Jump to content


Photo
- - - - -

Pitanja


  • Please log in to reply
4671 replies to this topic

#4651 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 31 January 2018 - 16:07

Imam problem. Nije kriticno, ali je strahovito iritantno.

 

Komp je Lenovo ideapad 320, star manje od 6 meseci. Windows 10 (aaargh! - vise volim 7, al' ovo je doslo sa kompom).

AV je Bitdefender, redovno radim "full scan" i taj ne nalazi nikakve probleme.

 

Sve je radilo normalno do pre nekog vremena. Imam ukljucene "automatic updates".

A onda, pre nekog vremena, izgleda da mi se uselila neka djavolija.

Kad ukljucim komp, taj, izgleda, radi nekog djavla u backgroundu. Svako malo, zasvira mi "ding-dong-dong" kao da je nesto uradio. Cak i kad nista ne radim, samo citam vesti ili nesto. Nema veze da li sam na netu il' ne. Ujutru ukljucim komp, odem da spravim kafu, a kad se vratim, taj zasvira nekoliko puta.

Stvar je totalno nepredvidiva. Ponekad mi zasvira par puta u min., a ponekad cuti sat-dva.

Ono sto sam primetio, u trenutku kad se cuje taj ding-dong, sve se smrzne. Npr. mrdam misem, vucem cursor sa leve strane ekrana na desnu, ali ako u tom trenutku komp zasvira, cursor stane na pola ekrana na sec, pa onda nastavi.

 

U pocetku, komp. to nije radio (kupljen u septembru). Ovo traje circa par meseci.

 

Jos jedna stvar, ne znam je li povezano ali traje priblizno jednako dugo.

Povremeno pratim par sportova via streams. Koristim najpopularnije sajtove, npr. Batmanstream, LiveStreamHunter i First Row Sports. Od pre nekog vremena, ne mogu - ali samo povremeno! Pojavi mi se poruka "turn on your Flash Player". Pa majku mu, nisam nista dirao, ukljucen je. Pogledam teniski mec, sve OK, za sat vremena hocu da gledam drugi - na istom sajtu - a ovaj mi kaze da mi FP ne radi!?

 

Proveravao sam Task Manager, ali tamo ima gomila stvari a ja sam laik, nisam uocio nista sumnjivo.

 

Ima li ko kakvu ideju?


  • 0

#4652 Harun el Rašid

Harun el Rašid
  • Members
  • 153 posts

Posted 31 January 2018 - 17:31

Formatiraj disk i instaliraj linuks.
  • 0

#4653 Quad

Quad
  • Members
  • 4,434 posts

Posted 31 January 2018 - 20:11

Imam problem. Nije kriticno, ali je strahovito iritantno.

 

Komp je Lenovo ideapad 320, star manje od 6 meseci. Windows 10 (aaargh! - vise volim 7, al' ovo je doslo sa kompom).

AV je Bitdefender, redovno radim "full scan" i taj ne nalazi nikakve probleme.

 

Sve je radilo normalno do pre nekog vremena. Imam ukljucene "automatic updates".

A onda, pre nekog vremena, izgleda da mi se uselila neka djavolija.

Kad ukljucim komp, taj, izgleda, radi nekog djavla u backgroundu. Svako malo, zasvira mi "ding-dong-dong" kao da je nesto uradio. Cak i kad nista ne radim, samo citam vesti ili nesto. Nema veze da li sam na netu il' ne. Ujutru ukljucim komp, odem da spravim kafu, a kad se vratim, taj zasvira nekoliko puta.

Stvar je totalno nepredvidiva. Ponekad mi zasvira par puta u min., a ponekad cuti sat-dva.

Ono sto sam primetio, u trenutku kad se cuje taj ding-dong, sve se smrzne. Npr. mrdam misem, vucem cursor sa leve strane ekrana na desnu, ali ako u tom trenutku komp zasvira, cursor stane na pola ekrana na sec, pa onda nastavi.

 

U pocetku, komp. to nije radio (kupljen u septembru). Ovo traje circa par meseci.

 

Jos jedna stvar, ne znam je li povezano ali traje priblizno jednako dugo.

