Jump to content


Photo

FEST 2005 - informacija


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
89 replies to this topic

#16 jack bauer

jack bauer
  • Members
  • 629 posts

Posted 07 February 2005 - 20:16

brate festmene,

ajde odjebi.

zaista retko pribegavam najvulgarnijim oblicima komunikacije lisenim svake ironije, cinizma i drugih oblika savremenog oglasavanja, ali sa vama zaiste ne znam kako bih. drugacije.

brate, koga boli uvo da li dolazi katrin danev? mozda matore babe- njene vrsnjakinje za koje vec godinama unazad drzite da su "najvernija publika festa", ili one jadnike koji se "posebno oblace" za "izlazak" na "fest" ne bi li djuture otkacili tu neprijatnu kolicninu filmova koji drustvena zajednica od njih zahteva da odgledaju, ili, mozda, na nase najmladje- koji niti pojma imaju ko je katrin danev, niti bi danas umeli da beknu dve o tome koji njen film valja (to bi i meni bio problem...)

i ta sva gospoda koju si ti/vi/ko bilo tako uredno kontaktirao, edanamobznanis, to je toliko pateticno napisano da mi dodje da prosetam do kuce cveca.

sto se mene (ne) tice, voleo bih da vam ta danev i ne dodje. mada, ako je dragi crippled avanger u pravu sto se tice njene podrske bombardovanju, onda bi me narocito obradovalo da stigne ziva i zdrava. i da je beogradska publika pozdravi burnim aplauzom. posto ti mamlazi koji su se izuli za 500 dindzi za neko sranje (almodavar?) i ne zasluzuju i ne umeju nista bolje.

i sad sam se toliko smorio zbog ovih vulgarnih, neduhovitih, neironicnih i necinicnih reci da mi je muka od samog sebe.

zato, festmene, brate, odjebi. i nemoj vise nikada ovde da se oglasavas.

ph34r.gif ph34r.gif ph34r.gif ph34r.gif ph34r.gif ph34r.gif ph34r.gif ph34r.gif ph34r.gif ph34r.gif ph34r.gif ph34r.gif ph34r.gif

#17 Crippled Avenger

Crippled Avenger
  • Members
  • 472 posts

Posted 08 February 2005 - 00:49

secate se one `provokativne` reklame za `Nektar` kada Dzej dolazi da trazi nesto staro. mogli bi da naprave posebnu verziju ove reklame za FEST. i da mu uruce nekog od gostiju festivala.

recimo, Tea Angelopulosa...

sto se Deneuve i bombardovanja tice, ja necu da gresim dusu, samo vam prenosim ono sto je pisalo na sajtu B92, a sada vise ne pise, medju komentarima. ipak, mislim da ce srpski mediji uskoro znati da li je istina to o bombardovanju.

ako jeste, nadam se da ce se publika potruditi da onemoguci prijatno otvaranje FESTa. mada, znajuci beogradsku publiku, imala je vec 100 razloga do sada da se zgadi nad FESTom pa nije.

inace, cak i dolepotpisana trojka kaze da ugovor nije zakljucen. a na Zapadu kada ugovor nije zakljucen, nije ni posao. dakle, mislim da je ovo saopstenje samo zamajavanje naroda. videcemo...

pravo da vam kazem voleo bih da Deneuve dodje. pod uslovom da nije podrzala bombardovanje. ako jeste, a ipak dodje, to ce znaciti da je dostigla vlastito dno cim dolazi na mesto svoje mete, a sto je jos gore verujem da reakcije nece biti i da ce se samo jos jednom pokazati kakav smo jadan narod...

ali ono sto nas cini jos jadnijima jeste polusvet kome je FEST dat u ruke.

provincijski grad kao sto je Sarajevo, koji da nije bio opsedan sad bi bio obicna kasaba, i istarsko selo kao sto je Motovun imaju bolje i relevantnije festivale nego sto je FEST, sto je zalosno.

a festman je sigurno neki sluzbenik festivala kome se nalozili da promovise festival na forumu sto je super. drago mi je da neko misli na nas forumase. ipak, mozda bi bilo bolje da se festman pojavio na nekom chatu gde cetuju zvezde, ili jos bolje negde gde cetuju poznavaoci filma, da se obavesti sta ima dobro u ovogodisnjoj produkciji,i da mozda pozove nekoga da dodje.

ovaj forum je ocigledno previse iskvaren za festmanove cedne namere...

