Jump to content


Photo

telefonski listing preko interneta


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
40 replies to this topic

#1 kovjanic

kovjanic
  • Members
  • 475 posts

Posted 15 March 2005 - 15:06

Jel neko probao [/B]Moj R@cun[B] uslugu na sajtu Telekom Srbija. To je varijanta pregleda odlaznih poziva sa Vaseg fiksnog telefona. ALI, u listi su poslednje tri cifre pozvanih brojeva skrivene sa XXX zbog nekakve zastite privatnosti. Kaze ovako:

NAPOMENA: Poslednje tri cifre pozvanih brojeva se ne prikazuju zbog zaštite privatnosti svih korisnika priključka. Ukoliko želite da vidite listing bez sakrivenih cifara, zatražite ga u korisničkom servisu Vaše filijale.

Naravno, listing u korisnickom servisu se placa 30din. O kakvoj zastiti privatnosti govore ovde. Pa to su brojevi koje sam JA zvao. Moze li mi neko reci da li ovo ima logike, ili je samo jos jedan nacin da se ljudima uzmu pare.

#2 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 15 March 2005 - 15:42

Jel neko probao [/B]Moj R@cun[B] uslugu na sajtu Telekom Srbija. To je varijanta pregleda odlaznih poziva sa Vaseg fiksnog telefona. ALI, u listi su poslednje tri cifre pozvanih brojeva skrivene sa XXX zbog nekakve zastite privatnosti. Kaze ovako:

NAPOMENA: Poslednje tri cifre pozvanih brojeva se ne prikazuju zbog zaštite privatnosti svih korisnika priključka. Ukoliko želite da vidite listing bez sakrivenih cifara, zatražite ga u korisničkom servisu Vaše filijale.

Naravno, listing u korisnickom servisu se placa 30din. O kakvoj zastiti privatnosti govore ovde. Pa to su brojevi koje sam JA zvao. Moze li mi neko reci da li ovo ima logike, ili je samo jos jedan nacin da se ljudima uzmu pare.

Ja koristim uslugu "Moj r@cun" vise od godinu dana i zadovoljan sam.

Sto se pokrivanja cifara tice meni je to ok fora jer ne bih voleo da mi neko upadne na nalog i da ima komplet listu mojih odlaznih poziva u proteklih godinu dana. Sasvim su dovoljne prve 3 ili 4 cifre pa da znas koga si zvao. A ako ti bas treba komplet usluga onda se otvori za tih 30 dinara, nemo si stipsa. :lol:

#3 mfmilan

mfmilan
  • Members
  • 6,795 posts

Posted 15 March 2005 - 15:50

Ja imam DKTSL(ili nesto tako) digitalnu centralu, i tamo 'oduvek' stoji da ce listing biti dostupan 'uskoro', a 'Moj racun' radi vec ... koliko? Godinu, dve? Tipican primer azurnosti telekoma..

#4 BarbaPapa

BarbaPapa
  • Members
  • 90 posts

Posted 15 March 2005 - 16:04

Vec sam i zaboravio koliko dugo koristim "Moj r@cun" preko interneta i stvarno sam zadovoljan. Deo broja koji je prikazan sasvim je dovoljan, ne vidim u cemu je problem.

#5 Aule@

Aule@
  • Sleepers
  • 688 posts

Posted 15 March 2005 - 22:43

sh'o neko ne dade link ka toj strani?

#6 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 15 March 2005 - 22:53

sh'o neko ne dade link ka toj strani?

www.telekom.yu

pa vidi medj' fiksnom telefonijom, imas opciju moj r@cun.

#7 kovjanic

kovjanic
  • Members
  • 475 posts

Posted 16 March 2005 - 14:16

Sasvim su dovoljne prve 3 ili 4 cifre pa da znas koga si zvao.

Da, narocito kad ima 999 ljudi u mom komsiluku na 467-xxx centrali od kojih pozivam bar 10tak u toku nedelje...

