Jump to content


Photo

SRBI I CRNOGORCI


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
36 replies to this topic

#31 leone

leone
  • Members
  • 3,630 posts

Posted 12 April 2005 - 00:19

Kako je ova tema vec bezbroj puta "prezvakana" sa prilicno istovjetnim obrazlozenjima za i protiv evo jednog uporednog primjera koji mi se cini primenljiv i na ovo nase pitanje.

  Vec vise od 10 godina zivim u UK i jos ne sretoh, a i ne cuh nijednog Engleza da kaze da je Skot ili Velsanin, Irce i da ne pomiljem, a ni obrnuto i pored toga sto su iste vjere i sluze se istim sluzbenim i knjizevnim jezikom i zive u jednoj  jedinstvenoj drzavi.

  Dakle, ne vidim nista cudno u tome da je neko Srbin a neko Crnogorac, sigurno nije s neba palo nego mora da je rezultat neke posebnosti, a da nije te posebnosti vjerovatno bi postojala samo jedna jedina nacija na zemljinom saru. Ma kako se zvala bilo bi zastrasujuce monolitno i klaustrofobicno.


lupas nevidjeno. vecina etnickih iraca zivi u sad. zatim sledi irska, a tek na kraju u velika britanija.

velika vecina engleza su anglikanci (Church of England). velika vecina iraca su rimokatolici. velika vecina velsana su metodisti. vecina skota su prezbiterijanci (Church of Scotland), a manjina rimokatolici poreklom iz irske.

znaci, ne da nisu iste vere, nego ni priblizno. nisu ni istog porekla- irci i velsani, o skotima da ne govorimo, su keltskog porekla, a englezi su germanski narod.

jezik- pravi irski jezik je keltski, vrlo srodan starom skotskom (gelskom). velsani imaju i tv na svom jeziku koji se razlikuje od engleskog kao srpski od albanskog, ili malo vise.

znaci, ne lupaj, ili se malo obavesti o tome o cemu pricas.

to sto danas svi govore engleski nema veze sa tim o cemu ti pricas, a sa srbima i crnogorcima jos manje.

uostalom ako nisi zapazio, za engleze je englez onaj ko se rodio u engleskoj. ili ni za to nisi cuo?



Evo kako ti lupas:

Kakve veze ima dje Irci zive? Ja samo tvrdim da nijedan nece reci da je Englez (evo da Engleze kao "germane" za trenutak ostavimo po strani) ili Skot ili Velsanin cak iako prihvatimo ovu tvoju definiciju da su Irci , Skoti i Velsani keltskog porijekla jer i ako jesu opet je to trostruki narod i nacija i nijedan nece reci da je onaj drugi! A da to etnicko porijeklo nije uvijek bas onako kako se misli Somerled, keltski heroj, po jednoj mnogo preciznijoj i pouzdanijoj istoriji porijekla(genetskoj) je direktni potomak Vikinga!

Razlike izmedju Church of England i Church of Scotland je otptilike ista kao izmedju CPC I SPC.

A da ne citac/razumijes postove, prije nego odgovoris na iste, je pitanje jezika. Ja ne sporim da Velsani imaju svoj jezik, te da postoji gelski za koji kazes, gle cuda, da je slican "pravom irskom" "pravi irski jezik je keltski", vec govorim o sluzbenom i knjizevnom jeziku u UK.

Vrhunac tvoje argumentacije je svakako konstatacija " za engleze je englez onaj koji se rodio u engleskoj". Moram te onda pitati je li po toj logici i Crnogorac onaj koji se rodio u Crnoj Gori ili je mozda Srbin?

#32 gemini

gemini
  • Members
  • 2,701 posts

Posted 12 April 2005 - 01:45

Inace slika koja je prikazana na prethodnoj strani pripada Sumadincima, koji su bili u Kotoru, i slikali se.. Tako da, Photoshop ipak nije resenje!!

Ista slika postavljena na jednom bosanskom forumu gdje je rečeno da se radi o Hercegovcima.

#33 Ana Denic

Ana Denic
  • Sleepers
  • 2,756 posts

Posted 12 April 2005 - 20:11

Vise mi je muka kad cujem da su Srbi i Crnogorci razliciti,pa po cemu se mi to toliko razlikujemo??Ispasce da su nam Hrvati blizi od Crnogoraca...

