Jump to content


Photo

Zene kao istinski glavni likovi?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
80 replies to this topic

#76 Bobilica

Bobilica
  • Members
  • 115 posts

Posted 19 July 2006 - 10:31

Pominjanje profesije nije trebalo da posluži kao argument, već kao objašnjenje da odavno ne komentarišem pisce na osnovu ličnih osećanja. Sve i da hoću, više ne umem. Prezime Kolin Mekalou pišem na osnovu Laguninih izdanja njenih knjiga, a Laguna ima pristojne prevodioce kojima verujem da znaju da napišu ime kako treba. Sama nisam umela da ga pročitam. smile.gif
Nesporazum je nastao jer si ubacio u istu rečenicu tri klišeizirane književnice i jednu dobru, a nije bilo najjasnije da si kao kriterijum koristio samo popularnost, napisao si da sve četiri pripadaju istom domenu.
Inače, Enid Blajton je prevođena kod nas, samo što su imena knjiga izmenjena, tj. retka su izdanja u kojima se u naslovu pominje fantastične petorka (ili beše četvorka?).

#77 Gojko & Stojko

Gojko & Stojko
  • Members
  • 3,000 posts

Posted 21 July 2006 - 05:37

Nisam citao nijedan Lagunin prevod sa engleskog, tako da ne znam koliko su prevodioci pristojni, ali ne bih im mnogo verovao - McCullough, Colleen (mə-KUL-ək).

Ja nisam vidjao knjige Enid Blajton kad sam bio mali, mozda su ih kasnije stampali. Inace ima i Famous Five i Fantastic Four.


SaE

#78 reddwarf

reddwarf
  • Members
  • 703 posts

Posted 21 July 2006 - 09:55

McCullough: Makalok
izvor: Tvrtko Prćić, Novi transkripcioni rečnik ekgleskih ličnih imena. Novi Sad: Prometej, 1998.

#79 Darl

Darl
  • Members
  • 65 posts

Posted 31 July 2006 - 11:24

Tedor Drajzer-Keri
Silvija Plet-Stakleno zvono

#80 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 11 August 2006 - 21:21

Dve heroine koje se ne smeju zaobici:

Isabell Archer - The Portrait of a Lady, Henry James

Sarah Woodruff - The French Lieutenatnts´s Woman, John Fowles

#81 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 11 August 2006 - 21:32

The God of Small Things, Arundhati Roy

Ammu, Mammachi, Baby Koshamma - u jednom dahu tri generacije ... procitajte!


edit

klasika: Pamela, Samuel Richardson

Edited by cyberwor/L/d, 12 August 2006 - 08:00.