#8 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 17 March 2005 - 04:54

Da, narocito kad ima 999 ljudi u mom komsiluku na 467-xxx centrali od kojih pozivam bar 10tak u toku nedelje...


Pa ti si tu kod mene u komsiluku. :huh:


Mada mi nije jasno koji ce ti djavo stopostotna statistika tipa 15.marta sam zvao Peru na 467-xxx i pricali smo 19minuta i 31 sekundu a nakon toga sam okrenuo i DJoku isto na 467-xxx pa smo pricali 6 minuta i 53 sekunde. :huh: :lol:

Ne znam, pokusaj da im posaljes zahtev da ti omoguce ocrtavanje celih brojeva na internet listingu ako ti je toliko bitno.

BTW, ukoliko si i ti na 467-xxx mozes da zaboravis na listinge i da racunas na opciju da ces imati na netu obracunat racun za protekli mesec jedno 5 dana pre nego sto ti stigne u sanduce.

Edited by Hawk, 17 March 2005 - 04:54.


#9 kovjanic

kovjanic
  • Members
  • 475 posts

Posted 17 March 2005 - 11:31

Pa ti si tu kod mene u komsiluku. :D


Mada mi nije jasno koji ce ti djavo stopostotna statistika tipa 15.marta sam zvao Peru na 467-xxx i pricali smo 19minuta i 31 sekundu a nakon toga sam okrenuo i DJoku isto na 467-xxx pa smo pricali 6 minuta i 53 sekunde.  :huh:  :lol:

Ne znam, pokusaj da im posaljes zahtev da ti omoguce ocrtavanje celih brojeva na internet listingu ako ti je toliko bitno.

BTW, ukoliko si i ti na 467-xxx mozes da zaboravis na listinge i da racunas na opciju da ces imati na netu obracunat racun za protekli mesec jedno 5 dana pre nego sto ti stigne u sanduce.


Poslao sam im zahtev preko maila, nisu se udostojili ni javiti. Nisam siguran da tamo ima neko pismen da to odradi. Onda sam bio u Korisnickom servisu na Spensu i tamo mi je sef filijale licno rekao da ta opcija "nije dozvoljena". Pazi nije dozvoljena, ali jeste ako platis!!! Zaboravi.
p.s. ne mogu da ti kazem zasto mi je bitno da znam kad sam i koliko "okretao Djoku" :huh:

Edited by kovjanic, 17 March 2005 - 11:33.


#10 garfild

garfild
  • Members
  • 787 posts

Posted 17 March 2005 - 13:38

Vec sam i zaboravio koliko dugo koristim "Moj r@cun" preko interneta i stvarno sam zadovoljan. Deo broja koji je prikazan sasvim je dovoljan, ne vidim u cemu je problem.

Slazem se sa tobom. Upocetku ova usluga mi je bila zanimljiva, a sada je koristim kada dobijem veliki racun

#11 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 17 March 2005 - 13:56


Pa ti si tu kod mene u komsiluku. :huh:


Mada mi nije jasno koji ce ti djavo stopostotna statistika tipa 15.marta sam zvao Peru na 467-xxx i pricali smo 19minuta i 31 sekundu a nakon toga sam okrenuo i DJoku isto na 467-xxx pa smo pricali 6 minuta i 53 sekunde.  :huh:  :lol:

Ne znam, pokusaj da im posaljes zahtev da ti omoguce ocrtavanje celih brojeva na internet listingu ako ti je toliko bitno.

BTW, ukoliko si i ti na 467-xxx mozes da zaboravis na listinge i da racunas na opciju da ces imati na netu obracunat racun za protekli mesec jedno 5 dana pre nego sto ti stigne u sanduce.


