Jump to content


Photo

Kralj SLOBA KONJOVIC


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
16 replies to this topic

#16 Crepajac

Crepajac
  • Members
  • 132 posts

Posted 23 May 2007 - 14:46

Kada sam se krajem 1979. kao klinac preselio iz Austrije (Wien) u Crepaju (fijakerijada, anyone... anyone...?), jedini radio koji svoj program nije bazirao na novokomponovanoj narodnoj muzici bio je "Studio-B", na čelu sa nj.v. Slobom Konjovićem!

I dan-danas se sa setom sećam tih vremena kada sam kao nenormalan snimao cele njegove emisije ("Pop non-stop", "Parada albuma", "Vibracije", a nedeljom domaći i strani "Diskomer"...) sa sve reklamama i najavama/odjavama pesama, pa bih sutra kopirao "sa kasete na kasetu" samo pesme (da "eliminišem" reklame i ostale intruzije), a onda ponavljao ceo ritual.

Tako iz godine u godinu, a kasete su se samo množile (k'o zercovi).

Svi koji su pratili licencnu diskografiju tokom 80-tih u SFRJ, znaju da su se ploče pojavljivale sa 6-9 meseci zakašnjenja u odnosu na svet, a bile su i podosta skupe za ondašnju kupovnu moć, pa je bilo korisno znati koju ploču treba kupiti, a koju zbog ograničenih sredstava "preskočiti". Zahvaljujući Slobi Konjoviću bio sam pošteđen lošeg izbora ploča, mada sam pojavom piraterije krajem 90-tih, na ulicama mogao naći sve te "preskočene" ploče za 10-tak dinara pristojno očuvane. Naravno, priliku nisam propuštao...

Mada sam 90% tih pesama kasnije nabavio ili ih i dalje nabavljam kako na vinilu, tako i u digitalnom obliku (internet je čudo!), te kasete i dalje čuvam, kao sentimentalni podsetnik na bezbrižno detinjstvo i mladost.

Sloba Konjović i njegov izbor muzike pomogli su mi da se oduprem pritisku folk-melosa i danas sa ponosom mogu da kažem da MRZIM NARODNJAKE, i niko ne može tvrditi da se foliram, nasuprot mnogih koje poznajem (trezan ih mrzi, pijan ih peva)...

Edited by Crepajac, 23 May 2007 - 14:48.


#17 April

April
  • Members
  • 1,314 posts

Posted 28 May 2007 - 12:31

QUOTE(Crepajac @ 23 May 2007, 16:46) <{POST_SNAPBACK}>
Zahvaljujući Slobi Konjoviću bio sam pošteđen lošeg izbora ploča


A i bio mi je toliki autoritet da sam pazljivo preslusao i neke koje bih eliminisao na jedan. Zbog njega sam, recimo, poceo da slusam Elvisa Costella