Povremeno pratim par sportova via streams. Koristim najpopularnije sajtove, npr. Batmanstream, LiveStreamHunter i First Row Sports. Od pre nekog vremena, ne mogu - ali samo povremeno! Pojavi mi se poruka "turn on your Flash Player". Pa majku mu, nisam nista dirao, ukljucen je. Pogledam teniski mec, sve OK, za sat vremena hocu da gledam drugi - na istom sajtu - a ovaj mi kaze da mi FP ne radi!?

 

Proveravao sam Task Manager, ali tamo ima gomila stvari a ja sam laik, nisam uocio nista sumnjivo.

 

Ima li ko kakvu ideju?

ne treba ti bitdefender, imas win10 firewall i  malware

 

svi ti defenderi,antivirusi etc usporavaju masinu i teraju disk da non stop kopa


  • 0

#4654 filadelfija

filadelfija
  • Members
  • 248 posts

Posted 31 January 2018 - 20:22

Ima li ko kakvu ideju?

Ne koristim win 10, ali sam cula da neki update pravi takve probleme. Jesi li pokretao troubleshooter?
  • 0

#4655 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 31 January 2018 - 20:37

Momci, hvala - al' to ne objasnjava zasto do pre mesec-dva komp nije "pevao" a sad peva...

 

Filadelfija, troubleshooter nista ne nalazi. Svida pise da je sve OK.

 

Jedino mi pada na pamet "system restore" na par meseci unazad, samo ne znam da li cu tako izgubiti nesto bitno - stvarno sam totalni laik za ove stvari. A jos gore - da nesto izgubim, a ovaj i dalje peva.


Edited by zoran59, 31 January 2018 - 20:38.

  • 0

#4656 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 31 January 2018 - 21:46

... - a ovaj mi kaze da mi FP ne radi!?

 
Znaci da mu se FP srusio iz nekog razloga, pa kad ti opet zatreba on ga ponovo dize.
 
Firefox koristis? Na njenom sajtu iz nekog nepoznatog razloga za download nudi 32bitnu verziju, potrebno je malo procackati pa za download naci 64bitnu i to Quantum verziju koja je odlicna. To sigurno rijesava eventualne probleme FP-Firefox. Je l', bar do nekog sljedeceg upadeta.
 
U sustini generalno, posto je OS 64bitni, izbjegavaj 32bitne aplikacije, prave dosta problema. Vec ti rekose gore da ti ne trebaju dva antivirusa. Osim toga, ovakve probleme moze praviti i neki neispravan hardware ili nesto sa slabim kontaktom, vrlo cesto nesto sto se kaci na USB. Jos jedna stvar, 10tka vuce drajvere sa Microsoftovog sajta, nekad bolje rade originalni drajveri od proizvodjaca.
 
U svakom slucaju, mozes sacekati jos neko vrijeme, ako je problem do same 10tke to ce biti rijeseno u nekom od narednih update-ova. Korisno je i proguglati za konkretan model kompjutera pa vidjeti da l' se jos ljudi zali na isto i koja su eventualno rjesenja.
 
10tka za sad nije jos 100% ustelovana, ali ja sam vrlo zadovoljan sa njom. Najbolji Windows do sad je 8.1. Pro, njega su stvarno upeglali do kraja.
 
 

Momci, hvala - al' to ne objasnjava zasto do pre mesec-dva komp nije "pevao" a sad peva...

 

Ukoliko je update napravio problem, onda ce taj problem i biti rjesen u nekom od narednih updateova, nije samo tebi napravio i drugima je. Samo malo strpljenja. Znas kako kazu, dok radi, ne diraj pa taman i pjevao ;)

 

E, sad, sto bas ne radi savrseno, jbga,..


Edited by Atreid, 31 January 2018 - 21:48.

  • 1

#4657 Quad

Quad
  • Members
  • 4,434 posts

Posted 31 January 2018 - 23:02

Momci, hvala - al' to ne objasnjava zasto do pre mesec-dva komp nije "pevao" a sad peva...

