Jump to content


Photo

Maja Gojković u "Kažiprstu"


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
33 replies to this topic

#1 Jerry

Jerry
  • Banned
  • 627 posts

Posted 05 April 2005 - 17:47

Da li ste čuli koje je gluposti izjavila MG na radiju B92 u emisiji "Kažiprst"?
I zašto je emisija išla naknadno i zašto ništa neće da govori novosadskim medijima ?

#2 DaniloBg

DaniloBg
  • Members
  • 1,938 posts

Posted 05 April 2005 - 17:49

gledaj to ovako...što bi novosadski mediji razgovarali sa njom? :lol: :huh:

#3 Jerry

Jerry
  • Banned
  • 627 posts

Posted 05 April 2005 - 17:51

Imali bi što -šta da je pitaju !Na primer o nepotizmu u javnim preduzećima , nekompetitivnosti čelnika grada i direktora tih preduzeća !

#4 DaniloBg

DaniloBg
  • Members
  • 1,938 posts

Posted 05 April 2005 - 17:52

a ona bi kao odgovorila? :huh: :lol:
daj bre nemoj zezat.... :huh:

#5 Jerry

Jerry
  • Banned
  • 627 posts

Posted 05 April 2005 - 17:55

Pa odgovori bi joj bili kao na B92 , okrugli pa na ćoše ! :lol:

#6 DaniloBg

DaniloBg
  • Members
  • 1,938 posts

Posted 05 April 2005 - 17:57

ne znam šta bi ti to značilo da kaže npr na radiju 021....F*** HER i njene priče.... :lol:
pričaće kad ode sa vlasti,tačnije objašnjavaće.... :huh: :huh:

#7 Jerry

Jerry
  • Banned
  • 627 posts

Posted 05 April 2005 - 18:04

ne znam šta bi ti to značilo da kaže npr na radiju 021....F*** HER i njene priče.... :lol:
pričaće kad ode sa vlasti,tačnije objašnjavaće.... :huh: :huh:

I dalje se plašim za svoju bezbednost
"Privođenje Srđana Bajića je samo vrh ledenog brega. Ako on bude dobro ispitan, mislim da ćemo saznati odakle potiču te pretnje. Vrlo je važno da je on član Lige socijaldemokrata Vojvodine, da je njegov otac u Predsedništvu te stranke i da to podgreva moje sumnje da se meni preti, u stvari, iz okoline Nenada Čanka, ako on sam ne orkestrira čitavu tu kampanju", kaže Maja Gojković
Gost: Maja Gojković, gradonačelnica Novog Sada
Autor: Danica Vučenić


B92: Gospođo Gojković, javnost je obaveštena o tome da su vam upućene pretnje, da vam je ugrožena bezbednost. Međutim, do sada se ne zna koja je konkretna sadržina bila tih pretnji,i ko je orkestrirao pretnje. Da li imate više detalja sada o tome?

Gojković: ''Ja nisam uopšte bila voljna da pričam o tome u javnosti. Pretnje traju malo duže, nekoliko meseci. U stvari, sad kad bolje razmislim, to je počelo da se dešava odmah kada sam izabrana za gradonačelnika Novog Sada, ali sam političar koji je svestan toga šta donosi ovaj posao – mnogo ružnog i mnogo manje onog lepog, ma kako to možda izgledalo javnosti koja nas posmatra. I sva pisma, sve preteće poruke sam jednostavno bacila i sklanjala od sebe i od moje okoline, da bi kulminiralo pretprošlog četvrtka kada je policija mene obavestila da su pretnje upućene njima vrlo ozbiljne prirode, da oni imaju nekakve podatke koje ja nisam znala.''

B92: Dakle, niste vi prijavili?

Gojković: ''Ne, ja nikad ništa nisam policiji prijavila, što mi se sada malo s njihove strane zamera. Možda bi se to sve na vreme zaustavilo i bilo mnogo manje bolno nego sada. Oni su me dočekali jedno jutro na poslu i rekli mi da imaju konkretne pretnje, da će me neko ubiti, dakle osoba koja je telefonirala i htela da upozori na to, i određeni su datumi kada bi to trebalo da se desi. Tako da je policija došla da se raspita kakva su moja kretanja tih dana i da mi kažu da je iz Beograda sugerisano da prihvatim njihovo obezbeđenje.''

B92: Da li su ti datumi prošli?

Gojković: ''Datumi su još uvek tu, na moju veliku žalost. Nisam pristalica toga da je neko hteo mene da upozori da će se to desiti baš tog i tog dana, nego da skrene pažnju na možda nešto što mi se priprema šire.''

B92: Jedna osoba je privedena do sada, toliko bar znamo.

Gojković: ''Da, ta osoba je privedena juče. Ja vrlo malo znam, zaista ne znam. Pretpostavljam da policija meni ne saopštava sve zbog toka istrage. Tako da je možda i ružno i čudno reći da ja više saznam iz medija ili od neke moje okoline nego direktno od njih, ali zaista se ne mešam u rad MUP-a. Mislim da oni to rade na način na koji najbolje znaju. Ta pretnja je došla posle ove pretnje zbog koje sam ja dobila obezbeđenje od policije i od DB-a, pošto su se sve službe uključile u to. I ta je pretnja bila najnovija, stigla je mejlom, stigla je baš na kabinet gradonačelnika, odnosno na moj službeni mejl. Pronađeno je da je to učinjeno iz jednog javnog preduzeća. Dakle, nije istina ovo što se pojavljuje u štampi, način na koji se brani ta osoba i šta iznosi njegov otac. Ne znam koja je uloga oca pošto je ta osoba punoletna.''

