Jump to content


Photo

WHITE STRIPES


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
127 replies to this topic

#46 NebojsaF

NebojsaF
  • Members
  • 1,163 posts

Posted 24 May 2005 - 17:56

Evo, mene ste ubedili. Vidimo se na EXITu na White Stripes. A sta ce biti za 50 godina, da ne proricemo pre vremena, OK?

OK :lol:

#47 black top

black top
  • Members
  • 333 posts

Posted 24 May 2005 - 18:22

Ma bitno je samo sta se tebi svidja !
Samo to i nista vise.

Pusti ove nadrndane koji nikako da izadju iz 60-tih tipa
dobar_znak & black top :lol:
koji za sebe smatraju da su najpametniji i da su merodavni sta je dobro/lose, in/out...
Ko ih bre pita svako ima pravo da slusa ono sto zeli! :huh:

A sto se ti,decarac, brecas onda :lol: :D
Pusti nas da zivimo u 40-im a ti progresive-esid-trte-mrte-jazz-kur-mur vozi dalje...Opusteno, nemoj se nerviras-moz srcka da te strefi :lol: :lol: ;)

#48 dobar_znak

dobar_znak
  • Members
  • 1,145 posts

Posted 24 May 2005 - 18:24

Nemoj ti mene s tobom u cetrdesete.
Fali mi tri godine...

#49 stivlim

stivlim
  • Members
  • 1,526 posts

Posted 24 May 2005 - 19:28

posle 2 slusanja nisu me josh ubedili da je novi album nesto spektalurno, upravo pustih treci put

#50 NebojsaF

NebojsaF
  • Members
  • 1,163 posts

Posted 24 May 2005 - 20:13

Odakle ste to skinuli??

#51 stivlim

stivlim
  • Members
  • 1,526 posts

Posted 24 May 2005 - 21:18

torrent je keva dadoh ja sajtove svojevremeno na topicu sajtovi za skidanje muzike, misli da se pojavilo pre neki dan, ja sam skinuo sinoc, treci put su bili slusljivi nego prva dva puta, ali i dalje ne razumem toliko odushevljenje, jbg nikad nisam bio ultra mega giga fan, ali dobro je sto dolaze na Exit

#52 skocica

skocica
  • Members
  • 352 posts

Posted 25 May 2005 - 02:36

if you think that the kiss is all in the lips, come on, you got it all wrong, man.
'the denial twist'
:lol:

Edited by skocica, 25 May 2005 - 02:56.


#53 Cvija

Cvija
  • Members
  • 2,488 posts

Posted 25 May 2005 - 10:17

ali i dalje ne razumem toliko odushevljenje, jbg nikad nisam bio ultra mega giga fan, ali dobro je sto dolaze na Exit

kako bre ne razumes?

verovatno se nisi laćao* 'de stijl-a' i 'white blood cells-a' na vreme pa ti sve mozda izgleda kao da mlatis na prvu loptu :lol:

uveri me u suprotno..

inace juce sam odslusao get behind me satan i onako.. prvi utisak sigurno vara, a to je da je dosta slabiji od 'elephanta'.. videcemo, ima vremena do exita i svega.. neke pesme su mi se bas svidele.. pored singla, recimo the nurse, little ghost, the denial twist, take, take, take, red rain.. i tako. ispasce na kraju da je ceo album odlican, tako to ide kod mene!

a to da se vise niko nece secati ovog benda, to je cista glupost. za 6 godina izdavanja albuma (5!) i 8 godina postojanja napravili su vec mnogo. a i nije bas cesto da se rnr bend sastoji od dva clana od kojih jedan udara bubnjeve a pritom je dama! :lol: ako nista drugo, pamtice ih po ovome. uostalom, ja se i danas secam takvih krseva od grupa koje su postojale pre 15-20god. ali necu da ih nabrajam i kvarim topic da se ne bi neko odmah nadovezao i prica krenula u suprotnom smeru.

vidimo se na tvrdjavi :D

* wow! :lol:

edit: take, take, take umesto as ugly as i seem (pomesao) :huh:

Edited by Cvija, 25 May 2005 - 16:50.