 

Filadelfija, troubleshooter nista ne nalazi. Svida pise da je sve OK.

 

Jedino mi pada na pamet "system restore" na par meseci unazad, samo ne znam da li cu tako izgubiti nesto bitno - stvarno sam totalni laik za ove stvari. A jos gore - da nesto izgubim, a ovaj i dalje peva.

svaki win skuplja djubre (temporary files + registry baza) i page file je sve veci a defenderi moraju sve to da izvrte.

s vremena na vreme start->run pa upisi %temp% -> enter ->sve obrisi.


Edited by Quad, 31 January 2018 - 23:03.

  • 0

#4658 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 01 February 2018 - 00:55

Opet, zahvaljujem na savetima. :+1:

 

 Znaci da mu se FP srusio iz nekog razloga, pa kad ti opet zatreba on ga ponovo dize.
 .....

Nekako mislim da nije, jer na jednom sajtu radi, na drugom ne - i to naizmenicno i nepredvidivo. Nemam pojma.

 

svaki win skuplja djubre (temporary files + registry baza) i page file je sve veci a defenderi moraju sve to da izvrte.

s vremena na vreme start->run pa upisi %temp% -> enter ->sve obrisi.

Za ovo koristim CCleaner - jednom nedeljno, priblizno, i taj brise sve.

 

 

Ko sto napisah u prvom postu, nije nista kriticno ili tragicno, samo iritira. K'o muva u kuci.


  • 0

#4659 filadelfija

filadelfija
  • Members
  • 248 posts

Posted 02 February 2018 - 08:08

Jedino mi pada na pamet "system restore" na par meseci unazad, samo ne znam da li cu tako izgubiti nesto bitno - stvarno sam totalni laik za ove stvari. A jos gore - da nesto izgubim, a ovaj i dalje peva.

Bolje nemoj s.restore. Sto rece Atreid, bolje da proguglas malo, postoji pregrst sajtova sa step by step solucijama, pa i da si potpuni laik snasao bi se. :) Tezi put je obicno i bolji. :D
  • 0

#4660 Quad

Quad
  • Members
  • 4,434 posts

Posted 03 February 2018 - 13:23

 

 

Za ovo koristim CCleaner - jednom nedeljno, priblizno, i taj brise sve.

 

bleachbit uzmi umesto cc


  • 0

#4661 mad for red

mad for red
  • Members
  • 3,266 posts

Posted 04 February 2018 - 11:09

Ne znam da li je pravo mesto, al da probam... Kupio sam juce LG 43 UJ 670v televizor i primetio sam nesto cudno. Kad sam pustio seriju preko prenosnog hdd cini mi se kao da slika ide brze od uobicajnog, osecaj je kao da gledam neku lose odradjenu venecuelansku seriju. Isto se desava i na recimo FOX CRIME kanalu i kad gledam filmske. Recimo to se ne desava kod sporta, nego kad je film u pitanju ili serija. Kao da gledam iz ugla kamere..cudan osecaj. Na starom LG takodje LCD televizoru to se nije desavalo. Pustio sam istu seriju koju sam gledao na starom i dalje se to desava GLedao sam podesavanja i ne mogu da provalim gde se to namesta. Ne znam da li sam dobro objasnio problem, a ako znate o cemu pricam treba mi savet kako to da resim Hvala P. S. Resio mi lik sa benchmark foruma TrueMotion – Press ‘Menu.’ – Select ‘Picture.’ – Scroll down and select ‘TruMotion.’ – Choose ‘Off.’ Ako nekome zatreba

Edited by mad for red, 04 February 2018 - 11:39.

  • 1

#4662 dekifisher

dekifisher
  • Members
  • 1,308 posts

Posted 16 February 2018 - 21:30

Opet, zahvaljujem na savetima. :+1:

 

Nekako mislim da nije, jer na jednom sajtu radi, na drugom ne - i to naizmenicno i nepredvidivo. Nemam pojma.

 

Za ovo koristim CCleaner - jednom nedeljno, priblizno, i taj brise sve.

 

 

Ko sto napisah u prvom postu, nije nista kriticno ili tragicno, samo iritira. K'o muva u kuci.