B92: Bivši direktor Spensa se pominje.

Gojković: ''Bivši direktor Spensa. Sa mejla tog javnog preduzeća je upućena pretnja, da se osoba koja je to poslala, u stvari, ne slaže u prvoj rečenici sa onim što sam ja, koja su moja privatna politička ubeđenja na jedan vrlo ružan i primitivan način. Ne bih citirala tu prvu rečenicu, ali druga rečenica je vrlo indikativna i poklapa se sa onim ranijim pretnjama. U toj rečenici je rečeno da se on iskreno nada da ima boga i da mene fizički za dva-tri dana neće biti.''

B92: I policija vam je dodelila obezbeđenje?

Gojković: ''Policija mi nije dodelila pre toga obezbeđenje, da ne brkamo ta dva događaja. Policija mi je dodelila obezbeđenje kada su pozvane beogradska i novosadska policija istoga dana otprilike u isto vreme, kada je rečeno da ću ja biti ubijena.''

B92: I da li se sada osećate bezbednije uz to obezbeđenje?

Gojković: ''Ne, ja se ne... Uz obezbeđenje da. Mislila sam u odnosu na pronalazak ovog Srđana Bajića. Ne, mislim da je to samo vrh ledenog brega. Ako on bude dobro ispitan, mislim da ćemo saznati odakle potiču te pretnje. Vrlo je važno da je on član Lige socijaldemokrata Vojvodine, da je njegov otac u predsedništvu te stranke, i da to podgreva moje sumnje da se meni preti, u stvari, iz okoline gospodina Nenada Čanka, ako on sam ne orkestrira čitavu tu kampanju. Jer, moram da vodim i neku svoju privatnu istragu, znam kako je to sve krenulo. Mogu to dobro da povežem i sa kampanjom koju sam ja vodila za vreme moje gradonačelničke kampanje, kada sam obećavala da ću se boriti protiv kriminala, koji se evidentno dešavao u Gradskoj kući pre mog dolaska među članovima Izvršnog odbora. Policija je sačekala da ja stupim na tu dužnost. I zaista su mi sva vrata otvorena, sve moguće dokumentacije i arhive. Neki predmeti se već nalaze u tužilaštvu, neke istrage se vode, i naravno da ja smetam. Drugo, izvori finansiranja nekih stranaka su zaustavljeni jer su se finansirali preko političko-finansijskih poluga u Novom Sadu. A treće je nešto što me, u stvari, najviše plaši, što se mojim dolaskom politička situacija u Novom Sadu malo smirila, dakle prestala su neka politička trvenja. Ja nastupam vrlo pomirljivo i nastojim da budem gradonačelnik svakom u Novom Sadu, bez obzira na političko opredeljenje. Ja svoje lično političko opredeljenje nikada javno ne iznosim, jer smatram, želim i stvarno ću ispuniti to obećanje da za vreme mog mandata budem gradonačelnik svima, pa i ovima koji mi prete.''

B92: Da se vratimo još jednom na vašu privatnu istragu. Jeste li angažovali neke detektive?

Gojković: ''Ne.''

B92: Na koji način vi...

Gojković: ''Taman posla. Ja sam osoba koja ima jako puno poznanstava. Imam odlične odnose sa članovima svih stranaka, osim sa LSV-om.''

B92: A da li imate konkretne dokaze? Ne znači da je Nenad Čanak iza svega ako je neki član njegove stranke uhvaćen. Da li imate neke konkretne dokaze?

Gojković: ''A šta ako se ispostavi da su svi koji prete i sve te pretnje od strane članova njegove stranke? Šta ćemo onda? Da li će to politička...''

B92: Dobro, to je na policiji i sudu da utvrdi.

Gojković: ''Naravno, ali šta ako ispadne...''

B92: Sad vas pitam, jer ovako javno iznosite ipak neke jako teške optužbe na račun...

Gojković: ''Ne, je ne iznosim optužbe. Ja samo iznosim način svog razmišljanja i sve ono što se meni dešavalo 5. oktobra, vrlo ružne stvari. I žao mi je što Beograd ne posmatra šta se dešava u Novom Sadu. Mislim da se dešavaju neke stvari koje su se dešavale i negde oko 1988. godine, pa Beograd malo zažmuri nad onim što se dešava u Novom Sadu. Žao mi je što se primećuje kada se vodi medijski linč nad nekim političarima, a kad se vodi medijski linč nad političarima druge boje, onda to ima neku manju vrednost ili se ne primećuje.''

B92: Jeste li pokušavali da stupite u kontakt sa Čankom, da porazgovarate s njim?

Gojković: ''Ne pada mi ni na kraj pameti.''

B92: Zašto?

Gojković: ''Zato što kada je ta osoba doživela jednu tragediju i kada je izgubio zdravlje, ja sam političar koji je odlazio kod njega u bolnicu da ga poseti.''

B92: Inače, poslednjih dana smo imali pored ove priče u vezi sa napadom na vas, odnosno pretnjama, pokušaj atentata na Čedomira Jovanovića, kako je on ispričao itd. Imali smo zaista jednu dosta zabrinjavajuću situaciju među decom ovde u Beogradu.

Gojković: ''Pretilo se i protivkandidatu gospodina Nenada Čanka Igoru Kurjačku, i utvrđeno je da mu je prećeno baš iz te stranke, što je isto interesantno.''