#18 Friend of Peachy Carnahan

Friend of Peachy Carnahan
  • Banned
  • 18,085 posts

Posted 08 February 2005 - 01:14

QUOTE
ko je katrin danev, niti bi danas umeli da beknu dve o tome koji njen film valja (to bi i meni bio problem...)

Repulsion
Hunger
Belle de Jour
Tristana

samo toliko

a sajt jeste sranje

#19 Larko

Larko
  • Banned
  • 6,536 posts

Posted 08 February 2005 - 01:17

dakle, ko god da je sastavljao program festa, valja ga u vrelo ulje. to mu dodje neki festival francusko-skandinavsko-exYU filma. dovoljno da covek pobegne glavom bezobzirce.

pola filmova nema opis(jako tesko skinuti sa imdba). ona polovina sto ih ima, bolje da ih i nema. npr, size filma 'clean' me obavestava da
"Kada njen partner, ugasla rok-zvezda Li Hauzer umre u prljavom motelu, Emili se nađe napuštena od prijatelja i porodice usred dima fabričkih dimnjaka urbanog Hamiltona. Njen sin Džej živi u starateljskom smeštaju u seoskom domu svojih babe i dede na zapadnoj obali. Albreht i Rosemeri Hauzer dobili su starateljstvo nad Džejom posle Lijeve smrti. Albreht razume Emilinu želju da vidi Džeja, ali traži od nje da napusti svoj način života pre nego što joj dozvoli ponovni susret s dečakom. Tako se Emili vraća u svoj nekadašnji dom u Parizu da svom sinu bude majka kakvu zaslužuje i da čista započne sve ispočetka."

naravno, mnogo je bolje gledati ovakav film nego neko nedavno proizvedeno americko djubre na kome mozda necu zaspati.

ono sto mi izgleda iole interesantno u onom jadu van kinoteke je sahnazarov i oni poslednji dani hitlera. ako neko zna za jos koji film koji cemu lici, nek baci informaciju. bez francuza, jugoslovena i irvasa.

#20 reg

reg
  • Members
  • 4,229 posts

Posted 08 February 2005 - 01:17

OLD BOY
CRIMEN FERPECTO
Lad de små børn - neka mala deca
ETT HAL I MITT HJARTA [Rupa u mom srcu]
made in serbia
MOOLAADE


Sajt je odvratan, nepregledan, bez informacija o distribuciji.

Bustine kazi nesto o "lad de sma born" ako si gledao. smile.gif

#21 reg

reg
  • Members
  • 4,229 posts

Posted 08 February 2005 - 01:19

QUOTE
pola filmova nema opis(jako tesko skinuti sa imdba). ona polovina sto ih ima, bolje da ih i nema. npr, size filma 'clean' me obavestava da
"Kada njen partner, ugasla rok-zvezda Li Hauzer umre...


"Vesela Marija čeka dete sa Erikom čija kompanija je u velikim dugovima. On krade novac od Marije i ostavlja je sa njihovim petogodišnjim detetom bez doma. Jesus vodi šaroliku prodavnicu povrća, i svakoga pozdravlja sa ljubavlju. Penzionerka Gunvor, Erikova majka, krade i prodaje svoje tablete Rohipnola mladoj Elin. Elinina majka, babica Iris, neprekidno trči od jedne do druge porodilje, dok iz daljine uživa u policajcu Odu. On izvodi svoje salto mortale na trambolini između potere za kriminalcima po gradu ili iščekivanja da novi stasaju. Njegov brat Martin provodi vreme čitajući o ženama ili sanja o ponovnom spajanju sa Gunvor, svojom velikom ljubavlju koja ga je jednom napustila."

