [13.64%])

    Percentage of vote: 13.64%

  4. Det. Tim Bayliss - Kyle Secor (10 votes [11.36%])

    Percentage of vote: 11.36%

  5. Det. Meldrick Lewis - Clark Johnson (6 votes [6.82%])

    Percentage of vote: 6.82%

  6. Det. Mike Kellerman - Reed Diamond (4 votes [4.55%])

    Percentage of vote: 4.55%

  7. Det. Beau Felton - Daniel Baldwin (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  8. Det. Paul Falsone - Jon Seda (1 votes [1.14%])

    Percentage of vote: 1.14%

  9. Det. Stan Bolander - Ned Beatty (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  10. Det./Lt./Capt. Megan Russert - Isabella Hofmann (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  11. Det. Steve Crosetti - Jon Polito (1 votes [1.14%])

    Percentage of vote: 1.14%

  12. Chief Medical Examiner Julianna Cox - Michelle Forbes (4 votes [4.55%])

    Percentage of vote: 4.55%

  13. FBI Agent Mike Giardello - Giancarlo Esposito (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  14. Det. Laura Ballard - Callie Thorne (1 votes [1.14%])

    Percentage of vote: 1.14%

  15. Det. Stuart Gharty - Peter Gerety (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  16. Det. Terri Stivers - Toni Lewis (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  17. Det. Rene Sheppard - Michael Michele (1 votes [1.14%])

    Percentage of vote: 1.14%

Vote Guests cannot vote

#31 Catwoman

Catwoman
  • Members
  • 1,425 posts

Posted 12 May 2005 - 21:12



:huh:  Drago mi je da nisam usamljena u tome. Ona i Gharty (od nesposobnog pandura pred penzijom postade elitni Homicide detektiv?!  :lol: ) su mi verovatno najmanje omiljeni likovi...

Slazem se i za Stajversovu i za Gartija, a dodao bih i Gafnija (koji jeste role-player, al' sto nervira...)

Gafni :huh: je verovatno najiritantniji lik u seriji, ali razlika između njega i pomenutih je u tome što je on očigledno i koncipiran kao love to hate lik (slično je i sa Barnfaderom)... tako da je u stvari kao lik u potpunosti uspešan, pošto je vrhunski nervirao publiku! :D

#32 Anne Gwish

Anne Gwish
  • Members
  • 612 posts

Posted 12 May 2005 - 21:36

Pa, meni su najbolji Frank P. i Tim B.
ili ajde da budem iskrena neznatno vise Tim od Franka
(dok nisu poceli da daju naznake da je gay, sad vidite i cime se
vodim kad pravim izbor, od tada one and only Frank Pembelton).

Najvise me je iritirao Mike K. (ne znam zasto, lik je O.K. valjda ne volim tog glumca)
on i detektivka koju je glumila Michael Michele-Rene S. valjda zato sto bezveze glumi...

Edited by andrea, 12 May 2005 - 21:41.


#33 Catwoman

Catwoman
  • Members
  • 1,425 posts

Posted 12 May 2005 - 21:50

Pa, meni su najbolji Frank P. i Tim B.
ili ajde da budem iskrena neznatno vise Tim od Franka
(dok nisu poceli da daju naznake da je gay

on je valjda bi, a ne gay?

#34 yu_homicide

yu_homicide
  • Members
  • 146 posts

Posted 12 May 2005 - 21:57

Pa, meni su najbolji Frank P. i Tim B.
ili ajde da budem iskrena neznatno vise Tim od Franka
(dok nisu poceli da daju naznake da je gay

on je valjda bi, a ne gay?

Dakle, andrea, ne otpisuj ga prerano :lol:

#35 Anne Gwish

Anne Gwish
  • Members
  • 612 posts

Posted 12 May 2005 - 22:06

on je valjda bi, a ne gay?

Pa, ja se nadam da jeste... :lol:
Ne znam, malo su mi poremetile kompletan utisak one epizode gde se objasnjava kako je Tim bio seksualno zlostavljan kao decak od strane ujaka (ili strica)...
Da ne pominjem kraj tj. kada je snimljen film po seriji (prikazan je pre par godina) gde on priznaje ubistvo a Pembelton mora da ga uhapsi... :huh:

Edited by andrea, 12 May 2005 - 22:07.


#36 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 13 May 2005 - 09:50

Pa dobro taj film je ceo malko :huh: mada nije los, ali u poredjenju sa serijom...

Inace Pembleton je meni pa sad malo grubo receno dosadan :huh:
Mislim nije stvarno dosadan, ali od gomile n x (meni) interesantnijih likova stvarno mi nije bas jasna njegova ogromna popularnost na ovom pollu.
A dobro je da se u necemu i ne slazem sa Catwoman :P

Inace Gafni je nekako :huh: po defaultu, a Stiversova je sve kao nesto pravicna i ne znam ni ja sta, a skace po zivcima :lol: I sto neko vec rece uopste nema veze sa glumicom vec bas sam lik kao takav.

Mike K. mi je nekako suvise izgubljen, interesantan je lik ali mi je nekako malo iritantno to sto nema pojma sta zapravo hoce itd.

Tim B. je ko sto rekoh isto interesantan al mnogo blesav (u sta ukljucujem i njegovu biseksualnost, inace ja se pocepah nacisto od smeha kad je krenuo da prica Pembletonu kako je sa zenama jako tesko i kako bi ustvari trebalo da pocne se muva sa muskarcima :D )

A Falsone meni nije uopste bio iritantan mada mi nije bio ni ultra-zanimljiv, ne znam zasto je tako omrazen.