#54 purple rain

purple rain
  • Members
  • 742 posts

Posted 25 May 2005 - 11:04

inace juce sam odslusao get behind me satan i onako.. prvi utisak sigurno vara, a to je da je dosta slabiji od 'elephanta'.. videcemo, ima vremena do exita i svega.. neke pesme su mi se bas svidele.. pored singla, recimo the nurse, little ghost, the denial twist, as ugly as i seem, red rain.. i tako. ispasce na kraju da je ceo album odlican, tako to ide kod mene!

Slabiji od Elephanta - ne bih rekao. Definitivno drugaciji, vise lici na prethodna 3. Po meni elephant odskace pomalo u komercijalu. Ovo je sirovi beskompromisni r'n'r ponovo. Neke stvari pomalo spore ali samo zamisli sve to uzivo

Meni najjace pesme na albumu su vec pomenuta Dental twist i Instinct blues

Edited by purple rain, 25 May 2005 - 11:04.


#55 Bad Music For Bad People

Bad Music For Bad People
  • Members
  • 7,230 posts

Posted 25 May 2005 - 11:58

Ovo je sirovi beskompromisni r'n'r

sefe, kao stos je u redu. uspeo si da me nasmejes

#56 skocica

skocica
  • Members
  • 352 posts

Posted 25 May 2005 - 12:11

sefe, kao stos je u redu. uspeo si da me nasmejes

jao bre sto volis da me nerviras. :lol:
razmisljaj sire, razmisljaj mejnstrim, razmisljaj vise od 200 ljudi... :lol:
ako mislis da je dzek vajt fejk, ti si lud covek. B)
a sto ga vole manekenke i glumice to nije njegov problem, ti kao ne bi odoleo? :huh:
i da, docicemo na dirtbombs da shvatimo 'true meaning of garage rock'...
'ajd ti svrati na exit, onako fore radi... :D

#57 purple rain

purple rain
  • Members
  • 742 posts

Posted 25 May 2005 - 12:14

sefe, kao stos je u redu. uspeo si da me nasmejes

Pa dobro BMFBP, nije bila sala. Kapiram da je tebi uz tvoje muzicko znanje ovo previse, ali moras malo da spustis kriterijume. Ipak vecina muzike koju ti slusas jeste zaista previse alternativna. Iako, priznajem, nisam ni cuo za 90 % bandova koje ti pominjes na now playing, verujem da njihova muzicka relevantnost znacajno prevazilazi dostupnost i impakt. To nije slucaj sa White stripes i verujem da ces se sloziti da u ovom dobu MTV ljiga i nazovi alternativnih hit mejkera, White Stripes ipak jesu preko potrebno osvezenje.

#58 stivlim

stivlim
  • Members
  • 1,526 posts

Posted 25 May 2005 - 12:35

kako bre ne razumes?

verovatno se nisi laćao* 'de stijl-a' i 'white blood cells-a' na vreme pa ti sve mozda izgleda kao da mlatis na prvu loptu :lol:

uveri me u suprotno..

pogodio si u centar cvijane, tek sam juce drugu oteo neki the greatest hits piratski CD da preslusam

mozda kad ga pustim josh koji put vishe ce mi se svideti ovako, na 3 slushanja 1,4,5,13 pesma su odlicne

#59 kobac

kobac
  • Members
  • 1,776 posts

Posted 25 May 2005 - 12:53

ja ne znam.. mozda imam neku sugavu demo verziju...
ali na ovom novom albumu se VIDI (to jest cuje)
da je snimljen za 2-3 nedelje.

dzek vajt je inace odlican producent..
ali ovo mi je bas tanko.

#60 skocica

skocica
  • Members
  • 352 posts

Posted 25 May 2005 - 13:00

ali ovo mi je bas tanko.


ne bih mogla da se slozim. ja, doduse, slusah najvise na slusalicama i na momente je totalni spektakl, kako se igrao i lozio. kod mene je samo malo tiho, jer je rip sa vinila, ali kapiram da ce original da gruva samo tako. :lol:
a oko dana snimanja,nekako ne znam, mnoge super ploce u rokenrolu su snimljene za nekoliko dana, a neke su se poradjale sto godina. nema pravila.