#22 Larko

Larko
  • Banned
  • 6,536 posts

Posted 08 February 2005 - 01:21

QUOTE(reg @ 8 Feb 2005, 02:19)
QUOTE
pola filmova nema opis(jako tesko skinuti sa imdba). ona polovina sto ih ima, bolje da ih i nema. npr, size filma 'clean' me obavestava da
"Kada njen partner, ugasla rok-zvezda Li Hauzer umre...


"Vesela Marija čeka dete sa Erikom čija kompanija je u velikim dugovima. On krade novac od Marije i ostavlja je sa njihovim petogodišnjim detetom bez doma. Jesus vodi šaroliku prodavnicu povrća, i svakoga pozdravlja sa ljubavlju. Penzionerka Gunvor, Erikova majka, krade i prodaje svoje tablete Rohipnola mladoj Elin. Elinina majka, babica Iris, neprekidno trči od jedne do druge porodilje, dok iz daljine uživa u policajcu Odu. On izvodi svoje salto mortale na trambolini između potere za kriminalcima po gradu ili iščekivanja da novi stasaju. Njegov brat Martin provodi vreme čitajući o ženama ili sanja o ponovnom spajanju sa Gunvor, svojom velikom ljubavlju koja ga je jednom napustila."

o majku mu, ipak bolje da ne stavljaju opis.... laugh.gif

#23 reg

reg
  • Members
  • 4,229 posts

Posted 08 February 2005 - 01:33

QUOTE
o majku mu, ipak bolje da ne stavljaju opis.... laugh.gif 


Jebote, sajt je tako nepregledan...Htedoh da nadjem clean da vidim da li se daje u matine terminima i predlozim alternativu gde bi sanse da ostanes budan bile vece, ali dzabe. laugh.gif

Opisi ko da su copypastovani sa imdb-a, sve sam cekao da se kao "opis" jednog turskog filma pojavi klip sa imdba "ovako bi izgledao cinema paradiso da ga je snimio Linc".

#24 Takeshi

Takeshi
  • Members
  • 2,001 posts

Posted 08 February 2005 - 19:35

Iskreno, stvarno me "zabole" sta se desava iza FEST-a, i ko je na kakvoj poziciji u organizaciji. FEST ima osnivaca, pa ako su zadovoljni oni koji daju pare, neka drze istu ekipu. Ali mi ne smeta ni da drugi dizu galamu zbog toga ... drzavne pare su uvek privlacne za razne neshvacene autore.

Program? Koliko znam, obicno je formula 1/3 zapazenijih filmova sa A festivala (Kan, Venecija, Berlin, Roterdam...), 1/3 poslednja ostvarenja "poznatijih" laugh.gif autora, i 1/3 koja je kao "slobodna" za selektora (najcesce ciklus filmova sa istom geografskom odrednicom). Znaci, kakva je proslogodisnja produkcija... takav ce biti i FEST.

Sajt je nikakav, optimizovan za neku minijaturnu rezoluciju, raspored filmova cudan... bolje da su jednostavno okacili pdf reklame iz novina. Ali mi je jos smesnije, da neko sedi na internetu i zali se kako nema dovoljno informacija o nekom filmu?! (hint:IMDB) rolleyes.gif

E da, za gledanje obavezno Oldboy, House of Flying Daggers, Crimen Ferpecto... za fanove 2046, 5x2, Vera Drake.