B92: Ali su lepljeni i antisemitski plakati po Beogradu i protiv naše kuće. Vaš prijatelj iz stranke, vaš stranački kolega gospodin Vučić je optužio B92 da svakog marta organizuje poneki napad na sebe, pa između ostalog i prebijanje Roma, da bismo dobili pomoć koja se na kraju marta u Americi dodeljuje između ostalog i nezavisnim medijima. Jeste li čuli tu izjavu?

Gojković: ''Ne, zaista nisam.''

B92: Hoćete li da čujete? Imamo snimak?

Gojković: ''Žao mi je što nisam učestvovala u tome, pa da znam nešto više, ali saslušaću.''

Vučić: ''Ako pitate za ove antijevrejske poruke, ja mislim da ne postoji u srpskom narodu takvo osećanje. Srbi, prosto, ne mrze druge narode, a posebno ne Jevreje sa kojima su u Jasenovcu zajedno stradali.''

Novinar: Ali, nekako na tim spiskovima je bilo i ljudi koji nisu Jevreji...

Vučić: ''Nisam video te spiskove.''

Novinar: ...ali su često na nivou onih prozivanja kojim SRS etiketira ljude kao antisrbe.

Vučić: ''Koje? Hajde, objasnite mi koje? Kakve to veze ima sa SRS-om?''

Novinar: Je l' ima? Nema?

Vučić: ''Pa, kakve to veze ima sa SRS-om?''

Novinar: A kako onda tumačite pojavu toga?

Vučić: ''Ja tumačim to malo drugačije nego što ćete vi da kažete. Mislim, ovo mi je bilo toliko onako nisko da ne znam šta da vam odgovorim. Prosto sam iznenađen da ste to vi rekli. Uostalom, zašto ne kažu kakva je to politička pozadina kad su rekli javnosti da će to da kažu? Zašto nas nisu odmah pitali, pa bi dobili ovakav odgovor, nego su namerno ćutali zato što su hteli građanima da nacrtaju – to su oni. Ne, nismo. Mi se time ne bavimo, ali se ne bavimo ni time da svaki put u februaru i martu izađu parole protiv jedne televizije i protiv nekih novina, zato što se do 31. marta pune budžeti u Americi i u raznim nevladinim organizacijama. Koliko para treba da izdvoje za pojedine stanice ovde?''

Novinar: Na tu televiziju sam mislio, pa nisam želeo kolege da...

Vučić: ''Evo, ja vama da kažem. Pogledajte tačno datume i videćete da im se uvek to dešava februar-mart ili kad imaju neke druge projekte. Kad spremaju projekat zaštite Roma, onda će da kažu – Aha, evo sutra je neko pretukao nekog pripadnika romske etničke grupe ili nacionalnosti. E, to se dešava, sad smo mi tu koji ćemo da zaštitimo. Dajte nam još para da uzmemo za svoje budžete.''

Novinar: Ne verujete valjda da neko u Srbiji namešta batine da bi dobio fondove?

Vučić: ''Je l' vi to ozbiljno pitate ili šta?''

Novinar: ''Ozbiljno pitam.''

Vučić: ''Ja sam uveren da se to dešava.''

Gojković: ''Dobro, ali nisam čula da je naveo.''

B92: Pa, jasno je protiv koga iz konteksta.

Gojković: ''Nije meni ništa jasno više u Srbiji, ali nije on naveo ime vaše televizije ili vaše radijske stanice.''

B92: Ali, potpuno je jasno da je reč o našoj televiziji, jer su protiv nas... Ok, hajde principijalno da pričamo.

Gojković: ''Zaista ne znam šta se dešavalo u Beogradu, ali znam šta se dešavalo u Novom Sadu. I znam kako sam ja reagovala kao gradonačelnik kad su se delile brošure potpuno antisemitske sadržine. To se takođe nije ispratilo u Beogradu. Ja sam odmah stupila u kontakt i sa gospođom Anom Frenkli i sa gospodinom Singerom i rekla im da ću ja reagovati, da se osećam kao da sam ja na spisku zajedno sa njima. I ja sam očekivala da ću ja biti, zbog takve svoje reakcije i zbog toga što sam želela da zaštitim Novosađane koji su Jevreji, da ću se i ja naći na nekom od tih spiskova.''

B92: Po;letkom devedesetij je SRS nepodobnih ..... Sada, na drugoj strani imamo...

Gojković: ''Moram da vas prekinem. Ne znam kad je SRS pravila spiskove...''

B92: Sećate li se spiskova novinara na kojima su bili, između ostalog, i Svetlana Lukić? Ne antisemitskih.

Gojković: ''Ja ni ne znam da gospođa Lukić, koja ima predstavnika nacionalnih... To bi mi bilo ružno i da znam.''

B92: Onda, iz Radio Beograda svojevremeno. Sećate li se? Šešelj je pravio taj spisak.

Gojković: ''Ne sećam se da je Šešelj pravio spiskove po nacionalnoj pripadnosti bilo čije, zaista. 15 godina sam sa njim.''

B92: Početkom '90-tih...

Gojković: ''Naravno da svi mi imamo svoje i pozitivne i negativne strane, ali tako nešto zaista...''

B92: Početkom '90-tih, između ostalog, na tom spisku je bio Rade Veljanovski, bila je Svetlana Lukić, Milica Vučić Čavić, kao izdajnici.

Gojković: ''Ne bih se ja baš složila. Evo, mene kad pitate da li znam ko je ko i šta je šta po nacionalnoj verskoj pripadnosti s tih spiskova, ne znam. A vi vrlo dobro znate...''

