Jump to content


Photo

Dzoni Stulic


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
65 replies to this topic

#61 zazie

zazie
  • Members
  • 1,669 posts

Posted 31 May 2005 - 13:42

Ocigledno da nisi pazljivo procitala, ili shvatila napisano.

moze biti da nisam svatila. aj mi objasni onda kad smo vec tu.

#62 dobar_znak

dobar_znak
  • Members
  • 1,145 posts

Posted 01 June 2005 - 10:11

Kao prvo, nisi shvatila da to nije pesma već samo mali deo njegove stihovane autobiografije koji nam slikovito opisuje situaciju u domaćoj rock muzici u proleće 1980. Tada su 15000 DM bile velike pare. Zar nije uspeo da ti prenese taj osećaj: čovek je nešto uradio, uložio ograman trud u nešto u šta veruje i očekuje da je u najboljem slučaju par stotina ljudi kupilo ploču i onda u jednom trenutku otkriva da su u pitanju hiljade. Osećaj da je nešto što radiš urodilo plodom.

Džoni je uvek bio genije i to je i danas, ništa manje.

#63 buddyholly

buddyholly
  • Members
  • 350 posts

Posted 12 June 2005 - 23:50

Kao prvo, nisi shvatila da to nije pesma već samo mali deo njegove stihovane autobiografije koji nam slikovito opisuje situaciju u domaćoj rock muzici u proleće 1980. Tada su 15000 DM bile velike pare. Zar nije uspeo da ti prenese taj osećaj: čovek je nešto uradio, uložio ograman trud u nešto u šta veruje i očekuje da je u najboljem slučaju par stotina ljudi kupilo ploču i onda u jednom trenutku otkriva da su u pitanju hiljade. Osećaj da je nešto što radiš urodilo plodom.

Džoni je uvek bio genije i to je i danas, ništa manje.

Ajde `leba ti, na osnovu cega je to danas Dzoni genije. Na osnovu toga sto ga nema? Pa on ti je sam izabrao vreme da nestane kad vise nije imao sta da kaze i kad se ispraznio vremenom skroz na skroz. Ili mislis, jednom genije uvek genije, sta li?? Prvih par albuma Azre su moje omiljene ploce, takmice se sa prvim albumom Partibrejkersa, ali govoriti o tome kako je Dzoni genije je, da izvines, jedno obicno sranje. A pod tackom razno, koga to danas i zanima?? To ti je slican bullshit kao govoriti da je Rimbaud, samo da je hteo, jos napisao sezona u paklu kolko voles... E, pa ne bi!!! Dzonija je muza napustila posle, ajde, krivog srastanja, mada bih rekao da je to bilo jos pre, i to ti je to... A govorim o coveku, cija je Azra sa Leinerom i Hrnjakom za mene licno znacajna. Za onaj krik na kraju osamsezdeset dajem dosta, ali iskreno, nije ih vise bilo puno, da ne kazem ni jedan. Zato: mari li ko sta je dzoni sada? Pa on sam bi bio najsrecniji da niko ne mari, nije li zarazen Kafkinim sindromom... Pozdravljam vas istoricari i lepomislioci. B)

#64 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 13 June 2005 - 00:02

Prvo - ne volim kad neko mesa dz i dj.
Drugo - Azra i pomenuti virtuoz su nam DEBELO bocnuli kevu. Meni nisu.
Trece - HanSolo je potpuno u pravu.
Cetvrto - ovaj topic je za deponiju a ne njen.
Peto - verovatno ce me neko poslati u pizdu materinu. Eto... :lol:

#65 dobar_znak

dobar_znak
  • Members
  • 1,145 posts

Posted 15 June 2005 - 16:08

Ajde `leba ti, na osnovu cega je to danas Dzoni genije. Na osnovu toga sto ga nema? Pa on ti je sam izabrao vreme da nestane kad vise nije imao sta da kaze i kad se ispraznio vremenom skroz na skroz. Ili mislis, jednom genije uvek genije, sta li?? Prvih par albuma Azre su moje omiljene ploce, takmice se sa prvim albumom Partibrejkersa, ali govoriti o tome kako je Dzoni genije je, da izvines, jedno obicno sranje. A pod tackom razno, koga to danas i zanima?? To ti je slican bullshit kao govoriti da je Rimbaud, samo da je hteo, jos napisao sezona u paklu kolko voles... E, pa ne bi!!! Dzonija je muza napustila posle, ajde, krivog srastanja, mada bih rekao da je to bilo jos pre, i to ti je to... A govorim o coveku, cija je Azra sa Leinerom i Hrnjakom za mene licno znacajna. Za onaj krik na kraju osamsezdeset dajem dosta, ali iskreno, nije ih vise bilo puno, da ne kazem ni jedan. Zato: mari li ko sta je dzoni sada? Pa on sam bi bio najsrecniji da niko ne mari, nije li zarazen Kafkinim sindromom... Pozdravljam vas istoricari i lepomislioci. B)

Pošto se ovaj forum zove Literatura, govorimo dakle o pisanoj reči, a tu Džonija ima. "Vreme" objavljuje delove njegove autobiografije u stihovima, o tome smo upravo i govorili. Tebi se to možda ne sviđa, meni je genijalno, dakle za mene je on genije i danas.

Što se tiče muzike, o tome treba pričati na onom drugom forumu, ali ajde. Tih "par" albuma o kojima govoriš sadrže bar 70 najboljih domaćih pesama. To što je od tada prošlo toliko godina ne znači ništa.

#66 Gluteus Maximus

Gluteus Maximus
  • Banned
  • 520 posts

Posted 01 July 2005 - 09:19

uvek je bila dilema dal taj štulić u stvari ne ume da peva, a baš bi voleo, il ne ume da piše, al mu se strašno peva o tome..