Poslao sam im zahtev preko maila, nisu se udostojili ni javiti. Nisam siguran da tamo ima neko pismen da to odradi. Onda sam bio u Korisnickom servisu na Spensu i tamo mi je sef filijale licno rekao da ta opcija "nije dozvoljena". Pazi nije dozvoljena, ali jeste ako platis!!! Zaboravi.
p.s. ne mogu da ti kazem zasto mi je bitno da znam kad sam i koliko "okretao Djoku" :huh:

:huh: :D :P


BTW, izgleda da nismo komsije. Ja sam mislio na BG 467-xxx :lol:

#12 kovjanic

kovjanic
  • Members
  • 475 posts

Posted 17 March 2005 - 14:23


Pa ti si tu kod mene u komsiluku. :huh:


Mada mi nije jasno koji ce ti djavo stopostotna statistika tipa 15.marta sam zvao Peru na 467-xxx i pricali smo 19minuta i 31 sekundu a nakon toga sam okrenuo i DJoku isto na 467-xxx pa smo pricali 6 minuta i 53 sekunde.  :huh:  :lol:

Ne znam, pokusaj da im posaljes zahtev da ti omoguce ocrtavanje celih brojeva na internet listingu ako ti je toliko bitno.

BTW, ukoliko si i ti na 467-xxx mozes da zaboravis na listinge i da racunas na opciju da ces imati na netu obracunat racun za protekli mesec jedno 5 dana pre nego sto ti stigne u sanduce.


Poslao sam im zahtev preko maila, nisu se udostojili ni javiti. Nisam siguran da tamo ima neko pismen da to odradi. Onda sam bio u Korisnickom servisu na Spensu i tamo mi je sef filijale licno rekao da ta opcija "nije dozvoljena". Pazi nije dozvoljena, ali jeste ako platis!!! Zaboravi.
p.s. ne mogu da ti kazem zasto mi je bitno da znam kad sam i koliko "okretao Djoku" :huh:

:huh: :D :P


BTW, izgleda da nismo komsije. Ja sam mislio na BG 467-xxx :lol:

Koji je to deo grada 467-xxx? NBG?

#13 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 17 March 2005 - 14:32

Koji je to deo grada 467-xxx? NBG?

Vozdovac. B)

Mada je dobar deo brojeva promenjen u 246 ili 247, samo su dvojnici ostali na starim centralama.

#14 reg

reg
  • Members
  • 4,229 posts

Posted 17 March 2005 - 15:50

Koristim servis par meseci i zadovoljan sam, prevashodno mogucnoscu da vec prvog u mesecu znam iznos racuna i moj udeo u njemu.

NAPOMENA: Poslednje tri cifre pozvanih brojeva se ne prikazuju zbog zaštite privatnosti svih korisnika priključka.


Naravno, listing u korisnickom servisu se placa 30din. O kakvoj zastiti privatnosti govore ovde. Pa to su brojevi koje sam JA zvao. Moze li mi neko reci da li ovo ima logike, ili je samo jos jedan nacin da se ljudima uzmu pare.


Pazi nije dozvoljena, ali jeste ako platis!!!


Dozvoljena je, iskljucivo ljudima na koje se vodi prikljucak - zbog mogucnosti da neko drugi osim vlasnika prikljucka vidi cele brojeve preko interneta [recimo jedan clan porodice spijunira drugog]. Cena od 30 dinara nema direktne veze sa servisom moj racun [kao iskoriscavanje frustriranih korisnika :lol: - ciji je broj ionako zanemarljiv], uostalom, listing je bio besplatan do pre par meseci, a ponekad se ni na njemu nisu videli celi brojevi.

#15 eye of the beholder

eye of the beholder
  • Members
  • 2,304 posts

Posted 19 March 2005 - 10:50

..koristim ga vise od godinu dana

i u pocetku me nervirale ta zadna 3 broja
upravo iz razloga sto ja placam racun a nemogu da vidim kompletan broj
pisao sam im par e-mail-ova ali nikakav odgovor nisam dobijo.

sad mi je OK (napravio neku foru u excel-u)

A gde se placa ti 30 din za listing ...?