B92: Nije ovo bila reč o nacionalnoj i verskoj pripadnosti, nego kao izdajnici srpskog naroda, u tom smislu je bio spisak.

Gojković: ''Aha, dobro. To ste rekli.''

B92: Ja imam sada problem da poverujem u vašu iskrenost kada osuđujete anti...

Gojković: ''Što? Zašto imate problem da poverujete u našu iskrenost? Ja ne stavljam vašu iskrenost pod znak pitanja, niti bilo kog novinara sa ove televizije. Ja verujem da ste iskreni kad nastupate i iznosite. Zašto ne bi vi meni verovali? Otkud vi znate...''

B92: Zato što ste član SRS-a koja je pravila spiskove....

Gojković: ''Kakve to veze ima? Odlična je ta SRS. Meni je najbolji pokazatelj onakav kakav rejting mi imamo među građanima Srbije. Koliko ja vidim, SRS je najbolje vrednovana stranka sada. Ako ćemo da gledamo poslednje rezultate izbora, opet je SRS ta koja je dobila najviše poverenja među građanima Novog Sada. Kod mene su, recimo, u kampanji učestvovali ljudi različitih nacionalnosti i veroispovesti, zato što su mi prijatelji. Kako možete da posumnjate u moju iskrenost ako ne znate koje je veroispovesti, recimo, moja najbolja prijateljica? A meni bi ružno bilo sad u javnosti da kažem.''

B92: Ja vas procenjujem kao političara na osnovu delovanja vaše partije.

Gojković: ''Naravno, da.''

B92: Procenjujem i imam svoj utisak o vama na osnovu delovanja...

Gojković: ''Naravno, vi ste novinar, vi ste građanin ove države, imate prava.''

B92: Naravno. Dozvolićete, svi imamo utisak....

Gojković: ''.....Da.''

B92: Ako ja znam da je neko pravio spisak neki nekada, onda zato imam problem da poverujem u iskrenost kada se neki drugi spisak osuđuje u jednom novom vremenu.

Gojković: ''Ne bih ja spajala uopšte te spiskove.''

B92: Jeste li u sukobu sa Tomislavom Nikolićem?

Gojković: ''Ne. Čitala sam svakakve članke kako se kalkuliše, pošto je sad moderno da postoje frakcije, podele stranaka itd, kako to postoji u SRS-u.''

B92: Da li postoji?

Gojković: ''Nisam videla da sam ja u sukobu sa Tomislavom Nikolićem...''

B92: Pa sad, to je bila jedna priča.

Gojković: ''... nego je to kalkulacija. Ne, Tomislav Nikolić i ja smo bili u sukobu 1990. godine dok smo bili u Narodnoj radikalnoj stranci, onda smo bili potpuno politički suprotstavljeni. Ja sam bila mlada poletna i revolucionarka sa Igorom Mirovićem.''

B92: «....Bili ste radikalniji.....»

Gojković: ''Da. Tomislav Nikolić je bio na drugoj strani kao zreliji i iskusniji čovek, koji je smirivao situaciju u Narodnoj radikalnoj stranci. To je za vreme Veljka Guberine.''

B92: A ne znam zašto...

Gojković: ''Nikad posle toga. I jako smo u dobrim odnosima. I meni se sviđa njegova dobra osobina da voli da razgovara, i čini mi se da ceni moje mišljenje.''

B92: U poslednje vreme se piše o tome kako u radikalima postoje sukobi, frakcije itd.

Gojković: ''Da, pratim to.''

B92: A inače, svi čelnici SRS-a to odlučno demantuju i stalno pričaju o tome kako zaista svi mislite na isti način. Zašto imate potrebu da svima nama to objasnite .....

Gojković: ''Nemam ja potrebu da objašnjavam.''

B92: Zašto na kraju da ne postoje frakcije?

Gojković: ''Ne, to uopšte nije istina. Frakcije? Ne znam šta to znači uopšte, ali hajde neka postoje, kod nas ne postoje. Videćemo u budućnosti, ko zna. Politički život u Srbiji je čudo. Ali, nemam ja potrebu, ne mislimo mi isto, taman posla. Vrlo smo različiti ljudi, različitog načina razmišljanja, različitog obrazovanja, različitih kulturnih i kulturoloških opredeljenja, iz različitih društvenih miljea. Normalno je da razmišljamo različito, imamo suprotstavljena mišljenja.''

B92: U čemu ste, recimo, potpuno različiti?

Gojković: ''Ja sa nekim? S kim da se poredim? Ne znam ni sa kim da se poredim, svi smo mi različiti. Meni je to lepota življenja, u stvari.''

B92: Jeste.

Gojković: ''Dopada mi se stranka u kojoj su ljudi potpuno različiti. Zamislite stranku u kojoj bi svi jednako mislili. Mislim da bi to bila tragedija za Srbiju. I da postoji samo jedna stranka i da u toj stranci svi...''

B92: Pričamo o političkim razlikama.

Gojković: ''Naravno. Zato mi se i sviđa u stranci, zato što smo svi različiti. Ako analizirate - verovatno nas neko analizira, vidim da se štampa time bavi – da u vrhu stranke među prvih deset ljudi svi su različiti.''

B92: Inače, kada sada posmatramo poziciju SRS-a...

Gojković: ''A kada izađemo, to je naša razlika u odnosu na DS, GSS, SPS, da ne nabrajam, u javnosti nastupamo onako kako smo se na kraju dogovorili, posle bure ako je ima.''