Nemacko-turski "Gegen Die Wand" je bio i prosle godine, ne znam zasto ponovo!? Bili su najavljeni i novi Alejandro Amenabar i Kim Ki-Duk, al' ih nesto ne vidim u programu?! rolleyes.gif

#25 Larko

Larko
  • Banned
  • 6,536 posts

Posted 08 February 2005 - 20:02

QUOTE(Takeshi @ 8 Feb 2005, 20:35)
Ali mi je jos smesnije, da neko sedi na internetu i zali se kako nema dovoljno informacija o nekom filmu?! (hint:IMDB) rolleyes.gif

da, mogli su samo i linkove da nam daju, mislim to uopste ne umanjuje funkcionalnost sajta rolleyes.gif

#26 luba

luba
  • Members
  • 1,254 posts

Posted 08 February 2005 - 20:58

cujem da je old boy za sada povucen, izvini takeshi smile.gif

nego, meni je malo sumnjiva tolika prisutnost filmova o ce gevari, za ce gevaru, o kubi, za kubu, sa kubom i tako to...

mozda mica vuckovic a i mladjahni jugoslav znaju nesto sto mi ne znamo.

a sto se tice pljuvacine po katrin danev, taj komentar na koji se poziva promoter s.d. je bio nevidjeno tacan i precizan, kao uostalom i sve sto dolazi od strane danijelsiferovskog fan kluba medj srpskom dijasporom u parizu.

kopala sam po raznim arhivama i nigde ne nadjoh da belle du jour poziva ili podrzava bombardovanje, postoji jedan spot u kojem ona, kasel, monika i jos neka umetnicko-levicarsko-liberalno-kanska ekipica zove da se uplate pare za izbeglice sa kosova, emitovan u martu i aprilu '99.

to su isto radili i za srebrenicu, ali to sad nije vazno

verovatno je kinta u pitanju, meni je prosto neverovatno da ce fest da calne 20 soma jurosa da dovede katerinu. bolje da skupe jos pet i dovedu moniku, mozda bi i neke demonstracije izbile rolleyes.gif

#27 Rostokovsky

Rostokovsky
  • Members
  • 3,260 posts

Posted 08 February 2005 - 21:13

pa sto da pljuju kintu i dovode neke picice kad kum Solana dolazi za dzabe, moze da otvori FEST, bilo bi cenim aplauza bar ko za Dzarmusa

#28 bloom

bloom
  • Members
  • 213 posts

Posted 08 February 2005 - 21:15

Posto vidim da nema 'leba od Festmana ajd javljajte koji su filmovi otkupljeni.
Za sada sam saznao za sledece:
2046
Svet
Kljucevi od kuce
Old Boy

#29 juliana

juliana
  • Members
  • 1,408 posts

Posted 08 February 2005 - 21:41

prochitala, da me ubijesh nznam gde, vera drejk i bed edjukejsn


madalbiste menjali katrin denev i tea za mike leigh, stiv bushemi,viljem defo, dzon malkovich,..i bona voxa biggrin.gif / SA festival/
a i oni raspale po desetak programa gde bude do 2 dobra filma per programu

#30 Takeshi

Takeshi
  • Members
  • 2,001 posts

Posted 08 February 2005 - 23:28

QUOTE(Larko @ 8 Feb 2005, 20:02)
da, mogli su samo i linkove da nam daju, mislim to uopste ne umanjuje funkcionalnost sajta rolleyes.gif



Pa sajt bas i nije funkcionalan, to smo svi zakljucili wink.gif
Ali ni jedan festival ne stavlja recezije, vec samo kratak size filma. Kako da navuces gledaoce uz "osrednji film tog-i-tog autora", "prosecno ostvarenje" i sl. Sto cesto ide, narocito kod ovih "popularnih" reditelja, za koje publika vec dovoljno zna (evo ove godine Almodovar).

A za informacije... Internet polako postaje cudoviste sastavljeno od najvece moguce kolicine beskorisnih podataka, pa tako i o filmovima ... moja preporuka je naravno IMDB, pa na pojedinacnom filmu odeljak "external reviews".

to Luba:
Oldboy je pohranjen na sigurnom wink.gif ... ali bas bi bila steta da ga ljudi ne vide. To bi po meni bio glavni "hit" festivala.