#37 Anne Gwish

Anne Gwish
  • Members
  • 612 posts

Posted 13 May 2005 - 15:43

Inace Pembleton je meni pa sad malo grubo receno dosadan  :huh: 
Mislim nije stvarno dosadan, ali od gomile n x (meni) interesantnijih likova stvarno mi nije bas jasna njegova ogromna popularnost na ovom pollu.

Bre, sto si surova...

Pa dobro taj film je ceo malko  :lol:  mada nije los, ali u poredjenju sa serijom...


...mislim da je 'mlak' rec koju trazis.
Mene je razocaralo sto su neki likovi zavrsili tako kako su zavrsili, mislim bolje da nisu snimali film nego da su nas pustili da zamisljamo "how the story ends"...

Edited by andrea, 13 May 2005 - 15:46.


#38 republikanac

republikanac
  • Members
  • 108 posts

Posted 18 May 2005 - 13:25

glasao za Muncha zbog njegovih doskocica, inace dobar je i Callerman
jedva cekam da se on pojavi

#39 Pantelija jr

Pantelija jr
  • Members
  • 655 posts

Posted 19 May 2005 - 11:33

gledao sam seriju (i obožavao je) više puta, pa su mi se i omiljeni likovi više puta mijenjali... ma, nemoguće je izabrati jednog (to je kao da moraš da izabereš omiljenu pjesmu od "Bitlsa" :huh: )

na prvo gledanje - Pemblton

kasnije - Manč, Kelerman, Dži, Kej

van konkurencije - Dr Koks :lol:

trenutno - Meldrik

ipak, možda najviše Bejlis, zato što su mi govorili da ličim na njega (zgodan momak, brate! :huh: )

ni meni Falzoun nije bio nešto posebno antipatičan, jeste da je prilično stereotipan lik, ali jbg, takvih ima i u životu.

ma, svi su mi super. homisajd je stvarno zakon, kilometrima od konkurencije (otud i poređenje sa "Bitlsima" na početku posta)

#40 loveless

loveless
  • Members
  • 761 posts

Posted 03 June 2005 - 00:04

ipak, možda najviše Bejlis, zato što su mi govorili da ličim na njega (zgodan momak, brate!  :lol: )

ako iole podsecas na bejlisa, onda si sigurno strava... B)
...mislim, on je najseksi lik u celoj seriji...ta njegova uljudnost mi je tako super, a pritom uopste nije neki gnjecavi mekusac...
prosto je steta sto su ti ljudi zapravo samo glumci, jer su u prirodi sigurno daleko manje interesantni...bejlis, kelerman (pojavio se, kako ima nevinu facu, vec mi je bedak jer znam sta ce se desiti) i dji, i dalje - vrh.

Edited by loveless, 03 June 2005 - 00:05.


#41 moke

moke
  • Members
  • 2,958 posts

Posted 04 June 2005 - 13:19

prosto je steta sto su ti ljudi zapravo samo glumci, jer su u prirodi sigurno daleko manje interesantni...

ja mislim da su interesantniji u prirodi jer su u prirodi glumci a u seriji panduri :lol: :huh:

#42 loveless

loveless
  • Members
  • 761 posts

Posted 22 June 2005 - 13:55

dji i dalje
i bejlis, pocinjem da ga sanjam. :lol:

#43 king_mob

king_mob
  • Members
  • 135 posts

Posted 23 June 2005 - 10:00

sklonost likovima u ovoj seriji je, u mom slucaju, vrlo pokretljivo polje (sto b' se reklo, k'o da majku pitas koje joj je od n dece najdraze). kako ko udje u kadar (i opet zagrada... narocito za homicide vazi i: koga kadar ulovi), i kako dodje novi lajn texta, tako fluktuira i ta stvar. pembleton... ma jok, munch... madaaaa... lewis... ili gee? kako smo se sreli sa lutherom (fuckin', da isposhtujem svoj post na topicu homOcide) mahoneyem, mAJKI kellerman se popeo na vrh tabele. vec veceras ce uocena dinamika uciniti svoje.

#44 Trilijan

Trilijan
  • Members
  • 93 posts

Posted 23 June 2005 - 11:13

Pemblton i Bejlis su zaista jaki likovi ali su ih scenaristi kasnije uništili. Pemblton kasnije previše ode u neki religiozni fazon, a vrh je kad doživi moždani udar, to valjda mora da se desi u svakoj američkoj seriji. :huh: Bejlisa kasnije potpuno upropaste sa zen-filozofijom, traumama iz detinjstva (još jedan detalj koji ne mogu da preskoče) a vrhunac budalaštine je njegov seksualni preobražaj. :lol: Tako da: the one and only – Manč!- koji jedino ostaje dosledan lik, sa sve ženidbom (i naravno, razvodom) sa sopstvenom konobaricom. :lol:

#45 loveless

loveless
  • Members
  • 761 posts

Posted 23 June 2005 - 13:46

slazem se sa oba posta gore.
pembltona i bejliza su stvarno previse nasilno izmenili.
a kelerman je cudo, kada se pojavi, deluje kao neki kalifornijski plavusan koji veze s vezom nema, a bas taj andjeoski lik njegov je u stvari mnogo dobra fora.