B92: Kada govorimo o SRS-u trenutno na političkoj sceni Srbije, s jedne strane ona je u opoziciji, preti da će srušiti vladu, a zapravo ništa ne čini da sruši tu vladu. I malo je nejasna sad ta pozicija. Šta je, zapravo, vaš strateški cilj u ovom trenutku?

Gojković: ''Naravno da ćemo kada ocenimo taj momenat da je moguće srušiti Vladu Srbije krenuti u rušenje. Cilj svake stranke je da izazove prevremene izbore i da, naravno, na tim izborima pobedi.''

B92: A da li možda čekate da se završi Hag, da se odradi Crna Gora, Kosovo itd, pa onda...

Gojković: ''Ne, ne bih ja odrađivala ništa. Mislim, to mi je dosta ružan izraz 'odraditi' Crnu Goru ili Kosovo. Ne čekamo taj momenat. Zaista čekamo da vidimo da li će se desiti nemili događaj na Kosovu i Metohiji, koji politički analitičari i pojedini strani diplomati najavljuju i analiziraju, pa ćemo da krenemo.''

B92: U rušenje?

Gojković: ''A treba nam i apsolutna politička snaga da znamo da ćemo uspeti u tome.''

B92: Recimo, šta je vaš prvi cilj? Vučić najavljuje, recimo, borbu protiv korupcije i kriminala

Gojković: ''Naravno, to je ono što je jedno od najbolnijih pitanja ovde. Eto, zato ja imam neprijatnosti u Novom Sadu. Jer, nije lako najaviti tu borbu, ali još je teže upustiti se u to, a ja se jesam upustila u to, samo što me oni koji mi prete zaista neće sprečiti u tome. I volela bih ako dođemo do onog ko je naručio sve te pretnje, ne daj bože nešto drugo - mislim da se svi iskreno nadaju u Srbiji da se neće desiti to čime mi se preti, želim da verujem da se svi političari nadaju da se to neće desiti – da sednem sa tim koji mi preti ili koji je to naručio i da ga pitam zašto. Šta će se izmeniti u Novom Sadu i u Srbiji ako mene neko ubije? Neko će nastaviti verovatno to što sam ja započela. Pretpostavljam da nisam jedina koja je krenula u borbu protiv kriminala u Novom Sadu.''

B92: Da li imate problem sa tim što sve partije demokratskog bloka.....

Gojković: ''Takozvanog. Kako demokratskog bloka kad je DSS sada u mom bloku?''

B92: Na lokalu..

Gojković: ''Pa dobro, lokal-lokal, ali je lokal najveći grad, glavni grad Vojvodine, drugi po veličini. Je l' vi znate da su stranke bile spremne da žrtvuju Beograd samo da bi dobile Novi Sad?''

B92: Da li imate problem sa tim što stranke demokratskog bloka tvrde da neće u koaliciju sa SRS-om?

Gojković: ''Ko to tvrdi? Samo DS, je l' tako? Okrnjio se dosta...''

B92: Da li imate taj problem?

Gojković: ''Koji problem? Što neće DS...''

B92: Da li se osećate kao... Kako da kažem.....

Gojković: ''Hajde da definišemo tačno.''

B92:.....kao ružno pače? .

Gojković: ''Neće sad ni sa DSS-om. Je l' tako?''

B92: Ali, sad ja pitam za radikale, pustimo DSS.

Gojković: ''Da li patim ja ili moja stranka što DS neće sa nama?''

B92: Ne pitam da li patite. Da li imate problem sa tim?

Gojković: ''Nemam problem uopšte.''

B92: Zato što vas i Zapad doživljava kao i dalje ekstremnu...

Gojković: ''Kakvi? Ma, to nije istina uopšte. Što Zapad nešto nije rekao sada kada je Vojvodina otišla?''

B92: Ali su zato u Savetu Evrope imali problem, odnosno u Parlamentarnoj Skupštini, da verifikuju mandate, pa ste sačekali jedan dan.

Gojković: ''Kada?''

B92: Pa, sećate se?

Gojković: ''Pre dve i po godine?''

B92: Da.

Gojković: ''A sada? Šta se sada dešava?''

B92: Ne znam, vi mi kažite.

Gojković: ''Pa, ja znam da je sve u redu. Biće to sve u redu. Uopšte, ništa Zapad neće reći ako DSS uđe u koaliciju sa SRS-om na višem nivou.''

B92: Imate potvrde sa Zapada?

Gojković: ''Da, imam potvrde sa Zapada, zato što je Novi Sad bio jedna velika proba. Eto, i zato smetamo. Hoćemo treći, četvrti razlog? Koji razlog hoćemo da bi došli do naručioca svega ovoga što se meni dešava? Nije to samo tako površno. Neki mladić, kako vidimo u štampi, je pretio nekoj Maji. Nije to baš tako naivna priča, mnogo je ozbiljnije. Jer, tamo kada se sve smirilo onemogućava LSV da ikada bude više neki značajniji faktor u ovoj državi, ili neke stranke koje samo žive i profitiraju na tome da u Srbiji ne bude dobro i da se nikada političke strasti ne smire. Eto, treba tražiti uzroke svega. Pošto je Novi Sad prošao tako kako je prošao, nema nikakvih prepreka da SRS uđe u koaliciju sa nekim drugim strankama, ako hoćete da kažete, demokratskog bloka, iako to više ne postoji tako na republičkom nivou. Nijedna stranka, ne samo DSS, i druge stranke nemaju više nikakvih problema, niti mogu više u kampanjama da mašu – Neće Zapad, neće Zapad!''