Crnogorci su bolji ljubavnici.
Srbi i Hrvati su - tu negde. Nisu rdjavi, ali nisu ni prineti Crnogorcima.

Samo ako si se kresao sa Crnogorcima (i Hrvatima) mozes da mi oponiras! :huh:

p.s. shta mislis zasto je Karleusha ostavila Karica - dzaba mu prezime!
Toliko o uspesima i pobedama PSS. :huh:

Не бих Ани оспорио чињеницу да је имала прилично значајан узорак за своју анкету али чисто сумњам да је добро етикетирала. У тој својој журби да привуче што више жртава је највероватније заборавила да се распита о имену а још мање презимену анкетираних.


Ni ja Harambasi ne osporavam pravo da u svakoj prilici brani srBstvo i srBove, ali ni najmanje ne sumnjam da ovako pakostan moze da bude samo impotentan covek koga i sama pomisao na sex i promiskuitet nagoni da vredja zene.

:lol:

#34 Hella

Hella
  • Sleepers
  • 6,199 posts

Posted 12 April 2005 - 21:45

šta se ti buniš? valjda se zna šta svaka pravoslavna djeva treba da zna. a dječarce valjda u ta Znanja upućuju razni pedofilarioni, ampedofilohiji i pedofilareti. eto recimo, baš naš cjelomudreni bašica je vospitan kako valja i dolikuje jednom pravom slavnom.

#35 Cher Fidel

Cher Fidel
  • Members
  • 1,536 posts

Posted 12 April 2005 - 21:56

Crnogorci su bolji ljubavnici.
Srbi i Hrvati su - tu negde. Nisu rdjavi, ali nisu ni prineti Crnogorcima.

Samo ako si se kresao sa Crnogorcima (i Hrvatima) mozes da mi oponiras! :huh:

Ja ti necu oponirati, a i sto pravo zboris.. :lol:

Ali nije zgoreg pokatkad uneti promenu...cisto da proverimo da nismo robovi (robinje) slepog ubedjenja i predrasude... :huh:

#36 Lorenz

Lorenz
  • Banned
  • 5,827 posts

Posted 12 April 2005 - 23:57

harambasa:>>Карићи су Васојевићи, досељени у Пећ у 19. веку. Значи Брђани, као многи из Метохије. <<

Ali, oni su se deklarisali uvek kao Srbi, dok su ziveli u Peci.Nisu bas voleli da ih neko "pomesa" sa Crnogorcima?!

Molim te za podrobnije objasnjenje. Njihova "heraldika" nosi datum njihove "male privrede", navodno. Pekare, ili tako nesto, iz XVIII veka.

Edited by Lorenz, 13 April 2005 - 00:10.


#37 harambasa

harambasa
  • Members
  • 4,057 posts

Posted 13 April 2005 - 05:19

Vise mi je muka kad cujem da su Srbi i Crnogorci razliciti,pa po cemu se mi to toliko razlikujemo??Ispasce da su nam Hrvati blizi od Crnogoraca...

Crnogorci su bolji ljubavnici.
Srbi i Hrvati su - tu negde. Nisu rdjavi, ali nisu ni prineti Crnogorcima.

Samo ako si se kresao sa Crnogorcima (i Hrvatima) mozes da mi oponiras! :huh:

p.s. shta mislis zasto je Karleusha ostavila Karica - dzaba mu prezime!
Toliko o uspesima i pobedama PSS. :huh:

Не бих Ани оспорио чињеницу да је имала прилично значајан узорак за своју анкету али чисто сумњам да је добро етикетирала. У тој својој журби да привуче што више жртава је највероватније заборавила да се распита о имену а још мање презимену анкетираних.


Ni ja Harambasi ne osporavam pravo da u svakoj prilici brani srBstvo i srBove, ali ni najmanje ne sumnjam da ovako pakostan moze da bude samo impotentan covek koga i sama pomisao na sex i promiskuitet nagoni da vredja zene.

:lol:

Дала баба динар да у коло уђе а сада би и два да из њега изађе.

Ти си прва почела о свом "кресању". Не вређам жене, подсећам те на твоје пропусте.