Zoki, deinstaliraj taj bitdefender. Restart. U ccleaner-u imas tools/startup. Tu ces da vidis razne gluposti koje ti se podizu sa sistemom. Odstikliraj bukvalno sve. U scheduled ostavi samo windows defender koji bi trebalo da se aktivira posle brisanje bitdefender-a. U firefoxu idi na help/troubleshooting, pa refresh firefox (resetuje setings i adon-ove).  Instaliraj malwarebytes, odbij trial, i skeniraj sa njim komp. Obrisi sve sto nadje. Opet restart. Nece ti nista vise pistati


  • 1

#4663 Sobchak

Sobchak
  • Members
  • 1,754 posts

Posted 02 March 2018 - 17:11

Attached File  system.png   386.45KB   0 downloads

 

Jel bolje da instaliram Windows 10 Home edition 32bitni ili 64bitni?

 

Trenutno imam W7 64bitni.


  • 0

#4664 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 04 March 2018 - 16:29

Da kvotujem samog sebe, pa opisem kako sam resio oba problema - jbt, ja, totalna budala za tehniku.

 

 

....................

A onda, pre nekog vremena, izgleda da mi se uselila neka djavolija.

Kad ukljucim komp, taj, izgleda, radi nekog djavla u backgroundu. Svako malo, zasvira mi "ding-dong-dong" kao da je nesto uradio.

....................

Jos jedna stvar, ne znam je li povezano ali traje priblizno jednako dugo.

Povremeno pratim par sportova via streams. Koristim najpopularnije sajtove, npr. Batmanstream, LiveStreamHunter i First Row Sports. Od pre nekog vremena, ne mogu - ali samo povremeno! Pojavi mi se poruka "turn on your Flash Player". Pa majku mu, nisam nista dirao, ukljucen je. Pogledam teniski mec, sve OK, za sat vremena hocu da gledam drugi - na istom sajtu - a ovaj mi kaze da mi FP ne radi!?

...................

:rotflmao:

:rotflmao:

 

Jbt, koja sam budala. :ajme:

 

1. Koristim laptop, ali ga ne vucem unaokolo - stalno sedi na pisacem stolu. Juce krenem da cistim sto, hocu da maknem komp, pa istekam printer. Komp zasvira taj "ding-dong" i pojavi mi se poruka "USB device disconnected" ili tako nekako.

Hmmmm....

Ispostavilo se, imam nekakav los kontakt u kablu, tamo gde ulazi u mouse. Kako sam mrdao njime, tako se valjda ponekad pojavljivalo "USB device disconnected" pa odmah nakon toga "USB device connected" - ali tako brzo da je komp samo svirao, no bez poruke na ekranu. Zalepio sam prvih par cm kabla selotejpom za telo misa, da se taj deo ne mrda, i od onda komp vise ne svira bez veze. :lol+:

 

2. Pre par dana, hocu da gledam neki teniski mec na live stream. Opet, ne ide - pise "unable to connect to server at xxx.yyy..." Popizdim, hocu da vidim imam li neki virus ili problem, pokrenem BitDefender - a tamo, u "history", pise: "BitDefender prevented a program from connecting to internet".

Hmmm.

Valjda mi je u pocetku dozvoljavao da gledam streamove, a nakon nekog apdejta vise ne da.

Lepo su mi gore savetovali forumasi Quad i Dekifisher.

Odjebem BitDefender, ukljucim obicni WindowsDefender - i gledam k'o gospodin.

Hvala, Quad i Deki!

 

K'o sto rekoh, totalni sam idiot za ovu tehniku - al' ponekad i "corava koka zrno nadje"... ;)


Edited by zoran59, 04 March 2018 - 16:30.

  • 0

#4665 slavisa063

slavisa063
  • Members
  • 1,994 posts

Posted 04 March 2018 - 19:57

attachicon.gifsystem.png

 

Jel bolje da instaliram Windows 10 Home edition 32bitni ili 64bitni?

 

Trenutno imam W7 64bitni.

 

32bit verziju jer imas samo 3GB RAM memorije.


  • 0