B92: Kakav je vaš partijski odnos, stav prema EU? Dakle, da li to shvatate kao nužno zlo ili?

Gojković: ''Ne. Zašto bi to bilo zlo?''

B92: Mislim na ulazak u EU .....

Gojković: ''Mislim da je pozitivno za Srbiju da jednoga dana zaista bude punopravna članica EU, iako je to bolno. Treba reći sa druge strane pravu istinu, šta to sve znači. To bi najbolje bilo da nam kažu zemlje u okruženju, koje su već te prepreke prošle, da to nije samo Holivud, da ima mnogo bolnih poteza pre ulaska i samo ulazak.''

B92: Sad vas ponovo vraćam na jedno, uslovno rečeno, pitanje koje se odnosi na vašu partijsku istoriju. Da li je taj ulazak u EU, to vaše otvaranje, insistiranje na nekim socijalnim pa malo i levičarskim idejama o socijalnoj pravdi, da li je to odstupanje od vašeg...

Gojković: ''Pa dobro, u Srbiji ne postoji jasno definisane i uopšte profilisane stranke na levici i na desnici, to je sve pomešano.''

B92: Da. Ono što je bilo vezano za SRS je bio, između ostalog, i projekat Velike Srbije. Da li neprotivljenje ulasku u EU znači i odstupanje SRS od projekta ?

Gojković: ''Ne, SRS ne odstupa ni od čega.''

B92: Da li je to u koliziji...

Gojković: ''Nego, treba znati nešto o SRS-u i treba nešto znati o Velikoj Srbiji. Dakle, Velika Srbija nije nekakav politički ili istorijski projekat SRS-a od 1990. godine. Treba da se vratimo malo u istoriju, ali zaista ne bih...''

B92: Da, ali ja mislim i na granice koje...

Gojković: ''... ne bih trošila vreme ni vaše ni slušaoca, da sad mi zalazimo u istoriju.''

B92: Naravno, ne.

Gojković: ''Niko nije osuđivao ni Francuze kada su maštali da se ponovo ujedine i da neke oblasti koje su ranije pripale...''

B92: Pa dobro, to nije bila baš mašta. Karlovac, Ogulin, Virovitica itd, te granice...

Gojković: ''Ne, ja govorim o Francuzima, a posle ćemo se vratiti na Srbe.''

B92: Znači, da li je ovo sada, ovakav stav radikala, ovakav jedan potpuno novi izgled radikala, da li je u koliziji sa onim što ste...

Gojković: ''U kom smislu mislite? U vizuelnom ili?

B92: Ne mislim u vizuelnom.

Gojković: ''Je l' tako? Dobro. Ne, nije...''

B92: Malo ste stariji nego što ste bili. Svi smo stariji nego što smo bili.

Gojković: ''Ja jesam, ja imam jako puno godina. Počela sam sa 20-tak, pa sad...''

B92: Dakle, da li prosto od tog nekog nacionalnog programa odstupate?

Gojković: ''Ne od nacionalnog programa. Da li može bilo koji ozbiljan političar u Evropi da odustane od nacionalnog programa? Taman posla. Pa, onda je on izgubio kompas, ne treba da se bavi politikom. Sad, ja pretpostavljam da...''

B92: Znači, vama nije Velika Srbija kao projekat o kome smo slušali početkom nije...

Gojković: ''Je l' se sećate šta je Zoran Đinđić govorio? Ja sam nesvesno izgovorila nedavno tu rečenicu, pa su mi rekli da sam uzela.''

B92: Koju?

Gojković: ''Da nema nacionalnog bez demokratskog i demokratskog bez nacionalnog. A niko ga nije osuđivao zbog te rečenice. Eto, ja ću da prepišem tu rečenicu i da stojim iza toga.''

B92: Pa dobro, ali...

Gojković: ''I onda niko nije nacionalno shvatao u pežorativnom smislu. Ako ja kao radikal upotrebim tu rečenicu, onda se analizira u pežorativnom smislu. Što? Je l' važno ko izgovori to ili da veruje u to?''

B92: Važno je.

Gojković: ''Ja mislim da je važno da veruje u to.''

B92: Važno je ko izgovori, ako neko to izgovori i u kom periodu to izgovara.

Gojković: ''Ako neko prazno izgovori...''

B92: Morate priznati da vi imate ipak istorijat stranke u jednom od najgorih perioda Srbije.

Gojković: ''Naravno, svi smo počeli u najgorem periodu Srbije, ali ne možemo istorijski ni da merimo...''

B92: Na kraju krajeva, i vaš lider se nalazi u Hagu, gde treba da odgovara za ratne zločine. Prema tome, ja o tome pričam.

Gojković: '''Treba da odgovara', fantastična formulacija. Dve godine je prošlo, a treba da odgovara. Ne treba da odgovara, nego treba...''

B92: Dobro, to je tema o Haškom tribunalu. To tamo kao njegov advokat postavite.

Gojković: ''Normalno, sve ćemo mi da dokačimo. Nisam njegov advokat, on će se sam braniti. Nego, treba da mu se sudi.''

B92: Jeste.

Gojković: ''E sad, ja kao advokat a ne kao političar - kad se nekom sudi, na kraju se sačeka da li će presuda biti da se neko oslobađa krivice ili će biti kažnjen.''

B92: Znači, da se vratimo na taj period, moram sada da insistiram.

