Jump to content


Photo

Dr.SPIRA


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
5 replies to this topic

#1 steve21

steve21
  • Members
  • 83 posts

Posted 19 March 2005 - 15:29

Zna li neko naziv i redosled pesama na legendarnom Spirinom albumu?

#2 939116

939116
  • Members
  • 60 posts

Posted 19 March 2005 - 15:53

uvek isto zbogom
slobodan pad
ima dana kada mene moja dusa boli
mreza
ponekad
budjenje
dg paranoja
igrac na zici
psychoneurosis
u znaku lava
marina

#3 Nikola Kiric

Nikola Kiric
  • Members
  • 801 posts

Posted 19 March 2005 - 17:13

dobronamerna ispravka:
dr paranoia

dr spira je pre neku godinu prebacivao trake "Dijagnoze", kao i neobjavljenog albuma s kraja 80-ih "Dizajn za novi svet", ali ne znam sta se desilo sa time. ako neko poznaje doktora bilo bi lepo da mu se prenese da nas ima koji bi voleli da cujemo kako to zvuci u digitalnom formatu!

#4 fancy

fancy
  • Members
  • 7,551 posts

Posted 19 March 2005 - 17:20

ako neko poznaje doktora bilo bi lepo da mu se prenese da nas ima koji bi voleli da cujemo kako to zvuci u digitalnom formatu!

Ima nas... preko nekoliko :lol:

Ja, doduše, imam 'Dijagnozu' na CDu, ali napravljen sa vinila lošeg kvaliteta :huh:

#5 Igrac na zici

Igrac na zici
  • Members
  • 138 posts

Posted 20 March 2005 - 01:58

bilo bi glupo da se ja makar ne pojavim ovde. :lol:

#6 Nikola Kiric

Nikola Kiric
  • Members
  • 801 posts

Posted 29 June 2005 - 14:11

pre par dana sam prebacio svoj primerak "Dijagnoze" sa vinila na CD. sredio sam malo zvuk i otada slusam po nekoliko puta na dan. album je fenomenalan, i dalje skroz neverovatan. muziciranje totalno netipicno, textovi takodje, odakle to tada tamo samo bi Dr licno mogao da nam kaze. meni to malo vuce na Pere Ubu, malo novog talasa, malo Beefhearta, uz par akusticnih psihodelicnih momenata.
sad, da li je iko ovde slusao originalno privatno izdanje? da li se bolje cuje od RTB reizdanja, s obzirom da je rezano u Londonu? cini mi se da je RTB izdanje sa greskom - na momenat "Uvek isto zbogom" zavija u jednom delu.
odoh da se bacim u potragu za Doktorom...