Gojković: ''Ne znamo da li je to najgori istorijski period u Srbiji, jer Srbija je prošla mnogo golgota. A mala nam je istorijska...''

B92: Jeste. Ja govorim iz pozicije naših života.

Gojković: ''Dobro, ja ne živim na Jupiteru. Ja sam svih ovih 15 godina živela u ovoj državi i ostaću tu, iako se od 2000. godine...''

B92: Znači, projekat Velika Srbija nije u koliziji sa ulaskom u EU? Eto, to bi bilo pitanje.

Gojković: ''Taman posla, nije.''

B92: Znači, ne odstupa se?

Gojković: ''EU će reći tu osudu da li jeste ili nije. Je l' tako?''

B92: Dobro.

Gojković: ''Neću reći ja kao član te stranke, koja zaiste srcem zagovara program SRS-a, niti vi koji to ne podržavate. I jedna i druga smo u pravu, svaka iz svog ugla. Neka EU kaže da li je njoj nešto prihvatljivo ili ne.''

Gojković: ''Nije podeljen. Poslednje ankete pokazuju da se sad raspišu izbori, da bih ja pobedila sa 70 posto.''

B92: Mada, ono što mi čitamo po novinama ovde u Beogradu, ja stičem utisak da je čaršija potpuno podeljena.

Gojković: ''Ne, postoje samo dva i po glasila u Novom Sadu koja su apsolutno partijska glasila, dakle nisu dnevna štampa, koji su takođe uključeni u čitavu ovu akciju protiv mene. I oni vode medijski linč protiv mene od 5. oktobra, kada sam se ujutru probudila i krenula prvi put na svoj posao. Dakle, nisu mi dali šansu ni pet minuta da provedem na poslu, pa da kažu da li ja mogu ili ne mogu da radim taj posao. I ko su oni uopšte da ocenjuju da li ja mogu ili ne mogu da radim taj posao, kad sam ja to jutro sa rešenjem Izborne komisije, dakle verifikovano od većine građana Novog Sada, otišla na posao?''

B92: Ono što znam da vam zameraju...

Gojković: ''Moji politički protivnici, oni su izgubili izbore.''

B92: Da. Ono što znam da vam zameraju kolege novinari iz Novog Sada, jer su i pisali otvoreno pismo, je da ne držite konferencije za štampu i da nećete da im dozvolite da vas pitaju.

Gojković: ''Pa, to nije istina. Što mene niste pitali? Bilo je konferencija za štampu. Ja mislim da sam ja zasenila, po broju članaka o meni, po mojim intervjuima i izjavama, i lejdi Dajanu svojevremeno. Prema tome, ne mogu ja da udovoljavam portparolima pojedinih stranaka. Pa, kako se oni probude, i nazovu ih šefovi njihovih stranaka i kažu - Hajde, napiši nešto ružno o njoj. Da ja izađem u susret? Ne pada mi ni na kraj pameti kao gradonačelniku. Ja nisam estradna zvezda i ne bavim se politikom kao u Grand produkciji. Inače bih zamenila svoje zanimanje, pa bih otišla i snimala CD-ove.''

B92: Ne, njihove konkretne primedbe su bile da im ne dozvoljavate da vas pitaju, pa oni navode...

Gojković: ''Ma, nije istina. Odakle onda sve te moje izjave ako oni ništa ne pitaju, a ja ništa ne odgovaram? Smešno, jedno drugo potire. Mislim, vređa intelekt moj i tuđi kada se malo analizira. Kako onda moje izjave ako ja ništa ne odgovaram? Nije. Viđamo se svakodnevno novinari i ja.''

B92: I gostujete na lokalnim medijima? Gostujete isto ovako kao kod nas?

Gojković: ''Ne, ja biram medije. Znate li zašto? Stalo mi je da se pojavim na nacionalnoj frekvenciji, jer priča uvek ima dve strane. I ako se pojavljujem samo u lokalnim medijima, koji su ovako pod partijskom šapom jednog čoveka u Novom Sadu, to se onda objašnjava...''

B92: Kog čoveka?

Gojković: ''Pa, ovog čoveka koga smo spominjali na početku emisije, koji baš nije vredan uopšte.''

B92: Pa dobro, vi imate Televiziju Apolo?

Gojković: ''Da. Zašto bih se ja pojavljivala na lokalnoj televiziji? To je servis svih građana u Novom Sadu. Ja ću se tu najmanje pojavljivati.''

B92: Pa, vi ste gradonačelnik valjda.

Gojković: ''Jesam gradonačelnik Novog Sada, ali mislim da treba tamo najmanje da se pojavljujem, a više u medijima koji nisu lokalni mediji. Zato što će se uvek spučitavati ako se pojavim na Televiziji Apolo, da sam ja tamo zauzela sav medijski prostor, zato što je to gradska televizija. E, baš zato ja neću ići na toj televiziji. Uostalom, po evropskim merilima, lokali ne treba da imaju svoja medijska glasila. To treba da ide u privatizaciju. I ja sam zainteresovana, prva u Srbiji, da privatizujem medije koji su gradski. Na televizije koje imaju nacionalnu valjda je prestiž pojaviti se na njima, reći nešto politički ili o svom radu, i onda da čuje čitava država. Meni se spučitava ''zašto se pojavljujem stalno u beogradskim i srbijanskim medijima'', kao da su oni u nekoj drugoj državi.''

B92: Imamo sada predlog Zakona o zamrzavanju imovine haškim optuženicima odnosno beguncima.

Gojković: ''Ja nisam videla taj predlog zakona.''

B92: Dobro. Da li se u načelu slažete sa tom merom?

Gojković: ''Ne, ja sam advokat, ja bih volela prvo da vidim kakav je predlog zakona. Dakle, da li je to rešenje koje je protivustavno ili u skladu sa Ustavom? Mislim da je protivustavno. I kao pravnik-advokat, ako je tako rešenje dato, naravno da ću glasati protiv.''

B92: A da li bi kao advokat...

Gojković: ''Ja sam legalista.''

B92: Dobro. Da li bi kao legalista, da znate da je Hadžić u Novom Sadu, izvršili svoju građansku dužnost i prijavili policiji da je on u Novom Sadu?

Gojković: ''Goran Hadžić nije u Novom Sadu, koliko ja znam...''

B92: A da jeste?

Gojković: ''... koliko tvrdi Karla del Ponte i čitava evropska i svetska javnost.''

B92: Nemojte da izbegavate odgovor na pitanje. Ja vas pitam da je u Novom Sadu, da li bi izvršili kao legalista svoju građansku dužnost i prijavili ga.

Gojković: ''A koja je moja građanska dužnost?''

B92: Da prijavite begunca policiji.

Gojković: ''Pa, ja ni Dinkića ne zovem kad mi ne daju račun, a kamoli nekog ko je van moje države.''

B92: A da je u Novom Sadu, dakle?

Gojković: ''Ne mogu tako – da je ovamo ili onamo. Mogu samo da odgovaram na konkretna pitanja. On nije u Novom Sadu. I sva sreća, nemam tu moralnu dilemu.''

B92: A imali biste kao legalista?

Gojković: ''Kao legalista da, imala bih.''

Pročitajte ove gluposti !

#8 DaniloBg

DaniloBg
  • Members
  • 1,938 posts

Posted 05 April 2005 - 18:12

jedno zapažanje....

hajde da kežmo da maju hoće da ubiju (tinejdžeri koji jedno oko drže na e mail poruci a drugo na porno sajtu....mnogo ozbiljna stvar).....majin proganjač uhapšen....e mail može da ubije jel tako... :lol: :huh:
čedomiru javonoviću pokušano oduzimanje života (ne preko e maila)...od toga još nema ništa....
šta to znači...to znači da naši panduri imaju mnogo bolje odeljenje za borbu protiv internet zloičina (verovatno će sledeće čime se pozabave biti ukidanje onog sajtova sa dečijom pornografijom,jel tako?) nego kriminalističare i balističare.....
napredno,reforma....nema šta....

#9 Jerry

Jerry
  • Banned
  • 627 posts

Posted 05 April 2005 - 21:10

Spasojević i kompanija nisu Đinđiću slali e-mail poruke , nego metak !
A MG je veoma paranoidna i psihotična , pa je i nesposobna da obavlja dužnost gradonačelnika!

#10 Jerry

Jerry
  • Banned
  • 627 posts

Posted 06 April 2005 - 10:51

Pročitajte šta pišu pod istom temom u odeljku politika !!!SRAMOTA!
Tip citira nacistički forum i tako to , a mi nemamo pristupa da mu odgovorimo !

#11 copkillah

copkillah
  • Members
  • 4,075 posts

Posted 06 April 2005 - 11:15

Pročitajte šta pišu pod istom temom u odeljku politika !!!SRAMOTA!
Tip citira nacistički forum i tako to , a mi nemamo pristupa da mu odgovorimo !

.. i to sa debelim razlogom! :lol:

#12 Shellac

Shellac
  • Sleepers
  • 393 posts

Posted 06 April 2005 - 11:33

Кад неће брег Мухамеду...

Кажите Џери, шта Вас мучи? Лаптоп на Фрушкој Гори не хвата сигнал бежичног предајника за интернет? Треба рецепт за припрему шумског зеца на ражњу? Не знате да наместите инфрацрвени нишан на снајперу?

Занимљиво је како раније нисте нашли за сходно да примените исто мерило (цитирање нацистичког форума), па да критикујете неког од учесника на дискусији о антисемитизму у Србији.

Но, ако сте ме звали само да бисте ми поново понешто "гурнули у дупе", мораћете да се задовољите с неким ко је рад да упражњава активности тог типа.

Edited by Shellac, 06 April 2005 - 11:34.


#13 DaniloBg

DaniloBg
  • Members
  • 1,938 posts

Posted 06 April 2005 - 11:53

Pročitajte šta pišu pod istom temom u odeljku politika !!!SRAMOTA!
Tip citira nacistički forum i tako to , a mi nemamo pristupa da mu odgovorimo !

.. i to sa debelim razlogom! :huh:

kojim? :lol:

#14 Jerry

Jerry
  • Banned
  • 627 posts

Posted 06 April 2005 - 15:02

Pročitajte šta pišu pod istom temom u odeljku politika !!!SRAMOTA!
Tip citira nacistički forum i tako to , a mi nemamo pristupa da mu odgovorimo !

.. i to sa debelim razlogom! :D

kojim? :huh:

Moderator je na njihovoj strani ! To je evidentno ! :lol: :huh:

#15 copkillah

copkillah
  • Members
  • 4,075 posts

Posted 06 April 2005 - 17:01

Pročitajte šta pišu pod istom temom u odeljku politika !!!SRAMOTA!
Tip citira nacistički forum i tako to , a mi nemamo pristupa da mu odgovorimo !

.. i to sa debelim razlogom! :huh:

kojim? :lol:

da li je to trik pitanje?